0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #600 -: Февруари 27, 2013, 09:06:54 am »
рина, премперан сироп няма в България за съжаление.
Можете да отидете до най-близкото населено място в Гърция и да го купите, ако няма кой да ви го донесе, но и моя съвет е непременно да го намериш. Дъщеря ми също има някаква форма на рефлукс, който при нея се проявява с нещо като киселини и започва едно мъчително подкашляне 2-3 часа след като заспи. Д-р Бърди ми препоръча този сироп преди 1.6г. и по негови указания детето го приема няколко дни, от тогава не е имала проблеми :)
благодаря, докторе! :D
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 09:09:56 am от StefiZ »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #601 -: Февруари 27, 2013, 11:39:58 am »
Стефи, благодаря. Ще се опитам да намеря сиропа възможно най-скоро. Дано и при нас "пустия" рефлукс се повлияе.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #602 -: Февруари 27, 2013, 23:05:15 pm »
Д-р Бърди, четох коментара ви към въпроса на Рина, при Рая ситуацията е подобна, какво бихте ме посъветвали да направя.

Повръщането значително намаля след като вече е на твърда храна, но все още го има.
В повечето случаи повръща след прием на АМ, след като е консумирала кисело мляко и след пиене на вода (повръщането след последното е най-често).
Ежедневно чувам онова "глък" по 10-тина пъти поне и често се оригва.
През деня от време на време накашля все едно се е задавила с храна.
Попаднах и на други ваши коментари за рефлукса и от там въпроса ми - може ли нощния неспокоен сън да се дължи на този рефлукс - буди се много често, има дни през 30 минути, адски много се върти и проплаква, рядко спи повече от два часа без будене.
Не съм я водила на гастроентеролг и не сме правили никакви изследвания.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #603 -: Февруари 27, 2013, 23:12:42 pm »
Спрете изцяло киселото мляко.
Давайте много ограничено вода- в смисъл разумни количества.
Ако намерите Хумана АР, може да я дадете за 3-4 месеца- ще имате определено полза.

Да, може нощните неспокойства да са от рефлукса.
Може да се даде Примперан ( метоклопрамид) на сиропче. Според моя личен опит, ако се дозира МИНИМАЛНО, и разумно, е с много добър ефект ( противно на това, което се твърди за този препарат).
« Последна редакция: Март 01, 2013, 12:17:08 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #604 -: Февруари 27, 2013, 23:21:22 pm »
Д-р Бърди благодаря, ще направя каквото препоръчвате.
Вода пие не повече от 100 мл на ден
Хумана АР имам, даже онзи ден опитах да дам от нея, но трябва да сменя биберона на шишето, че с този почти не пуска.
А сиропа, ще потърся.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #605 -: Февруари 28, 2013, 22:37:18 pm »
Доктор Бърди, ако може да помогнете със съвет. От седмица се боря с подсичане. По съвет на дерматолог, смених пелените /заради възможна реакция към алоето в тях/, мажа сутрин и вечер с Певизон, през деня нанасям А DERMA CYTELIUM LOTION  . Махнах влажните кърпички, през деня почиствам с термална вода на Avene, освен в случаите на изхождане - тогава мия под течаща вода. Държа "по хобот" до колкото е възможно. :) Първоначалното силно зачервяване се поуспокои, но все още го има, дори на моменти като, че ли се "обостря". Освен това, се "качва" към скротума и сгъвките на крачетата.Благодаря ви предварително.
П.П. детето се храни единствено с АМ.  
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 23:46:56 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Бих искала да споделя, с голямо облекчение, че Хуманата помогна на Иви и за рядкото изхождане. Днес имаше 3 8O, а това не ни се е случвало от Януари дори и в една седмица :P




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Според моя личен опит, ако се дозира МИНИМАЛНО и разумно е с много добър ефект ( противно на това, което се твърди за този препарат).
Вашият опит е с деца не за продължително време и с малки дози, затова го харесвате. Ама при възрастни и продължително, наиситна може да има сериозни последици.  Не се твърди, а си е официално признато като „страничен ефект“ при дълга употреба, че може да прави тикове  по лицето, а и на крайниците може да започне да има неконтролируеми движения и може да е необратимо.
 Когато излезна тази информация, аз не можех да повярвам, понеже си го имах като напълно безвредно лекарство, а то какво се оказа. За деца фамотидин не може ли да е дава?


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Фамотидин"? Х2 блокера Фамотидин? на деца?
Никога не ми се е налагало да го давам. Имам собствена схема с "примперан", която работи много добре ОБЩО с около 3-4 дози "Примперан".
От друга страна, контрола на храните при деца е ключов за ограничаване на рефлукса. Напр.- колкото и да се борите с рефлукса, рефлукса няма да се повлияе, ако не спрете киселото мляко изцяло. Важи и за други храни.

Това ми напомня една стара история преди години,когато на една майка в УК и бяха толкова объркали бебето, че бедните родители бяха напълно загубили вяра.
С АР АМ, и малко усилия, всичко се оправи за няколко седмици.

Тази тема е голяма... .

"Метоклопрамид-а" е чудесно лекарство. Стига да знаеш как да го дозираш и КОГА и КОЛКО да го даваш.
1 доза Метоклопрамид спира повръщанията при обикновени гастрентерити "от раз".
Така че- не обръщам внимание на това, което пишат за метоклопрамид-а- тези неща важат при предозиране и ВЕНОЗНО приложение. Англо-Америкосите, така или иначе, замениха безобидния и крайно ефективен Метоклопрамид с "тежки" схеми с Мотилиум, Х2 блокери и други подобни, които по принцип на бебета не е желателно да се дават. Вече е световна мода да се дават протонни инхибитори и Х2 блокери на бебета без ИЗОБЩО да има нужда от това. Апропо, много Педиатри изобщо не знаят как се лекува рефлукс с КОНВЕНЦИОНАЛНИ методи. Които са много, много по ефективни.
Майсторството в ежедневната ни работа е да се справяш "елегантно", елегантно заобикаляйки острите ъгли и склонността към "хипертерапии". Както и да избягваш лекарства като "Сингюлер"... .

Както и да не правиш изследвания за коклюш на прясно ваксинирано дете- риска да има коклюш на прясно ваксинирано дете е под 1%. От друга страна, като се страхуваш да дадеш орален КС ( или инхалаторен), и затова нямаш овладяване на симптомите, това не е повод да правиш неща, от които явно няма смисъл.

От началото на приложението на АР млека, до пълното излекуване на рефлукса са нужни около 1/2-1 месец.
« Последна редакция: Март 01, 2013, 12:16:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Доктор Бърди, ако може да помогнете със съвет. От седмица се боря с подсичане. По съвет на дерматолог, смених пелените /заради възможна реакция към алоето в тях/, мажа сутрин и вечер с Певизон, през деня нанасям А DERMA CYTELIUM LOTION  . Махнах влажните кърпички, през деня почиствам с термална вода на Avene, освен в случаите на изхождане - тогава мия под течаща вода. Държа "по хобот" до колкото е възможно. :) Първоначалното силно зачервяване се поуспокои, но все още го има, дори на моменти като, че ли се "обостря". Освен това, се "качва" към скротума и сгъвките на крачетата.Благодаря ви предварително.
П.П. детето се храни единствено с АМ. 
Може да намажете в комбинация с Фусидин ( + Певарил).
Но е добре да видя снимки на обрива... а не "на сляпо".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
"Фамотидин"? Х2 блокера Фамотидин? на деца?
Никога не ми се е налагало да го давам. Имам собствена схема с "примперан", която работи много добре ОБЩО с около 3-4 дози "Примперан".
От друга страна, контрола на храните при деца е ключов за ограничаване на рефлукса. Напр.- колкото и да се борите с рефлукса, рефлукса няма да се повлияе, ако не спрете киселото мляко изцяло. Важи и за други храни.
Не не казвам,че трябва, а питам. Аз не разбирам от тези неща при деца, просто това беше единственото лекарство, което се сетих. Какво като е Х2 блокер, памперана пък намалява действието на допамина, което на мен лично ми се струва доста по-опасно за дете, чиято нервна система сега се развива най-силно. Те го давават и да стимулиране на лактацията. На мен за това ми го бяха предписали. Но... както казахте, за една, две дози не е проблем.

Не знам за храните, ама повечето бебета имат рефлукс преди захранването. Аз и при двете съм видяла само ползи от заханването. На Андреа специално захранването и повлия много благоприятно и и намали рефлукса, макар да си имаше до края на 8ми месец. Обаче хранене различно от Ам никона не е повърнала. Киселото мляко, аз лично го боговтворя,(това си е само мое мнение) и на двете си деца съм давала след 6тия месец . Лично аз само хубави неща съм видяла. То регулира стомашно чревният тракт, не разбирам по какъв механизъм може да предизивква рефлукс, но при моите не знам дали е помогнало, но не е попречило. Вероятно си е индивидуално. Ивана също имаше „скрит“ релфукс, без да е повръщала, но той изчезна напълно, след като я захраних още в 4тия месец.


  
*
Децата с рефлукс по специфична схема ли се захранват?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Децата с рефлукс по специфична схема ли се захранват?
Не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Фамотидин"? Х2 блокера Фамотидин? на деца?
Никога не ми се е налагало да го давам. Имам собствена схема с "примперан", която работи много добре ОБЩО с около 3-4 дози "Примперан".
От друга страна, контрола на храните при деца е ключов за ограничаване на рефлукса. Напр.- колкото и да се борите с рефлукса, рефлукса няма да се повлияе, ако не спрете киселото мляко изцяло. Важи и за други храни.
Не не казвам,че трябва, а питам. Аз не разбирам от тези неща при деца, просто това беше единственото лекарство, което се сетих. Какво като е Х2 блокер, памперана пък намалява действието на допамина, което на мен лично ми се струва доста по-опасно за дете, чиято нервна система сега се развива най-силно. Те го давават и да стимулиране на лактацията. На мен за това ми го бяха предписали. Но... както казахте, за една, две дози не е проблем.

Не знам за храните, ама повечето бебета имат рефлукс преди захранването. Аз и при двете съм видяла само ползи от заханването. На Андреа специално захранването и повлия много благоприятно и и намали рефлукса, макар да си имаше до края на 8ми месец. Обаче хранене различно от Ам никона не е повърнала. Киселото мляко, аз лично го боговтворя,(това си е само мое мнение) и на двете си деца съм давала след 6тия месец . Лично аз само хубави неща съм видяла. То регулира стомашно чревният тракт, не разбирам по какъв механизъм може да предизивква рефлукс, но при моите не знам дали е помогнало, но не е попречило. Вероятно си е индивидуално. Ивана също имаше „скрит“ релфукс, без да е повръщала, но той изчезна напълно, след като я захраних още в 4тия месец.

Всички бебета имат рефлукс. По ясни причини.
Въпросът е " при кои бебета това е клиничен проблем, и при кои-не е."
Повръщането е най-малкия проблем тук. Болшинството от децата с рефлукс НЕ повръщат, а или само много връщат, или си имат рефлукс, без да връщат, но с ПЛЕЯДА други симптоми.

Каква е ролятя на клинично изразения, но нелекуван бебешки рефлукс, в по-късната възраст? никой не знае.

Киселото мляко, в сравнение с другите храни, забавя скоростта на изпразването на стомаха 3, 4 кратно, и по този начин улеснява рефлукса и го утежнява. За болшинството от децата това е значим проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Киселото мляко, в сравнение с другите храни, забавя скоростта на изпразването на стомаха 3, 4 кратно....
Аз за моите деца знам, че е имало само благоприятен ефект върху рефлукса от киселото мляко  - и при двете. За други не знам.


  
Момичета , какво представлява алергия към някоя от храните ?
Питам, защото за първи път тази вечер забелязах две червени петна по крачетата на Ния .Все едно нещо я е полазило и то само на две места .До сега не е имало нещо подобно и отдавна е захранена . Възможно ли е това да е алергична реакция.Няма как да обясня какво й се появи по -точно , но може ли някоя майка имала алергична реакция на детето си да ми обясни .
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
При нас се случи 2-3 пъти да има реакция и обривите бяха само по лицето - по бузките, зад ушите, около очите, подуване на оченцето.
Здравейте др. Бърди, от 3тия месец се борим с рефлукса, който е тих, нямаме повръщания. Тогава още ми казаха да давам епадорен сироп, нямахме много силни изразени симптоми освен някой път да откаже да яде (само на кърма тогава).  Давах за извесно време сиропа за исофагита и го спрях. Лека полека започнаха по изразени симптоми на изофагит, започнах от 6тия месец захранване с плодови и зеленчукови пюрета с които продължаваме и до сега + кърма, но подобрение няма. Ходихме на педогастроендеролог (при Рома в Атина), която каза да даваме епадорена по 1мл 3 пъти на ден (тогава бяхме на 7 месеца). Сега сме на 9.5 месеца и проблема стои, дори с по силни симптоми с дъги и преглъщания. Давам 1 път на ден сироп, защото ме е страх да не получи изофагит пак. Изследвания не сме правили, какво др мога да направя, страх ме е вече от този сироп..затова давам не 3, а 1път на ден или там е проблема??
Моля за съвет.








Здравейте,искам да попитам как да облекча болките на малката от никненето на зъбките,страшно много плаче,неутешимо,нищо не помага...Мажа с Дентокид,дадох и на таблетка,от днес смятам да опитам и с хамомила.Аптекарката каза да давам Панадол,но колко често може,ако е всеки ден не води ли до привикване?Приемам съвети,положението е критично над час пищи,много ми е тежко да я гледам така да се мъчи
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не се привиква към панадола, ама си е лекарство все пак. Аз лично бих дала само за да спи, не непрекъснато. Аз за през нощта съм давала няколко пъти и нурофен, че държи за по-дълго.