0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #100 -: Юни 14, 2007, 16:54:57 pm »

Лан, и ние сме с госпожица :), при това вече 2 пъти ни казват че ще дългокрака ;). Е не мислим да я правим манекенка при двама програмисти, ама каквото стане само да е жива и здрава. Иначе е малко срамежлива, вчера бяхме пак на фетална и искахме да и видим личицето на 3Д но тя се скри и отказа категорично така че ще се гледаме живот и здраве като се родим.

 :D и ние сме с госпожица, която е толкова срамежлива, че досега нито веднъж не можахме да и видим личицето, но дупенцето за сметка на това - всеки път го виждаме  :lol:
« Последна редакция: Юни 14, 2007, 16:56:36 pm от denito »


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #101 -: Юни 14, 2007, 19:55:03 pm »
хехе, Дени, срамежлива ама дава дупарата :D не и остава много да си крие личицето :balk_102:
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #102 -: Юни 15, 2007, 08:33:12 am »
Много момиченца - браво! Нали знаете - когато господ обича една жена, първо и дава момиченце! Скоро ще разберете какво има предвид!

На останалите пожелавам много усмихнати и весели момченца!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #103 -: Юни 15, 2007, 10:05:25 am »
Много момиченца - браво! Нали знаете - когато господ обича една жена, първо и дава момиченце! Скоро ще разберете какво има предвид!

На останалите пожелавам много усмихнати и весели момченца!

Е, мен не ми ли обича Господ!??  :wink: А аз мислех обратното!  :wink: /шегувам се/
Вчера се запознах с една майка с две момченца еднояйчни близнаци. Супер готини сладури на по година и половина. Така им се кефих. Само да сме живи и здрави! Искам всяка една от нас да има своето едно или две дечица! Пък каквито такива!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #104 -: Юни 15, 2007, 11:05:22 am »
За това съм съгласна, само да са живи и здрави, пък каквито такива!
Иначе господ със сигурност ни обича!  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #105 -: Юни 15, 2007, 11:40:53 am »
Еееееееее значи и мен един път да ме обича :lol:
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #106 -: Юни 15, 2007, 12:59:29 pm »
Бъдещи мами, да ви напомня и подтикна да почнете, ако не сте да четете за кърмене, подсичане и разни други работи, които ще ви споходят след раждането на дългочаканото бебе. Че след раждането почти на остава време. Все ще ви остане нещо в главата. Да не говорим, че за правилното кърмене трябва да знаете как да поставите детето на гърдата, какво е нужно да правите при не слизане на кърма, при много кърма, при запушване на каналчета, при препълнени гърди ... все информация, която ще ви е нужна още първите часове след раждането и когато няма да имате достъп до информация. 
:balk_119: :balk_172: :balk_121:

Стискам палци за леко раждане на които им е наближило, а на останалите лека бременност до края и също леко раждане  :balk_103:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #107 -: Юни 15, 2007, 12:59:57 pm »
Момичета, един въпрос имам :oops: . Много ми се ще да отида на протеста, все пак съм бременна, благодарение на информацията от форума. Ама съм в болнични и се съдим с тъпите ми работодатели, щото се пробваха да ме махнат. Та, ако ме хванат (имат няколко медии), че не пазя леглото, може да ли да поискат нещо като ревизия на болничните?
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #108 -: Юни 15, 2007, 13:28:03 pm »
Ми Васи не е лошо ако имаш под ръка най-полезните линкчета да ни ги туриш тук да си ги гледаме :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #109 -: Юни 15, 2007, 13:53:58 pm »
Васи и аз ще съм ти благодарна ако ни помогнеш, защото в нет-а е пълно с инфо, но кое всъщност е приложимо на практика. Целувки на Андрея!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #110 -: Юни 15, 2007, 14:53:17 pm »
То4ica, не рискувай точно сега. Знаем, че духом ще си с нас :-) Прати картичката, кажи на приятелите си, има какво да се направи, за да изразиш съпричастност. Щом се е стигнало до съд с работодателите, явно може всичко да се очаква от тях.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #111 -: Юни 15, 2007, 16:09:51 pm »
Момичета, някоя от вас пила ли е гинипрал, за контракции. От днес имам на често контракции  :(, както и болки в ляво и дясно, особено при натиск. Док ми изписа това лекарство, но пък при него се получавало сърцебиене. Пия и но-шпа. Благодаря ви за отговорите. Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #112 -: Юни 15, 2007, 16:11:04 pm »
marmotche, :thankyousign:
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #113 -: Юни 15, 2007, 16:24:12 pm »
Момичета, някоя от вас пила ли е гинипрал, за контракции. От днес имам на често контракции  :(, както и болки в ляво и дясно, особено при натиск. Док ми изписа това лекарство, но пък при него се получавало сърцебиене. Пия и но-шпа. Благодаря ви за отговорите. Касси

Каси, аз не съм пила гинипрал, ама искам да те питам по какво познаваш, че имаш контракции? Питам щото мен ме наболява корема ниско долу, не е постоянно, от време на време, но почти всеки ден. пих 1 седмица но-шпа, 3х2, и док ми каза да ги намаля и спра, но ме болеше корема като ги намалих и сега не смея... а не знам колко дълго мога да ги пия... в 11-та седмица съм.

Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #114 -: Юни 15, 2007, 16:25:45 pm »
Момичета, някоя от вас пила ли е гинипрал, за контракции.

Каси, аз изкарах 1/3 от бременността си на Гинипрал. Имах постоянни контракции, а магнезиевите препарати не помагаха. Обикновено се предписва в комбинация с бета блокер, заради сърцебиенето, което предизвиква. На мен ми го бяха предписали с Верапамил. Сега, аз като прочетох листовката на Верапамил, реших да не го вземам, освен при крайна нужда. Та така и едно хапче от него не съм изпила. А Гинипрал при мен предизвика яко сърцебиене, едва не припаднах от ниско кръвно и изби студена пот първия път, при следващия прием пак, но в по-лека степен. На третия ден вече нямаше никакви странични ефекти и си го пиех много дълго време. Предполагам, че организмът свиква постепенно. Много е важно при първите приеми да си си в къщи, да поседнеш, да няма остри предмети наоколо и по възможност да има някой да ти наплиска лицето, ако се наложи. Това е само в началото, не се тревожи, твоят док си знае работата  :crossfingers:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #115 -: Юни 15, 2007, 16:28:11 pm »
Каси, гинипрала обикновено го изписват с нещо за сърцебиенето. внимавай с тези контракции, щом и гинипрал са ти дали. полежавай повечко! и сериозно ревизирай плановете си за пътувания :balk_77:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #116 -: Юни 15, 2007, 16:36:57 pm »
Съвсем се паникьосах. Благодаря ви за съветите и мненията, Манхатън, Мармотче.  Ама толкова ли е лошо това лекарство? Да не го ли взимам щом не съм вкъщи тия дни. Аз съм на работа уикенда. Не ми тежи. Няма да пътувам никъде, това е ясно. Мармотче, док изписа гиниприл през 8 часа по половин таблетка. Втората доза се пада през ноща, да я пия ли? Едвам се оттърсих от нервните си пристъпи първите три месеца, ако се повторят??? :( :( :( . Знам, че с бременността не трябва да се правят компромиси, така че ще направя каквото трябва за децата си. Какъв препарат да си взема за сърцебиенето?
Pippi, споделих с вече раждали жени симптомите. Стяга ме корема ниско долу, изтръпва и става твърд. Мисля, че са контракции. Не знам до коя седмица е разрешен но-шпа-то, но едва ли ще навреди. Аз го пиех всеки ден от началото до 10-а седмица, ако не се лъжа и от вчера пак го взимам.
Благодаря ви за бързите отговори. Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #117 -: Юни 15, 2007, 16:42:26 pm »
Питам щото мен ме наболява корема ниско долу, не е постоянно, от време на време, но почти всеки ден. пих 1 седмица но-шпа, 3х2, и док ми каза да ги намаля и спра, но ме болеше корема като ги намалих и сега не смея... а не знам колко дълго мога да ги пия... в 11-та седмица съм.[/color]

Пипи, мен си ме болеше корема много често почти до 12-13 с (от разтягането на матката). Мисля, че можеш да пиеш но-шпа (аз поне пиех) и дори тилкотил слагах, когато болките се усилваха. Док каза, че тилкотил може да се слага до 20 с. Под-добре е да тушираш болките.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #118 -: Юни 15, 2007, 16:50:23 pm »
Каси, хич не е лошо лекарството, даже много помага да не стане някоя беля. Контракциите, съкращавайки мускулатурата, всъщност пречат на доброто кръвоснабдяване. Което пък може да накара плодът да страда. Затова не са шега работа. Магнезият конкурентно измества калция от мускулните влакна и така индиректно пречи на съкръщаването на мускулатурата. Ако не успее обаче, тогава дават гинипрал, който действа на различен принцип, но докарва същия ефект. Неразположението, което описах, е много, много краткотрайно, 10 мин може би, и то ако не пиеш и бета блокер. Ако си вземеш и лекарство за сърцебиенето, няма да го усетиш вероятно. За какво точно лекарство - питай док, само той е компетентен да прецени.

Съвсем сериозно, ако си стигнала до гинипрал, помисли си дали да ходиш на работа следващите 3-4 дни и не си и помисляй да не си пиеш лекарството. Късмет и да пазиш мъниците!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #119 -: Юни 15, 2007, 17:02:38 pm »
Каси, не се панирай. това, което описваш са контракции, но хапчетата ще ги спрат. но трябва и да почиваш. аз не съм пила гинипрал и не знам какво причинява като страничен ефект, но се обади на лекаря си да даде нещо за сърцебиенето. но-шпа можеш да си пиеш до края. аз пиех папаверин, той повече ми действаше.