0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
При нас не спират ваксинации, ако не са с температура. Това пише и на инструкциите. Ивана като малка беше непрекъснато с хрема, нито една ваксинация не е отложена.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ваксинирането на дете, което не е напълно здраво може да има сериозни последствия. Не винаги лекарите дават най-добрите съвети в случая... 
Д-р Бърди, без лоши чувства yahoo_33
Хремата не е противопоказание за ваксинация. Сама за себе си.
Нито АБКМ, междувпрочем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Според педиатърката и дерматоложката и атопичния дерматит не беше, така се сдобихме и с АБКМ между другото...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Според педиатърката и дерматоложката и атопичния дерматит не беше, така се сдобихме и с АБКМ между другото...
Никаква връзка с ваксините няма АБКМ.
Нито се предизвиква от ваксини, нито е противопоказание за ваксинация.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Според някои лекари и аутизмът няма връзка с ваксините. Бихте ли го казали на моя приятелка, чието дете е с аутизъм точно след ваксина?
Пожелавам на всички да не го научават чрез личен опит, но някои деца наистина са чувствителни към съставките във ваксините и могат да получат сериозни увреждания.
Не ме разбирайте погрешно - нямам намерение да агитирам против ваксините - смятам, че това си е личен избор, но също смятам, че трябва лекарите да си направят труда да ни информират за възможните нежелани реакции, а не само да повтарят като папагали, че ваксините са напълно безопасни и не е възможно да навредят по никакъв начин. Смятам също, че е задължително преди да се постави каквато и да е ваксина да се направи тест за поносимост към нея.
« Последна редакция: Април 15, 2013, 14:10:09 pm от nomine »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Според някои лекари и аутизмът няма връзка с ваксините. Бихте ли го казали на моя приятелка, чието дете е с аутизъм точно след ваксина?
Пожелавам на всички да не го научават чрез личен опит, но някои деца наистина са чувствителни към съставките във ваксините и могат да получат сериозни увреждания.
Не ме разбирайте погрешно - нямам намерение да агитирам против ваксините - смятам, че това си е личен избор, но също смятам, че трябва лекарите да си направят труда да ни информират за възможните нежелани реакции, а не само да повтарят като папагали, че ваксините са напълно безопасни и не е възможно да навредят по никакъв начин. Смятам също, че е задължително преди да се постави каквато и да е ваксина да се направи тест за поносимост към нея.
Винаги съм се чудела, как тези, които непрекъснато агитират срещу ваксините, винаги вадят по една приятелка от джоба, чието дете е с аутизъм, в следствие на ваксините.По мои сметки, всяко 3-то дете в БГ е с аутизъм...
Няма НИТО ЕДНО сериозно научно доказателство, което да ПОТВЪРДИ на 100%, че има взаимовръзка между ваксините и аутизма. Това, че са възникнали по едно и също време, не означава, че едното причинява другото.
Никой лекар не твърди на 100% /поне тези, които аз познавам/, че ваксините са НАПЪЛНО безопасни, при абсолютно всички медикаменти има ВЕРОЯТНОСТ за странични реакции. Хората си правят труда, да пишат едни листовки като чаршафи, в които информират за тях... Безобидният аспирин, който пием на корем, също - може да причини синдром на Рей при децата, ти познаваш ли някой с такъв синдром? Това са редки странични реакции, обаче...
В изключително редки случаи, ваксините могат да причинят тежки странични реакции, но ползата им е в стотици пъти по-голяма, от евентуална вреда. Пожелавам ти никога да не видиш дете с коклюш и/или менингит /при втория смъртността е близо 50%/, та след това да почнеш отново да говориш за аутизъм и прочие...
И неизменният ЖИВАК в тях, разбира се, които вие обичате да предъвквате до безобразие....
Никой не ви кара да си ваксинирате децата, но престанете да дезинформирате и ръсите глупости,в които единствено групички като вашите вярват...
« Последна редакция: Април 15, 2013, 14:53:50 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Сестра ми е боледувала от коклюш на 3 г. и определено не е толкова страшно, колкото си мислите  :lol:
Не познавам със синдром на Рей, но имам наблюдения върху достатъчно хора, чиято храносмилателна система(и не само) е увредена от лекарства.
Не се смятам за част от някаква групичка, но щом смятате че "дезинформирам и ръся глупости", просто подминавайте постовете ми ;) 
Изказвам мнение от позицията си на обикновена майка, загрижена за здравето на детето си - с нищо не съм по-различна от вас, просто имаме различен опит...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Сестра ми е боледувала от коклюш на 3 г. и определено не е толкова страшно, колкото си мислите  :lol:
Не познавам със синдром на Рей, но имам наблюдения върху достатъчно хора, чиято храносмилателна система(и не само) е увредена от лекарства.
Не се смятам за част от някаква групичка, но щом смятате че "дезинформирам и ръся глупости", просто подминавайте постовете ми ;) 
Изказвам мнение от позицията си на обикновена майка, загрижена за здравето на детето си - с нищо не съм по-различна от вас, просто имаме различен опит...
Аз също съм правила чести отити като малка, карала съм и пневмонии. Не са толкова страшни и те сигурно, тъй като директно не водят до летален изход...Предпочитам детето ми да не ги кара, обаче, наред с коклюша и останалите, срещу които има ваксина.
Говоря за "групичка", тъй като вие и подобните срещу вас /настроени срещу ваксините/, вадите едни и същи аргументи, като преписани -аутизъм, живак и колко аджеба, не са безопасни ваксините.
Защо веднъж не споменахте вариолата и/или намаляването /до напълно изчезване/ на епидемии от гореописаните заболявания?
Ваксините не са панацея, но са помогнали повече, от колкото са навредили. И тези, които не ваксинират децата си, са просто късметлии, че останалите незагрижени за здравето на децата си майки, го правим....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Онзи ден попаднах на дискусия във ФБ как хепатит А ваксината нищо не предпазвала и как си тровим децата и някой щели след 6г да я слагат, че то до тогава нямало как да го хванат  8O други щели да придобиват естествен имунитет  8O 8O 8O Сигурна съм, че всеки вярва в нещо, но то това са неща, за които можем да се информираме супер лесно и то преди да ги изпитаме на гръб.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Според някои лекари и аутизмът няма връзка с ваксините. Бихте ли го казали на моя приятелка, чието дете е с аутизъм точно след ваксина?
Пожелавам на всички да не го научават чрез личен опит, но някои деца наистина са чувствителни към съставките във ваксините и могат да получат сериозни увреждания.
Не ме разбирайте погрешно - нямам намерение да агитирам против ваксините - смятам, че това си е личен избор, но също смятам, че трябва лекарите да си направят труда да ни информират за възможните нежелани реакции, а не само да повтарят като папагали, че ваксините са напълно безопасни и не е възможно да навредят по никакъв начин. Смятам също, че е задължително преди да се постави каквато и да е ваксина да се направи тест за поносимост към нея.
Няма такива тестове за "поносимост" към ваксините.
Никъде не се прилагат, защото няма такива.
Просто се следи дали детето има реакции към предишно поставена ваксина, но такива случаи вече са много, много редки.

Нежеланите реакции са локални, местни. Или т-ра.
Но ако се подбират добре иглите, ваксините се поставят на ПРАВИЛНИТЕ ИМ МЕСТА, и затоплени, местните реакции са много,много минимални. До липсващи.

Големите епидемии от Хеп А в Пловдивско преди 2-3 години, както и невижданото за Европейска страна разпространение на Хронични форми на Хеп Б в Бг, са ясно доказателство, ЗА КАКВО са ни нужни ваксините.
Апропо, на Бг педиатрична "мисъл" в Бг и трябваха десетилетия за да почне да прави профилактика на новородените в случаите, когато майката е носител на Австралийски антиген. Да припомняме ли тук на нашата читателка, върлите спорове с Г-жа Слънчева ( мастит Бг неонатолог) по темата "неонатална профилактика на Хеп Б" ??

Има скорошна публикация, която свързва резултатността на неонаталната Хеп Б профилактика с вирусния "товар" на родилката... междувпрочем.
« Последна редакция: Април 15, 2013, 18:19:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Сестра ми е боледувала от коклюш на 3 г. и определено не е толкова страшно, колкото си мислите  :lol:
Не пишете глупости моля.
Има разлика коклюш на 3г и коклюш на 6 м възраст. Последния- летален.
Както Вас мислеха и в средата на 70 шведски антиваксинационни "активисти". И спряха за 1, 2 сезона противококлюшната ваксина в Швеция. След като се разболяха/ починаха около 45.000/около 5.694 деца във възрастта до 12 месечна възраст, нещата си дойдоха на мястото.

Наивност тук не се прощава. Струва животи на деца.
Снимката по-долу си я закачете в стаята, моля.
Ако смятате че една инжекция е по-страшна отколкото дете до живот с патерици- Ваше собствено мнение, което аз не споделям. Надявам се и повечето Бг майки не споделят.
« Последна редакция: Април 15, 2013, 18:19:20 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

Няма такива тестове за "поносимост" към ваксините.
Никъде не се прилагат, защото няма такива.

В такъв случай ваши колеги лекари сериозно са подвели две мои приятелки като са им правили на децата точно такива. Но моята педиатърка също не беше ги чувала за тях.
Благодаря за снимката, имам достатъчно страшна на собственото си дете. Ненужно груб сте - нито вие ще ме убедите в ползата от ваксините, нито аз вас в нещо друго  yahoo_33
И аз имам лош спомен от преди година и половина, когато точно след една ваксина детето ми започна да куца. При това точно с крака, където беше поставена. Ще си призная, че и мен ме подгони параноята с ефектите от ваксините и т.н. Още повече, че и личния ни лекар с реакцията си се погрижи да се почувствам още по-изплашена. Видях в очите му истинско притеснение. Съмняваше се за реактивен артрит, а на мен сърцето ми се късаше.
Слава Богу, след обиколки при какви ли не специалисти се установи, че няма абсолютно никаква връзка между ваксината и куцането, а проблемът се оказа съвсем друг.
Тук ще използвам пак случая да благодаря специално на д-р Бърди, с който през цялото време държахме връзка и ни даваше насоки, а с това ми помагаше да си запазя нервите. И между другото няколко пъти ми подчерта, че не може да има връзка между ваксината и куцането.
Признавам, че ако не се беше оправило детето ми, може би и аз щях да съм от "групичката", знам ли. Като му дойде на човек до главата някакво нещастие, понякога започва да разсъждава коренно различно.
И точно в тази връзка:
Ако предположим, че на някоя ваша приятелка детето беше пострадало сериозно, с последствия за цял живот, или пък не дай си Боже се беше случило най-лошото. И всичко това е причинено от болест, за която има ваксина, а не е била поставена.... какво ли щеше да агитира тогава...
« Последна редакция: Април 15, 2013, 22:52:39 pm от джиджи »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!

Няма такива тестове за "поносимост" към ваксините.
Никъде не се прилагат, защото няма такива.

