0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #200 -: Юни 07, 2014, 21:47:23 pm »
 :( rtfrtf съжалявам  :hug2:


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #201 -: Юни 09, 2014, 10:12:52 am »
Здравейте  :wink:.
Аз си имам 6 фоликулчета - не са много, но пак е по-добре от първоначалните 4. Дано пък са качествени. Днес следобяд ще разбера кога ще ми е пункцията.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #202 -: Юни 09, 2014, 13:54:28 pm »
НаскоМими,помня те разбира се.Сещала съм се за теб,но се надявах да имаш вече детенце.Явно и твоя път няма да е от кратките.Дано тази година е плодоносна и за теб и за мен и за колкото може повече момичета.Съветвате ме да нямам големи надежди и очаквания,но аз мога само така.При всички положения,ако процедурата е неуспешна ще боли,то поне времето на очакване да е приятно.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #203 -: Юни 09, 2014, 13:57:06 pm »
Здравейте момиче, записвам се при вас, на 03,06 ми беше трансфера, два ембриона на 5ти ден, утре ще разбера какъв е резултата. Стискам палци на всички  :bighug:


*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #204 -: Юни 09, 2014, 15:54:12 pm »
НаскоМими,помня те разбира се.Сещала съм се за теб,но се надявах да имаш вече детенце.Явно и твоя път няма да е от кратките.Дано тази година е плодоносна и за теб и за мен и за колкото може повече момичета.
Дай Боже за всички!

Божинова, стискам палци за утре! Дано ни зарадваш! От сърце ти го желая!

Иначе аз няма какво ново да пиша - пия си антибиотика и слагам глобулите като същевременно се  "подсилвам" с инофолик, омега 3, л-аргинин, млека и яйца и т.н...Дано се изчистя от гадините и дано този месец направя хубава яйцеклетка, която да се оплоди и да прибавим към снежното човече...
И така....
Целувки на всички, които сте в процедури или чакате и пишете!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #205 -: Юни 09, 2014, 16:11:31 pm »
Успех Божинова.  :crossfingers:
Аз си имам десетина фоликула и утре ще стане ясно кога ще ми е пункцията.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #206 -: Юни 09, 2014, 17:41:34 pm »
bojinova88  Стискам ти палци!!! И моя тест е утре/по мое решение/.Трансфер на 3дневно ембионче на 28.05,тест според лекаря на 17.06. но аз съм решила за утре!!! дай Боже да се зарадваме и ние! Успех! osi_9 :bighug:
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #207 -: Юни 10, 2014, 06:00:45 am »
bojinova88  Стискам ти палци!!! И моя тест е утре/по мое решение/.Трансфер на 3дневно ембионче на 28.05,тест според лекаря на 17.06. но аз съм решила за утре!!! дай Боже да се зарадваме и ние! Успех! osi_9 :bighug:

Още веднъж успех и на двете !
Креми, защо толкова късно е решил лекаря ти, а ти защо седмица по-рано от 17-ти? Не знам.....може да е имал нещо предвид лекаря ти, за да ти каже да изчакаш.....аз бих го послушала, но ......като гледам ти вече си решила, така че стискам огроооооооооооомни палци за утре!! :goodluck:

Момичета, аз да ви попитам за моята МБ. Тъй като на 02.06. ми беше пункцията, цикъла ще го очаквам другия вторник - на 17.06. Затова последния ден, в който мога да си пусна контролната МБ е в понеделник. /ще си я пусна тук в Пловдив, за да не пътувам пак до София/ Знам, че трябва да е спрял приема на АБ  няколко дни преди МБ, за да е точен резултата, но за глобулите същото ли важи? Антибиотика го свършвам в четвъртък, т.е. петък, събота и неделя са си достатъчни три дни....В четвъртък свършвам и макмирор-а, но д-р Персенска ми беше казала след макмирор да слагам и някакви свещички с млечна киселина, че ми липсвала...Но то няма време кога да ги слагам....Мога ли поне в петък и събота да слагам, в неделя да се изчистя и в понеделник на контрола? Или важи същото правило като за АБ....не ми се ще да прекъсвам свещичките и колкото може повече да ги слагам до цикъла, но....Ще чакам съветите ви..


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #208 -: Юни 10, 2014, 06:27:06 am »
naskomimi до колкото аз съм имала такъв проблем са ми казвали МБ минимум след месец контрола.Иначе има отражение от АБ. Но пък ,когато миналия месец правих контрола базалев секрет преди пункция попитах акушерката:"Ами,ако излезе някой проблем с резултата?",тя отговори че няма проблем,приема се една таблетка АБ и се преминава към процедура. Така,че мила стискам палци да се наредят нещата за теб. А аз трябва да правя тест на 17.06,защото имам прегнил през 5 дни по 5000Е. :wink:
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #209 -: Юни 10, 2014, 09:02:15 am »
Здравей, Креми! В такъв случай стискам палци днес всичко да е най-положително!  :bighug: :goodluck: :bighug:

Иначе за МБ....права си....аз по принцип имах големи притеснения  преди пункцията и на 8-ми ден на прегледа накарах да ми пуснат МБ, но тъй като тя не беше готова до 11-ти ден на пункцията...ми я направиха....Доки казва винаги, че много добре дезинфекцират, дано наистина нямам проблеми след това...Та, пункцията мина, но точно преди трансфера излезе резултата и затова замразихме ембриончето и отложихме трансфера. Явно има значение не толкова за процедурата, защото наистина би трябвало много добре да дезинфекцират, а за това, че все пак ще се надявам на трансфера да се получат нещата, а да си стоя с тази лоша МБ и тези гадни стрептококи в значително количество....
Би трябвало след 8 дни антибиотик по антибиограма и 8 дни макмирор да се "изчистя" и това да е достатъчно, но си мислех за всеки случай да слагам и такива глобули с млечна киселина....Просто се чудех дали ако си слагам в петък и събота такива, в неделя да пропусна и в понеделник на контрола....дали ще е достоверен резултата така...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #210 -: Юни 10, 2014, 09:05:06 am »
момичета,излизи резултата на 13 ден след трансфер на 3 дневен ембион ЧХГ- 26,41. не мисля,че се е получило. Това е може би от прегнила. На 17.06 пак ще направя тест.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #211 -: Юни 10, 2014, 10:49:52 am »
Принципно над 25 се води положителен тест, поне според калкулаторите, които съм гледала аз. Тъй и тъй вече си направила ранен тест, може да не чакаш до 17.06., защото представям си до тогава какво ще изживяваш, а да пуснеш нов кръвен след два или три дни. Тогава вече картинката ще е по-ясна, като видиш дали нивото на ЧХГ се е увеличило. Дано да е така !
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #212 -: Юни 10, 2014, 10:56:03 am »
а сега,де! Два часа след първия тест пуснах нов,в друга лаборатория- резултат  31,52. вече не знам какво да мисля,освен че май рано направих теста и надежда все още има...... :bfp1:
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #213 -: Юни 10, 2014, 10:57:33 am »
Принципно над 25 се води положителен тест, поне според калкулаторите, които съм гледала аз. Тъй и тъй вече си направила ранен тест, може да не чакаш до 17.06., защото представям си до тогава какво ще изживяваш, а да пуснеш нов кръвен след два или три дни. Тогава вече картинката ще е по-ясна, като видиш дали нивото на ЧХГ се е увеличило. Дано да е така !
   и аз си го мислих,но утре имам пак прегнил 5000Е. четох,че Прегншла не влияе на кръвния тест, понеже е Алфа нещо си, а Прегнила е Бета нещо си...
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #214 -: Юни 10, 2014, 12:13:52 pm »
kremenka, хубаво е да правиш тестовете в една лаборатория. В различните лаборатории има разлика.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #215 -: Юни 10, 2014, 12:50:56 pm »
kremenka, хубаво е да правиш тестовете в една лаборатория. В различните лаборатории има разлика.

при тези две лаборатории референтните стойности са едни и същи,както и мерните единици... абе ,търся за какво да се хвана
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #216 -: Юни 10, 2014, 15:03:55 pm »
Момичета това е моят резултат 28,510 доки каза че това си е положителен резултат и на 20.06 ме вика на преглед. Не мога да се зарадвам още, дано всичко е наред. Успех на всички :)


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #217 -: Юни 10, 2014, 15:16:18 pm »
Браво и честито :) ! На 8.06.2010 година и моят резултат беше 28,6  и вече е палава госпожица на 3 годинки! Всичко ще бъде наред, не се притеснявай :)
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #218 -: Юни 10, 2014, 16:24:02 pm »
bojinova88  Честито и от мен! Само не разбрах тази цифра е хиляди ли :ask:  защото,ако не е ,значи и моят резултата е положителен тогава..
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #219 -: Юни 10, 2014, 16:47:59 pm »
Ами така както е написана, да положителен ти така, че честито и на теб  :bori_020: :bighug: