0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #20 -: Ноември 03, 2010, 09:31:46 am »
Зори поразпитай за оферти. Имат много хубави предложения. Аз си намерих клуб, достатъчно голям за да ни побере и миналата година ми излезе 230 лв всичко. Като присъстваха 13 деца и 18 възрастни. Мисля, че е просто чудесно и тази година сигурно пак ще сме там.

Аз съм със страхотен гърлобол. Моника стана с рев и не спря да реве около час. накрая на вратата пак се разрева, че не иска на градина и и е отпаднало и аз си я оставих. Сега дивее, нищо не съм и давала. Дано да не се разболее.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #21 -: Ноември 03, 2010, 09:40:18 am »
Дано оздравяват всички бързо ! Ние вече оздравяхме ама беше ужасно - магарешка кашлица и хрема мислех че няма да свършат никога  8O но сега слава богу се оправи малкия!
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #22 -: Ноември 03, 2010, 10:30:15 am »
Пожелавам бързо оздравяване на болните родители и деца.
Започва за съжаление болното време.

Тук между другото много ме агитират лекарите /вече няколко/ да поставя  противогрипна ваксина на Дара. Дори четох миналата седмица в кабинета на гинеколога, че и за бременните било добре да се ваксинират, така и бебето получавало защита.
И нямало никакви странични ефекти /поне не по-различни от нормалните/. За разлика от твърденията на Бърди, които все пак не станаха ясни.

Момичета, и един въпрос. Има ли такива прояви и при вас.
Дъщеря ми все още лапа  и дъвче всичко  - съвсем тенденциозно. Дрехи, играчки, мебели.....  Всичко, което и попадне в ръцете. Дъвче си яката на якето например.

Напоследък често я прибирам от ДГ с абсолютно мокър ръкав.... от дъвкане. Това го прави когато реве и се инати.
Ако няма нещо за лапане, то ръцете й са непрекъснато наврени в устата :(

Започвам вече да се плаша и изнервям от всичко това. Мисля, че има някаква причина, но нямам идея какво да направя. Замислям сериозно да зя заведа при детски психолог и да поговорим... Знам ли.

*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #23 -: Ноември 03, 2010, 13:34:02 pm »
Бени,голямото ми дете мина през някакви такива вредни навици.Първо си бъркаше в пъпа :D/откъде му дойде на акъл незнам/,после нервно си чешеше горната устна докато не я разрани.За капак някъде около 4г.вечер като си легнеше си дъвчеше юргана-чак го беше скъсал.Всичко отминаваше в разстояние на няколко месеца с много говорене от моя страна.Надявам се и вие с това да се преборите :)

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #24 -: Ноември 03, 2010, 14:30:57 pm »
Здравейте, ние сме здрави, но от 3 нощи не сме спали нормално. Мони се буди с ужасни писъци, дори два пъти се напика от страх. Засега подозирам, че причината е в играенето на компютърни игри, на които баща му го зариби въпреки моите протести. Тази нощ ще спя при него, за да видя дали няма някакви нови шумове, които да го плашат. Доскоро съседите над неговата стая отсъстваха, но май пак се нанесоха и може да са шумни на моменти.

За първия рожден ден - празнувахме в свекървата всички роднини, заедно с кумовете дори. Бях поръчала красива торта, която възрастните си изядохме с удоволствие. После сложихме малкия да спи и продължихме с младите на дискотека ;)
Следващите рожденни дни са били в клубове - вкъщи нямахме необходимото пространство. Обичайно го празхувахме 3 пъти - веднъж с приятелчетата от Зачатие, веднъж с роднините и веднъж в детската градина. Прекалено е скъпо, но друг избор не сме имали.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #25 -: Ноември 03, 2010, 23:13:06 pm »
Леле Нуну, ревизия на ДДС...ако си счети като мъжа ми, знам за какво иде реч и да да имаш някой на помощ, че и без деца това си е егати хамалогията.
Ами срам-несрам примолих се на майка ми да дойде...въпреки че в момента гледа баба ми която е на легло. Може да звучи малко егоистично, но по добре да погледа внучето си, хем ще се поразведри и ще си почине, отколкото да гледа болен възрастен човек вкъщи. А за бабата ще се погрижат синът и дъщеря й :) Верно множко ми дойде - денем гърч на работа, нощем дежурство около дребната, така не съм полезна нито на нея, нито на себе си. Прави сте - като съм си избирала професията ще си нося кръста :(
Дара от днес е на антибиотик - не можахме да се справим без. Освен това е с налепи по гърлото и ужасна кашлица. Надявам се скоро да се оправи и всичко да си дойде на мястото.
Лека и спокойна вечер на всички!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #26 -: Ноември 04, 2010, 08:25:33 am »
Ох, тези болести!  :(

