0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #40 -: Януари 31, 2013, 20:28:59 pm »
Може ли пак да се пооплача  :?
Наше Злато направо ще ме побърка, а и сестрите в яслата!
Ходи почти 3 седмици без прекъсване до миналия четвъртък и посвикна що годе, върнаха ми го тогава, че кашлял уж. Водих го на лекар - леко зачервено гърло и нищо повече. Тук-там му потича носа, но мнооооого рядко. 2-3 пъти през деня и то най-вече, ако е ревал. И въпреки това го оставих понеделник, вторник в къщи за наблюдение. И вчера - пак на ясла. Ами то още по-зле стана положението! Направо луднаха от него два дни. Вчера ми звъняха към 14,30 и ми викат "Чуваш ли го?" Ами как да не го чувам - то рев, то дране. Отидох и го взех. Днес в 13,30ч пак ми звънят и направо ми се оплакват сестрите. Реве, не иска да сяда дори в кошарата, нито яде, само реве, а събужда всички деца там. Горките жени - честно! Отидох пак - взех го. Не искам да ходя на обяд да го взимам и да не спи там, че съвсем свиква и после...... Май сме изключение от всички  :oops: сестрите викат - имаме и нови деца - за 3-4 дни посвикват с режима, но Златомир - неееее! Много е инат! Нищо не може да му се наложи - по никакъв начин!
А аз не искам да се отказвам. Иначе май му харесва там, защото тръгва с желание сутрин, до момента, до който влиза в стаята и се почва!
Оффф, сигурно имам вина, ама какво да направя като е по цял ден с мама. Нямам на кой да го оставям даже и за час!
Сега съм се пазарила с майка ми и в събота и го тръсвам за цял ден - да се оправя! Аз ще разпускам!
Боже, споделете вие как сте се справяли! Ще ми се пукне сърцето! А не е в мой стил - винаги съм знаела кое-как, но този път нещо удрям на камък май  :wink:
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #41 -: Януари 31, 2013, 20:52:26 pm »
Леле,Барбаронче,съвет не мога да ти дам,защото противно на моите очаквания Димитър доста бързо свикна.Но наистина знам какво е да гледаш инато дете-много е трудно.Защо не го спреш за известно време,евентуално "да позабрави"?Иначе нямам идея...успех ти желая!

Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #42 -: Януари 31, 2013, 20:57:08 pm »
parsi, помислих си го днес това - да го спра, но за колко време би забравил?!?!?!?!?! Все си мисля, че май няма да забрави! Помни като слон бре  :wink: Ако ще е 2-3 месеца - сякаш не ме устройва! А ако стане още по-зле?!?!?!?! Не знам - разсъждавам си просто!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #43 -: Януари 31, 2013, 22:28:12 pm »
Барбаронче,
а персонала какви стъпки предприема в случая? В смисъл, опитват ли се да влязат в контакт с него, да се сближат с него... или го зарязват просто да си реве?

А той допуска ли контакт с тях?
Дъщеря ми беше с много труден и продължителен период на адаптация в яслата. Около 3 месеца. Аз ходих с нея 2 седмици. Но тук практиката е такава, родителя е с детето  по време на адаптацията - зависи от детето, колко време. Т. е. нормално за по 3-4 дена, но при тежки случаи като Дара - и повече.

Говори с тях по въпроса за осъществяването на контакт и предразполагането.

Успех. Не е лесно, но ще премине, със сигурност.
Само ние да имаме здрави нерви :D

Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #44 -: Януари 31, 2013, 22:56:04 pm »
Бени, да , доколкото съм ги опознала досега, мисля, че дават всичко от себе си. По-възрастната сестра /аз повече си я харесвам, че вдъхва респект/ Злато я слушаше нея до миналата седмица. Тя успяваше и да го приспи даже. Вчера и тя "изрева"! Казва: "Не ме слуша въобще! Преди не беше така - знаеше, че няма мърдане и слушаше що годе" Но сега и нея беше изкарал извън нерви! Днес по-младичката направо бешееееее - вярно беше луднала жената. Защото вика: Всички са будни! Не успяхме да го убедим поне да мълчи! И гушкахме, и обяснявахме и така и така и нЕма братче - реве и толкоз! Мама, мама....
И той явно си ги харесва май, защото ми показва, че го целували /не може да говори още като хората/, та съм преводач! Това също усложнява доста нещата, но пък от яслата има напредък - опитва се и да говори - не че се получава де, но поне опитва :wink:
Днес даже и казах на сестрата - освен да ме вземете на работа при вас - звероукротител  :lol:  :lol:  :lol:
Засмя се жената!
Иначе разговаряме, не са незаинтересовани и са оптимистки, че ще свикне!

Даже им занесох един "портрет" писмен на Злато, уж да го поопознаят!

Знам, че ще свикне, но тези прекъсвания много зле му се отразяват. Като почива повече от 2 дни, явно усеща разликата и че може и после става мале-мила! Дано е здрав и да направим поне 2 месеца без прекъсване - това мисля, че би трябвало да затвърди навиците там!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #45 -: Януари 31, 2013, 23:31:36 pm »
Да ви питам "ширината и разликата в ширината на зениците на двете очи" има ли някакво значение? При бебо още от раждането дясната зеница все ми се струва по-голяма, особено вечер се забелязва повече. Все я чакам да се оправи, но си мисля, че не е сериозно - то в началото дясното му око беше леко сплескано и по-навътре стоеше, но се оправи. Мисля, че и зеницата ще се оправи, но за сега не се е оправила. Дали имам повод за притеснения и дали да го запиша за преглед? Замислам се, защото март ще ходим в София на профилактичен за сърчицето и може да ги съчетаем евентуално... Вие ходили сте там на очен преглед с този апарат или препоръчвате друго място?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #46 -: Януари 31, 2013, 23:33:55 pm »
Да ви питам "ширината и разликата в ширината на зениците на двете очи" има ли някакво значение? При бебо още от раждането дясната зеница все ми се струва по-голяма, особено вечер се забелязва повече. Все я чакам да се оправи, но си мисля, че не е сериозно - то в началото дясното му око беше леко сплескано и по-навътре стоеше, но се оправи. Мисля, че и зеницата ще се оправи, но за сега не се е оправила. Дали имам повод за притеснения и дали да го запиша за преглед? Замислам се, защото март ще ходим в София на профилактичен за сърчицето и може да ги съчетаем евентуално... Вие ходили сте там на очен преглед с този апарат или препоръчвате друго място?
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/003314.htm


  
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #47 -: Януари 31, 2013, 23:52:15 pm »
Сега стигам и до тук :)

Аз лично го поръчвам от iherb защото е по-голямо количество (и по-евтнино) и по-чисто.
Иначе в Бг го има в Зоя.бг

Ако някой реши да поръчва от iherb  - не работят с пейпал, дирекшън с карта плащаш, като ако имаш код за намаление за първа поръчка имаш намаление 5 или 10 долара.
Имам няколко кода, ако някой реши, да пише на ЛС.

Ето тук ги има http://www.iherb.com/Rose-Hip-Seed-Oil
аз ползвам второто, но ми свършва вече. На първата фирма имам жасминово (каква изненада, а?) и действа релаксиращо в малки количества, а в по-големи като афродизиак.

Сега си поръчах какаово за лятото - правя си крем за тяло с него, за Ники ползвам бадемово, а тази година ще купя масло от малинови семки, което е със слънцезащитен фактор 30 - 50. не знам дали ще ползвам чисто или към лосион, но...може и чисто

Да ви кажа и последно: ако купувате масла, вземете задължително и Гераниум. При изгаряния се смесват 4-5 капки в супена лъжица базово масло, нанася се на изгореното, слага се марля отгоре и на сутринта няма белег.

ето я едната книжка, като ми тръгне нета ще потърся обновеното издание.
https://docs.google.com/document/d/1CPUxRVpqKDc2xW-QCVkNNJCNWfiUeD9stulYRKZtjSk/edit?pli=1
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 23:54:45 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #48 -: Февруари 01, 2013, 00:23:19 am »
Боби, благодаря за линка. И аз така си мислих, че няма повод за притеснения: "Anisocoria is unequal pupil size. The pupil is the black part in the center of the eye. It gets larger in dim light and smaller in bright light.Babies born with different sized pupils may not have any underlying disorder. If other family members also have similar pupils, then the pupil size difference is possibly genetic and nothing to worry about.
Also, for unknown reasons, pupils may temporarily differ in size. If there are no other symptoms and if the pupils return to normal, then it is nothing to worry about."
При мен също на дясното око зеницата е леко разиширена, имам и леко късогледство, като стойността е различна за всяко око: 0.5 на едното и 0.75 на другото с лек астигматизъм 4 градуса на едното. Но, не нося очила въпреки, че ми бяха изписали. Може и при него да е нещо такова, но при мен има и лека разлика в цвета - дясното е леко с по-светъл цвят от лявото - едва забележимо, но при бебо не е така. Може би, един контролен преглед няма да е излишен. Вие къде препоръчвате да се направи офтамологичен преглед на 5 месечно бебче в София?

Жасминче, с удоволствие ще ги разгледам. От iherb, благодарение на Денис, съм поръчвала и наистина са им добри продуктите. Препоръчвам и аз!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #49 -: Февруари 01, 2013, 00:25:36 am »
Може би, един контролен преглед няма да е излишен. Вие къде препоръчвате да се направи офтамологичен преглед на 5 месечно бебче в София?
Според мен това си е за педиатър.


  
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #50 -: Февруари 01, 2013, 00:32:38 am »
Да, Боби, но нямаме право на повече от едно направление, а ще взимаме тогава за детски кардиолог, който пък ще ни издаде друго за високо-технологично изследване (цветен ехокардиограф с доплер - 120 лв. по здравната каса) и друго няма да ни дадат, така че остава само частния вариант. А, в посочения линк е "Александровска" - дали имат добри специалисти в този кабинет и колко ли ще струва прегледът с този апарат?
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 00:49:38 am от rosefromstars »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #51 -: Февруари 01, 2013, 00:47:42 am »
Да, Боби, но нямаме право на повече от едно направление, а ще взимаме тогава за детски кардиолог, който пък ще ни издаде друго за високо-технологично изследване (цветен ехокардиограф с доплер - 120 лв. по здравната каса) и друго няма да ни дадат, така че остава само частния вариант.
За педиатър ли трябва направление?Не е ли педиатърът детският вариянт на джи пи?


  
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #52 -: Февруари 01, 2013, 00:58:27 am »
Ой, не разбрах Боби, извинявай. Имаш предвид да кажа на доки - ами естествено, на другият преглед през февруари ще спомена, просто до сега не съм се сетила да й кажа.То не е толкова фрапиращо или спешно. Само че, ще помисли сигурно, че ще й искам направление и ще ми стане неудобно... Избягвам да й искам направления, тя като реши ми дава. Само, когато ходим в София на кардиалог ни казва да й кажем по-рано. Този месец сама ни даде направления за кръвни изследвания и ортопед. Неловко ми е да искам, защото моето джи-пи я глобиха миналата година или по-миналата (забравих вече) към 3000 лв. за преразход за дадени направления...
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 01:01:33 am от rosefromstars »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #53 -: Февруари 01, 2013, 07:26:21 am »
Барбароне, а чисто технически има ли начин някой друг да го води и взима!?
И още нека си взима играчка от вкъщи, нещо да гушка, ако позволят госпожите...
Калина има "пазител" там старшата сестра, изключително много й помага в адаптацията.
То са разговори, то на чест и гордост я предизвиква, че е голяма,
че хубава била, че ще танцуват и пеят, не я оставя за миг да хлипа.

Ние имаме лек напредък, даже не смея да го напиша...29.01 ден 1 ви!
Тръгна октомври, значи след 3 месеца. Пак плаче,
но сякаш започна да допуска до малката си главица, че и аз имам ангажименти.
Но при нас и Митака много помага, и в + и в - знак,
говори Й като по-голям, обяснява й защо как, но в същото време
в най-подходящия момент така съвсем целенасочено я подготвя коооолко още дни
има до съботно/неделната почивка и се започва спора.
Колко и тривиално да звучи за теб в този момент, време и търпение трябват
има деца свикват бавно и нашите са такива.

Имам усещането, че сме закодирали някъде вътре в тях
нашето огромно желание да ги има и затова и възрастовите ни раздели са така трудни!

Бени, как е малкия юнак?

Хубав ден на всички!
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 07:31:28 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #54 -: Февруари 01, 2013, 09:45:38 am »
Вчера ми звъняха към 14,30 и ми викат "Чуваш ли го?" Ами как да не го чувам - то рев, то дране. Отидох и го взех. Днес в 13,30ч пак ми звънят и направо ми се оплакват сестрите. Реве, не иска да сяда дори в кошарата, нито яде, само реве, а събужда всички деца там. Горките жени - честно! Отидох пак - взех го. Не искам да ходя на обяд да го взимам и да не спи там, че съвсем свиква и после...... Май сме изключение от всички  :oops: сестрите викат - имаме и нови деца - за 3-4 дни посвикват с режима, но Златомир - неееее! Много е инат! Нищо не може да му се наложи - по никакъв начин!
Това сякаш аз съм го писала преди 3 години.От август до декември беше такова положението.Всеки обяд когато е на ясла след 13ч. аз съм на тръни и в очакване да ми се обадят.То леглото от спалнята му бяха извадили,че да не събужда другите деца.А и на работа ходя през това време.Ноооо от първия ден на януари като го заведох се изказах категорично повече да не ми звънят през деня.Крайно време е да намерят подход с мойто дете.Е не ми се обадиха повече.
Пък имах и чуството, че и то си знаеше ревне ли звънят на мама и тя идва.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #55 -: Февруари 01, 2013, 09:56:04 am »
Барбаронче, разказа за твоето детенце ми напомня за съседчето. 6-7 месеца борбата беше безмилостна. Тряскаше с юмруци по вратата по цял ден с кански рев. Родителите му просто не бяха на себе си. Директорката не разрешава престой на родител и взимане на обяд. По нейно мнение, първо ще свикнат до обяд и след това ще е рев отново, защото там трябва да спят. Права е, съгласна съм с нея. Свикна сладура малък, обаче му беше много тежко. Първа група вече всичко беше ОК. И той и моето дете правеха един номер, незнам дали ще успея да го обясня. Още от бебета, започваха да реват, защото им се спи. Да ама е 6 следобяд и тепърва трябва баня и вечеря. Обаче те ревяха и ревяха все по-силно и раздразнително. Докато или не заспиваха от изтощение или не посиняваха в истерия. Та не им се връзвай, мими ти го е обяснила чудесно. Те са хората които трябва да намерят подход към детето и верния вариант със сигурност не е да ти звънят през час да си го прибереш. Просто това е по-лесния вариант за тях. Мама я няма, вече ходи на работа, щеш не щеш, ще трябва да го докараме до разбирателство и толкоз.
Мише, да ти кажа, надявам се поне на училище да ходят с желание  :)
rosefromstars по спомен си мисля, че всяко дете под годинка има право на профилактичен преглед на очичките. Или греша?
Вени, благодаря ти.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #56 -: Февруари 01, 2013, 11:51:33 am »
За детски очен лекар препоръчвам д-р Димитрова от Токуда,страхотна жена и специалист и бебенца съм виждала там когато сме ходили,за възрастни също има Димитрова така,че е хубаво да се уточни за тоя от двете е,приема и с направления,но се чака доста иначе платения прием е 35лв.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #57 -: Февруари 01, 2013, 13:38:27 pm »
Мише, за водене вариант няма друг, освен мама  :wink: За взимането май трябва да се договоря с тати - да пробва малко той! Макар че няма да е очарован /тати де/  :lol:
За играчка - моля го да си вземе нещо да ляга с него в кошарата - но не - не иска! Иначе си носи две малки топки в ръцете сутрин. Но той и не заспива с играчки по принцип - даже му пречат да заспи, защото се разсейва с тях!

А иначе - те имат една кошара в стаята за игра - не в спалнята - специално за такива като нас  :wink: и го слагат там. Но те са една до друга стаите и всичко се чува! Но нашичкия вика "кокам" /скачам и те си мислят, че иска да скача, а пък той им вика да го вземат  :lol: Ама кат не му знаят езика - кво да ги направя! Не е лесна хич тяхната! Честно - съчувствам им на жените!

А, Мими, аз същото го направих предния път - отказах единия ден да отида да го взема и след това не ми се обадиха повече! Но сега просто реве нон стоп! Ама май пак ще откажа да го взимам и да се оправят. Събуждал децата - ами да не е само той да реве - другите деца толкоз ли са кротки?!?!?!?! Само моето ли е такова?


Пък имах и чувството, че и то си знаеше ревне ли звънят на мама и тя идва.

Ей туй май ме съмнява вече и при нас!

А като не спи там въобще познайте кога заспа снощи - в 18,30ч ,та до сутринта  :lol: Нито измит, нито преоблечен, ама сутринта наваксахме с миенето  :wink:

Здрав да е - ще ходи редовно - няма да мо`ат се отърват от Злато на яслата  :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #58 -: Февруари 01, 2013, 15:07:53 pm »
Здрава седмица и от нас!

Дами, имате ли препоръка за логопед? За приятелка е, детенцето е на 3,5г и заеква, когато е превъзбудено и впечатлено. Иска да се консултира.
Пробвай тук:
http://bglogoped.wordpress.com/about/
Това е свекърва ми, има невероятен подход към децата.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #59 -: Февруари 01, 2013, 15:18:37 pm »
Благодаря, Лидке, ще питам.
Благодаря, asi73, ще се заинтересувам. А, те в Токуда, с такъв ли апарат преглеждат бебетата като в Александровска? И кои са по-добри детски специалисти? Замислям се сериозно вече за един поглед на очичките на бебо, защото милото е бил с 9 диоптър на едното око и 6 на другото око, и поради това има лазерна операция на двете очи. Мисля, че няма да е излишно да отидем на един профилактичен преглед и без това ще сме в София...
barbaron0708, съчувствам ти. Ако при нас стане така, направо не ми се мисли.... Дано скоро да свикне малкото бебче.   :bighug: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 15:25:52 pm от rosefromstars »