0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
кръвоизлив, какво да правя!
« -: Юли 05, 2006, 20:17:51 pm »
Момичета,

толкова съм изплашена. Преди няколко часа кървенето ми (1ви ден на цикъла - от вчера към 16ч.имам кървене- нормално) стана изключително интензивно и с много съсиреци, досега не е било никога така, а вече е късно и док не е на работа, пък ми е неудобно да го безпокоя по мобилния, ако се окаже нещо глупаво. Много е нетипично за мен толкова обилно кървене, просто се плаша и изпадам  в паника. Иначе нямам болки, възможно ли е да е аборт(спонтанен). Принципно, този месец правих фоликуметрия - на 15 ден фоликула ми се беше спукал вече, предполагам, съдейки по цервикалната слуз и придърпването в ляв яйчник на 13 ден, но тъй като мъжа ми отсъстваше ходих на док на 15 ден и ми каза, че фоликулът се е спукал и имам, по неговите думи, лигавица мечта, правих секс за 1ви път през този цикъл тогава, а вероятно вече е било много късно, т.е. вероятността да съм заченала е нулева практически. На какво може да се дължи този кръвоизлив?
Моля ви, кажете ми, има ли нужда да пия нещо кръвоспиращо, въобще какво да правя, нямам никаква представа, тъй като ми е за пръв път.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #1 -: Юли 05, 2006, 20:26:26 pm »
Рали, най-добре му се обади.
Каквото и да те посъветваме, той знае най-добре.
Успокой се и си почивай

ПП: :balk_21: Мисля, че витамин Ц няма да навреди, но все пак му се обади
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #2 -: Юли 05, 2006, 20:31:35 pm »
Ралинка, наистина, обади се на доктора.

Освен витамин С можеш да хапнеш едно кисело мляко.

Аааа, витамин С вечер възбужда нервната система и може да ти наруши съня. Пий го бързо, за да можеш да спиш после.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #3 -: Юли 05, 2006, 20:37:46 pm »
Диде, мерси за куража. Сега говорих с него, каза ми да пия Децинон 3х2таблетки и нищо друго:(, сега ще поръчам да ми го донесат, някой знае ли го това лекарство?

Дидушка, Зайче  :youwoman: :balk_21:
« Последна редакция: Юли 05, 2006, 20:41:24 pm от rally_g »
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #4 -: Юли 05, 2006, 20:40:13 pm »
 :ask_google: мълчи по въпроса за Дестинона. Рали, да не би да е нещо около, но малко по-различно името?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #5 -: Юли 05, 2006, 20:42:59 pm »
:ask_google: мълчи по въпроса за Дестинона. Рали, да не би да е нещо около, но малко по-различно името?

Да, моя грешка, явно съм и глуха от притеснение:). Сега ми се обадиха от аптеката, казаха, че лекарството се казва Децинон!
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #6 -: Юли 05, 2006, 20:49:59 pm »
Миличка, дано всичко се нормализира скоро, но те съветвам ако не намалее кървенето да те види скоро лекар все пак, за да си спокойна.
Кръвоизливът е много обилно кървене, на 30 мин.пълна превръзка, дано не е това.
Вярвам, че до сутринта всичко ще е ок и е просто нещо моментно!
 :balk_21:

Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #7 -: Юли 05, 2006, 20:51:26 pm »
Ох, Рали, излизат линкове на руски само. Стискам палци всичко да се нормализира скоро! Цун!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #8 -: Юли 05, 2006, 21:03:52 pm »
Момичета, много ви благодаря, току що ми донесоха лекарството и се надявам скоро всичко да се регулира. Утре, ще препиша листовката на български език, за да има информация в случай, че се наложи на други момичета (да не дава Господ, но за всеки случай), а сега отивам в приятелка,за да не оставам сама, че умирам от страх.

Целувам ви, до утре
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #9 -: Юли 05, 2006, 21:24:57 pm »
Преди няколко години и на мен ми се случи такова нещо,но беше точно нова година и просто нямаше начин да ми обърне внимание някои док. През 30-40мин. тичах да сменявам превръзки можеше само да лежа,защото само тогава течеше по-слабо,а и неме болеше.Изпавя ли се да ходя ми стигаше до петите,но на др. ден вече всичко беше нормално.След като спря отидох при док. на преглед и той ми каза,че било стресово състояние на матката и нямало страшно. Извинете ме,че стана толкова дълго!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #10 -: Юли 05, 2006, 21:57:38 pm »
Можеш да пиеш и Калций фосфо. Витамин С в големи дози.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #11 -: Юли 05, 2006, 22:12:07 pm »
И на мен ми се случваха такива кървоизливи и пих витамин С в големи дози и коприва!Единия път обаче нищо непомагаше и ми биха някакви инжекции и след тях намаля!За жалост вече непомня какви!
Причината не се разбра! 8O
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #12 -: Юли 06, 2006, 10:22:03 am »
Рали, пожелавам ти бързо да се оправяш.Не си мисли нищо лошо, може просто това да е временно.Докладвай утре обезателно.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #13 -: Юли 06, 2006, 10:49:00 am »
Ето ме и мен. Вече съм значително по-добре, още снощи имаше подобрение. На преглед едва ме вместиха чак привечер, така че тогава ще докладва повече.