В такъв случай ваши колеги лекари сериозно са подвели две мои приятелки като са им правили на децата точно такива. Но моята педиатърка също не беше ги чувала за тях.
Благодаря за снимката, имам достатъчно страшна на собственото си дете. Ненужно груб сте - нито вие ще ме убедите в ползата от ваксините, нито аз вас в нещо друго  yahoo_33
Колкото и да е груб ( понякога) езика ми, това е винаги адекватно от дидактична гледна точка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Признавам, че ако не се беше оправило детето ми, може би и аз щях да съм от "групичката", знам ли. Като му дойде на човек до главата някакво нещастие, понякога започва да разсъждава коренно различно.
И точно в тази връзка:
Ако предположим, че на някоя ваша приятелка детето беше пострадало сериозно, с последствия за цял живот, или пък не дай си Боже се беше случило най-лошото. И всичко това е причинено от болест, за която има ваксина, а не е била поставена.... какво ли щяха да агитира тогава...
Съгласна съм с теб. В интерес на истината, аз попрочетох мненията на въпросната дама  nomine и съжалих, че изобщо започнах спор...Ние с нея говорим на кардинално различни езици поначало...
С риск да прозвуча изключително грубо, за мен съществуват някои видове престъпно "родителско" поведение. Към тях спадат :веганите, суровоядците и антиваксинистите...Да, всеки човек има право на избор за начина си на живот, това е безспорен факт.Същото обаче важи и за децата им, чието право те отнемат. Налагат им собствените си разбирания и вярвания, но последствията не рефлектират само върху тях. Нещо подобно е и мнението ми за хомеопатията, но така ще разширя прекомерно идеята си..
Тъкмо преди месец, най-добрият ми приятел се разболя от Хеп.Б. Млад, прав, здрав човек - за жалост роден преди 92-ра година. Така и не разбра от къде го "лепна". За щастие, няма чернодробни увреждания, но си направи труд да ни прозвъни до един, за да агитира за ваксина срещу Хеп.Б Негови са и думите "Чак след като ми се случи, разбрах, че не съм богопомазан. И че съм можел срещу 60лв да си спестя месеци диети и риск от увреждане на черния дроб."
Та така...Трябва ли да ни се случи, за да разберем?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Истината понякога е груба и жестока....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Според някои лекари и аутизмът няма връзка с ваксините. Бихте ли го казали на моя приятелка, чието дете е с аутизъм точно след ваксина?
Пожелавам на всички да не го научават чрез личен опит, но някои деца наистина са чувствителни към съставките във ваксините и могат да получат сериозни увреждания.
Не ме разбирайте погрешно - нямам намерение да агитирам против ваксините - смятам, че това си е личен избор, но също смятам, че трябва лекарите да си направят труда да ни информират за възможните нежелани реакции, а не само да повтарят като папагали, че ваксините са напълно безопасни и не е възможно да навредят по никакъв начин. Смятам също, че е задължително преди да се постави каквато и да е ваксина да се направи тест за поносимост към нея.
Не според някои, според НИКОИ лекари аутизмът няма връзка с ваксините. Моля ви четете, научете историята от къде тръгва тази лъжа и ще разберете, че е лъжа, за да спечели някой слава. Не четета само сайтовете са световни коспирации, а и малко факти. Цялата работа тръгва от желанието на един учен да стане известен. Пулбикува изледване, че имало било повече аутизъм, при децата ваксинирани с тройната ваксина срещу заушка рубеола, рубела. Не че при другите няма, а че при тези имало повече. Оказва се че е имал множество нарушения и сам си е доплълвал данни, които няма да а си направи „изледването“ - с две думи измислял си е. След като се публикува, той предобива голяма слава в научните среди и това предизвиква вълна от епидемиологични изледвания понеже хората се стряскат, но малко по малко започват да се съмняват, защото резултатите му не могат да се повторят.През 2004г изтеглят част от публикацията, а 2010  я изтеглиха цялата като невалидан. В крайна сметка беше разобличен публично. Са съжаление обаче вече беше направено достатъчно да се развия цялата конспирационна теория. В крайна сметка те обвиниха живакът, който се е слагал като консервант в тази ваксина за аутизмът. Е, първо живакът го махнаха преди повече от 10 години и второ всяко едно следващо изледване, въобще не показва никакви връзка. Та това е историята на връзката между аутизъм и ваксини. Тя дори и сред конспираторите НИКОГА не е била за всички ваксини, а само за тази една ваксина.Как от това стана ваксините по прицип не знам при положение, че те не са едно и също нещо. Все едно някой да каже, че е алергичен към хапчета по принцип без оглед на това какво има в тях, просото отношение от типа „хапчетата правят проблеми“. Същото е като говориш за ваксините по принцип с тази разлика, че те дори лекарства не са. Ама ако ще задълбаваш толкова за тях, поне си направи труда да разбереш какво представлява ваксината - Вакисната е инжектиране на антиген( престави си го като алерген), коеот да ситмулра собствената ти имунна система да си направи собствен имунитет. Това е. Ако искараш болестта просто получаваш по-оляма доза от същият този антиген и се разболяващ., след коеот по същият механизъм правиш имунитет. Така че въпбще не сравнявай лекарствата с ваксини, защото въобще не е същото. Лекарствата цялят да „атакуват“  някой твой протеин ( или на бактериите в случая а антибиотиците), съвсем различно е от ваксините, които те карат да си изградищ естествен имунитет към това, с което са те ваксинирали.

