0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
слаба проходимост на тръбите
« -: Юни 28, 2007, 10:25:25 am »
Здравейте,
В понеделник си направих цветна снимка, която показа, че едната ми тръба е много тънка и слабо проходима, а другата, още по-слабо - минава някакво контрастно вещество, но съвсем малко. Незнам защо, но док. ми насрочи цветна снимка, без да е направен тест за хламидии (най-вероятно, заради парите), който в последствие, направен по мое желание, се оказа положителен, за съжаление. Та въпросът ми е: има ли начин, без да се правяк някакви, каквито и да било операции, а само с лекарства или физиотерапия дори, тръбите ми да достигнат достатъчна проходимост за едно нормално забременяване и бременност, след като излекувам гадините? :balk_198:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #1 -: Юни 28, 2007, 16:18:10 pm »
Хламидиите могат да доведат до сраствания на тръбите и оттам - до лоша проходимост.
На първо време излекувайте хламидиите и при двамата. После нова консултация с лекар и при необходимост - лапароскопия, за да се видят нещата отвътре.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #2 -: Юни 28, 2007, 18:48:48 pm »
Аз нямах хламидии, но седем - осем години чаках да стане бебето с една "пропускаща под налягане тръба ". Затова сега на дърти години :lol: се налага да вървя по утъпкания път-инсеминации-лапароскопия-инвитро-пак лапароскопия-пак инвитро....
Така че лекувай бубите и бягай на лапаро за да се види със сигурност как стоят нещата :lol:


*
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #3 -: Юни 28, 2007, 19:11:06 pm »
Напълно съм съгласна с White.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #4 -: Юни 29, 2007, 15:06:54 pm »
Съжалявам много!  :(

На първо  място е много важно да направите консултация със специалист по стерилитет при тези обстоятелства. По мое мнение е добре да се обърнете към клиника по АРТ.

Излекуването на хламидийната инфекция е жизнено необходимо, за да продължите напред!
Лошото при такава инфекция е, че дори с лапароскопия да се възстанови проходимостта им не е сигурно дали фимбриалния апарат е все още запазен.  :(

Желая ти успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #5 -: Юли 11, 2007, 03:55:41 am »
Това с хламидийте е мнооого гадно.

Аз май заради подобно нещо съм на тоя хал. Преди 2 години и на мен ми направиха снимка слаба проходимост на едната тръба и другата въобще я нямаше там. Другото, което се оказа важно, но след това го разбрах е болезнената ми менструация. Оказа се, че срастванията са били доста и след като ги освободиха нещата се закрепиха, но само за 6 месеца, защото тогава ме оперираха от извънматочна.
Абсолютно съм съгласна, че трябва първо да се излекуват хламидийте при теб и при патньора. Дано лапароскопията покаже добри резултати, ако не направо си търсете инвитро специалист. Не давай да те отварят, за пластика на тръби или други подобни намерения. Дори и да ти премахнат срастванията при коремна операция организмът пак ще ги възстанови за по-малко от ден и рискът оплодената яйцеклетка да заседне в тръбата е още по-голям. От кога са хламидийте, ако са от 1-2 години не е чак такъв проблем, но ако са от повече ....  :(

Гласувай за мен и за моето бебе Инвитро на http://www.bankazaidei.com/?p=top&id=981&s=
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #6 -: Юли 11, 2007, 07:09:24 am »
Хламидиите могат да доведат до сраствания на тръбите и оттам - до лоша проходимост.
На първо време излекувайте хламидиите и при двамата. После нова консултация с лекар и при необходимост - лапароскопия, за да се видят нещата отвътре.
Късмет.

Напълно подкрепям мнението на White! :good_post: :good_post:
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #7 -: Юли 11, 2007, 13:31:24 pm »
Надежда винаги има.С инвдитро това не ти е проблем.Но по-добре ще е естествено ако стане по естествен начин. При подобни проблеми май се препоръчват кални бани/а точно сега е сезона им/.Освен това ми казаха че след самата цветна снимка проходимоста на тръбите се подобрява.Самата аз правих такава тези дни. Препоръчвам ти да пробваш освен калните бани да пиеш и мумийо, само че в естествения му вид като смола.Четох много добри неща за това нещо и самата аз го пия сега, пък да видим.Дават го за стотици болести много лечебно.Естествено наблегни най-вече и на лечението на хламидиите, там с каквото ти изпишат.
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #8 -: Юли 16, 2007, 16:26:33 pm »
Касиел, би ли ми казала какво е това мумио и от къде може да си го взема и съптветно какъв ефект се очаква от него.
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #9 -: Август 01, 2007, 11:01:28 am »
здравейте,моми4ета аз сам нова,на 25г сам и от пет години се опитваме да имаме дете.запо4нахме сериозно да се изследваме на4алото на тази година оказа се 4е проблема е една запу6ена траба а другата е проходима предложиха ми инвитро или инсеминация аз избрах да пробвам първо с инсето.ина4е вси4ки други изследжаниа са добре.инсето сте баде при д-р сариев в маи4ин дом в варна сега на 6.08 как мислите с една траба дали имам щанс.вса6ност на 6ести сте ме гледа и после сте определи застото като пих клостилбегит образувам кисти и така два пати и два пати ги пукаме с хап4ета,затова сте правим инсето на моя ли4на овулация а образувам само по един фоликул с и без хап4ета какво мислите за това молиа ви даите свое мнение 4е аз ни6то не разбирам
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #10 -: Август 01, 2007, 11:16:05 am »
Здравейте,
В понеделник си направих цветна снимка, която показа, че едната ми тръба е много тънка и слабо проходима, а другата, още по-слабо - минава някакво контрастно вещество, но съвсем малко. Незнам защо, но док. ми насрочи цветна снимка, без да е направен тест за хламидии (най-вероятно, заради парите), който в последствие, направен по мое желание, се оказа положителен, за съжаление. Та въпросът ми е: има ли начин, без да се правяк някакви, каквито и да било операции, а само с лекарства или физиотерапия дори, тръбите ми да достигнат достатъчна проходимост за едно нормално забременяване и бременност, след като излекувам гадините? :balk_198:

Ще разкажа моя случай- случайно открихме хламидии и при мен, и при партньора ми.Аз по-трудно и дълго се излекувах от него.Коварна инфекция в общи линии.Имах премахнати яйчник и тръба/десни, поликистоза,хидросалпингс/. Цветната снимка по-късно показа много разтеглена лява тръба,нагъната,сраствания,ужас,едва едва пропусна. Няколко месеца след снимката се надявахме да забременея по естествен път/нали уж под налягане, по-малките сраствания се "разбутват"/.Не забременях,и при лапароскопия премахнахме безполезната лява тръба.Ако мога да перифразирам:"Там където е имало сраствания,пак ще има". За съжаление.
Напълно подкрепям White.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #11 -: Август 09, 2007, 23:34:08 pm »
Здравейте момичета, аз съм нова във форума, но го следя от година и тихичко търся решението на моите проблеми. Реших и аз да се включа с моята история.
От две години с приятеля ми се опитваме да имаме бебе, но нещата не се получаваха. Консултирах се с лекар и ми бе направена хистеросалпингография с естеропак, като се установи запушена тръба, в която се образува голям сак. Това съм получила вследствие на операция на спукан апендикс преди 13 години. Правеха през пролетта и хидротубация, но за сега резултат е нулев. Сега ми правят нужните изследвания преди лапароскопия. Много се притеснявам. Изследвания показаха, че имам CMV + който може да е вирус следствие от операцията на апендисита. Ако някой може да ми каже нещо - дали е страшно - ще съм много благодарна. Като влизам във форума се успокоявам и някак имам повече кураж да продължа. Другите изследвания са добри, останаха ми само хормоналните. Дано да излезнат нормални. Благодаря ви предварително!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #12 -: Август 10, 2007, 08:51:37 am »
Игъл лапарото не е тежка  манипулация и възстановяването е бързо. има доста теме за него и ако ги изчетеш ще ти стане ясно как протича процедурата, не е болезнена , под пълна упойка ......ако нещо специално те интересува, пиши. аз лично съм доволна, че я направих, а не я отлагах още време. успех.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #13 -: Август 10, 2007, 09:48:45 am »
Благодаря joli75. Прочетох доста неща, чета за тези неща от много време, просто ме е страх дали резултата ще е положителен. Повече ме притеснява CMV, което е положително. Знам, че вреди, когато вирусът протича по време на бременността, но акое прекаран преди това. Дори не съм разбрала откъде е дошъл. Лекарят ми ка за да си направя още веднъж изследванието. На теб правелили са такива изследвания преди лапарото.
 
*
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #14 -: Август 10, 2007, 13:08:35 pm »
Първият ти проблем е "сака". Това е хидросалпингс и води до неуспех при всякаква бременност, тъй като темността отмива ембриона от матката. Решението - отстраняване на тази тръба.
Вторият проблем е СМВ - повтори изследването.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #15 -: Август 10, 2007, 18:05:22 pm »
Лекуващият ми лекар твърди, че с пластик може да се спука, ако не тогава ще отстрани тръбата. И той ми каза да повторя изследването, но от лабораторията ме увериха, че ако вирусът е от преди години не е опасен, а е в застой. Но без лекарят ми да потвърди това, не мога да съм напълно спокойна, а аз имам доверие на лекаря си - д-р Даскалов от Пловдив. той е много внимателе и изключителен професионалист и се радвам, че се лекувам при него.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #16 -: Септември 27, 2007, 13:48:38 pm »
Здравейте отново! Исках да споделя с вас един щастлив миг за мен, че повторих всички изследвания, които бяха положителни: CMV и HB и са отрицателни :cheerleader: Много се радвам, защото се бях притеснила. Повторих ги в клиниката, в която ще ми правят лапарото. Сега съм по-спокойна, ще повторя и хормоналните и вече само напред към целта :babyflips:
*
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #17 -: Септември 27, 2007, 14:13:26 pm »
Успех,Игъл!
Добрите новини,напоследък ми изглеждат толкова малко.
Радвам се,че при теб са такива!
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #18 -: Септември 27, 2007, 15:50:07 pm »
Благодаря anna31  :balk_21:! Дано всички все по-често споделяме такива моменти. Тази беше първата хубава новина от много време насам за мен и за първи път спах спокойно и непробудно. Колко му трябва на нас - жените, борещи се за дете.  :bighug:
*
Re: слаба проходимост на тръбите
« Отговор #19 -: Септември 27, 2007, 15:56:03 pm »
Да,няколко добри резултата от изследвания,
и две чертички на един тест !
Не е много,нали?