Сега, както общах - за лекарството, преписвам информация от листовката: Дицинон 250 Антихеморагично средство
състав: 1 таблетка съдържа активно вещество Етамсилат 250мг.
Помощни вещества: царевично нишесте - 65 мг., лактоза 60,5мг., анхидрирана лимонена киселина - 12,5 мг., поливинилпиролидон - 10,0мг., магнезиев стеарат-2,0мг.

Свойства/начин на действие: Етамсилатът е синтетично антихемораично и съдопротективно лекарствено средство, което действа през 1вата фаза на кръвоспирането (взаимодействие между ендотела и тромбоцити). Повишавайки тромбоцитната адхезия и възстановявайки устойчивостта на капилярната стена, то скъсява времето на кървене и намалява кръвозагубата Етамсилатът не е вазоконстриктор, не повлиява фибринолизата и не променя плазмените фактори на съсирване.
Предклинични данни за безопасност: Изследванията за токсичност не показват никакви токсични въздействия.
Показания:
В хирургията:предпазване и лечение на пред-, по време на и следоперативно кръвотечение при всякакви деликатни операции и при резекция на обилно кръвоснабдени тъкани: УНГ, АГ, урология, одонтостоматолоия, офталмология, пластична и възстановителна хирургия.
Във вътрешната медицина: предпазване и лечение на капилярни кръвотечения от всякакъв произход или разположение: хаматурия, хематемеза, мелена, първична или вътрематочна менорагия.
Противопоказания: остра форма на порфирия.
Нежелани лекарствени реакции:
Рядко: гастралгия, гадене, главоболие, обриви по кожата.
В повечето случаи, тези симптоми изчезват спонтанно.

Мисля, че това е главното като информация. цената му е 22лв.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #14 -: Юли 06, 2006, 17:28:13 pm »
Не искам да задълбавам темата, радвам се, че вече си по-добре!!!
Но ще напиша, защото мисля, че е важно.При мен, когато получих сериозен кръвоизлив след горене на раничка, не помогна лекарство.Бях спукала някакъв капиляр, от вдигане на много тежко и отлепване на голяма част от изгореното, което се случвало много рядко, но...Правиха ми тампони всеки ден с някакви промивки, докато заздравее.Та съветът ми е при пълнене на превръзка на 30 мин., ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ПРЕГЛЕД, защото може да стане по-сериозно.
Няма да разказвам подробности, но наистина задължително да ви видят, ако кървенето е много обилно!!!Не се знае откъде е и какво може да предизвика!Аз се спасих от много неща, защото отидох веднага на преглед.Дано не се случва на никой де!

Радвам се, че си по-добре, Рали!!!
 :bighug:
« Последна редакция: Юли 06, 2006, 17:31:59 pm от danidan »
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #15 -: Юли 06, 2006, 19:23:42 pm »
Рали, радвам се, че си по-добре! :balk_21:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #16 -: Юли 06, 2006, 22:24:55 pm »
Ралинка хубаво е да чуя че си добре!!!!!!Радвам се !Дано това да ти за първ и последен път!Пиши как мина прегледа!Успех1 :crossfingers: :bighug:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #17 -: Юли 06, 2006, 23:00:44 pm »
Много ви благодаря за загрижеността, момичета:).

Прегледът мина много добре, не е ясно от какво е бил кръвоизливът, вече е спокойна ситуацията, нямало нищо притеснително, освен старият си ми задържан фоликул, който вече си откара доста време. Следващата седмица ще правя лапароскопия - в петък 14.07, както док се изрази "хубав ден" и ще стане ясно каква е картинката. Тогава ще знам има ли неизяснен стерилитет при мен или всичко си е ясно. Стискайте палци да са наред нещата, вече тръпна в "страхливо" очакване, че никога не са ми слагали упойка, нито пък са ме рязали и ми минават едни мисли!!!
« Последна редакция: Юли 06, 2006, 23:30:35 pm от rally_g »
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #18 -: Юли 06, 2006, 23:12:50 pm »
Стискам палци всичко да е наред. Много късмет и хубави резултати.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: кръвоизлив, какво да правя!
« Отговор #19 -: Юли 06, 2006, 23:21:54 pm »
Много ви благодаря за загрижеността момичета:).

Прегледът мина много добре, не е ясно от какво е бил кръвоизливът, вече е спокойна ситуацията, нямало нищо притеснително, освен старият си ми задържан фоликул, който вече си откара доста време. Следващата седмица ще правя лапароскопия и ще стане ясно каква е картинката. Тогава ще знам има ли неизяснен стерилитет при мен или всичко си е ясно. Стискайте палци да са наред нещата:) 

Ралинка ще стискаме и на краката!!!!!!!С теб сме мила!!!!!!!!надявам се всичко да е наред и да пишеш само хубави неща!!!успех мила! :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :balk_21: