0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #360 -: Април 07, 2012, 23:33:01 pm »
Rosicaal съжалявам за неуспеха ти, но момичетата са прави, че е нужно да имаш доверие на лекаря си. Аз имам два неуспешни ин витро опита точно в АГ Варна, но винаги безрезервно съм вярвала на д-р Александров. Никога не ме е подвеждал, а и аз самата предпочитам истината, колкото и болезнена да е тя понякога. Все пак той е просто лекар, а не магьосник....
Относно изследванията за които можете да спестите малко пари, да споделя, че преди две години когато правих своите процедури можеше да се направят СПИН, хепатит В, хепатит С и сифилис, безплатно в РИОКОЗ (сега РЗИ). Нямам представа сега как е, но си струва да се провери, а РЗИ-та има във всички бивши окръжни градове.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #361 -: Април 07, 2012, 23:55:12 pm »
Роси, няма значение ГОнала. Гонала прави яйцеклетки, зависи какъв е резерва ти. Не е от гонала. А това за резерва ти го е казал единствено на базата на годините.
Миркас, благодаря ти за информацията.Може ли някой да ми каже колко струват всички тези изследвания и не ги ли искат да се направят само във Варна?Разбрах, че те искат там да се правят изследванията и не приемат от други места.Също така някой може ли да ми напише какво точно искат?

Забравих да попитам изписват ли вагинална виагра за тънка лигавица?

Или кажи как тръгнаха нещата? С колко Гонал почна?
« Последна редакция: Април 08, 2012, 00:06:20 am от Ramirez »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #362 -: Април 08, 2012, 00:01:13 am »
rosicaal, обсъди вашия случай с доктор Александров, какъв подход би ви предложил. Ако искаш да продължиш при него, прочети за Ин витро на естествен/Спонтанен цикъл! Не натоварва организма със стимулация, разчита се на 1,2 яйцеклетки, които при перфектната работа на д-р Александров са достатъчни, за да се достигне до успех.

Пожелавам следващия опит да е вашия!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #363 -: Април 08, 2012, 07:31:16 am »
Темата е доста мрачна...
Не съм съгласна ,че с Гонал и на къс протокол се правят малко яйцеклетки.Аз съм с един яйчник и при предната стимулация си имах 9 яцеклетки.Логично е с два яйчника да имате повечко :)  Така ,че всичко е много индивидуално.Ще ми се и тоя път да е така. 9= 9  ...5 бластоцита - 2 замразени :D ,2 върнати.

Kаква доза ти слагаха,и аз съм с един яйчник.
Прочетох че късия протокол с гонал е за по млади жени със нормална яйчникова функция.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #364 -: Април 08, 2012, 07:37:25 am »
Роси, няма значение ГОнала. Гонала прави яйцеклетки, зависи какъв е резерва ти. Не е от гонала. А това за резерва ти го е казал единствено на базата на годините.
Миркас, благодаря ти за информацията.Може ли някой да ми каже колко струват всички тези изследвания и не ги ли искат да се направят само във Варна?Разбрах, че те искат там да се правят изследванията и не приемат от други места.Също така някой може ли да ми напише какво точно искат?

Забравих да попитам изписват ли вагинална виагра за тънка лигавица?

Или кажи как тръгнаха нещата? С колко Гонал почна?
Всички изследвания,включително СПИН,хепатит и обсолютно всички ми ги направиха за 1 ден в АГ,излязаха ни около 200лв,но ми признаха изследването за хламидии и спермограмата на мъж ми,както и намазката за рак на шийката на матката защото нямаше 6 мес от последната.С това ми спестиха най малко 100лв!
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #365 -: Април 08, 2012, 09:00:13 am »
Може ли някой да ми каже колко струват всички тези изследвания и не ги ли искат да се направят само във Варна?Разбрах, че те искат там да се правят изследванията и не приемат от други места.Също така някой може ли да ми напише какво точно искат?


