0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

След лапаро
« -: Януари 03, 2006, 17:03:50 pm »
Към момичетата, които са имали оперативно лапаро.
След колко време спря да ви боли пъпа?
След лапаро
« Отговор #1 -: Януари 04, 2006, 08:21:09 am »
Здравей, Теди! Мен не ме е болял пъпа, по-скоро около него. Като че ли усещах  претриване, но то беше от това, че са бръснали местата, където са срязвали с тъпо ножче. Защо не попиташ лекаря си, тои ще ти каже със сигурност, а може и момичетата да са имали такива болки, дано някой се включи! :)
След лапаро
« Отговор #2 -: Януари 04, 2006, 10:10:42 am »
Аз не помня да ме е болял пъпът... :roll:  То от радост за резултата нищо не ме боля, така че може просто да не съм обърнала внимание :D
Благодаря ти, Бени!







*
След лапаро
« Отговор #3 -: Януари 04, 2006, 10:31:44 am »
Теди на теб не ти ли правиха отдавна лапарото?
Мен също не ме е болял пъпът, в началото имах леко неразположение около него, но това чувство бързо отмина
*
След лапаро
« Отговор #4 -: Януари 04, 2006, 11:01:24 am »
Здравей,
аз след моята лапароскопия не усещах болки около пъпа, а малко по-надолу.И то болката беше като едно леко предърпване, което траеше около седмица, не се притеснявай това е нещо нормално според мен.
След лапаро
« Отговор #5 -: Януари 04, 2006, 11:17:25 am »
Лапарото ми е от миналата година момичета. Но усещам като някакво леко втвърдяване около него. Като си сложа ръката над него- пулсира и леко ме придърпва, наболява, не знам как да го опиша. Също така от страната на тръбата, която ми оставиха редовно имам подобни продърпвания. Имаше една тема на Фреш Брийз с подобно описание. Чудя се дали не се образуват старствания и пр. :(  Те сигурно са се образували. Не искам да ставам хипоходнричка и за всяко нещо да търча при джипито, още повече като знам как се отнасят повечето...........
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
След лапаро
« Отговор #6 -: Януари 04, 2006, 11:23:54 am »
Теди, те страстванията, ако има, вече са станали.
Пулсирането не е добре по-принцип. Не е лошо да се консултираш с лекар.
*
След лапаро
« Отговор #7 -: Януари 04, 2006, 20:31:03 pm »
Здравей Теди.Аз правих лапаро на 18 ноември.Никакви болки около пъпа или наоколо не съм имала.Отиди на лекар
След лапаро
« Отговор #8 -: Януари 04, 2006, 22:44:56 pm »
Теди, май е най-добре наистина да се консултираш с лекар. Не е нормално една година да е минала и да усещаш болка. При мен няма и месец, а вече си спя спокойно по корем и нищо не усещам.
Успех!
След лапаро
« Отговор #9 -: Януари 05, 2006, 21:12:51 pm »
Бе то и аз спя по корем, но имам такова неприятно усещане, като незараснал напълно шев. Нещо от този тип.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
След лапаро
« Отговор #10 -: Януари 09, 2006, 10:56:05 am »
Аз правих лапаро миналата година и си спомням добре, че ме болеше пъпа, а и една седмица след операцията започна да изтича някаквъв секрет. Болката не беше силна, но като натисках пъпа се усещаше. Мисля, че не трябва да се тревожиш, но ако те притеснява попитай доктора си.
*
След лапаро
« Отговор #11 -: Януари 16, 2006, 16:39:01 pm »
И мен ме придърпва и усещам втвърдяване. Но този момент не ме притеснява - и предишните ми операции са такива.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #12 -: Януари 24, 2006, 18:51:00 pm »
на мен ми предстои лапаро скоро и исках да питам дали след него движенията са болезнени и колко в смисъл като станеш да ходиш и такива и след изписването как са нещата. аз имам една кореман операция и имам доста гаднички спонени относно това със сигорност няма да е толкова болезнено ама все пак да питам.
След лапаро
« Отговор #13 -: Януари 24, 2006, 20:54:07 pm »
Здравей, Наха. Ако прочетеши мненията на всички момичета, които са минали през лапаро, ще разбереш, че всеки организъм реагира по различен начин. Аз например деня след лапарото бях голям кукуряк, но като се прибрах вкъщи вечерта ми беше кошмар - вдигнах температура, всичко ми се беше схванало - врат, ръце, корем...направо за нищо не ставах  :cry: Иначе вечерта в деня на операцията дори не пожелаха да ми сложат болкоуспокояващо. Виж обаче вкъщи първата вечер пих Аолин  :wink: Моя организъм явно реши да реагира със закъснение. След 2/3 дена вече започнах бързо да се възстановявам и на 10ия ден бях на работа,
Успех  :goodluck:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
След лапаро
« Отговор #14 -: Януари 25, 2006, 13:11:12 pm »
Наха, както ти е казала Шушито всеки организъм се възстановява различно.
На мен след операцията ми сложиха болкоуспокояващо и след 6-7 ч. станах от леглото и можех да ходя, макар и бавно.
На другия ден положението беше почти същото - болката беше не много силна и се обслужвах сама.
Най-много ме боляха раменете, заради начина по който ти поставят главата по време на операцията (главата е опъната силно назад с вдигната на горе брадичка). Предупредиха ме, че мога да вдигна и температура на следващия ден, но при мен нямаше проблем. Единствено стомаха много ми се подуваше. След 3-4 дни се чувствах съвсем добре.
Кураж! Всичко се преживява и бързо се забравя 8)
Намерихме нашето синче.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #15 -: Март 09, 2006, 14:37:16 pm »
е здравейте и моята лапароскопия мина точно преди месец беше по повод болките в пъпа и около него- аз нямах такива само от едната страна на разрезчето явно са прехлупили кожата и е станала по твърда то да ви кажа дори след операцията не са ме боляли раните другото беше гадно врата, ребрата и така лапарото ми беше оперативно и дълго време си усещах органите как вървят навсякъде и те милите си търсеха мястото :D  но мина и замина
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
След лапаро
« Отговор #16 -: Март 15, 2006, 14:01:18 pm »
Виж Наха,
аз също имам една коремна операция и след тов едно лапаро - мен също много ме беше страх при лапарото, щото имах гадни спомени от първата операция. Но не се притеснявай, при лапарото е доста по-безболезнено и много по-бързо се възстановяваш. В дена на лапороскопията спах в болницата и веднага на другия ден ме изписаха. В началото движенията са труднички, придърпва оттук оттам, но трябва да се раздвижваш колкото се може повече, за да не се получават сраствания.
Успех!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #17 -: Март 15, 2006, 14:09:48 pm »
misi  ти маи не си прочела правилно  :D  моята лапароскопия мина и мен ме държаха 24ч само в реанимация но аз като герои станах още първата вечер те не даваха ама кои  ги пита  :wink:  стоях 4 ден и ме изписаха беше оперативна
*

    Anonymous

След лапаро
« Отговор #18 -: Март 17, 2006, 15:42:08 pm »
Здравейте,

Искам да попитам някой има ли представа как стои въпроса със спорта след лапаро. Моето лапаро беше преди 2 месеца. И вече се чудя дали мога да ходя на фитнес, или поне в къщи да правя коремни преси. Ще се радвам ако някой ми отговори.
Благодаря предварително.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #19 -: Март 17, 2006, 16:07:10 pm »
здарвеи аз си се натоварвам като първия пич а моето още няма два месеца но не искам да те заблудя мисля че това лекаря ти трябва да ти каже наи добре ще е да питаш него
След лапаро
« Отговор #20 -: Март 29, 2006, 13:29:03 pm »
Цитат на: naha
е здравейте и моята лапароскопия мина точно преди месец беше по повод болките в пъпа и около него- аз нямах такива само от едната страна на разрезчето явно са прехлупили кожата и е станала по твърда то да ви кажа дори след операцията не са ме боляли раните другото беше гадно врата, ребрата и така лапарото ми беше оперативно и дълго време си усещах органите как вървят навсякъде и те милите си търсеха мястото :D  но мина и замина


Май в товечето случаи лапарото доста лесно се преживява. Мен ме пуснаха да си ходя в петък, след престой в реанимация след лапарото в четвъртък. В събота вече си ходех насам натам, малко бавничко и тромаво, в неделя дори рожден ден имах и не се спрях от разходки - и по магазини, и по заведения... А в понеделник бях на работа. Само първите 3-4 дни се усеща едно придърпване и тъпа болка, резките движения също не са много приятни. На 5 ти ден свалиха конците и вече съвсем бях в кондиция.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #21 -: Март 30, 2006, 10:03:25 am »
куки преживява се лесно но въпроса е дали  ще поомогне инъче да аз до сега не съм чула някоие момиче да каже че е била дълго време зле след лапарото може и да има не знам аз не съм чула при тебе как са нещата
След лапаро
« Отговор #22 -: Март 30, 2006, 14:59:10 pm »
Момичета,моята лапароскопия беше миналата седмица в петък.Бях зле само първия ден, предполагам от упойката...Стоях 5 дни в болницата, във вторник ми махнаха конците и ме изписаха.Раната под пъпа ми обаче продължава да тече - много малко кръв и повече лимфа. Докт. ми каза да слагам един антибиотик на прах и да сменям превръзката 4,5 пъти на ден.
Някой имал ли е подобен проблем? :(
Поздрави  :)
*
След лапаро
« Отговор #23 -: Март 30, 2006, 15:01:08 pm »
nedapetar,можеш да мажеш мястото с отвара от смрадлика.Доста по-бързо ще зарастне.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #24 -: Април 10, 2006, 09:17:45 am »
Здравеите отново от мене този петък мина и контролния ми преглед след лапарото за мое голямо очудване и изненада се видя доминантен фуликол в проблемния и тъй нужен яйчник.Сигорно можете да си редставите каква неописуема радост изпитах като гледах монитора. За първи път от много време насам виждам там доминантен фуликол:) Е, сега остава въпроса дали ще се получи спонтанно пукане но да ви кажа самата мисъл за това фуликолче ме радва повече ,че въоще го има. Другото хубаво нещо е че док ми каза че нямам нужда от никакви хормони и ми забрани приема им (за сега) след ден, два ще видим дали се е пукнал ( така се надявам ).Ако не беше ларароскопията и грижите на доктора ми сигорно оше щях да си се надявам на чудо.За мен това си е малко чудо.Късмет на всички.И поздрави от мене! :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
След лапаро
« Отговор #25 -: Април 10, 2006, 10:21:34 am »
naha,стискам палци да има скоро и още по-хубава новина. :D
<br />
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
овулация
« Отговор #26 -: Април 10, 2006, 11:24:28 am »
Здравейте момичета, миналата седмица във вторник беше и моята лапароскопия, всичко мина успешно и безпроблемно, днес ми махнаха конците. Лапарото беше на 15-ия ден от цикъла, а днес е ве4е 21-ия ден, а още нямям овулация (по принцип ми е около 19-ия ден). Дали е нормално след лапаро да закъснее или изобщо да няма ову?
След лапаро
« Отговор #27 -: Април 11, 2006, 10:42:21 am »
Naha,много се радвам,че ову-то ти протича толкова добре,дано да уцелите момента и да се похвалиш скоро!
Аssya_g,може би просто този цикъл ти е ановулаторен,случва се...следващия месец предполагам всичко ще е наред.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #28 -: Април 11, 2006, 18:31:34 pm »
бинкис мерси мила утре ще ходя да видя дали се е пукнал но на тоя етап повече ме радва мисълта че имам ову и ако се пукне сам още по добре :D за бебе не си мисля(не че не се надявам де)  за сега това ми е достатачно и това не е малко. ще ви информирам за резолтати.При тебе как вървят нещата?
И според мене като отговор на другото момиче е нормално да има отклонения в първия месец виж как са нещатат другия и ако тогава има нещо се консултираи.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #29 -: Април 11, 2006, 18:34:20 pm »
Еи z22 къде се изгуби бе мила? сега видях и твоя отговор нещо ми се е прецакало и не получавам известия на меила ако можеш като си онлаин влизаи в стаята за разговори аз съм там по цял ден ще се радвам да си пишем директно.благодаря ти за пожеланието . с тебе какво става има ли резолтат?
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #30 -: Април 11, 2006, 18:36:09 pm »
аххххх ама да не би ти да си това на снимката? Ако е така ще искам още такива и ако е било скоро да ви е честито.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #31 -: Април 18, 2006, 11:04:05 am »
Здравеите пак от мен за голямо съжаление фуликола ми не се спука и се превърна в киста миналата сряда го видяхме сега не знам дали се е спукал но и няма тайкова значение.ако не се е дано поне с цикъла да се спука че и друг път ми се е случвало да не ми идва заради такива фуликоли.другия месец ще бием прегнил и това за сега е всичко иска ми се да идва по бързо но....късмет на всички
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #32 -: Април 19, 2006, 14:14:49 pm »
здравейте пак от мене явно тоз месец не само фуликола че не ми се спука сам а и цикъла ми реши да избърза с една седмица като цяло в шаш и паника и не знам за другия месец какво да правя?
за лапароскопията
« Отговор #33 -: Април 19, 2006, 19:39:23 pm »
Здравейте момичета
Правих лапароскопия на .03.2006
в София .Искам да предупредя всички момичета
на които им предстои в Майчин дом и са на
възраст около 28/32-3 години и имат
някакви проблеми
да се подготвят психически за това което ще чуят от опериращият
ги професор.Изреченията са му почти едни и същи
при всичи на тзи възраст:Пълна каша за нищо не ставаш ,стара си вече
осиновявай си дете.
Когато чух това си загубих дар словото и нищо не можах
да кажа.Плаках 3 дни и доста се разтроих психически.
А в нащо положение не е добре това.
За болката , аз я имам все още но не на пъпа а ниско
долу.
Успех на всички на които им предстои.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #34 -: Април 20, 2006, 09:10:08 am »
Галинчето кой ти прави лапарото бе мила аз също съм парвила там лапаро и всичко беше повече от идеално и като отношение и като работа на опериращя.Може би ти просто си попаднала на такъв човек.Успокои се винаги се намира по един такъв  които казва че не може да се зачене  вярваи ми по един или друг начин ще имаш на мен също са ми го казвали и то лекари но ..... свиркаи си и разбира се ако можеш го смени и потърси по добре отнасящ се към личноста човек-лекар(трудно е знам.) Успех!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #35 -: Април 20, 2006, 09:15:25 am »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
След лапаро
« Отговор #36 -: Април 20, 2006, 10:08:03 am »
galincheto,
Не му се връзвай. Това е един голям простак според мен. За лекар да не говорим.Каквото и да е "там вътре", най-малкото той няма право да те плаши, а по най-деликатен начин да ти обесни как стоят нещата.
Как се ядосвам само на такива лекари.
А лекарят трябва да е Бог в очите на пациента, а този си е направо Сатана.
Ужас и Срам, голям срам.Добре,че такива лекари са малко.
Аз лично не съм попадала на такъв и все още се доверявам и съм им благодарна че ги има.
Съжалявам много миличка.Нанесъл ти е двоен удар ,а това боли много.
Дано да не са чак толкова зле нещата.Пожелавам ти напук на неговите думи да си имаш в най-скоро време едно хубаво бебе.Все пак те не са богове.Последната дума има друг. Пожелавам ти едно Великденско чудо.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
След лапаро
« Отговор #37 -: Април 27, 2006, 17:53:08 pm »
Здравейте момичета, има ли при вас случаи когато след лапароскопия дължината на цикъла се увеличава. Моя по принцип е 32-35 дни, а днес ми е вече 37 ден и нямам признаци за идване на М. Благодаря предварително!
След лапаро
« Отговор #38 -: Април 27, 2006, 20:11:21 pm »
След лапарото ми дойде на 36 ден при нормална дължина 27 дни.
Спокойно, не се шашкай.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
След лапаро
« Отговор #39 -: Април 28, 2006, 09:45:01 am »
да има случаи когато закъснява доста цикъла макар че лично на мен си ми доиде на датата.но ако продължава да не идва е хубаво да се консултираш с оператира си..