0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #700 -: Април 14, 2016, 13:27:46 pm »
Мириам,

Благодаря за съветите!
При мен постепенно се овладяват нещата с кръвното и пулса и от скоро лекаря ми назначи схема за намаляване на беталокера и ще видим как ще се чувствам.
Много ще се радвам, ако този проблем отшуми и няма нужда от лекарства.
Притеснена съм, защото имам подозрения, че тези проблеми с кръвното се появиха след стимулацията. Сега се струхувам да предприема нова процедура. Е, не са минали 3 месеца от предходната процедура, така че има още време, но се чудя какво да предприема.
Може би трябва да се допитам до кардиолог в репродуктивна клиника, за да уточним как е най-добре да се действа, защото сегашния ми кардиолог е просто добър кардиолог, но няма конкретен опит с репродуктивна медицина.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #701 -: Април 14, 2016, 15:02:25 pm »
Mirracles, мога да ти кажа от личен опит какво "профилактира" (не знам дали има такава дума, затова я слагам в кавички :)  ) нормалното кръвно налягане. Освен разбира се консултацията със специалист, това което ти можеш да направиш е: да намалиш приема на солта до абсолютен минимум (поне временно), движение, разходки (не интензивен спорт), да ти кажа да се успокоиш, мисля само с казване не става, но това е от ОГРОМНО значение. Ми това са в общи линии основните неща: подходящ хранителен режим, не интензивно движение и СПОКОЙСТВИЕ. Дано скоро се успокоят нещата и успееш да сбъднеш мечтата си! УСПЕХ от мен!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #702 -: Април 14, 2016, 16:18:36 pm »
Благодаря!
Опитвам се да прилагам тези неща и за храненето и за движението.
Дано дочакаме и ние нашето чудо!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #703 -: Април 19, 2016, 07:17:28 am »
Здравейте, мили момичета.
Нова съм тук и се надявам да срещна приятелки в мисията моето скъпо бебче.
От повече от 4 години се опитваме със съпруга ми за бебе, с 2 инвитро опита, последния при д-р Стаменов. Към момента имаме 1 замразена яйцеклетка и правим опити за събиране на естествен цикъл, но е мноооого трудно и бавно. Утре ми предстои пункция, но имам сериозни съмнения, най-малкото защото естрадиолът ми бе нисък в деня на прегнила-138. Може ли някой да сподели опит с естрадиола? Ще се радвам.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #704 -: Април 19, 2016, 10:52:32 am »
аз също събирам ембриони на ец.
с подобен естрадиол почти винаги имаме яйцеклетка и се получават хубави ембриони.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #705 -: Април 19, 2016, 21:21:00 pm »
Ако не греша  около 100 единици са за 1 яйцеклетка. Стискам палци за пункцията!





*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #706 -: Април 19, 2016, 22:47:04 pm »
Сега си прегледах записките, тъй като имам много пункции на ЕЦ. Качествени яйцеклетките съм вадила при Е2  от 102 до 211 pg/ml. При Е2 183 pg/ml  съм вадила дегенерирала яйцеклетка. Така че всичко е много относително.


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #707 -: Май 01, 2016, 17:21:53 pm »
Честито Възкресение Христово!
Бъдете здрави, усмихнати и много щастливи!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #708 -: Май 19, 2016, 10:48:43 am »
Здравейте момичета,

Да ви споделя какво се случи с мен след неуспешния дълъг протокол, докторът каза, че най-вероятно избраната стимулация е скапала качеството на яйцеклетките.

Решихме да продължим на ЕЦ. Междувремено записахме час за Турция. Бяхме там - прегледа беше много подробен, докторът измери фолукулите и заключи, че към момента на прегледа няма доминантен такъв, били на по 14 мм. и даже нямам индикации за овулация.

На следващия ден, след връщането от Турция бях на преглед при БГ доктора си - нали се следим за доминантен фоликул - и такъв според него имаше даже беше 18мм. Както и да е пуснахме кръвни, сложихме прегнил, но за нещастие изпуснахме фолукула, беше се спукал в деня на назначената пункция.