Рамирез, с риск да стана вече досадна, защото го пиша на всяка страница, но ...

Дават ти списък с изследвания. МОЖЕШ да ги минеш по НЗОК в Сити Лаб, намира се малко по-надолу по булеварда, точно срещу бариерата на Окръжна болница, от отсрещната страна. Всичко без микробиологиите пуснахме там и доплатихме само 48 лв. В темата за задължителните изследвания преди ин витро съм пуснала кодовете на СПИН, Васерман (сифилис) и Хепатит В и С. От АГ-то държат всички изследвания да са направени или в Сити Лаб или на 2рия етаж в болницата.
За микробиологиите платихме по 10 лв на човек.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #366 -: Април 08, 2012, 10:36:29 am »

Прочетох че късия протокол с гонал е за по млади жени със нормална яйчникова функция.
  Повечето жени имат нормален яйчников резерв, за които е най-подходящ т.нар. дълъг протокол от 21 ден на месечния цикъл.
 дълъг протокол на яйчникова стимулация от 21 ден на месечния цикъл

 Жените с поликистозни яйчници, т.е. с богат яйчников резерв са с повишен риск за развитие на хиперстимулация и при тях е препоръчителен къс протокол с антагонист.
 къс протокол от 1-2 ден на месечния цикъл с антагонист
 При жени с намален яйчников резерв се препоръчва къс протокол с агонист в микродози и големи дози стимулант (300 ÷ 450 e/d).
Препоръчителна е употребата на противозачатъчни в цикъла, предхождащ стимулацията за IVF с цел поддържане на яйчниците в спокойно състояние.
 къс протокол с микродози агонист
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #367 -: Април 08, 2012, 13:08:08 pm »

Прочетох че късия протокол с гонал е за по млади жени със нормална яйчникова функция.
  Повечето жени имат нормален яйчников резерв, за които е най-подходящ т.нар. дълъг протокол от 21 ден на месечния цикъл.
 дълъг протокол на яйчникова стимулация от 21 ден на месечния цикъл

 Жените с поликистозни яйчници, т.е. с богат яйчников резерв са с повишен риск за развитие на хиперстимулация и при тях е препоръчителен къс протокол с антагонист.
 къс протокол от 1-2 ден на месечния цикъл с антагонист
 При жени с намален яйчников резерв се препоръчва къс протокол с агонист в микродози и големи дози стимулант (300 ÷ 450 e/d).
Препоръчителна е употребата на противозачатъчни в цикъла, предхождащ стимулацията за IVF с цел поддържане на яйчниците в спокойно състояние.
 къс протокол с микродози агонист
В една тема имаше линкове,та там го прочетох.Но защо не ми казаха за противозачатъчните,ще си запиша час за да попитам,че това е доста разумно ми се струва да си пазим яйчниците с противозачатъчни...
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #368 -: Април 08, 2012, 13:18:55 pm »
На мен като първи опит ме накараха 2 месеца да пия противозачатъчни,но за втория опит няма да се налага.Така ,че щом са преценили може така да трябва.Все пак при мен ,а и при останалите момичета предполагам се прави,за да няма изненади при стартиране на опита.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #369 -: Април 08, 2012, 15:35:04 pm »
Змимка, извинявай но не се изразих правило- интересуваше ме не по здравна каса, тъй като не съм плащала осигуровки последните 3 месеца.
Роси, не си на противозачатъчни заради възрастта., Повярвай ми Александво знае какво прави.
От кой ден на цикъла ти почна стимулацията?
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #370 -: Април 08, 2012, 15:58:34 pm »
Не можеш ли да си ги платиш в НОИ? Ще ти излезе към 30-на лв, не знам сега колко точно е, но ще спестиш много пари от изследванията, поемани от НЗОК...
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #371 -: Април 08, 2012, 16:40:27 pm »
Змимка, извинявай но не се изразих правило- интересуваше ме не по здравна каса, тъй като не съм плащала осигуровки последните 3 месеца.
Роси, не си на противозачатъчни заради възрастта., Повярвай ми Александво знае какво прави.
От кой ден на цикъла ти почна стимулацията?

От втори ден,с 225 гонал,последните 2 дни 300.
Защо заради възрастта,помислих че точно заради нея,за да си пазим яйцеклетките...
Аз не съм по здр.каса,абсолютно всички изследвания се правят в АГ за 1 ден.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #372 -: Април 08, 2012, 16:56:20 pm »
Здравейте, момичета :balk_64: Честит празник на всички! Включвам се в темичката - предстои ми ин витро, за първи път. Днес ми дойде и започнах с противозачатъчните. Единственото, което знам е, че д-р Александров ми вдъхва невероятно спокойствие и се радвам, че той е моят лекар :balk_47:   
Търпение и надежда!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #373 -: Април 08, 2012, 17:54:44 pm »
 Предния път бях на 2 х 112,5  Гонал,така станзартни 8 дни ,после 1-2 дни по 75Е и така ... Всичко беше о.к.
Сега съм на 225 Е еднократно.Утре ще видим-първи преглед :)
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #374 -: Април 08, 2012, 17:57:14 pm »
Или, и аз бях с 225 еднократно! Айде да ти е на късмет!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #375 -: Април 08, 2012, 19:12:58 pm »
 Силно се надявам  :crossfingers: :crossfingers:
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #376 -: Април 08, 2012, 21:59:22 pm »
Illi на кой ден почна стимулацията?

Роси, добре де, ти като си почнала стимулация на втори ден на кой ден ти гледаха фоликулите?

Змимка, благодаря!!!
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #377 -: Април 08, 2012, 23:03:28 pm »
Rosicaal,хайде и аз да изкажа своето несьгласие за тезата ти за гонала. Това наистина не е вярно което си мислиш,аз бях с кьс протокол,по 150 гонал на ден,но само пьрвите два или три дни(не помня точно)Александров като ми видя каза,че образувам страшно много яйцеклетки и веднага ми го намали на 75 на ден,и така до края. В деня на пункцията ми извадиха 23 яйцеклетки,от които почти всички се оплодиха. Това го пиша с цел да не си пьлниш излишно главата с допьлнителни глупости,понякога наистина неможе да се обясни защо не се е получило,както казват някои момичета тук,доктора ни не е магьосник,но сьс сигурност той прави за всички най-доброто което прецени. Не се отказвай от него,той е от малкото в страната който си разбира от работата:))) Успех следващия пьт,кьдето и да е :)))
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #378 -: Април 09, 2012, 06:46:54 am »
fifonqk,навярно всички момичета са прави,включих се в темата точно след теста,бях афектирана,целия свят ми беше крив,депресии,повечето жени знаят как е след поредния неуспех.Бяха ни последните пари и голямата надежда.Вярвах че това е моя шанс,дори се молих на Маркова да ме приемат за ин витро.Просто не очаквах да се случи така,само 6 яйцеклетки,6 оплодени,и след 2 дни само 3 развиващи се.На никой не му се рискуваше да оставим трите да се развият до 5-ти ден,Навярно ти си млада и яйчниците ти работят добре,не очаквах че моите са се изхабили само след 1 инвитро,(2-то беше ЗЕТ)но като размисля навярно може,с 1 яйчник съм,а от 1-вото ми извадиха 18 Я...Тук подкрепям лекарите като казват че 1-вия опит е пробен,може би 2-рия път Александров ще промени начина,или дозите,или лекарствата.Ще съберем пари да опитам пак,Моля да ме извинят всички момичета които съм засегнала с реакцията си,наистина не бях ба себе си.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #379 -: Април 09, 2012, 07:02:39 am »
  Започнах на 2-ри ден.Днес ,след час пътувам за Варна,т.е. на 6 ден -първа контрола :) За жалост от там отивам до В.Търново на тъжен повод и утре се пребирам.
Ще пиша какъв е резултата за сега .