0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #700 -: Август 29, 2015, 23:58:29 pm »
Лили, хах и аз съм с болки в опашната тази вечер. Само те, нищо друго. Имах една контракция силна следобеда, но не се повтори. Силно се надявам да си дочакам датата. Аз бях жизнена до преди 2-3 дни. Ама калто писах в по-горен пост, напоследък вечерите ми се виждат дълги . Ама може и от вълнението да е.  :bighug: :bighug: :grouphug2:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #701 -: Август 30, 2015, 01:56:46 am »
Синеочке бъди сигурна че е от вълнението:-):-) те и на мен ми се струват дълги вечеритв ама .....:-):-):-): спи ми се а немога се отпусна хахахах луда работа :-):--) сигурно си споменала някъде но сега не ми се връща назад-къде ще раждаш? Извинявам се ако си го казала вече
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #702 -: Август 30, 2015, 07:45:05 am »
Весе, не рови, не съм казвала  :lol: от Ямбол съм, но ще раждам в Сливен в "Ева".
Вълнение си е и то голямо. Ти сега гледай да се наспиваш, че като врякнат госпоИците и ще си го търсиш този сън. :lol: Ходи ли вече на училище за бременни? Измислихте ли имена?


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #703 -: Август 30, 2015, 09:50:06 am »
Синеочка, ти ме разкри  :lol: Родих в петък нашето слънчице. Бях един ден в реанимация след секциото, но вече дребосъчка си е при мен и се опознаваме :-) затова нямам време нито да чета, нито да пиша.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #704 -: Август 30, 2015, 10:33:46 am »

м-и, относно билките, пак ще кажа, че леки дози не мисля,чe ще навредят.
Момичета, нещо сте притихнали днес. Подозирам, че Слънцето вече е родила и ще направи включване, като се почувства по-добре. При мен тези дни(по скоро вечери) са на приливи и отливи с контракции и болки в кръста. Кпремът ми така и още не е паднал, има ли вероятност да не падне изобщо?
Благодаря!
Моят корем падна накрая, но не помня кога, по-трудно е като падне тъй, че да си седи горе до секциото :)

Добре дошли на Вики и wild cat. За лекарствата си слушам лекаря, то и на ношпа-то пише, че няма данни за пиене по време на бременност ама мисля всички го пием :)

Слънце, честито! Да сте здрави! Скорошно прибиране!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #705 -: Август 30, 2015, 10:59:31 am »
Весе, не рови, не съм казвала  :lol: от Ямбол съм, но ще раждам в Сливен в "Ева".
Вълнение си е и то голямо. Ти сега гледай да се наспиваш, че като врякнат госпоИците и ще си го търсиш този сън. :lol: Ходи ли вече на училище за бременни? Измислихте ли имена?



Как да спя мила като не мога :-):-):)- не ми е удобно,хващам се,кръста ме заболява само в една и съща поза и така:-) аз още съм много объркана и идея си нямам къде ще раждам. Вчера отново ми казаха за моя позната която е попаднала на много лошо отношение ит страна на лекар в нашата държавна болница,но има време и смятам сериозно да се замисля вече! А иначе даааа вече моите слънчица си имат имена:-):-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #706 -: Август 30, 2015, 11:24:54 am »
Веси, защо не си избереш лекар и да се уговориш с него. Скоро говорихме с приятелка за един от добрите лекари и тя ми казва "Никой, който не си е платил, не е доволен". Ти естествено ли смяташ да раждаш?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #707 -: Август 30, 2015, 11:36:59 am »
Здравейте, всички които искат да поздравят мама Слънцето2, могат да го направят тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51236.msg1107371#new
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #708 -: Август 30, 2015, 11:42:42 am »
Много благодаря на всички за топлото посрещане!  :D
Дано всичко да е наред при всяка една от нас. Толкова желани и чакани са нашите малки слънчица.
Да си пожелаем здрави и пухкави бебчета на термин!  :D
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #709 -: Август 30, 2015, 12:04:21 pm »
Веси, защо не си избереш лекар и да се уговориш с него. Скоро говорихме с приятелка за един от добрите лекари и тя ми казва "Никой, който не си е платил, не е доволен". Ти естествено ли смяташ да раждаш?




Смятам секцио поне за сега:-) Отностно плащането е ясно,така или иначе ще си платя! За сега имам намерение за майчин дом,но това са само планове,ако недай се Боже нещо се промени и тръгнат по рано това ме тревожи но ще видя да взема някво решение за да имам варианти,че аз по принцип съм човек който винаги си прави планове за всичко,понякога се объркват,и сега е първият път в живота ми когато не съм планирала нищо:):-):-) незнам защо
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #710 -: Август 30, 2015, 12:18:26 pm »
Слънце, надуших те аз! Честито още веднъж и тук! Чакам подробности - име, мерки, как си ти.Ама когато имаш време