Бързо оздравяване на Дара!
Много е трудно, когато всичко се струпа накуп и няма на кого да разчиташ за помощ!
В един момент и ти капитулираш! Няма начин, ще трябва да се справяме с всичко!
Аз съм много доволна, че този път пропуснахме антибиотика. Вики вече е добре, покашля от време на време, но и това ще мине.

Лек и успешен ден на всички!
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #27 -: Ноември 04, 2010, 10:33:45 am »
За навиците мога и аз да се включа - Мони пък можеби от както махнахме бибата (това беше 3 месеца преди да навърши 2 години) 8O от раз казахме че ве4е е голям батко и бебетата само имат биби  :wink: сега преди да заспи сии смуче пижамата или одеалото докато заспи  8O
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #28 -: Ноември 04, 2010, 13:06:16 pm »
Здравейте момичета

Моето бебе отказва биберона, храни се и се успокоява само на гърда. Когато не е на гърда си дъвче ръцете нон стоп. Някой може ли да ме посъветва както да правя с тези ръце? Да я оставя ли да ги дъвче? Да упорствам ли да я приуча към биберон, при положение, че по принцип той не е препоръчителен?

Мерси много и дано всички болни дечица да оздавяват бързо! :)


Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #29 -: Ноември 04, 2010, 13:49:31 pm »
Бързо оздравяване на всички мъничета, а майките им да се справят още по-бързо със служебните задачи, които ги заливат напоследък. Пък здравите да си останат все така!

Не знам, за 1 РД не бих канила повече от 1-2 деца с майките и толкова. Баби и дядовци са добре дошли, но поотделно и без суматохи, шумове и др. излишни дандании. Поне у дома беше така. Всичко друго на мен ми се струва празник за възрастните, но излишно напрежение и ненужно излагане на здравни рискове за самото дете.

Вече на 2 и особено на 3г е друга бира - децата са много по-осъзнати и си е празник и за тях.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2010, 16:37:35 pm »
Докато преборя няколко компютъра за да успея да вляза в сайта и седмицата мина!

Здраве и спорна работа пожелавам на всички ни.
У нас местата се смениха, Калина се разболя малко след рожденния си ден,
от днес на обяд и Митака върви по тази схема.
Вдигна висока температура, а гърлото му е огнено.
Дано с малко му се размине на него, защото тя три дни поддържа много висока т,
възпали и двете ушички и за да не е само това се сдоби и с обрив.

На мен ми се получават повече непланувани събирания, това е.



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2010, 17:14:47 pm »
Записче и от мене в темичката - когато имам малко повече време ще пиша.
<br />[/url][img]http://ticker
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #32 -: Ноември 05, 2010, 07:44:36 am »
Момичета, препоръчайте ми надежден термометър за чело или ухо.
Нашия е weewell, служи ни две години, но взе да мери неточно.
Сменихме батерията, но явно е повреден, вече не е в гаранция,
все пак ще се обадя да попитам в магазина от който го купихме
за сервизно обслужване, но не ми се вярва да го поправят.
 :flower: Благодаря за всяко мнение!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #33 -: Ноември 05, 2010, 08:36:57 am »
Мише,съжалявам да чуя за болестите при вас.Дано бързо се оправи и Митака без усложнения.За термометъра Лиско беше писала неотдавна,че е доволна от един на Чико.Чувала съм и аз добри отзиви за него.Ето линк http://family-bg.com/prX_4544.htm?ref=56

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #34 -: Ноември 05, 2010, 08:49:46 am »
Aз си имам един на чико и си карам с него от както се е родила Мони. Обикновен цифров детски термометър. Имам си и един най-обикновен термометър за нас и ако падне батерията на цифровия. Тук гледкам, че давате доста парички. Засега съм доволна от това което имам.