Извинявай, но това за коклюшът е меко казано опасно изказване Коклюшът е  смъртоносен, независимо дали сестра ти го е карала леко или не. По тази логика то и от едра шарка  70% от хората не са умирали,значи някой изкарал я може да ни каже, че не е кой знае какво. Недей така, че ако някой прочете и затова не си ваксинира детето и недай си боже го хване като мънчико бебе, на съвеста може да ти лежи. Сериозно го казвам това, въобше не се майтапя и не преувеличавам, ното искам да съм груба. Коклюшът е убил толкова много бебета, не случайно е във списъка с ваксините.Въобще не е както го казваш, ето увери се колко „леко“ се кара дори и при по-голямо дете, а това при бебе е ужасно страшно. Ето това е коклюш: http://www.youtube.com/watch?v=TIV460AQUWk

Ако наистина някой е правил такива тестове на твоите  приятелки - да подвел ги е.

Колкото до вредата - аз честно казано нямам ни най-малко намерение детето ми да хване дифтерия, тетанус или детски паралич, понеже според някой ваксините са по-опасни. А тетануса специално не се предава от човек на човек т.е. колкото и ваксинирани да имаш около себе си, няма да те предпази.  Та ако искаш ваксинирай, ако искаш не ваксинирай и си трепери всеки път когато детето ти се нарани на нещо в двора. Аз лично не бих поела такъв риск, защото бактерията причиняваща тетанус е навсякъде в околната ни среда и само и дай достатъчно дълбока рана, че да влезне където няма достъп до кислород и си готов. Така че вярно е, че никой не може да те убеди и честно казано искрено ти пожелавам  никога да не се убеждаваш в правотата ми от първа ръка, защото това са много страшни неща, които вероятно не осъзнаваш колко са страшни, след като си написала това за коклюша.

Пиша го всичкото това, защото силно вярвам, че човек трябва да е информиран как работи нещо, преди да може въобще да си направи преценката дали не се е излъгал. Ти можеш да го вземеш предвид и да понаучиш малко повече за това що е то ваксина и що е то вирус и как се прави ваксина въобще и как работи, а можещ да избереш да го игнорираш. За повечето хора това не е нужно, защото те слушат специлистите. Но в твоя случай, след като избираш да си на мнение обратното на това на специалистите, поне това дължиш на детето си да си информирана цялостно, а не частично и само от едната страна.
« Последна редакция: Април 16, 2013, 08:57:14 am от Bobbie »


  
*
А как ще обясните това, че препоръчаната от този "шарлатанин" диета - без казеин и глутен - наистина повлиява добре аутистите? И това не съм го чела в конспиративни теории, а съм виждала с очите си.
Нямам намерение да споря с никого, нямам нужда да се доказвам пред непознати във форум... Очаквам скоро и мен да ме баннат задето разпространявам еретични мисли  :lol:
Хайде, със здраве!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
А как ще обясните това, че препоръчаната от този "шарлатанин" диета - без казеин и глутен - наистина повлиява добре аутистите? И това не съм го чела в конспиративни теории, а съм виждала с очите си.
Нямам намерение да споря с никого, нямам нужда да се доказвам пред непознати във форум... Очаквам скоро и мен да ме баннат задето разпространявам еретични мисли  :lol:
Хайде, със здраве!
Ако при аутизма има по-голям процент на чуствителнот към глутен, ще с еповлияят разбира се. Но те скоро го разглеждаха това и не повлиява самият аутизъм.


  
*
Всеки носи отговорност за решенията си  yahoo_33