Весита, май с теб веднъж коментирахме варианта за МД и Дева Мария във Ветрен. Една моя позната, скоро роди в болницата в Меден рудник( не помня как се казваше) и е много доволна.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #711 -: Август 30, 2015, 16:28:27 pm »
Момичета на някой да му се е случвало да му изтръпват пръстите на ръцете? От снощи двете ми ръце тръпнат? Това на какво може да се дължи? Главно пръстите и на двете ръце? :(
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #712 -: Август 30, 2015, 16:33:10 pm »
Ангелче, Вики и wild cat честито! Лека бременност и здрави бебчета ви желая! 
Слънце честито! Да ви е живо и здраво!
Синеочка много хубаво си го измислила :) много ме зарадва :grouphug2: От все сърце ти желая успех в четвъртък.
Златен дъжд много съжалявам :( бързо възстановяване и те чакаме много скоро в темата отново.
Ние с бебка сме малко на моренце :) нета на тел. ми е зле и затова само ви четем. Потърсих и трето мнение което потвърди първото, че няма нужда от инвазивно изследване.За седмица бебка си беше пораснала с колкото трябва дано и другата седмица на ФМ всичко да е наред.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #713 -: Август 30, 2015, 17:23:57 pm »
Ангелче, Вики и wild cat честито! Лека бременност и здрави бебчета ви желая! 
Слънце честито! Да ви е живо и здраво!
Синеочка много хубаво си го измислила :) много ме зарадва :grouphug2: От все сърце ти желая успех в четвъртък.
Златен дъжд много съжалявам :( бързо възстановяване и те чакаме много скоро в темата отново.
Ние с бебка сме малко на моренце :) нета на тел. ми е зле и затова само ви четем. Потърсих и трето мнение което потвърди първото, че няма нужда от инвазивно изследване.За седмица бебка си беше пораснала с колкото трябва дано и другата седмица на ФМ всичко да е наред.
Браво!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #714 -: Август 30, 2015, 17:26:03 pm »
Момичета на някой да му се е случвало да му изтръпват пръстите на ръцете? От снощи двете ми ръце тръпнат? Това на какво може да се дължи? Главно пръстите и на двете ръце? :(
Подуват ли се? Пиеш ли магнезий? Това през деня както си седиш или?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #715 -: Август 30, 2015, 17:43:14 pm »
Весе, на мен ми се случваше сутрин като стана от сън и първите 15 мин и на двете ми ръца пръстите да са изтръпнали. Това беше някъде 7-8 месец. После това отшумя някъде към края на 8, а пръстите ми почнаха да стават кебапченца(май веднъж ви се оплаках). Сега към края при свиване в юмрук чувствам болка все едно съм с артрит. Нямам идея на какво се дължи, но сигурно си е някакъв бременен симптом, защото сестра ми каза,че и с двете бременности така й е ставало към края. Не мисля, че има защо да се тревожиш.Ако искаш консултирай се с АГ-то си!
Милх, много се радвам! Бебето накрая ще върви напред ще видиш! Стискам палци за чудесни новини на ФМ.
И да топнеш крачета и дупара , за тези дето няма да видим море тая година. :lol:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #716 -: Август 30, 2015, 17:47:51 pm »
Може и някакъв симптом да е знам ли :-) а иначе да пия магнезии и не не се подуват просто ми тръпнат
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #717 -: Август 30, 2015, 18:38:31 pm »
Аз вчера бях в болница по спешност, направиха ми абразио.Вече съм си вкъщи.Ето какво се случи:
След прегледа в Петък при д-р Стаменов ми предписа хапче Мифегин.Обаче вчера следобед получих много силен кръвоизлив с огромни съсиреци, като 2 часа стоях в тоалетната и все течеше.В един момент почна да ми причернява и да ми свири главата и при измерване на кръвното ми от мъжа ми то беше 70/40 и пулс 50.Мъжа ми се изплаши много и викна линейка.Закараха ме в Шейново, там спешно абразио, като кървенето продължаваше с пълна сила.Цяла вечер, през нощта и днес съм много отпаднала, като вчера не можех да си стоя на краката.Днес на обяд ме изписаха, вкъщи съм си вече.Наблягам на кола и шоколад, че докторите казаха, че много кръв съм изгубила.Утре дано имам сили да отида до клиниката, че съм на преглед.Ще им кажа какво ми се е случило.Страх ме е също да не ми се получат сраствания, все пак беше бременност в 3-ти месец, не съвсем начална.Ще направят хистология на ембриончето, дано да стане ясна причината за случилото се.Дано на никой не се случва такова нещо.След тая кръвозагуба, дано се възстановя без последици.Посъветваха ме преди следваща бременност да изчакам поне 3 месеца.
 

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #718 -: Август 30, 2015, 18:40:47 pm »
Веси, и на мен ми изтръпват често, в повечето случаи след сън. Някъде бях чела, че е нормално, ако намеря статията ще пусна линк. Беше нещо свързано с повишения  обем на кръвта и притискането от растящата матка...
Момичета, да попитам кога започна да се отделя коластра при вас - досега забелязвах само малки засъхнали жълтеникави корички, но днес си бяха абсолютни капки - жълти като масло и мазни. Коластра е, нали... не се бъркам?
Добре дошли на новите попълнения - лека бременност и здрави пухкави бебчета около термин :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #719 -: Август 30, 2015, 19:12:54 pm »
Дъждец, бързам да те успокоя(ако въобще мога де). Моята първа бременност приключи в 11 г.с. със силен кръвоизлив, идентичен с описания от теб. Сърцето на бебчето е спряло в 9 г.с. така, че по епикриза мисседът ми се води в тази седмица. Направиха ми абразио и на другия ден ме изписаха по мое желание.Болничната среда и плачът на бебета и бременни жени ми се отразяваше зле на психиката
 Физически се възстанових много бързо, имах зацапващо течение около 10 дни. Цикълът ми дойде на 28 ден след абразиото. Кексът го възстановихме веднага след първия цикъл. Ние също се пазихме около 2 месеца, докато Доки не ни даде зелена светлина. Ако абразиото е извършено, както трябва едва ли ще имаш сраствания. Искрено ти желая бързо възстановяване и в най-скоро време да се запишеш пак тук.
Нели, коластра е. При мен потече средата на 6 месец.
« Последна редакция: Август 30, 2015, 19:15:18 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...