0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #100 -: Май 15, 2007, 11:45:35 am »
Гане, стискам палци да няма неприятни изненади. Аз съм с повишен инсулин след обременяване с глюкоза и пия хапове за това. Знам, че при бременност ще трябва да ги пия пак след края на трети месец. Мисля, че няма да опреш до инсулин на инжекции.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #101 -: Май 15, 2007, 11:51:58 am »
Коки,Уайти - благодаря! :bighug: Качила съм повечко килограми в последно време и явно това е проблема. Надявам се да не опирам до такава крайна мярка, но за пръв път видях вчера лекарката си да заеква докато говори. Това ме притесни повече, от колкото съм си мислела явно :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #102 -: Май 15, 2007, 14:37:39 pm »
Аз съм с повишен инсулин след обременяване с глюкоза и пия хапове за това. Знам, че при бременност ще трябва да ги пия пак след края на трети месец. Мисля, че няма да опреш до инсулин на инжекции.

Какво предлсатвлява това обременяване с глюкоза? Вид изследване ли е?
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #103 -: Май 15, 2007, 15:00:28 pm »
Да, изследване е.
Прави се на 0 - 60 - 120 минута за кръвна захар и на 0 и 60 минута за Имунореактивен инсулин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #104 -: Май 15, 2007, 15:50:16 pm »
Момичета, искам да попитам при някоя да са открили захар в урината и евентуално гестационен диабет? И общо взето да имате представа какво следва от това?

На мен не са ми откривали, но ме тестваха два пъти понеже имам диабетици в семейството. Но това е доста често срещан проблем. При нас ти дават една изключително сладка напитка и ти взимат кръв след един час. Ако резултатите не са добри, те викат отново дават ти същата напитка и те тестват след 2 часа. Положението трябва да е много сериозно, за да минеш на инсулин, обикновенно ти предписват диета. Другото, което искам да добавя е, че ако имаш ГБ ти предизвикват раждането със седмица-две по-рано или направо ти насрочват ден за секцио. Дано да не е нищо сериозно, пиши ни като си научиш резултата.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #105 -: Май 15, 2007, 17:10:47 pm »
А някой ще ме светне ли какви са тия степени на плацентата дето се измерват и пишат?!?
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #106 -: Май 15, 2007, 21:41:12 pm »
Лейди, предполагам че става дума за степен на зрялост - I, II и III степен.
По принцип с напредване на бременността старее-зрее и плацентата. Колкото е по-зряла толкова е по-кофти за бебето.
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #107 -: Май 15, 2007, 22:26:14 pm »
Като понапредне бременността се навлиза във втора степен, т.е. зряла (напълно развита) плацента. Хубаво е до края да остане така, защото при трета степен вече не може да си изпълнява функциите и бебето страда. Например 7-и месец (календавен) - втора степен, трета - непосредствено преди раждане. Случаи на ранно презряване (3-а степен) обикновно се наблюдават при бременни пушачки.
Дано да обяснявам добре.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #108 -: Май 15, 2007, 23:15:45 pm »
Случаи на ранно презряване (3-а степен) обикновно се наблюдават при бременни пушачки.
С това не съм много съгласна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #109 -: Май 16, 2007, 06:37:43 am »
Момичета,търся съвет ако вие сте се сблъскали с този проблем или ако познавате други момичета с такъв.Заради антифосфолипидния синдром от 5 месеца съм на аспирин протект,но от друга страна аспирина е абсолютно забранен за хора с алергии.При мен последно диагнозата е астма с преобладаваща алергична компонента.Досега горе-долу я карах някак хем с аспирина,хем с алергиите,но от 10-на дни нещата се влошават и тази нощ беше много зле.Първия път се събудих с чувството,че за кратко съм спряла да дишам,а оттам насетне почти не съм мигнала,защото не ми стига въздуха,опитвам се да лежа наляво заради бебо,но става още по-зле и в момента освен че още не ми стига въздуха усещам някаква тъпа болка в дробовете.В понеделник бях при алерголожката,но тя каза,че абсолютно нищо не може да ми даде щом съм бременна,освен един спрей за носа Кузихром.Въпреки,че пише че може да се ползва от бременни чак снощи се престраших да сложа една доза,но както ви споменах беше много зле.Най-много се притеснявам за бебето.Заради антифосфолипидния трябва да му осигуря възможно най-добро кръвообръщение,но като легна на ляво дишам още по-трудно,а и малкото трябва да получава кислорода си от мен.Излиза,че в момента не мога да му осигуря каквото му е нужно и се притеснявам дали е добре.Вероятно и това че почти не спа от няколко дни също не е добре за него.Не бих издържала дългия път до София,за да потърся специалисти там,а тук нямам други варианти за консултация със специалист.
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #110 -: Май 16, 2007, 07:44:10 am »
Така е, мини, представих го едностранно това. Исках да подчертая, че пушенето може да окаже влияние. За презряването има и други причини обаче не помня какви бяха
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #111 -: Май 16, 2007, 08:31:02 am »
:flower:Привет Dji-djo!

Аз съм със сенна хрема-ринит и след консултация и препоръка на алерголог
съм на промивки на носа със Стеримар и след това впръсквам локално в носа Кузихром
след влошаване на хремата и задушаване от 7-8 седмица на бременността!
Проф.Жени Милева беше категорична, че е абсолютно безвредно!
И че това са препарати изпробвани 50 години назад,
в смисъл тя не препоръчва новите препарати именно поради тази причина,
лекарите нямат достатъчно данни дали са безвредни за бременни!
Аз се повлиявам добре от Козихрома, тя препоръча също безвредно Беконазе
с него да заменя Козикрома, ако не се подобря от него!При мен не се наложи!
А Стеримара е морска вода с нея се промиват и нослетата на бебетата!
Сега като цъфнат липите ухании, просто не искам да си мисля какво чудо ще е!
Имахме уговорка да се чуем и тя каза да включа Бконазето, ако липите ме влошат!

Аз също като теб се задушавах и не можех да спя и въздух да си поема,
но сега съм много по-спокойна!Правя промияките 2-3 пъти дневно!
Знам колко не е препоръчително да си обменяме диагнозите и да се дават съвети
от пациент на пациент, и много се пазя да правя това!
Просто споделям своя опит и оставам сама да решиш!
И ти пиша всичко това само защото алерголожката,
а тя е с дългогодишен опит ме убеди че са безвредни!
Просто аз самата последните години, един антибиотик не съм изпила,
но сега ако ме видиш, само и само да задържа останалото ми бебче
каква шепичка пия!Разбира се с препоръката на лекаря ми!

Дано да съм ти била полезна!

 yahoo_17Късмет!
                Мария
« Последна редакция: Май 16, 2007, 10:58:10 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #112 -: Май 16, 2007, 09:31:56 am »
Dji-djo, а как стои въпроса с фраксипарина? Ако не утежнява алегиите, защо не минеш на него? Изобщо не съм наясно, но се посъветвай с доц. Конова... Аз бях на аспирин и фраксипарин, но не страдам от алергии! Успех!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #113 -: Май 16, 2007, 09:45:17 am »
Ами ето ме и мен тук! Ох от кога ми се искаше да питам някои неща в тази тема, а можех само да чета.. :lol:

Та имам един малък въпрос, дано да не ви се види глупав  :oops: От два дена ме изби силен хермес на усните, на мен преди много често ми излизаше, но откакто забременях е първия случай. Знам, че това е признак на отслабнала имунна система или някакъв вирус, но ми е трудно да преценя дали си заслужава да се притеснявам или да го отмина, естествено го третирам по най-стария начин, с паста за зъби, никакви други лекарства. Благодаря ви!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #114 -: Май 16, 2007, 10:02:29 am »
Роби, аз също цъфнах с херпес малко след като разбрах, че съм бременна. Винаги до сега съм използвала мехлем Aciclovir на Stada. Но сега в аптеката ми казаха, че не е желателно да купувам такива препарати и ми дадоха някакъв вазелин за херпеси. Аз много не разчитах на този вазелин, но се мажех редовно по 3-4 пъти на ден и той взе, че помогна.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #115 -: Май 16, 2007, 10:23:33 am »
Хайде да ви се похваля  :wink: и аз.От вчера съм болна.Мислех, е започва сенната хрема , но като ме заболя и гърлото разбрнах,че не е добра работата.Пих Осцилококцинум и чакам да подейства.Чайчетата и лимоните с мед също са на линия :).Гадна работа.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #116 -: Май 16, 2007, 10:32:18 am »
Роби, аз също цъфнах с херпес малко след като разбрах, че съм бременна. Винаги до сега съм използвала мехлем Aciclovir на Stada. Но сега в аптеката ми казаха, че не е желателно да купувам такива препарати и ми дадоха някакъв вазелин за херпеси. Аз много не разчитах на този вазелин, но се мажех редовно по 3-4 пъти на ден и той взе, че помогна.

Благодаря ти за отговора, ами като се изключи естетическата страна, която далеч не е най-важна сега, аз нямам проблем да се мъча с пастата за зъби, то горе-долу със или без мехлем пак за около 1 седмица минава....
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #117 -: Май 16, 2007, 10:44:41 am »
Момичета, четох тея дни, че се появил някакъв гаден вирус! Да се пазите много!

Аз вече стъпих на финалната права и уж съм уравновесен човек, но ме е треснала една особена трескавост и нетърпеливост, да му се не види! Абе, направо май яка невроза ме тресе. :( :( :(

Хайде, пожелавам на всички благополучно стигане до края!
 
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #118 -: Май 16, 2007, 10:58:52 am »
Коринка, стискам ти палци за леко раждане и бързо възстановяване!
Ние сме с теб и ти стискаме палци!
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #119 -: Май 16, 2007, 11:22:00 am »
Хей Коринка, всичко ще бъде наред, ами сигурно е нормално да се поизнервиш накрая... :lol: Стискаме ти палци, хей!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!