0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #20 -: Декември 13, 2010, 18:51:23 pm »
Здрава весела и усмихната седмичка и от нас.
Моника в петък се прибра мрънкаща. От време на време я поболваше коремчето. Вечерта веднъж имаше разстройство и това и беше. В събота и неделя беше на 6. Обаче тази нощ в един часа, аз се тръшнах подобаващо. Цяла нощ повръщане. Изнесох се в хола, а сутринта баща и я нарами с тортата и заприпкаха към градината. Утре имам много важна среща на обяд, а не мога да си седя на краката. Как се вика, един път се тръшка човек, ама подобаващо, та да се запомни  :). Един горен мъдрец точно в този момент и той реши, че ще расте и ме боли и ухото. Цял ден си мисля, че ухото ме боли от мъдреца, но май не е много вярно това. Одеве си сложих капки и разликата се усеща. Сега трябва да ми мине вируса с повръщането, за да ида да ми извадят горните мъдреци. И понеже единя долен мъдрец ми го вадиха 2 часа и го рязаха на части, защото не можеше да излезе, направо ми се реве. С две думи, с нас винаги е весело.
А Моника уж на 4 годинки, си е все същото бебе. Сутринта се тръшна, да я водя аз на градина. Нарита едно хубаво баща си и след като порева 15 минути, се облече сама и тръгна. После баща и ми разказа, че децата като са видяли тортата е настанал голям купон и с голям кеф е влязла, но понеделник сутрин трябва да има екшън. Иначе няма да е Моника.  :lol: Едно детенце и подари книжка с часовник. Много и хареса. Сега сме на тема как да разберем колко е часа. Трудничко и е, но не се отказва  :)



http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #21 -: Декември 13, 2010, 19:48:39 pm »
Знам, че и преди се е коментирало, но...
Днес наобяд съборих от хладилника един магнит и се счупи на две. Едната част падна под шкафовете на кухнята и нямах време да го търся, че децата бяха много гладни и ревяха и тримата. После забравих и сега като чистих и прибирах играчките им се сетих. Като извадих половинкатра се оказа, че на магнита е имало и термометър и предполагам живака е истекъл защото беше счупено стъклото. Съвсем, съвсем малък е но, моля ви, кажете ми колко опасно е за децата при положение, че цял слетобяд бяха в стаята и близо до кухненските шкафове. Трябва ли да гледам за нещо определено в поведението и състоянието им или може да е всичко:(? Алекс не спира да си чеше ушенцето и е цялото червено. Измих го и малко му олекна. Засега поне няма нищо, което да ме притеснява (на външен вид и поведение) ама знам ли.
Измих 4 пъти, проветрявам но най-много се притеснявам да не съм ги "натровила" или каквото там се случва с този живак:(
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #22 -: Декември 13, 2010, 19:53:57 pm »
Забравих да кажа, че има 2 вида Хъджис - класик и Дисни. Класика (този който се продава в Кауфланд) е гаден, другия е Дисни - пак 2 вида - турския е по-добър от английския (този който се прави за Бг). Това са мои наблюдения.

Подкрепям Мими26 напълно. Аз сравнително късно открих турския Хъгис, на финала, дет се казва, но и от другия си бях доволна.
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #23 -: Декември 13, 2010, 20:07:53 pm »
Lisko, живак съм събирала с филия хляб - попива в шуплите.
Мойта дъщеря през повечето време беше с Либеро, от всички пелени, които бяха ароматизирани и уж с някакви гелове се избиваше.
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #24 -: Декември 13, 2010, 20:14:10 pm »
И аз съм чупила 3 термометъра и съм събирала с хляб-беше много ефективно.Лиско дано нищо им няма на малките.
Аз съм със Памперс също след проба на Пуфис и Хъгис.

*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #25 -: Декември 13, 2010, 21:49:42 pm »
И при нас памперс си остана фаворит. Иначе съм пробвала - либеро, само че 2-ката, не ми хареса - много твърди и дебели, хъгис - класик и турския дисни, пуфис, ами памперс при нас са най-добрия вариант май...Известно време ползвахме и премиум кеър, само че цената ми идваше височка и пак си минахме на стандартния памперс. И последно мъжа ми донесе някакъв молфикс, само че от Турция, не беше никак лош, но незнам доколко отговаря на тези, които продават в БГ.
Лидия, и мен ме беше тръшнало само че миналия уикенд същия вирус - повръщане и разстройство точно за една нощ. Но на другия ден бях като пребито куче - не съм ставала от леглото. Наистина е много гадно, а и имам чувството, че децата много по-леко го изкарват от нас :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #26 -: Декември 13, 2010, 22:23:40 pm »
Лисе, аз съм чупила живачен термометър.
Звъннах на 112 и ми казаха да отида да купя
от аптеката сяра на прах и да посипя живака с нея!
Нямаше как да стане това, бях сама, Митака беше около годинка.
А самия живак бе по и във възглавниците на дивана, по земята, чудно.
Глътнах си граматиката, викнах снаха ми да седи с Митака.
Звъннах на снаха ми тя е лекар, която ми каза да го събера с лъжица
в стъклен съд, да проветря хубаво и след 2 часа да ползваме стаята.
Така процедирали в отделението където работи, често се случвали такива инциденти
преди когато още се ползваха живачни термометри.
Направих всичко, пуснах и прахосмукачка на която после хвърлих торбата.
След този случай не съм ползвала такъв никога!

За пампите редувам лятото Памперс, зимата Пуфис.
Но вече едва я удържам на едно място за да слагам памерс
и скоро ще минем на гащи Либеро, добри отзиви и спомени имам от тях.
Ползвах ги с Митко от 15-16 месеца докато ги сменихме окончателно със слипчета!

Всички болни да оздравяват, ей не ги мори и студ тея гадини!
На Калина кашлицата се усили вдигна и темература,
ми празници идват, що да ми е спокойно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #27 -: Декември 14, 2010, 00:02:47 am »
Мише, какви са тези гащи Либеро? Не са ли памперси пак?
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #28 -: Декември 14, 2010, 07:20:06 am »
Жаси, памперси са, но нямат лепеники, тях ги обличаш!
За Митака ми бяха много удобни, когато забременях с Калина.
Трудно го вдигах за да го сложа да легне някъде и да се борм
за да сложа стандартен памперс, с тях ми бе по лесно.
На Баба му също, която дойде да ми помага тогава.
Но според мен са подходящи за деца над годинката, а и размера май е над N5.
Такива гащи имат и Памперс, но не ми харесаха на него му бяха неудобни.
След час носене ставаха на топка между крачетата.
Вероятно за детенце с по-малко дупе биха били добре.

Въпрос на проба и напасване.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #29 -: Декември 14, 2010, 09:20:10 am »
Ще взема и аз да пробвам тези гащи,така и така се издържаме-ще ми е по удобно :)

*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #30 -: Декември 14, 2010, 09:28:53 am »
Жаси, памперси са, но нямат лепеники, тях ги обличаш!
За Митака ми бяха много удобни, когато забременях с Калина.
Трудно го вдигах за да го сложа да легне някъде и да се борм
за да сложа стандартен памперс, с тях ми бе по лесно.
На Баба му също, която дойде да ми помага тогава.
Но според мен са подходящи за деца над годинката, а и размера май е над N5.
Такива гащи имат и Памперс, но не ми харесаха на него му бяха неудобни.
След час носене ставаха на топка между крачетата.
Вероятно за детенце с по-малко дупе биха били добре.

Въпрос на проба и напасване.


Хм...какви размери имат тия гащи? Заинтригувахте ме...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #31 -: Декември 14, 2010, 09:35:12 am »
Гащичките на Либеро са много хубави. Ползвах ги за Моника след годинка и нещо някъде, особено когато се опитвахме да махнем памперса. Тоест помогнаха ни да се научим, че нещо на дупето се сваля и се кляка, останалото влезе в главата по късничко.  :)Горе са с ластичета и са удобни и за мама и за бебе. Обаче пък са скъпички.  :)

Лиско, не се притеснявай. Количеството на живака е малко. И аз счупих един, когато Моника беше бебе. Прахосмукачката, проветряване на помещението по често.. Това е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #32 -: Декември 14, 2010, 09:45:06 am »
Мерсиии :)

Инке, ами на 3ка сме по неволя. Никол не е никак едра. 3ката нали е от 4 кг, а ние сме почти 5. Дв0йката ни беше много тясна в кръста и къса. А сега тройката е добре на кръста, но е малко широка на крачетата.
Раши, не знам какви Памперс ползваш, аз съм на премиум кеър, но може да не си обръщала внимание - при старите премиум кеър тройката е от 4 до 7 кг, а при премиум кеър макси драй (тези, които сега рекламират) тройката е от 4 до 9 кг. Виж дали не си купила от по-големите и може да провериш как е двойката на макси драй.

А, и да кажа, че във Вис Виталис на Стамболийски памперсите бяха на нормални цени (3-ка, Памперс премиум кеър макси драй - 24 лв.)
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 09:46:37 am от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #33 -: Декември 14, 2010, 09:53:05 am »
Здрава седмица и от нас!

Аз да продължа темата от миналата седмица за варицелата и ваксината. Разсъждавам си върху това, колко държи ваксината и кое е по-добре - да се преболедува или да се вземат превантивни мерки. Интересува ме главно за момиченца и по-специално по-късният, бременен период при жените, а и като цяло, как стоят нещата при възрастните, които преболедуват по-тежко варицелата?

За пелените - и ние като Мишантичка - лятото с Памперс, зимата с Пуфис.  Спомням си, че рекламно, към пакет Памерс съм получавала и от гащичките, много удобни наистина, Вероника обичаше да си ги ползва за шапчица  :lol: Не съм ги търсила, понеже реших, че са много скъпи. Пак с Рони бях много доволна и от Еви бейби, наложи се да ги ползваме вместо 5-та Памперс, понеже от тях се изрина цялото коремче. Като изключим липсващата екстра разтегливи лепки, не сме имали никакви забележки, но с Ники протекоха 1-2 пъти и не повторих.

Мише, как лекуваш Калинка малинка? Ники също се влачи с кашлица и сополи ( такива изобилие, упоритост и нюанси на зелено не бях виждала!) В събота ми вдигна 39С, едното му оченце слепна като от конюктивит, след дозичка Нурофен и Тобрекс в очите, детето се изпоти и не повтори. Но сополите борим вече с Бактробан.
Освен това, чакаме резултати от контролната микробиология и се моля да няма вече пневмококи!

Точно се зарадвах, че минусовите температури ще унищожат всички вируси, синоптик.бг ме "зарадва с +10 на 22.10...

Весела и успешна предпразнична подготовка на всички! :)

Лисе, ние имахме същата случка с термометър-магнит на хладилника, опитай се да си спомниш дали не беше със спирт - поне нашия беше с червена течност вътре. Много ме съмнява, че рекламни и сувенирни предмети ще са изработени с живак.
Аз повече се притесних какво се е случило със стъклото  :? Намерих само едната половина на скАличката, течността си беше вътре, въпреки разкрития отвор. Упоритостта на мъжа ми доведе до успешен финал с намирането на втората част, пожелавам и при вас всичко да приключи успешно!
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 10:01:39 am от ani4ka »
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #34 -: Декември 14, 2010, 10:23:44 am »
Аз да кажа за варицелата :lol: По принцип е лека шарка и колкото по-малко е детето толкова по-лесно я изкарва. Пролетта я изкараха и двете, деси на 3.6г., а ели на 1,1г. Деси имаше 10 пъпки по цялото тяло, а ели 50 но предимно на лицето и в косата, по тялото имаше 3 бр., не са вдигали Т, не са се чесали и пр. Педиатърката им каза, че навремето дори не са ни разбирали кога я караме, толкова била лека, но сега като всяко нещо се е изродила и тя и макар и рядко давала усложнения, т.е. висока Т по продължително време и ако се разчешат пъпките може и инфекция да се получи.
Тогава тя каза, че имало ваксина, но не съм я разпитала за подробности.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #35 -: Декември 14, 2010, 10:38:59 am »
Много ви благодаря:)
Вероятно наистина не е живак защото гледам, че на другите магнити с термометър течноста е наистина в червено. Но и да е било живак, децата са добре само дето майка им не спа и малкото спане, което и се полага,  за да ги слушам как дишат и всичко наред ли е:)))))) За втори път откакто са родени, Никол и Дани спаха цяла нощ без да се събудят да пият мляко:)))) Като ви казвам, че съм късметлийка:)))

Бързо да оздравяват всички деца, че да им нащипя бузите в събота:)
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #36 -: Декември 14, 2010, 10:43:01 am »
Мерсиии :)

Инке, ами на 3ка сме по неволя. Никол не е никак едра. 3ката нали е от 4 кг, а ние сме почти 5. Дв0йката ни беше много тясна в кръста и къса. А сега тройката е добре на кръста, но е малко широка на крачетата.
Раши, не знам какви Памперс ползваш, аз съм на премиум кеър, но може да не си обръщала внимание - при старите премиум кеър тройката е от 4 до 7 кг, а при премиум кеър макси драй (тези, които сега рекламират) тройката е от 4 до 9 кг. Виж дали не си купила от по-големите и може да провериш как е двойката на макси драй.

А, и да кажа, че във Вис Виталис на Стамболийски памперсите бяха на нормални цени (3-ка, Памперс премиум кеър макси драй - 24 лв.)
Мерсиии :) Ние не сме на премиум кеър, а на обикновени. Може и да купя една 2ка Макрси драй да видим. :)


*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #37 -: Декември 14, 2010, 10:57:14 am »
Хайде и аз да се запиша. Не съм писала отдавна.
Анди ходи на градина вече, добре и се отразява. Спи си детето от първия ден там няма драми. Само като я взема почва да ме разиграва, ако не минем по маршрута който си е решила настава едно тръшкане гледам да и угаждам. Много е гладна и жадна, като я взема направо все едно не е мойто дете. Храни се сама от както ходи на градина и аз съм много доволна ... малко почивка и за мен. Принципно като е в къщи следобедната и закуска се състои само в плодове или кисело мляко с някоя бисквита. Явно порциите са малки и не и стигат, тя е 15кг  8O добре че е висока че иначе вече щях да се притесня, че ще ме стигне по килограми  :lol:

Аз съм отпуска до края на годината, но ще поработвам от вкъщи някой и друга кройка, правим палта за другата зима :wink: та ще се позабавлявам малко да си по припомням програмата с която работя, че от август не съм я докосвала.

Относно памперсите на мен вече ми писна от тях, Андата отново е изприщена след като от няколко месеца сме основно на Либеро и от време на време гащички на Хъгис.
Препоръчвам ви ги само че са скъпички, 5-та са около 40 бр и на промоция в Метро са о/о 20.50лв иначе са о/о22.50лв. Лятото по погрешка бях взела 6-ца малко са ни големи.

С гърнето имаме малък напредък бях се притеснила, че ще ака в гащите докато стане 1-ви клас, но има вече попадения. За казването все още е когато и дойде музата, факт е че на няколко пъти си казва че и се пишка ... Но няма да я тормозя когато тогава.

Хубава седмица на всички и здрави дечица.

« Последна редакция: Декември 14, 2010, 11:01:20 am от Малина »


*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #38 -: Декември 14, 2010, 11:50:26 am »
Мда...явно за нас няма да станат тези гащи, т.к. е около 9,500 кг. на 1,8 години, а най-малките като гледам започват от 10 кг. :(
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #39 -: Декември 14, 2010, 12:02:04 pm »
Стефи, аз съм чувала , че се сформират и групи на варицелно болни деца,където майките умишлено си водят детето, за да я изкара по-рано. Ама твоите къде успяха да лепнат тези пъпконосци? :)