0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #200 -: Април 06, 2008, 16:49:08 pm »
Елия, поздравления и успех за бъдеще
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #201 -: Ноември 21, 2008, 23:24:30 pm »
Момичета, предстои ми "цветна снимка" в "Надежда". Кажете ми, моля, тези свещички тилкотил кога е най-добре да се приложат, че нещо не уточних? :oops: И двечки или трички трябва да си взема...   Някакво друго обезболяващо като аолин, течен аналгин ще ми е необходимо ли?
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 23:26:24 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #202 -: Ноември 22, 2008, 00:00:42 am »
А д-р Николова от Тина Киркова каза да не се поставят никакви свещички преди процедура, да не се замърсява.
Какви обезболяващи може да се вземат преди това, течен аналгин ли, аулин ли, предложете нещо, моля ви!
Аз взех 1 спазмалгон и 1 но шпа 20 минути - даже час преди манипулацията, преди година бях правила хидротубация и бях пила само аулин и много ме боля. Ако много те е страх и си по-емоционална може да си вземеш и едно успокоително - аз така направих, защото "на страха очите са големи" 8O
Аз вчера правих цветна снимка в Тина Киркова и не ме боля - има локално неприятно усещане като при цикъл и от факта, че се ползват метални инструменти. Освен това лекарите ти казват кога какво ще усетиш, а интересното е, че ме караха да се изкашлям на моменти от корема....не знам дали това помогна, но докато се напъвах да кашлям нямах време да мисля какво се случва отдолу:)
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #203 -: Ноември 22, 2008, 00:08:35 am »
Момичета, предстои ми "цветна снимка" в "Надежда". Кажете ми, моля, тези свещички тилкотил кога е най-добре да се приложат, че нещо не уточних? :oops: И двечки или трички трябва да си взема...   Някакво друго обезболяващо като аолин, течен аналгин ще ми е необходимо ли?
  Здравей.И при мен стоеше същия проблем когато правих снимка в "Надежда".Сложих си тилкотил вечерта преди снимката и си мислех също ,че ще ми трябва някакво обезболяващо за след това.Нямаше никаква нужда от други медикаменти.Д-р Персенска прави снимката и всичко мина много бързо и леко .Пожелавам ти добри резултати и успех!
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 00:20:35 am от Tortilla Flat »
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #204 -: Ноември 22, 2008, 17:50:38 pm »
Не се плаша много от болката, но знам ли се... Вече съм станала по-чувствителна и забелязвам, че не търпя както преди. То явно от натрупването на емоционални негативи, започнах да не търпя толкова физически... За свещичките тилкотил ми казаха от клиниката, но не попитах кога се прилагат вечерта или ни сутринта или и вечерта и сутринта, и по колко, да не се изложа там пред хората да се свия когато не трябва...
Благодаря много за пожеланията, дано всичко е наред...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #205 -: Ноември 22, 2008, 20:07:37 pm »
За свещичките Тилкотил на мен ми казаха една да си сложа преди да тръгна от нас и друга като ми дойде часа за снимката.Болката беше силна,но кратка.Като излязох пих един аулин профилактично  :D.
Успех Огняна!
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #206 -: Ноември 24, 2008, 14:09:31 pm »
Аз сложих една свещичка вечерта и една преди снимката.
Имаше болка, но за кратко. След това изобщо не ми трябваше обезболяващо, чувствах се добре.
Успех  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #207 -: Ноември 24, 2008, 15:05:45 pm »
На мен ми бяха казали да сложа една свещичка вечерта преди ЦС и една час преди самата манипулация.Аз пих аулин непосредственно след снимката,защото болката беше непоносима.Но аз съм си такава-не издържам изобщо на болка,а при мен може би и хидросалпингсът е допринесъл за това да ме боли толкова.Огняна,желая ти успех!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #208 -: Ноември 24, 2008, 16:23:53 pm »
Здравейте момичета :) Възможно ли е да се види проходимостта на тръбите при вагинален ултразвук? Четох доста противоречиви мнения и в момента съм доста объркана  :balk_144: Предварително Ви благодаря!  :bighug:

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #209 -: Ноември 24, 2008, 17:15:11 pm »
Според мен е невъзможно - не знам какви очи трябва да има един лекар за да може да отличи и проследи точно тръбата от всичко останало в корема и да даде мнение дали има проблем по нея. Ако ти правят хидротубация тогава тръбата "изпъква" посредством течността, коато се влива и въпреки това не всички лекари се доверяват дори и на такова изследване а искат снимка ...
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #210 -: Ноември 24, 2008, 17:17:42 pm »
Според мен е невъзможно - не знам какви очи трябва да има един лекар за да може да отличи и проследи точно тръбата от всичко останало в корема и да даде мнение дали има проблем по нея. Ако ти правят хидротубация тогава тръбата "изпъква" посредством течността, коато се влива и въпреки това не всички лекари се доверяват дори и на такова изследване а искат снимка ...
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #211 -: Ноември 24, 2008, 18:58:14 pm »
момичета след колко неуспешни опит трябва да се замислим за цветна снимка :?
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #212 -: Ноември 24, 2008, 20:29:48 pm »
Не се плаша много от болката, но знам ли се... Вече съм станала по-чувствителна и забелязвам, че не търпя както преди. То явно от натрупването на емоционални негативи, започнах да не търпя толкова физически... За свещичките тилкотил ми казаха от клиниката, но не попитах кога се прилагат вечерта или ни сутринта или и вечерта и сутринта, и по колко, да не се изложа там пред хората да се свия когато не трябва...
Благодаря много за пожеланията, дано всичко е наред...
Всичко ще мине за един миг,няма страшно,ще видиш че напразно си се страхувала,по важен е резултатът.
zayana колкото по скоро я няпрявеш по добре,лекаря трябва да прецени,но мисля че беше  година,а 6м за възраст на д 35,но зависи и от хормоните,от спермограмата,то се следва стъпка по стъпка лечението.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #213 -: Ноември 24, 2008, 21:11:35 pm »
Благодаря ти за бързия отговор Диси
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #214 -: Ноември 25, 2008, 13:33:22 pm »
Момичета, благодаря за отговорите и пожеланията!
Тръбичките са ми проходими. Една добра новина.
Наистина всичко минава много бързо.
При мен не се усети болка, имаше малко неприятни усещания, но има къде-къде по-неприятни, дори не могат да се сравняват  :)
Свещичките тилкотил приложих една вечерта преди ЦС, една на сутринта преди ЦС. Казаха ми от клиниката, че се слага и една преди манипулацията, но аз минах без нея, тъй като часът ми беше сутринта.

Пламито, ехографският образ не дава достатъчно информация за проходимостта на тръбите. Както са ти отговорили момичетата, прави се хидротубация или "цветна снимка" (хистеросалпингография), като цветната снимка е по-надеждна.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #215 -: Ноември 25, 2008, 13:43:24 pm »
Огняна,много се радвам за теб!Желая ти успех!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #216 -: Ноември 25, 2008, 17:13:31 pm »
Вече съм сигурна,че съм една от многото,които са попаднали на "прехвален" лекар!!!
Не са ми правени никакви изследвания, заради думите "За какво да си даваш парите, като знам какво ще покажат!".Момичета, и ако това е лекар  :balk_144: Още повече, че имам изписан Клостилбегит 2x1 от 3 до 5 ден на МЦ!Просто нямам думи  :balk_145:

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #217 -: Ноември 25, 2008, 18:34:31 pm »
Плами, не се отчайвай. Много от момичетата тук са минали и през такива "специалисти" по стерилитет. По-важното е, че си се ориентирала вече
в обстановката и знаеш как да постъпиш. Успех. :D

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #218 -: Ноември 27, 2008, 16:45:10 pm »
Благодаря за подкрепата  :balk_81: Днес си направих поредната микробиология, за да съм напълно сигурна,че всичко е ОК и ще видим ...  :oops:

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #219 -: Ноември 28, 2008, 14:49:01 pm »
Момичета, днес ми излезнаха резултатите:

   Микробиология    
   Забележка : ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ И ТРИХОМОНИ : Не се изолират аеробни патогенни микроорганизми. Не се изолира Candida spp. Trichomonas vaginalis отрицателен резултат. Mикроскопски препарат за влагалищна чистота : много лактобацили, много епителни клетки, eдинични левкоцити.

Мога ли да отида на за изследване на тръбите?Това, което ме приеснява са епителните клетки???

Предварително Ви благодаря и дано не Ви тормозя много с мойта некомпетентност  :oops: :balk_56: