0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« -: Юли 07, 2008, 20:03:27 pm »
Кое е по-добро?
*
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #1 -: Юли 07, 2008, 20:35:18 pm »
За второ пише, че може да се приема и без спорт. Казват още, че въпреки че не спортуваш, сваляш килограми. А дали е така, кой ще ми каже...
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #2 -: Юли 08, 2008, 00:33:53 am »
 Мъжа ми пие Л- карнитин и наистина като спортува поотслабна.Забелязала съм , че в някои препарати са в комбинация двата вида.Така е в Proxeed , например :l-carnitinе 1g,АцитилL-carnitinе0.5g,Coenzyme Q10 20 mg, Fructose 1 g, Citric acid 50 mg,Selenium 50 mcg,Vitamin C90 mg,Zinc10 mg,Folic acid 200 mcg,Vitamin B12 1.5 mcg .
За Харвест утре ще пиша. :wink:
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 00:37:19 am от fatalwoman »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #3 -: Юли 08, 2008, 15:34:27 pm »
Кое е по-добро?
За какво кое е по-добро? :D

Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #4 -: Юли 08, 2008, 18:39:38 pm »
Изписаха на мъжа ми трибестан,л-карнитин и др. Доскоро ги купувах. Обаче последния път аптекарката ме попита л-карнитин или ацетил л-карнитин и се изненадах. После видях,че проксид напр. ги съдържа и двата, и преди да купя просто реших да попитам във форума естествено, къде другаде. Сега понеже е пил л-карнитин купих, ацетил л-карнитин.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #5 -: Юли 09, 2008, 09:11:16 am »
Ами и двете са добруи за сперматогенезата според производителите на Проксийд плюс. Само че гледам, че концентрацията на ацетила е по-ниска, така че внимавай като му го даваш да не я превишаваш, че знае ли човек.. И аз мислех да купя за моя мъж и ацетил. :D

Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #6 -: Юли 09, 2008, 10:40:25 am »
Май най-добре е д-р Даскалова да ни отговори, дали двете са абсолютно взаимозаменяеми, като вид и дозировка?
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 10:42:09 am от green apple »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #7 -: Юли 09, 2008, 10:44:08 am »
Ами предвид на това, че ги има и двете поотделно в разлини концентрации в Проксийд-а, за мен означава, че не са взаимнозаменяеми. А иначе на нас Мели ни препоръча да го пием. :D

Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #8 -: Юли 09, 2008, 10:50:35 am »
Кое Ви е препоръчала?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #9 -: Юли 09, 2008, 10:52:34 am »
Proxeed + :D Извинявам се, че съм се изказала двусмислено :D

Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #10 -: Юли 09, 2008, 12:19:01 pm »
Мъжа ми пие Л- карнитин и наистина като спортува поотслабна.Забелязала съм , че в някои препарати са в комбинация двата вида.Така е в Proxeed , например :l-carnitinе 1g,АцитилL-carnitinе0.5g,Coenzyme Q10 20 mg, Fructose 1 g, Citric acid 50 mg,Selenium 50 mcg,Vitamin C90 mg,Zinc10 mg,Folic acid 200 mcg,Vitamin B12 1.5 mcg .
За Харвест утре ще пиша. :wink:
Харвест съдържа:Acetyl L Carnitin 4,0 g , L Carnitin tartarate 1,0g
 Ако някой се интерисува , мога да напиша цялото съдържание на препарата Харвест.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #11 -: Юли 09, 2008, 14:13:43 pm »
А нямаше ли нещо около този Харвест :? Поправете ме ско бъркам, но мисля, че вече не се произвежда.

Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #12 -: Юли 09, 2008, 14:43:55 pm »
А нямаше ли нещо около този Харвест :? Поправете ме ско бъркам, но мисля, че вече не се произвежда.
Какво нещо да има около Харвеста? :ask: Незнам дали още се произвежда. Мъжа ми го пи до преди половин година.Д-р Личев му го беше изписал заради Астенотератозооспермия.Имаше подобрение в спермограмата и на 5 месец прием (предписан беше за 6 месеца) забременях. Подобрението се изразяваше в повишен обем, повишен брой бързоподвижни и морфологията по Крюгер от 9% стана 12 %.
 Сега съм пред дилема Харвест , Проксиийд или да купя витамините поотделно( с оглед да е по - евтино) и затова ги сравнявам. :wink:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #14 -: Юли 09, 2008, 16:47:45 pm »
Имам спомени, че препаратът така и не е удобрен за продажба у нас. Това е нещото около него, което имах предвид. :D И май вече не го предлагат, но най-добре е да се пита Личев.

Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #15 -: Август 25, 2008, 23:23:56 pm »
Acetyl L Carnitin на кой производител е добър ?
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #16 -: Август 26, 2008, 10:48:41 am »
Мимичета, извинявам се че не съм наясно  :oops:, но да попитам тези двете съставки L-Carnitin и Acetyl L-Carnitin не се ли препоръчват за отслабване и как така всъщност влиаят и на показателите в спермограмата ми е въпросът ?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #17 -: Август 26, 2008, 11:03:19 am »
 Повишават подвижността на сперматозоидите.
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #18 -: Август 26, 2008, 14:40:49 pm »
Ние за сега нямаме мъжки проблеми и слава богу, но като се замисля , ако е безобидно дали да не взема да му давам на моя мъж нещо което съдържа L-Carnitin, като хранителна добавка - хем ще подобрим показателите, хем ще отслабне. А има ли някой представа дали по някакъв начин се отразява на жените добавките , които съдържат тези вещества,ако се позлзват за отслабване преди стимулация?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: L-carnitin или Acetyl-L Carnitine
« Отговор #19 -: Август 27, 2008, 22:44:23 pm »
Acetyl L Carnitin на кой производител е добър ?

fatalwoman, при нас в аптеките предлагат само на Адифарм, но аз не харесвам този производител и затова купувам на мъжа ми "Acetyl L-Carnitin 500mg, 50caps" на NOW от сайт за хранителни добавки за културисти. На същия производител пие и вит. С 1000mg, така избягваме разтворимите таблетки, в които има подсладители. За ефекта от пиенето все още нямам мнение, не е правил контролно изследване.
Обещах на Ganka:)