0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #160 -: Юни 07, 2010, 16:05:37 pm »
Цеци,бъди оптимист.При мен 30мин след пункцията ми казаха,че са кухи и не стават.Така,че браво си е БРАВО.Дано всичко е по план нататък!Успех
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #161 -: Юни 07, 2010, 18:06:55 pm »
Цеци , разбира се, че има шанс, малък да е, но го има  :) ....чакаме с нетърпение утре да кажеш новини и от ембриоложката.....и разбира се стискаме палци :crossfingers: :crossfingers:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #162 -: Юни 07, 2010, 18:12:36 pm »
Благодаря ви момичета,дано да има и трансфер.Успех и на вас!
Днес след пункцията не ми дадоха Фраксипарин,може ли без него?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #163 -: Юни 07, 2010, 18:18:35 pm »
Днес след пункцията не ми дадоха Фраксипарин,може ли без него?

Моооооже! Въобще не е задължителен  :wink:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #164 -: Юни 07, 2010, 19:06:43 pm »
Цеци аз на моята пункция имах 13 фоликула и само 4 яйцеклетки! Всичките се оплодиха,върнаха ми 3 и сега с нетърпение си чакам прегледа за да видим на място ли са и колко са  :D
3 е страхотна бройка и най-важното е че са достатъчно ако са зрели!

Успех и положителен тест след 14 дни!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #165 -: Юни 08, 2010, 19:17:43 pm »
Нещо няма движение в темата напоследък ... Да попитам - някой знае ли как ще почива клиниката през лятото?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #166 -: Юни 08, 2010, 20:53:40 pm »
Нещо няма движение в темата напоследък ... Да попитам - някой знае ли как ще почива клиниката през лятото?
Д-р Владимиров няма да го има от 26.06 до края на август. За самата клиника не знам  :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #167 -: Юни 09, 2010, 13:23:45 pm »
Това наистина ли е вярно, че от 26 юни до края на август д-р Владимиров няма да е на работа? Кой тогава ще провежда стимулациине и прегледите тогава? Или вероятно няма да има жени в стимулация? Някой знае ли нещо повече по въпроса. Питам защото очаквам в най-скоро време заповед от фонда и не знам какво да правя.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #168 -: Юни 09, 2010, 13:34:40 pm »
Аз не съм ги питала директно, но сега разбирам защо последните пъти като ходех в клиниката и имаше много по-малко момичета отколкото предишни пъти. Явно гледат каквито стимулации има да ги приключат и да не започват други, защото излизат отпуска. То и по другите клиники е така, не знам там за какъв период излизат отпуска. Въпросът може да го зададеш и в темата за Фонда също, предполагам че след като клиниките почиват се има в предвид това.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #169 -: Юни 09, 2010, 13:51:45 pm »
Едва ли от фонда се съобразяват с клиниките.Би трябвало да е обратното. Но както и да е. Все пак това са повече от два месеца в които д-ра няма да е на работа и това е доста притеснително защото така се губят месеци от заповедта. Нормално е поне юли да се работи ако не целия месец поне до предпоследната седмица.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #170 -: Юни 09, 2010, 14:41:09 pm »
Д-р Владимиров няма да го има от 26.06 до края на август. За самата клиника не знам  :)

