0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цветна снимка.
« -: Ноември 14, 2005, 08:53:35 am »
Здравейте.
Миналия месец се разбрахме с генеколога ми да направя цветна снимка.А после при мъжа ми се откри варикоцеле и ще се оперира скоро.Аз се чудя да си правя ли.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: цветна снимка.
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2005, 10:18:15 am »
Моят съвет е да я направиш. Това че при твоето момче се е открил проблем не изключва вариант и при теб да има такъв. Разбира се не ти го пожелавам дано всичко е наред, но за да си сигурна трябва да направиш снимката. Не се притеснявай не боли толкова колкото може би си се наплашила.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
цветна снимка.
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2005, 11:07:52 am »
Silvanchence, че боли, боли  :( ! Ама не е болка за умиране, търпи се! Още повече като приключи  :wink:
Процедурата не е продължителна и като знаеш защо го правиш, стискаш зъби!
Иначе е добра идея да я направиш, да знаеш, че си отметнала тая грижа!
Стискам палци! Пийни си нещо болкоуспокояващо преди да отидеш за снимката - много от момичетата тук са го правили, е, аз не де! Че не знаех  :cry:
Успех, мило Силванченце
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цветна снимка.
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2005, 08:51:32 am »
Благодаря ви.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цветна снимка.
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2005, 08:43:36 am »
До кой ден се прави.А защо не се прави след втората половина.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
цветна снимка.
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2005, 08:54:35 am »
Ами не се препоръчва през втората половина защото ако има нещо /бебе/ нали се сещаш, че може да стане фал. Имаше и още нещо ама сега нещо немога да се сетя :oops:  Ще потърся
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
цветна снимка.
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2005, 09:35:20 am »
а ако няма как да има бебе-може ли да се прави във втората половина от цикъла или пак не?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка.
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2005, 09:42:54 am »
Може, обаче е по-добре в първата, защото лигавицата на матката е по-тънка.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
цветна снимка.
« Отговор #8 -: Ноември 17, 2005, 10:30:11 am »
Цитат на: Lali
Може, обаче е по-добре в първата, защото лигавицата на матката е по-тънка.

Ей Лали отприщи мисълта ми  8)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: цветна снимка.
« Отговор #9 -: Януари 04, 2006, 18:34:28 pm »
Цитат на: silvanchence
Здравейте.
Миналия месец се разбрахме с генеколога ми да направя цветна снимка.А после при мъжа ми се откри варикоцеле и ще се оперира скоро.Аз се чудя да си правя ли.
Здравей :wink: Значи моят савет е да направеш.Много зависи дали са проходими.За съжаление  :cry: моите не бяха затова не осетих болка.Но след като се подложих на операция и ги отпушиха после цветната снимка беше много болезнена затова преди това пийни нещо.Много зависи как са ти трабите за бебе.Успех :wink:
Re: цветна снимка.
« Отговор #10 -: Януари 07, 2006, 22:50:21 pm »
Здравейте
Има нещо,което не мога да си обясня.
Повечето ми съученички страдат от стерилитет по различни женски  причини.
Току-що разбрах ,че 4ри от тях след 6-7 годишна борба ,са забременели по естествен път до 3 месеца след направена цветна снимка.
Някой може ли да ми обясни този феномен?
цветна снимка.
« Отговор #11 -: Януари 07, 2006, 23:00:20 pm »
Възможно е. Цветната снимка разресва власинките в тръбите/не се сещам името вмомента/, които спомагат придвижването на сперматозоидите, както и се говори, че помагат при леко запушени тръби  :roll:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

цветна снимка.
« Отговор #12 -: Януари 07, 2006, 23:15:51 pm »
Разрошва ги, и наистина тазчиства пътя течността.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
цветна снимка.
« Отговор #13 -: Януари 15, 2006, 10:41:06 am »
да, и на мен док ми каза, че сега ,след хидротубацията, шансовете са много добри.Един вид тръбите са стимулирани / така да се каже / :)

Да знаеш , че ако се наложи да ви правят инсем или друго, тръбите трябва преди това да са проверени.Така че не отлагай това изследване.Обаче защо не си направиш хидротубация , вместо цветна снимка
*
цветна снимка.
« Отговор #14 -: Януари 17, 2006, 17:33:28 pm »
Здравейте :D Одавна не съм влизала в сайта и съм изпуснала доста неща :) Започнах да ходя при д-р Стаменов и той ми назначи цветна снимка.Първо искам да кажа,че ми предписа болкоуспокояващи свещички за манипулацията.Обясни ми,че се прави на 6-7-8 ден от менстуацията.Сега съм в очакване дали е станало чудото или ще правим снимка.Стискайте палци за първото :D а за второто дано всичко е наред 8O
цветна снимка.
« Отговор #15 -: Януари 17, 2006, 18:57:33 pm »
прави се от 8-10 ден на менструацията
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка.
« Отговор #16 -: Януари 17, 2006, 18:59:01 pm »
Правилото е да има два чисти дни, но не по-късно от 12-я ден.
*
цветна снимка.
« Отговор #17 -: Април 07, 2006, 12:58:46 pm »
Здравейте! Искам да се похваля с резултат от цв. снимка! :D
Днес си я направих!

Всичко е суперско! ПЕРФЕКТНО!!!!Това ме радва!
Само, че искам да попитам, понеже ми назначиха изследване за хурмони към 18.04.2006 Ако хурмоните са в норма и всичко и при тях е наред, следва ли още някакви изследвания да си правя?
В момента си следя ову чрез тестове. Надеждни ли са тестовете за проследяване на ОВУЛАЦИЯТА?
Предварително благодаря за отговорите!
ОБАЧЕ ЦВ. СНИМКА........БОЛИИИИИИИИ!ХЕМ ПРЕДИ ТОВА ПИХ ОБЕЗБОЛЯВАЩИ И ПАК СИ МЕ БОЛЕШЕ,АМА СЕГА СЕ ПОНАДРУСАХ С ОЩЕ ТАКИВА!ХААААААААААА! :lol: Поне да ми мине съвсем:)
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
цветна снимка.
« Отговор #18 -: Април 07, 2006, 13:10:14 pm »
Здравей Стар,
поздравявам те за хубавия резултат от цветната снимка, мен не ме боля, така че това не е задължително.  Аз също си следя овулацията с тестове (ползвам Клирвю, малко по-скъпички са от другите и не включват тест за бременност, но мисля, че са най-точни).  При мен отчитат правилно (доказано и с проследяване на ултразвук, като изключим последния месец, когато не съм ходила на УЗИ и теста ми отчете с два дни по-късна ову от друг път, но това може и да е случайно така).  Не може да се разчита на тестове за овулация при СПКЯ.  Без да се обиждаш, хормони се пише с "о", а не с "у":), аз също правя грешки, не се засягай.
Желая ти успех
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Anonymous

цветна снимка.
« Отговор #19 -: Април 07, 2006, 13:17:25 pm »
rally_g!!!!!!

Ми то от бързане..хи-хи!Даже тоя път нямам чак толкова правописни грешки, иначе щото все бързам.....Лелееееееее чак аз не си разчитам :lol:  те днес искаха да ме гледат за с УЗИ за ОВУ, веднага след снимката, авма толкова ме болеше, че се ометох набързо.И без това се очаква да е Утре или в другиден.Ми много ме болеше.Едвам се закарах до вкъщи и хич не ми се искаше още нещо да ми правят :cry:  А ако всичко си е наред с хоромните и овуто, трябва ли още нещо да правя?Някакви други изследвания?
*
цветна снимка.
« Отговор #20 -: Април 07, 2006, 13:18:59 pm »
Това отгоре бях АЗ! пусто бързане та забравих да си влезна с ника :lol:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
цветна снимка.
« Отговор #21 -: Април 07, 2006, 13:24:12 pm »
Стар,
направете спермограма на съпруга ти в център по стерилитет, която да включва и морфология по Крюгер; цветната снимка, хормоните и УЗИ за проследяване на овулация са добре като за начало. Обърни внимание да изследваш хормоните в правилните дни.  ЛХ, ФСХ - 3-5 ден от МЦ, прогестерон-7дни след доказана овулация, а естрадиол, пролактин, тестостерон - по всяко време мисля.  За хормоните на щитовидната, аз също не съм ги излседвала още, но ще го направя в най-скоро време, момичетата пишат, че е без значение по кое време на цикъла.  
Можеш да намериш повече инфо за необходимите изследвания за стерилитет при мъжа и жената на "теми" от началната страница на сайта.
Успех
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
цветна снимка.
« Отговор #22 -: Април 07, 2006, 13:25:55 pm »
Мила, честито за резултатите от снимката. Тестовете, всички вършат една работа да ти кажа и от левче и от десет да си вземеш - мое мнение от опит, макар че със с ПКЯ засичам ову с тестове. Въпросът е да проследиш на теб как ти показват спрямо прегледи с узи  :D
А относно, това дали ще трябва да правиш още нещо. Като гледам изследванията край нямат. Две години се изследвам и все има нещо, което не съм направила или трябва да повторя. Най-важното, спермограма имате ли и къде е правена, разширена ли е с морфология по Крюгер?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
цветна снимка.
« Отговор #23 -: Април 07, 2006, 13:37:50 pm »
Правихме спермограма.Не е добра /няма подвижност/ Но е правена в Цибалаб :cry:  Ще я повторим някъде другаде.
Правих си МАТ - резулт. е 1ва група /най-добрата/ Бактериално изследване.Всичко си е наред.Флора -супер, цв. снимка-супер.Веднъж по друг повод ме гледаха с Узи и се установи че съм в много добра ову.....Щитовидната ми е пак супер.Гледаха ме с ултра зву и изследв. на хормони....и.....знам ли вече кво още....
цветна снимка.
« Отговор #24 -: Април 07, 2006, 13:45:41 pm »
трябва е в център по стерилитет направена в цибалаб най вероятно не е верен резултата
*
цветна снимка.
« Отговор #25 -: Април 07, 2006, 13:54:08 pm »
Ми да, и аз така разбрах.Щи пробваме на друго място и тогава ще видим за какво иде реч:)
*
цветна снимка.
« Отговор #26 -: Април 07, 2006, 14:10:27 pm »
Цитат на: Star
Ми да, и аз така разбрах.Щи пробваме на друго място и тогава ще видим за какво иде реч:)


Стар, обезателно повторете спермограмата в специализирана клиника.
На цибалаб спермограмите не са достоверни.

Много пъти съм писала защо и как и къде е правилно да се прави това изследване.
Предполагам си прочела подобни теми във форума "стерлитет при мъжа"

Поздравления за хубавите резултати от снимката. Това е много важно. :D
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
цветна снимка.
« Отговор #27 -: Април 07, 2006, 14:14:15 pm »
Rommi,
Мислиш ли, че наистина цв. снимка е доста важна? Ами овуто и хормоните?
За спермограмата-ще я повторим и то задължително и естествено не в Цибалаб! Четох аз по този въпрос:)
*
цветна снимка.
« Отговор #28 -: Април 07, 2006, 15:54:55 pm »
Цитат на: Star
Rommi,
Мислиш ли, че наистина цв. снимка е доста важна? Ами овуто и хормоните?
За спермограмата-ще я повторим и то задължително и естествено не в Цибалаб! Четох аз по този въпрос:)


Ами наистина е много важно тръбите да са проходими.
Ако това е така... от тук насетне дори да има хормонален проблем се преодолява, ако трябва чрез стимулация, даже и да има мъжки фатор се преодолява с инсе. (според диагнозата де)
Ако тръбите са запушени знаеш че шансовете са само в инвитрото.
Иначе и ову-то и хормоните са важни, разбира се..
Много неща са важни в процеса на съзваване на малкото човече.

Да пишеш после резултатите от новата спермограма. Даже аз лично много държа да "видя" и от първата какви неща са ви сътворили. Като му дойде времето, пиши и двете за сравнение.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
цветна снимка.
« Отговор #29 -: Април 07, 2006, 21:01:48 pm »
Prvom se izvinavam ce pisa na latinica no programata mi pravi problemi.
Star nap6lno s6m s6glasna Rommi.Osven tova mozes da si pusnes i izsledvanija za hlamidija i fosfolipidni antitela.
Mezdu drugo i men mnogooooooooooooo me bola na snimkata i slet tova.
mnogo.No se prezivjava.Stiskam palci vsicko da e nared.Pisi kak sa rezultati. :lol:  :lol:  :lol:
*
цветна снимка.
« Отговор #30 -: Април 08, 2006, 09:46:04 am »
Аз си правих за Хламидия.И преди снимката пак си пуснах биологично за бактерии.Нема таквиз неща! :lol: Всичко си е като хората, иначе цв. снимка ако има бактерии не се прави.Пък камо ли хламидия.Нали ще се разнесе навътре ако има нещо. Обаче някой знае ли има ли значение кога ще се изследват хормонотие.В смисъл на мен ми ги назначиха да ги правя на 17,18 или 19.04.06 Тия три дати?Имат ли значение датите за хоромоните? А сега ще ходя да ме видят с УЗ за овуто, че днес по календар би трябвало да съм в ову.А преди да отида ще си направя теста в къщи.
БОЛИ ТАЯ СНИМКА! :(  МНОГО БОЛИИИИИ.ЕДВАМ СЪМ СЕ ДОКАРАЛА ДО НАС С КОЛАТА.....АЙИИИИИ И ПОСЛЕ БОЛИ ОЩЕ ПОВЕЧЕ.....ЩО НЕЩО ИЗПИХ КАТО СЕ ПРИБРАХ.ТО НЕ БЕШЕ НОШПА,БУСКОЛИЗИН+ЕДИН СОЛПАДЕИН.ТА МИ ПОМЧИНА ПО-БЪРЗО,ИНАЧЕ МНОГО МЕ БОЛЕШЕ
цветна снимка.
« Отговор #31 -: Април 08, 2006, 10:02:13 am »
Цитат на: Star
... Обаче някой знае ли има ли значение кога ще се изследват хормонотие.В смисъл на мен ми ги назначиха да ги правя на 17,18 или 19.04.06 Тия три дати?Имат ли значение датите за хоромоните? ...

Нямат значение датите от месеца, а в кой ден от цикъла ти се падат. Та кой де се падат тези дни. Ако както казваш предполагат че днес си в овулация, те ще се падат последните дни от цикъла.  :ask:
В прочем, какви хормони ти каза да изследваш на тези дни?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
цветна снимка.
« Отговор #32 -: Април 08, 2006, 12:40:45 pm »
:D  :D  :D
Падат се 21,22 и 23 ден.Не знам точно какви, но днес ми каза д-рката, че ще пуснем още три бр. хормони /след като ги направим тия 3 бр/ Които обаче ще се правят в 1,2 или трети ден от цикъла.
Ходих да ме видят с УЗ.В момента ми е назрял фуликула и е 1.8 см, което било мн. добре! Очаква се утре или в другиден да е ПИКА /да се пукне/ Даже ми дадоха и снимката:) Утре ,а и по натам де ще го следя с тестовете:)
Също д-рката ми каза, че ако хормоните са ми в нормите и вс. е наред спираме с изследванията.Че нямало повече какво да се изследва:)
*
цветна снимка.
« Отговор #33 -: Април 10, 2006, 15:00:33 pm »
Цитат на: Star
:D  :D  :D
Падат се 21,22 и 23 ден.Не знам точно какви, но днес ми каза д-рката, че ще пуснем още три бр. хормони /след като ги направим тия 3 бр/ Които обаче ще се правят в 1,2 или трети ден от цикъла.
Ходих да ме видят с УЗ.В момента ми е назрял фуликула и е 1.8 см, което било мн. добре! Очаква се утре или в другиден да е ПИКА /да се пукне/ Даже ми дадоха и снимката:) Утре ,а и по натам де ще го следя с тестовете:)
Също д-рката ми каза, че ако хормоните са ми в нормите и вс. е наред спираме с изследванията.Че нямало повече какво да се изследва:)


Стар, някои неща доста объркано си ги написала и нещо може би не разбирам правилно.

Значи.
Повечето хормони се изследват на 3-5 ден от началото на цикъла.
Обаче зависи кои точно. Други хормони се изследват в други дни на цикъла. Те дават информация за други неща.

НИе тук, за да преценим, дали правилно или не са ти назначили дадено изследване ( и понеже не сме лекари)... е важно да се дава някаква конкретна информация.
В тази област на хормоните има много "зависи", много "ако".

На 21-22 ден от началото на  цикъла, обикновенно се изследва прогестерон. По неговите стойности се преценяват разни неща, ама сега е рано да говорим.
Може би освен прогестерона, ще ти пуснат и някои от хормоните които няма значение в кой ден от цикъла се изследват. Има и такива.

Така, че за сега поне, лекарката ти назначава нужните изследвания на правилните дати.

По-добре напиши кои хормони имаш изследвани до сега, и на кой ден.
И обикновенно разпитвай лекарката за това какво и как е намислила да се изслева.

Успех и хубави резултати от изследването ти пожелавам. :D
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


цветна снимка.
« Отговор #34 -: Април 10, 2006, 15:13:54 pm »
Цитат на: Rommi

На 21-22 ден от началото на  цикъла, обикновенно се изследва прогестерон.


не се ли изследваше 7 дена след доказана овулация....в смисъл не на всички ще е 21-22 ден от цикъла
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
цветна снимка.
« Отговор #35 -: Април 10, 2006, 15:17:49 pm »
Точно така Розичке: 7 дни след доказана овулация (най-добре с УЗ)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
цветна снимка.
« Отговор #36 -: Април 10, 2006, 15:51:26 pm »
Дублирано :roll:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
цветна снимка.
« Отговор #37 -: Април 10, 2006, 16:03:58 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
Цитат на: Rommi

На 21-22 ден от началото на  цикъла, обикновенно се изследва прогестерон.


не се ли изследваше 7 дена след доказана овулация....в смисъл не на всички ще е 21-22 ден от цикъла


Така е Розичке - права си, аз малко неточно съм го казала.
По принцип Прогестерона се изследва 7 дни след ДОКАЗАНА овулация,
но нали обичайно: 14-ти ден ову +още 7 дни = 21ден
Е, понякога съм чела че докторите просто пускат хормони на 3-5 ден и прогестерон на 21-22ден, без да са правени УЗИ, ама това е друга тема.

Понеже на Стар, вече са й засекли 1 доминатнен 18мм фоликул (значи се предполага че е ню-ню пред спукване и са я пратили за изследване което й се пада на 21-22-23 ден от цикъла, та исках да й кажа че правилно са й насрочили изслеването.
Май нещо объркано взех да пиша.  :roll: дано сте ме разрали правилно
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"