0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #240 -: Юни 20, 2014, 02:47:34 am »
 ВиЛиЛи, много късмет ти пожелавам през август, и  :bfp: резултат после. 


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #241 -: Юни 20, 2014, 15:05:24 pm »
Момичета знаете ли до кой ден най-късно може да се почне стимулация по къс протокол  osi_10.
При нас не извадиха нито една яйцеклетка от 6-те фоликула и сега док. ме вика между трети и пети ден, та подозирам, че ще пасуваме този месец, а после той почива месец и половина, та просто се чудех, ако реално решим да правим нещо още сега, дали ще е късно на 3-ти ден.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #242 -: Юни 20, 2014, 15:32:29 pm »
Няма да е късно, стимулация може да се започне в тези дни по къс протокол.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #243 -: Юни 20, 2014, 16:05:20 pm »
Благодаря  :wink:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #244 -: Юни 28, 2014, 12:17:24 pm »
Здравейте на всички, скоро разбрахме, че и за нас няма др шанс и ще пристъпваме към ин витро. Още не съм наясно с нещата около него, разучавам ги все още, а и за фонда още не сме кандидатствали, надявам се и това да стане др месец. Не ми е ясно едно : мога ли да избера икси и въобще мога ли аз да си избрирам дали икси или класическо инвитро искам. Може ли да ми се приложи то, ако спермограмата на мъжа ми е добра, само при лоши показатели на сперматозоидите ли се прави икси? Извинявайте ако въпроса ми звучи нелепо.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #245 -: Юни 28, 2014, 14:59:41 pm »
eda_dimitrova, принципно обсъждате с лекаря какво да правите - ИКСИ или класическо инвитро. В информираното съгласие отбелязвате какво желаете. Към ИКСИ се пристъпва и при по-малък брой извадени яйцеклетки, изобщо решението е комплексно. Желая успех на процедурата!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #246 -: Юни 28, 2014, 16:20:22 pm »
Зравейте момичета не съм писала от доста време.Първо пожелавам на всички успех и много  положителни емоции. Във вторник стартира моята 4 процедура/ имам прекрасна дъщеря от последата процедура през 2010г/ имам въпрос знаете ли дали ще е проблем да си направя менопура няколко часа по рано и колко най рано мога да го сложа/днес 14,30съм се боцнала/
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #247 -: Юни 28, 2014, 18:53:36 pm »
На мен ми казаха ,че поне час два да има между двете боцвания .Не е фатално ако закъснееш малко.Дано не съм закъсняла с отговора.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #248 -: Юни 29, 2014, 18:22:19 pm »
Здравейте на всички, скоро разбрахме, че и за нас няма др шанс и ще пристъпваме към ин витро. Още не съм наясно с нещата около него, разучавам ги все още, а и за фонда още не сме кандидатствали, надявам се и това да стане др месец. Не ми е ясно едно : мога ли да избера икси и въобще мога ли аз да си избрирам дали икси или класическо инвитро искам. Може ли да ми се приложи то, ако спермограмата на мъжа ми е добра, само при лоши показатели на сперматозоидите ли се прави икси? Извинявайте ако въпроса ми звучи нелепо.
Аз имам 1 неуспешно икси.Мъжа ми имаше много малки отклонения с подвижността и затова по мое искане направихме икси.Док се съгласи, но все пак се консултирай с твоя лекар
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #249 -: Юни 30, 2014, 16:28:59 pm »
Здравейте! И аз да се запиша накратко: 16.06. -пункция, 19.06 - трансфер на 3 Е, 2 отлични и 1 по-бавно (според ембриолога). Днес ЧХГ - 22,83 (трябваше вчера да е теста, ама в неделя в провинцията не работят лабораториите). Докторката ми каза, че се води положителен, да продължавам с всички лекарства по схемата. В четвъртък ще видим и "пикливия" тест какво ще покаже. Имали сред Вас бременна в момента с такова начално ЧХГ, защото според мен е ниско? В други форуми гледам все над 100... въпреки, че според калкулатора трябва да е от 5 до 50. Успех на всички, стискам палци за успешен финал на вече "мноооого" бременните!!!   :)


