0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #180 -: Юни 05, 2014, 21:13:25 pm »
Мерси Цигу, ще се организирам някак. Партньорът ми веднъж влезе с мен за кураж да ми цепнат венеца и се наложи да спасяват първо него  :lol: Не съм много сигрна, че иглите ще му понесат по- добре.  :D


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #181 -: Юни 05, 2014, 21:56:13 pm »
Мускулните ми се струват сложнички. Моите слава Богу са подкожни. Мислех, че ще имам психологическа бариера, но се оказа доста лесно  osi_9.
Утре ще видим дали не се е появил още някой фоликул при мен и как растат бъдещите ми дечица  :balk_602:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #182 -: Юни 05, 2014, 22:13:18 pm »
Здравейте,момичета :-)
Аз съм заела позиция за нисък старт.Чакам си цикълът в понеделник и започваме вторият си опит.Договорила съм се :lol: с док за хубава силна стимулация,защото искам да имаме ембриончета за замразяване,за да съм по спокойна.Каза,че ще започнем с Елонва,което ме радва,защото съм чела само хубави неща за този препарат.
Стискам ви палци и обещавам аз да давам редовни отчети :-)
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #183 -: Юни 05, 2014, 22:33:54 pm »
Договорила съм се :lol: с док за хубава силна стимулация,защото искам да имаме ембриончета за замразяване,за да съм по спокойна.

Де да ставаше така... Понякога по-големият брой яйцеклетки може да доведе до по-ниско качество и дори хиперстимулация.

Не подхождай към процедурата си така, за да не се разочароваш. Достатъчно несигурност има за идните стъпки, за да мислиш за следващ опит. И аз исках да замразим и бях сигурна, че ще имам за замразяване, и аз исках трансфер на един ембрион, но се случи друго. Гледай две-три седмици напред, останалото както се нареди.

Успех!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #184 -: Юни 06, 2014, 06:58:35 am »
Здравейте, момичета!

Вили  :bighug: :bighug: :bighug: , не знам дали ме помниш, но аз те помня от темите от 2008-2009-та година и много често си мисля за теб. Стискам палци наистина да отгледаш добри фоликули и да имаш и за замразяване, но наистина не го мисли така! Мисли, че няма да имаш нужда от замразените, че ще стане с тези, които ще ти върнат! Желая ти го от сърце!

Иначе аз съм все още боса в темата....този месец ми беше второ инвитро на ЕЦ, миналия имах само един фоликул и без яйцеклетка :( , сега произведох хубав /предполагам не без намесата на инофолика, л-аргинина и омега 3 и яйца и мляко до кудкудякане и мучене :) / , оплоди се, но за жалост имам много лоша МБ - стрептококи в значително количество и с д-р Персенска решихме, че ще замразим ембриончето, за да се лекувам сега. Вчера на 3-ти ден ми се обадиха ембриолозите и казаха, че вместо на 5-ти ден, ще ми я замразят на 3-ти, защото се е разделила добре и е била подходяща. Дано да е за добро...аз не разбирам от бластоцити и т.н.....чела съм, че на 5-ти ден има по-голяма успеваемост, но ще се доверя на преценката на лекарката си и ще се надявам всичко да е наред.

Иначе започнах с антибиотик - амоксиклав /по антибиограмата/ и свещички макмирор. Продължих да пия усилено инофолик, л-аргинин и омега 3, за да си помогна и другия месец дай Боже да извадим пак хубава яйцеклетка, която да се оплоди и да направим смесен трансфер! Дай Боже!

Искам да попитам - сега този АБ дали ще ми повлияе на качеството на яйцеклетките? Знам, че въпросът може да е много глупав, но наистина искам да си помогна с каквото мога /да знаете как се наливам с омразното ми прясно и кисело мляко  :( / , а знам, че АБ по принцип вредят на всичко!!! Дали ще се отрази и ще ми навреди? Как мислите? То така или иначе нямам избор, защото трябва да го пия и да се излекувам, но си мисля дали ще има смисъл от добавките и т.н.

Целувки на всички за хубав и усмихнат слънчев ден!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #185 -: Юни 06, 2014, 07:53:09 am »
naskomimi, как така след след 878 публикации тук си "боса". Пусни търсачката има теми за ЕЦ, за трансфер на 3-ти или 5-ти ден, библиотека с много материали.