Моника вчера е учила как е седни и долу на англииски. Госпожата и е показала думичките и за да ги запомнят клякат и сядат на земята. Обаче защо реши да ми покаже номера навън в двора и то в локва с кал незнам. Ще стане на 4, но е факт, че вчера седна в кална локва... :lol:

После и пуснах клипчета от преди година две и се забавлявахме страхотно. Как казва за Бъркало Мише кашичка, или как "Тута тинките доба" (Слага стотинките в джоба) :lol: Страхотни моменти и се чудя как мога да не си ги спомням.
Между другото за да сложи стотинките в джоба, си е свалила джинсите до коленете и се опитва да ги натика вътре. На мен не би ми хрумнало да си сваля панталона, за да сложа нещо в джоба  :lol:

Мише, оздравявайте бързо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #35 -: Ноември 05, 2010, 09:59:21 am »
Мише, ние сме взели този http://www.microlife.bg/products/fever/1second/products/?id=78. За сега сме го ползвали само след ваксина, но сравнявах с живачен и показваха едно и също. Като цена мисля, че беше 80лв.
     
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2010, 10:19:00 am »
Мишанка, аз за термометъра послушах мъжа ми тъй като е медицинско лице. Купихме инфрачервен термометър за ухо на Омрон. По негово мнение те са най-точни и мерят температурата за секунди. Но, струваше почти 80 лева. Има ги по аптеките. В кутийката има и 20 еднократни накрайника, за да може да се ползва и от мама и тате, не само от бебо.


Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #37 -: Ноември 05, 2010, 10:58:58 am »
Mише, ние използваме Geratherm duotemp GEF-100. Доволна съм, струва 65 лв и го има по аптеките. Това успях да намеря: http://www.cito-pharm.com/produkti.htm
Ние това с температурата го минахме предната седмица, много е неприятно. При нас беше само Т и нищо друго.
Бързо да оздравявате!  :bighug:
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2010, 12:02:30 pm »
Привет.
След Ники и аз съм болна, сега двамата заедно си подсмърчаме. Лекарката изписа морска вода, половин ампула вит.Ц на едн и ако морската вода не помага - по една капка Виброцил три пъти дневно. Но тя помогна, само един път капахме Виброцил и два пъти дадох 0.25 мл. Нурофен за деца, като вдигна лека температура и беше неспокоен.
Взех си помпичка на Маример - по-добра е от Томи Типовската, обаче и с нея Ники като я види и пищи на заклано. Съседите сигурно мислят, че го коля, такива писъци са.
Ние ползваме обикновен термометър с гъвкав връх на Куик и съм доволна.
[/url][/url]
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #39 -: Ноември 05, 2010, 12:05:12 pm »
Мише, съжалявам да чуя, че сте болни!

За термометрите - когато се роди Мона, едни приятели ни подариха за ухо на Браун. Наистина е скъп, но за мен това е от скъпите покупки, заслужаващи си парите. Точен е, удобно и бързо мери - за секунди. Има си малко чалъми на правилно поставяне, но се усвояват.
А аз за приятели купих на Омрон - 79лв (на Браун е 120лв, в чуждите сайтове е по-евтин). Този на Омрон ми изглежда дори по-удобен за употреба от нашия, мн компактен, ако някой даде отзиви за точността му - значи също е добър вариант на по - ниска цена (самите му накрайници също са по-евтини от тези на Браун)

Пожелавам ти бързо да се оправят дечицата, да купите хубав термометър и малко да се ползва!

Раши, прави ми впечатление, че май почти няма бебе от раз да засмуче бибка, т.е. и там има някакъв елемент на приучаване. С първото дете не настоявах - един вреден навик по-малко уж, но по-късно засмука пръста и трудно, много трудно се отказахме, в резултат имаме 4 предни зъбчета накривени. Затова сега с второто много настоявах за биберона, отначало го отхвърляше и му се чудеше, но за около седмица го прие. Сега е на година и биберон смуче само преди заспиване, но и аз предимно само по такъв повод съм го предлагала. Еми има вариант да го откажем трудно, ама все ще го откажем, с палеца е много по зор, няма как да го махнеш. Разбира се, ако не смуче биберон, това не означава, че ще си засмуче пръста, ама при мен страх лозе пази.
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 12:08:45 pm от tzvetenze »