0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #800 -: Август 29, 2018, 12:38:11 pm »
Тери, не се отчайвай! Нали имаш замразени? При мен първия път никой не можа да каже защо не стана, бях на 29 г., ембрионите бяха чудесни. Но не се получи. Синът ми се роди от същата партида след ЗЕТ.  :hug2:

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #801 -: Август 29, 2018, 13:41:49 pm »
Тери, много съжалявам!!! И при моята приятелка, вчера пусна ЧХГ и нищо, надявах се поне ти да ме зарадваш!
От сърце ти пожелавам да се окажеш права за предчувствието ти за септември, пък аз си настоявам, че ще са розови гащичките!
 :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #802 -: Август 29, 2018, 13:50:59 pm »
Благодаря, момичета. Имаме замразени бебета поне. Звъннах на докторката, но не вдигна. Писах й смс, пък дано върне с отговор. ако не на 16ти ден пак тест (за да съм по предписание) и пак ще й се обадя.
Иначе blue_sky ме удари точно във въпросите ми: перфектен ембрион, млада: защо? Всички знаем за 30% успеваемост, но аз се навивах, че тя е кумулативна върху стимулация, години, ембриони, трансфер.
Чудех се и за моята пуста микробиология: според докторката като ме минат с антибиотик и после нямало проблем, ама започват въпроси да ми изникват. Като се видим ще я питам. Дотогава си пия лекарствата, няма да ги спирам на своя глава.
Днес си взех ден отпуск, утре ще се върна да работя в офиса.Тъжно ми е, но мисля, че се наревах. Сега си пускам сериали и музика, явно ми е писано за друг месец. Може би заедно с Маги.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #803 -: Август 29, 2018, 14:30:20 pm »
Тери, съжалявам. Не пишех, но постоянно влизах да проверя до къде си стигнала. Излей си чрез начина който ти чувстваш всичко насъбрало се в теб, изживей си го. И утре с високо вдигната глава продължаваш напред. Прегръщам те много и вярвай ... все по-близо си!!!!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #804 -: Август 29, 2018, 15:01:49 pm »
Много, много съжалявам, Тери! Стана ми толкова криво, знам, че успехът е близо и следващият път ще бъде успешен!
 :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #805 -: Август 29, 2018, 16:06:06 pm »
Тери, когато е писано..
 Знам, колко обезкуражаващ е този резултат, но пък за мен най-важно е предчувствието, което имаш. Втори опит и близначки... Ще стане, ще видиш!
 :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #806 -: Август 29, 2018, 17:40:46 pm »
Съжалявам, Тери. Ще стискам палци пак за ЗЕТ след време. Вкъщи имам едно момченце от ЗЕТ, надежда има :)



   La vita è bella
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #807 -: Август 29, 2018, 17:59:11 pm »
 :bighug: Тери, дано да се съвземеш бързо! Пожелавам ти от сърце да най- хубавото да ти се случи!
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #808 -: Август 29, 2018, 18:29:30 pm »
Много окупирах темата :)
Танче, сега четох назад. Ти запзила ли си час за Ню лайф за Петрова. Препоръчвам ти да се обадиш сега и си запази час (ще ти дадат за след месец и половина). Пък ако изкарате късмет, винаги можеш после да го отмениш. Просто да си спестиш чакането. Че и вие все нещо чакате да се случи. Мисля, че се включих във форума преди 10на месеца. Помня, че и ти, и Слънцемое, и Маги, дори и Кукапетал бяхте вече тук. Минава си времето в чакане. За щастие със Зачатие минава много по-бързо и по-леко. :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #809 -: Август 29, 2018, 21:38:58 pm »
Тери, това е само е дин опит. Боли, знам, но с новия план ще си нов човек. Първият опит често е  като стрелба в тъмното.  Ще успееш момиче! Търпение само. 

П.С.Зачатие е нещо много специално. Макар да не пиша . не мога да се отърва от това да чета.
И не си поставяйте срокове момичета. По-лесно е . Не  пришпорвайте и претупвайте.  Аз малко като стара баба, ама като патило да кажа. Толкова планове, толкова емоция, средства, усилия, логистика, разкрояване на времето и планиране на живота по месеци напред защото "е, на, тоя път няма как да не стане" и после сякаш чувам някой  "отгоре" да се киска, след като ми е направил плановете на пух и прах. Медицината си е медицина, но в тая работа има и Божа работа както се казва.

Успех, ще успеете всички!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #810 -: Август 29, 2018, 22:10:53 pm »
Тери, това е само е дин опит. Боли, знам, но с новия план ще си нов човек. Първият опит често е  като стрелба в тъмното.  Ще успееш момиче! Търпение само. 

П.С.Зачатие е нещо много специално. Макар да не пиша . не мога да се отърва от това да чета.
И не си поставяйте срокове момичета. По-лесно е . Не  пришпорвайте и претупвайте.  Аз малко като стара баба, ама като патило да кажа. Толкова планове, толкова емоция, средства, усилия, логистика, разкрояване на времето и планиране на живота по месеци напред защото "е, на, тоя път няма как да не стане" и после сякаш чувам някой  "отгоре" да се киска, след като ми е направил плановете на пух и прах. Медицината си е медицина, но в тая работа има и Божа работа както се казва.

Успех, ще успеете всички!
Авалон, права си. Знаете, как може да разсмеете Господ, просто трябва да му разкажете за плановете си...
И аз имах сметки, а всичко отиде на кино  :D
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #811 -: Август 29, 2018, 22:23:29 pm »
И аз що сметки пресметнах :D Добре, че се разбирам с шефовете си, че напоследък не съм топ работник.
Не ме мислете мен вече. Съвзех се. Готова съм утре за трансфер :D Звъннах на докторката. Тя не вдигна. Писах й смс.Но не ми е отговорила. Ще последвам указанията й за тест на 16 ден (само че ще е на 15, че се пада събота), за да имам основание да ида направо в клиниката. Да каже да спирам лекарствата, а и да използвам да пусна една микробиология преди да ми дошъл цикъла, стига вагиналния Утрогестан да не е проблем. Утре се връщам на работа в офиса, малко да видя хора, че само с Мишо се гледам от седмица.
Той днес хареса кола. Другата седмица би трябвало да си имаме собствена кола най-сетне с 4 седалки.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #812 -: Август 30, 2018, 08:12:40 am »
Тери, добре звучиш, значи всичко ще е наред, но просто другия път. :bighug:
 
Авалон е права за сроковете, по-успокояващо е да имате ПЛАН - сега правя това, после другото, ако не стане еди си какво ... Дава някакво спокойствие, че и да не стане сега, ще правите едно, друго ... все пак това не ви е единствения възможен опит.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #813 -: Август 30, 2018, 10:55:35 am »
Теринце  :bighug:

Аз вчера пуснах ТСХ и се е качило ама повече от колкото трябва - 2,94.Сега пак смяна на дозата.Ще лудна!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #814 -: Август 30, 2018, 12:19:53 pm »
Маги, не е чак толкова зле. Ще го бутнеш до ЗЕТ трансфера.
Аз ще удуша някой, честно. Постоянно ми се повтаря: "Успокой се и на следващия трансфер ще стане. Ти си напрегната." Матката ми чак била напрегната :D Знам, че няма какво друго да кажат, ама да не ме обвиняват мен. Това си е направо обвинение, че не съм била достатъчно спокойна.
Аз имам само едно притеснение за моя бъдещ ЗЕТ трансфер и това са моите прословути микробиологии. И аз, както Маги беше казала, вече тръгвам да търся препъни камъка. И се чудя да не би микробиологията да е била проблем. Бях на антибиотик по време на трансфер и ако правилно си спомням д-р Мели преди време ми каза, че не мога да имам бактерии, докато съм на антибиотик. Но й писах конкретно по този въпрос да видим какво ще каже. Отделно д-р Петрова ми беше казала, че и на самия ден ме мажат с антибиотик. Ама знам ли... чудех се дори дали да не отложа, докато не се изчистя. Но след като последно дори имах Пневмония във вагината реших, че това никога няма да се случи и докога да отлагам.
Днес съм на работа. Доста добре ми се отрази. Само развалих кефа на момчетата. Докарали са 3Д принтер и аз не искам да се изпарява около мен. Колкото и да казват, че специално бил купен с биоразградима нетоксична пластмаса. Стигнахме до консенсус да го пускат нощем и сутрин ще проветряваме.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #815 -: Август 30, 2018, 12:37:05 pm »
Момичета, ще правим инсеминация, кога е най-добре да запиша час веднага след цикъл или има по-подходящ момент? Вече втори път си правя вливка с интралипид за понижаване на НК клетките, пия и аспирин протект през ден, че съм с тромбофилия, но резултат няма... Днес си ми дойде по график.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #816 -: Август 30, 2018, 12:39:40 pm »
Записваш час според мен на 2-ри ден от МЦ и после те ти казват кога пак да ходиш.Кукапетел, ще стискам палци :*

Тери, според мен микробиологията не влияе на забременяването.Все пак влагалището се преодолява и се слага всичко директно в матката.Тя е такава среда в която ги няма тия бактерии.
Колкото до хората, какво да ти кажа, вземи си шоколад и да не ти пука :*

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #817 -: Август 30, 2018, 12:46:34 pm »
Kukapetal, и аз смятам, че трябва да идеш утре на втори ден от цикъл. Да видят, че няма задържани фоликули и т.н. Ще ти предпишат ли стимулация? Аз бях на Клостилбегит, затова е важно да се иде още на 2ри ден.  Ще ти стискам мноооого палци. Да ни зарадваш поне ти.
Маги, аз това го знам, но имаше една много хубава статия тук в Зачатие, в която се пишеше, че ако катетъра докосне цервикалния канал и той е замърсено може да доведе до проблем. (Не, че съм усетила нещо такова, ама нали знаеш. Търси се под вола теле, подсигурявам се за следващия път за близначките).То не е ли същото и с инсеминация и затова да ми я отложиха. Така и не разбрах разликата.
Не открих статията, но и тази би била полезна за другите момичета http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=861
« Последна редакция: Август 30, 2018, 12:50:06 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #818 -: Август 30, 2018, 15:01:03 pm »
Съжалявам, Тери  :(
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #819 -: Август 30, 2018, 15:29:30 pm »
Благодаря, Маги и Тери за бързите отговори! 💖💖💖
Тази събота заминаваме на море за седмица, ако се налага следене на фоликулите, няма да успея. :(
Задължително ли ви викат преди овулацията?