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #250 -: Юни 30, 2014, 17:14:19 pm »
Защо "пиклив"? Повтори кръвния, че да си по-сигурна и спокойна, ако дай боже  се удвоило ЧХГ-то.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #251 -: Юни 30, 2014, 17:51:14 pm »
Абсолютно съм съгласна с Хоуп,повтори кръвния,за да видиш дали се удвоява това ще ти даде повече информация отколкото уринарния тест,а относно резултата все пак са тридневни ембриони,а днес ти е 11 ден няма как да са много високи стойностите...поне един се е захванал  :lol: стискам палци този път да успееш и да се похвалиш,че се е удвоило чхг-то в четвъртък :bighug:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #252 -: Юни 30, 2014, 19:18:03 pm »
kvg08 тихичко честито аз бях с такива резултати и сега съм 6та седмица, мисли положително и бъди спокойна. Всичко ще е наред, леко бременеене  :bori_021: :bighug:


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #253 -: Юни 30, 2014, 22:42:22 pm »
kvg08 тихичко честито аз бях с такива резултати и сега съм 6та седмица, мисли положително и бъди спокойна. Всичко ще е наред, леко бременеене  :bori_021: :bighug:
Благодаря на всички!  :bighug:  Със сигурност ще направя кръвен, но и на другия няма да се размине...ей така да си имам един с ||


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #254 -: Юли 01, 2014, 16:03:57 pm »
Здравейте ! Нека се запиша и аз-пункция на 19.06.2014,трансфер на 2 ембриона на 24.06.2014,теста ми е насрочен за 10.07.2014.Днес ми е вече 7 ден след трансфера.На втори,трети ден след трансфера имах съвсем леко зацапване,което бързо изчезна,гърдите са ми напрегнати,общо взето се чувствам добре.Но 10.07.2014 започва да ми се струва далече.Какво ще ме посъветвате за теста.Колебая се,чудя се,да чакам ли датата,нали знаете как е,хем ми се иска да го направя малко по-рано,хем сигурно се страхувам..незнам.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #255 -: Юли 01, 2014, 16:13:57 pm »
Здравейте ! Нека се запиша и аз-пункция на 19.06.2014,трансфер на 2 ембриона на 24.06.2014,теста ми е насрочен за 10.07.2014.Днес ми е вече 7 ден след трансфера.На втори,трети ден след трансфера имах съвсем леко зацапване,което бързо изчезна,гърдите са ми напрегнати,общо взето се чувствам добре.Но 10.07.2014 започва да ми се струва далече.Какво ще ме посъветвате за теста.Колебая се,чудя се,да чакам ли датата,нали знаете как е,хем ми се иска да го направя малко по-рано,хем сигурно се страхувам..незнам.
Обикновено кръвния го назначават 10 дни след трансфер, а при теб е 16 дни (предполагам, че пишеш дата за кръвния?). Все пак гледаме да спазваме препоръките на Док., но някои не издържат и си правят по-рано теста и после се започва едно питане и чудене...В крайна сметка ти можеш да си направиш теста когато си решиш (но не по-рано от 10-ти ден след тр-р), ако ти се вижда ниска стойност го повтаряш след 2-3 дни (или на 10.07.). Но каквото и да показва теста не спирай лекарствата по схема преди да си говорила с доктора си! Сега търпение му е майката. Успех!!!


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #256 -: Юли 01, 2014, 16:28:04 pm »
Благодаря ти kvg08,наистина си права,по-добре е да се изчака,а защо кръвния ми тест е чак на 10.07...нямам представа.Исках да споделя с вас и сега сам още по-мотивирана да си чакам датата.Успех ви желая !  yahoo_17
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #257 -: Юли 02, 2014, 12:42:19 pm »
Здравейте! Сега докато си лежа и си мисля - ако от 3 Е се е захванало само 1, какво се случва с другите 2? Сами ли се "изхвърлят" като цикъл или става нещо друго?....(понякога се хващам, че много мисля :))))) )


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #258 -: Юли 02, 2014, 16:54:23 pm »
Да се отчета и тук . Нашият първи опит завърши с неуспех. Сега ще събираме сили и документи за нов. Успех  на всички, които още чакат положителни резултати.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #259 -: Юли 02, 2014, 17:04:32 pm »
Здравейте! Сега докато си лежа и си мисля - ако от 3 Е се е захванало само 1, какво се случва с другите 2? Сами ли се "изхвърлят" като цикъл или става нещо друго?....(понякога се хващам, че много мисля :))))) )
Здравей, и аз съм се чудела над това.При моят опит ми върнаха 3 ембриона-захвана се един.Имах два обилни кръвоизлива със съсиреци и все се чудя дали това не бяха останалите два ембриона.
alexxxa съжалявам за неуспеха.Дан оследващия е успешен.
Успех на всички!


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."