0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #600 -: Август 25, 2015, 19:53:12 pm »
Мен така ме болеше в началото на 5 месец и док каза, че са контракции и ми изписа магнезий, защото са опасни за толкова ранен срок на бременността. Отиди на лекар.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #601 -: Август 25, 2015, 20:12:58 pm »
Слънце, днес си мислех за теб, дали не си родила вече. :grouphug2:
Зуза, не е добре да ядеш само зелени салати, дразнят стомаха и ако не са чисти може да доведат до колики и съответно може да предизвика контракции. Яж, по малко и на често, не гладувай. Дори да не ти се хапва е добре да не я караш само на въздух.
Аз също мисля, че магнезий + но шпа ще те облекчи, но за всеки случай се консултирай с лекар.
Едит, радвам се, че си добре  :bighug: Ако можеш и ти като Нелка да плетеш, залавяй се за работа, че и твоята бебка май ще е зимна. Кога ти е терминът?
« Последна редакция: Август 25, 2015, 20:16:38 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #602 -: Август 25, 2015, 20:45:05 pm »
Ааа, не съм, не съм :-) ще пиша като родя
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #603 -: Август 25, 2015, 20:48:22 pm »
Зуза, айсберга не знам дали пречи, мен салатите не ми дразнят, но царевицата образува газове и е възможно да увеличи болката. Значи пробвай сутрин да пиеш чаша топла вода с лимонов сок и 1ч.л. мед. Аз пия 500мл. действа веднага за тоалетна. После пия още 500, ям плодове и чак към 10 някаква нормална закуска. Хапвай салати на всяко ядене, аз ям плодове преди ядене, че ако е след имам киселини, но ти си прецени как да ги ядеш. Хапвай пълнозърнест хляб по 1-2 филии дневно, съдържат фибри и също са полезни. Можеш да закусваш и Активия с мюсли, също действа за тоалетната. Трябва така да се храниш, че метаболизмът да не се забавя и трябва да ядеш, с една салата дневно няма да се получи наистина.
Ходенето на преглед не че го изключвам, но той може само да констатира проблема, аз за това не ходих, просто защото ми се е случвало и без да съм бременна. Единият път дори бях ходила при ЛЛ, доста дълго беше продължило, а и аз уж внимавам.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #604 -: Август 25, 2015, 21:23:42 pm »
Синеочка, ще си имам зимно бебе, за декември ми е термина, мисля че и Нелка беше за декември :) . Дата не искам да казвам, че те и лекарите в началото ми казаха две различни дати с разлика от около две седмици. Утре ще ходя до болницата да си запиша час и може би до края на седмицата ще мина и преглед и ще уточняваме подробности с лекаря.
 За салатите и аз зная, че някои зеленчуци дразнят стомаха и по-точно дебелото черво, на мен зелето ми беше създало проблем преди време. В началото особено и с това гадене хапвах по-често солетки, плодове, бисквитки, та така нито стоях гладна, нито ми дразнеше нещо. Нямах апетит, но хапвах, така че Зуза мъчи се да хапваш в по-малки дози и по-често.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #605 -: Август 25, 2015, 21:28:05 pm »
Зелето дразни, да, но салатите минават транзит така да се каже, не се смилат и от тях нищо не се усвоява и не знам дали дразнят.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #606 -: Август 25, 2015, 21:40:03 pm »
м-и, ако салатите са домашно производство и не са изкуствено торени , няма проблем, но повечето по пазарите са силно нитрато съдържащи.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #607 -: Август 25, 2015, 21:59:00 pm »
Зизa, звучи кaто контрaкции. Бих отишлa нa лекaр с тaкивa болки. И хaпвaй повече, сaмо еднa сaлaтa хич не е хрaнителнa зa теб, кaмо ли зa двaмa ви с бебето. И определено остърхвa стомaх, червa и всичко през което мине.
Лилиту е преди мен, дa си знaем редa ;)



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #608 -: Август 25, 2015, 22:09:29 pm »
"Та-ка-та-ка-та-ка , весело летим с влака! Бърза влакът, бърза влакът, папагалче там ни чака" - това от една детска песничка, с която се разпявахме в университета. Та летим си с влака - в редичка Слънцето, аз, Лили,sss_girl, Линаполи, Бебето, Весита, Нелка,Едит , milch ,sol, м-и, Зуза, Златния дъждец ,Снапи и ако изпускам някой да ме прощава. 8)
« Последна редакция: Август 25, 2015, 22:11:09 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #609 -: Август 25, 2015, 22:20:40 pm »
Aуууу, Синеочкa, много слaдко :))))) Брaво, кaк си ни нaредилa, aз със сигурност щях дa пропуснa няколко мaми. Нямaм пaмет зa тия рaботи ;)



Re: Тема на бременните №95
« Отговор #610 -: Август 25, 2015, 22:24:38 pm »
"Та-ка-та-ка-та-ка , весело летим с влака! Бърза влакът, бърза влакът, папагалче там ни чака" - това от една детска песничка, с която се разпявахме в университета. Та летим си с влака - в редичка Слънцето, аз, Лили,sss_girl, Линаполи, Бебето, Весита, Нелка,Едит , milch ,sol, м-и, Зуза, Златния дъждец ,Снапи и ако изпускам някой да ме прощава. 8)

Синеочка, много  е забавно, хубаво си го измислила.Развесели ме.Аз иначе имам още около 24 часа до прегледа.Утре вечер е в 20.20ч, но може би ще минем към 22 ч. и се надявам да развеселя утре темичката с хубави новини.Днес ходих да ми бият поредната доза Зарзио и като ме видят с хладилната чанта им става забавно и се шегуват.В тая жега, няма как иначе да нося лекарство, което трябва да е в хладилник.
 

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #611 -: Август 25, 2015, 22:32:34 pm »
То аз пропуснах Герита, която може и вече да е родила, Грейси, която се изгуби от фронта, както и още две момичета - Никита, която само чете, но е с близък до моя термин и Сара от Ирландия, която потъна в дън земя.
Аз помня, при мен е вече професионално изкривяване.  :P
 Аз днес голямо ходене направих , цял ден съм по улиците с една приятелка, тя чак се притесни за мен. Ама док каза да не се залежавам накрая, а да ходя, за.да може после по-бързо да се възстановя от секциото. Чувала бях за нормалното, че е добре движението, но за операцията не. Вие знаете ли нещо по въпроса?
Дъждец, хайде дано да е пораснала малката гадинка сладка
« Последна редакция: Август 25, 2015, 22:34:41 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #612 -: Август 25, 2015, 22:48:43 pm »
Значи Бебе аз съм след теб:-):-):)- и мен ме развесели Синеочка :-) Божее колко бързо мина времето
Аз съм чувала че една бременна трябва да има мн движение да не се залежава,но точно за въпроса ти незмам кое е по добре при нормално и при секцио,но например аз не си позволявам да вървя много,а и немога вървя вървя и търся пейка.:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #613 -: Август 26, 2015, 07:19:31 am »
През първата си бременност от момента, в който се чувствах добре бях непрестанно в движение. Работих почти до края ( в магазин), след работно време пране, готвене, чистене, ремонт, не знам кое точно е леко и бързо възстановяване. Коремът си ме болеше дълго време след раждането(естествено), че не се и прибираше. Единствено килограми свалих бързо, но дали от денонощно дондуркане и липса на 5 мин. за да се нахраня или от живота ми преди това не знам  :lol:

Синеочке, невероятно! Даже и по термини  :D
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #614 -: Август 26, 2015, 07:44:20 am »
То аз пропуснах Герита, която може и вече да е родила, Грейси, която се изгуби от фронта, както и още две момичета - Никита, която само чете, но е с близък до моя термин и Сара от Ирландия, която потъна в дън земя.
Аз помня, при мен е вече професионално изкривяване.  :P
 Аз днес голямо ходене направих , цял ден съм по улиците с една приятелка, тя чак се притесни за мен. Ама док каза да не се залежавам накрая, а да ходя, за.да може после по-бързо да се възстановя от секциото. Чувала бях за нормалното, че е добре движението, но за операцията не. Вие знаете ли нещо по въпроса?
Дъждец, хайде дано да е пораснала малката гадинка сладка
Майка ми е здравен работник и от нея знам, че след каквато и да е коремна операция е важно да се раздвижиш колкото се може по-рано.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #615 -: Август 26, 2015, 09:03:32 am »
Добър ден и от мен!
Синеочка права са, не пиша, но ви чета постоянно. Само да уточня, че термина ми върви със този на Весита и нейните девойки, на 19-ти ноември.
И така ние ще си имаме момченце което на последната консултация тежеше 1100грама. За сега е добричък и ме оставя да спя цяла нощ. Чувствам се добре като изключим подготвителните контракции от 5-тия месец. Пия магнезий и но шпа,но особен ефект няма, но им свикнах вече  :D
Пожелавам леко раждане на всички около термин и много късмет и лека бременност на останалите.Дано всички накрая да гушнем толкова очакваните ни деца!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #616 -: Август 26, 2015, 09:45:12 am »
На фона на вашите килограми,нашата буба е станала цели 1,15 см☺ Не знам как ви е минало времето ама аз имам чувството ,че инсеминацията е била преди година.След 20 дни ще правим сватба,нямам търпение да минава вече и да идва зимата   :P

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #617 -: Август 26, 2015, 09:54:48 am »
И вие ще пораснете и ще станете големи :) От начало е така,но след това ще се чудиш кога мина това време.
Весело изкарване на сватбата!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #618 -: Август 26, 2015, 10:22:42 am »
Синеочка, и мен ме развесели с написаното и как помниш само кой след кого следва... :lol:
А за операцията - не знам как е след секцио, но след моята лапароскопия, ми казаха, че е хубаво да се мъча да ставам и да се разхождам, колкото по-рано, толкова по-добре за мен. Помня, че още същия ден махнах катетъра и с голяма мъка ставах сама до тоалетната. И доктора и санитарките бяха доволни (не че санитарките идваха преди това да ме погледнат как съм, но това е друга тема).
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #619 -: Август 26, 2015, 11:13:55 am »
За раздвижването след операция, от личен опит знам( имам апендектомия), колкото по-рано станеш, толкова по-бързо се възстановяваш и минава болката. Обаче на мен док ми каза да се движа преди - ако имам болки да не прекалявам, но да гледам поне веднъж на ден да бъда  малко по-активна. Та, това точно не разбрах каква връзка има със секциото.
Никита, радвам се, че се включи, а за термина се извинявам, но наистина имаш много редки включвания, та не съм запомнила или съм останала с грешно впечатление. Та, ти защо не пишеш? :lol:
м-и, да те питам, че повдигна въпроса за корема - в крайна сметка как успя да го прибереш?
Снапи, таз година булка - догодина люлка!
Помня и аз, когато бяхме ей такова малко грозденце. Все се чудех как от това мъничко нещо ще стане човече. Тепърва ти предстоят хубавите неща!
« Последна редакция: Август 26, 2015, 12:22:05 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...