Още недоумявам как така се разминаха в меренето на фоликулите в двете клиники и възможно ли е фоликула да е нараснал с 4мм за 1 ден?
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #709 -: Ноември 20, 2016, 00:31:41 am »
Колко време се чака за д-р Стаменов ,за първичен преглед?И при него ли ситуацията е същата,както при Персенска,що се отнася до донорските програми?
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #710 -: Ноември 20, 2016, 01:18:33 am »
Същата е. Все пак са в една клиника.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #711 -: Ноември 20, 2016, 19:04:46 pm »
Това ,че са в една клиника,нищо не означава,имат различни пациенти .
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #712 -: Ноември 20, 2016, 21:40:38 pm »
Radis,  на този въпрос и докторите не могат да ти отговорят точно. Зависи от най- много от изискванията ти към донора. И куп още обективни и субективни фактори.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #713 -: Ноември 20, 2016, 22:49:26 pm »
Не смятам, че имат различни списъци на чакащите в клиника "Надежда". Иначе за първичен преглед вероятно се чака различно при всеки лекар. Явно не съм се изразила достатъчно ясно.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #714 -: Ноември 21, 2016, 09:49:25 am »
За първичен преглед в Надежда за който и да е лекар се чака около 1 година.Ако сте над 40 години, не виждам смисъл да седите, чакате и да губите така ценното за вас време.Ако толкова много искате да сте там, запишете се за всеки случай, но през това време се ориентирайте към друга клиника и започнете опитите.Защото в един момент е много възможно да се окаже, че с това чакане сте изпуснали всички срокове.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #715 -: Ноември 24, 2016, 16:54:14 pm »
Здравейте момичета :) Моля да ми предложите добра лаборатория в София за изследване на LH, Estradiol, Prolactin, AMH, Inhibin и FSH. Изследванията са ми назначени от д-р Коновалова от Щерев, но аз имам карта на България Здраве, с която мога да отида в почти всички лаборатории в София, но без Щерев. Искам също така да питам на кой ден е най-добре, защото тя каза, че от 3 до 5ти ден от началото на цикъла без значение кога точно. На мен днес по обяд ми дойде цикъла.
Много благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #716 -: Ноември 24, 2016, 17:14:12 pm »
Здравей, cutie, не мога да ти помогна за лаборатория в София, но какъв е проблемът да направиш изследванията в Медицински комплекс Д-р Щерев, да си вземеш фактура и да я представиш на твоя застраховател? Това е обичайна практика.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #717 -: Ноември 24, 2016, 17:19:19 pm »
cutie, не можеш само в МЦ "Щерев" или по принцип в Цибалаб? Защото "Щерев" работят именно с тях и ако ти е опция, можеш да отидеш в друг техен филиал. Казвам го, защото така няма да се притесняваш от резултатите на изследването, тъй като във всички филиали на Цибалаб работят по еднакъв начин. Има и тяхна лаборатория, сравнително близо го клиниката.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #718 -: Ноември 25, 2016, 14:28:02 pm »
Здравейте отново, оказа се, че няма да признаят разходите, защото се водят оценка на яйчников резерв и не се покриват от пакета, въпреки, че се води луксозен.
Така или иначе исках да си ги пусна в Щерев за по-сигурно и сега ще си платя.
Извинявам се, че така нахлух в темата, но ви чета от известно време, но до сега не бях писала. Аз навърших 41 г. през септември, а от около 6 месеца правим опити, но не се получава...
Преди месец ходих при моята гинеколожка за преглед и тя само като и припомних, че съм на 41 г., ми назначи АМХ, който се оказа с доста ниска стойност - 0.278. След това прецених да отида на специалист по репродуктивна медицина и д-р Коновалова от Щерев ми назначи тези изследвания. Каза, че АМХ е много нисък, но ще го пусне пак и за нея е важно да види Inhibin B. Утре ще отида да ги изследвам в Щерев. Има ли някакви изисквания, които да се спазват преди изледването. По принцип мисля да отида сутринта без да съм пила кафе и закусвала. Д-р Коновалова ми каза само, че е важно за Пролактина да съм отпочинала и да съм спала добре. Попитах изрично, но не каза друго.

Много ви благодаря!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #719 -: Ноември 25, 2016, 14:35:43 pm »
Пропуснах да напиша, че имам дъщеря, което навърши 16г. преди месец :) С баща и се разделихме, когато тя беше на 10г. и от 2 години и половина имам приятел и със него искаме да си имаме детенце. Притеснявам се, че със тези стойности на АМХ, не знам дали вече имам шанс. Ще изчакам и резултатите от всички хормони.