Потвърждавам! И на мен док така ми каза.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #171 -: Юни 09, 2010, 15:38:01 pm »
Днес бях на разговор с доктора.В понеделник ми беше пункцията,а днес имам 2 яйцеклетки,разделени на 4.Мислех,че трансфера ще е утре,но докторът е категоричен-събота.Много се притеснявам дали ще стигнат до стадий бластоцист,та те са само 2.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #172 -: Юни 10, 2010, 10:34:04 am »
ceci75, лично аз бих настояла за трансфер веднага. Няма абсолютно никакъв смисъл в чакането до 5-ти ден. Вероятността да ти върнат 1 или 0 ембриона е над 50%.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #173 -: Юни 10, 2010, 11:11:53 am »
Аз пък бих те посъветвала да послушаш доктора. Явно има нещо пред вид, в крайна сметка той е специалиста. Едва ли е случайно искането му или продиктувано от каприз или незнание.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #174 -: Юни 10, 2010, 11:48:16 am »
Танита, лично аз съм печелила този спор с точно този доктор. Предвид, че чакането до бластоцист се прави с цел по-добра селекция, много ми е любопитно какво ще селектират от 2 ембриона. Има случаи на забременяване при трансфер на не добри ембриони на 2-3 ден, но НЯМА НИТО ЕДИН СЛУЧАЙ, когато някой е забременял ин-витро или ИКСИ, без да има трансфер. А рискът да няма трансфер въобще в този случай е доста сериозен.
В допълнение можеш да помислиш за парите, които пациентките ръсят за процедури, дори и наполовина платени от фонда + емоционалното натоварване и не на последно място - сериозното хормонално натоварване, на което са подложени.
Владимиров просто няма аргументи, с които да обори горното, затова се и съгласи да ми върне ембрионите преди 5-ти ден.
Айде със здраве!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #175 -: Юни 10, 2010, 16:03:29 pm »
Cambozola,
Нека да се уважаваме взаимно, аз имам няколко опита при Владимиров, много добре знам за какво става въпрос. Прекрасно знам и какви са плюсовете и минусите, както при трансфер на трети ден, така и при трансфер на стадий бластоцист.
При трансфер на стадий бластоцист много по-точно можеш да си отговориш на въпроса за качеството на ембрионите, защото въпроса не е да "стигнем до трансфер", а да забременеем и родим здраво дете. За човек с твоя опит в репродуктивната медицина, предполагам, че е очеизвадно, че при наличие само на 3 Я и 2 ембриона има сериозни съмнения за ИЯР. Според мен е много по-важно да си отговори на въпроса какво е качеството на ембрионите и на какво може да разчита, за да начертае бъдещите си стъпки. За 3-ти ден ембрион, разделен само на 4 - как ти се струва, дали е добре?
НО в крайна сметка нито аз, нито ти сме доктори и този спор в момента е на двама лаици.
Знам, много добре, че конкретно при теб Владимиров беше допуснал грешка, но това не означава, че не е прекрасен специалист и че трябва да подлагаме всичките му преценки на съмнение.
Цеци, в крайна сметка, моето мнение е да го попиташ него защо смята, че е добре при теб трансфера да е на пети ден, сигурна съм, че ще ти обясни и ти сама ще прецениш. Защото, ние тук дори и по едно око да си извадиме с cambozzola, това едва ли ще ти реши проблема.
Аз съм от 4 години при него и винаги е имал аргументи за това, което прави и то сериозни.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #176 -: Юни 10, 2010, 18:08:09 pm »
Момичета,съжалявам,че предизвиках спор.Мисля,че и двете сте прави.Аз бях на разговор при дооктора на 2 ден,тогава ембрионите бяха разделени на 4.Наистина се надявах и исках трансфера да ми бъде на другия ден,защото при миналия опит 5-те ембриона бяха забавили растежа си и аз се бях побъркала.Уж нещата вървяха много добре и на 4-5 ден-може да няма трансфер.Точно поради тази причина и за да избегна емоционалния стрес се опитах да убедя доктора за трансфер на 3 ден.Той каза,че това не е по желание.Ако спрат да се развиват до 5 ден ще има представа,какво бъркаме за в бъдеще.Също така каза,че дали след трансфер на 3 ден,или до бластоцист,те ако не са качествени пак нищо няма да стане,а така ще ги колтивират(незнам какво точно значи)Питах го дали ще се чуваме с някой от клиниката,а той каза-НЕ,в събота в 11-тук.Ами ако пак има проблем...някой ще ми се обади ли,как мислите.Не ми се мисли за това.Днес и утре ще ходя на работа за да се разсейвам.Дано в събота да има трансфер.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #177 -: Юни 10, 2010, 18:12:38 pm »
Танита, не знам защо намесваш взаимоуважението тук - не намирам нищо неуважително в изказването си. По мое мнение 3 яйцеклетки и 2 ембриона могат да се получат и при не добре проведена стимулация (не твърдя, че това е случаят, но е напълно възможно).

Не знам как броиш дните, но при пункция в понеделник, сряда се пада втори ден, а не трети. Така че, ембриони, разделени на 4 си е ок и не говори за лошо качество на яйцеклетките. А диагностицирането на ИЯР, мисля, че трябва да става след по-внимателно изследване, за предпочитане преди да бъдеш подложена на зверска стимулация.

И когато се стигне до процедура, смятам, че най-важното е да се даде шанс на пациентката да забременее, а не да проверяваме дали ембрионите ще преживеят до 5-ти ден в изкуствена среда, която е доказано по-неблагоприятна за ембрионите от матката. Съжалявам, но това е личното ми виждане по въпроса - някак срещу тия пари, емоционално и хормонално натоварване не ми се струва разумно да проверяваме и издръжливостта на ембрионите. Още по-важното е, че, когато обсъждахме проблема, докторът не можа да ми даде нито един аргумент, с който да ме убеди, че чакането е правилното решение.

Така че няма да престана да се чудя защо, по дяволите, се чака до 5-ти ден при 2,3,4 ембриона. За мен тези експерименти не са оправдани.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #178 -: Юни 10, 2010, 19:02:39 pm »
cambozzola,много добре те разбирам и си спомням какво бяхме говорили преди това.Не успях да го убедя,даже го ядосах доста.Между желание и медицина има разлика ми каза той.Много ми коства това,но все пак той е доктора.За първи път чух за ИЯР при мен и едва не припаднах,по време на стимулация ми бил висок ФСХ.Аз никога не искам изследванията,та нали докторите са за това да ги четат.Но...каквото ми е писано.Не се ядосвай заради мен,гледай ти да си добре.Глези се,пази се,пък дано и нас да ни сполети твоят късмет
Сега най-много се притеснявам какво се случва с 2-те ембриончета,не смея да звъня в клиниката.Дали всичко е наред?Не искам в събота да съм неподготвена.Ако има проблем дали ще звъннат???Ето това исках да избегна с трансфер на 3 ден
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 19:12:22 pm от ceci 75 »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #179 -: Юни 11, 2010, 09:20:45 am »
Танита, не знам защо намесваш взаимоуважението тук - не намирам нищо неуважително в изказването си.
Ами след като съм ти го казала, явно аз намирам!
Цитат
А диагностицирането на ИЯР, мисля, че трябва да става след по-внимателно изследване, за предпочитане преди да бъдеш подложена на зверска стимулация.
Престани навсякъде да тръбиш, че Владимиров на всички назначава зверска стимулация, без да изследва ИЯР ( чела съм го в много твои постове ) - това не е така. Аз отидох при него когато бях на 38 години, логично е, че резерва едва ли ми е прекрасен заради годините и въпреки това Док 3 месеца ми изследва най-обстойно резерва преди да реши изобщо какво правим.
Цитат
И когато се стигне до процедура, смятам, че най-важното е да се даде шанс на пациентката да забременее, а не да проверяваме дали ембрионите ще преживеят до 5-ти ден в изкуствена среда, която е доказано по-неблагоприятна за ембрионите от матката. Съжалявам, но това е личното ми виждане по въпроса - някак срещу тия пари, емоционално и хормонално натоварване не ми се струва разумно да проверяваме и издръжливостта на ембрионите. Още по-важното е, че, когато обсъждахме проблема, докторът не можа да ми даде нито един аргумент, с който да ме убеди, че чакането е правилното решение.
Ако ембрионите са качествени шанса им да оцелеят е много голям и в изкуствена среда и ти прекрасно го знаеш! А доктора не проверява издържливостта на ембрионите, за да си прави дисертация, а защото иска да разбере как да продължи - ти и това много добре го знаеш!
Цеци, ако ембрионите са качествени - ще оцелеят, ако не са - няма, но в случая ще дадат ценна информация на доктора. От години следя момичета с ИЯР ( или със съмнения за такъв ) и повярвай ми много по-ценна е информацията как да продължиш,
а не просто да стигнеш до трансфер, който ще те доведе до отрицателен тест - не 10 дена до теста ще те направят щастлива.
Cambozzola, аз не мога да разбера, при положение, че вече си пациентка на Стаменов, защо пишеш непрекъснато в темата на Владимиров и го анатемосваш - това да не би да е станало мисия на живота ти?
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 09:27:32 am от Tanitа »