Довери се на лекаря и не се притеснявай.
За антибиотика, партньора изследван ли е, да не стане взаимно предаване на стрептококи?
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #186 -: Юни 06, 2014, 10:52:57 am »
Здравейте.
Аз се завръщам от преглед. Фоликулчетата са повече - поне 7, но пък най-голямото много е нараснало за два дни  8O - от 10мм. до 17,5 мм. Сега ново 20, за което да се притеснявам  :wink:
Чакам резултатите от хормоните и ще ходя за назначение по-късно - имам подозрения, че ще ми намалят дозата.
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #187 -: Юни 06, 2014, 11:20:00 am »
Каза,че ще започнем с Елонва,което ме радва,защото съм чела само хубави неща за този препарат.



мила моя,аз с Елонва направих само 2 фоликула,макар да имах и пурегон освен нея... не винаги яйчниците отговарят на стимулацията за съжаление или за добро. Стискам палци да се наредят нещата за теб... :wink:
« Последна редакция: Юни 06, 2014, 11:22:22 am от kremenka »
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #188 -: Юни 06, 2014, 11:54:38 am »
naskomimi, как така след след 878 публикации тук си "боса". Пусни търсачката има теми за ЕЦ, за трансфер на 3-ти или 5-ти ден, библиотека с много материали.

Довери се на лекаря и не се притеснявай.
За антибиотика, партньора изследван ли е, да не стане взаимно предаване на стрептококи?

Ами боса съм по отношение на инвитро...сега тепърва се сблъсквам с това.....пък за публикациите...те са от преди 5-6- години, а аз съм си многословна по принцип  :oops: и то не е гаранция за информираност.

Да, ще се доверя на лекарката си! А за милото я попитах дали трябва да се лекува и той - тя каза, че няма нужда...То и не сме правили нищо този и предния месец  :oops:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #189 -: Юни 06, 2014, 13:02:38 pm »
Здравейте отново момичета. След продължително отсъствие от темата ( по време на което обаче активно четях случващото се и искрено се радвах на успехите на момичетата) се завръщам отново, за съжаление с неуспех при нас. След направената операция от варикуцеле при нас няма промяна в резултатите, което в края на месеца ни изпраща при д-р Стаменов. Без да имаме проведен разговор с него се насочвам именно към ин витро на естествен цикъл. Има ли момичета, които правят опити в момента? Много ми се иска  да продължим темата с още положителни новини и сбъднати мечти...
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #190 -: Юни 06, 2014, 14:21:53 pm »
ZAZU аз имам подкожни сутрин гонал много съм добра на тях /то не че е сложно  :D/, ама вечер не знам защо са ми мускулни мериопнала, в листовката пише или мускулно или подкожно. след малко съм и аз на доктор, та ще видим как ми вървят фоликулите и ще питам и затова.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #191 -: Юни 06, 2014, 18:36:03 pm »
За съжаление и моят тест (сутринта домашен, а на обяд кръвен) се оказа отрицателен.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #192 -: Юни 06, 2014, 19:01:51 pm »
Rtfrtf, много съжалявам за отрицателния резултат.
Кураж, бързо да се отърсиш от неуспеха и да продължиш напред.


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #193 -: Юни 06, 2014, 20:16:10 pm »
rtfrtf, съжалявам за минусовия резултат  :balk_144:.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #194 -: Юни 06, 2014, 20:28:17 pm »
Rtfrtf съжалявам миличка,дано да се съвземеш и да продължиш както е казала mgstra  :bighug:

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #195 -: Юни 06, 2014, 21:02:00 pm »
rtfrtf, съжалявам  :hug2:

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #196 -: Юни 07, 2014, 08:05:32 am »
rtfrtf,съжалявам мила.Надявах се да ни зарадваш. :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #197 -: Юни 07, 2014, 08:29:07 am »
Благодаря ви, момичета за съпричастието.
 :bighug:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #198 -: Юни 07, 2014, 09:51:46 am »
rtfrtf:hug2:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #199 -: Юни 07, 2014, 14:26:58 pm »
rtf, гуш и от мен  :bighug: