0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #240 -: Юли 31, 2014, 13:45:32 pm »
Здравейте и от мен :)
Дооста отдавна не съм писала. Само от време на време намирах няколко минутки да попрегледам. Като цяло всичко с третата ни бандитка върви наред. Даже мисля от 29,08 до 09,09 да ходя на очни, и да не си взимам служебна заверка. Попрочетох, че обсъждате пътуванията. Аз от както разбрах, че съм бременна, до момента почти не съм спирала да пътувам - минах 6 пъти разстоянието от 460 км от нас до Свищов за изпити, ходих на море, няколко пъти до София и до Пловдив. Ми...проблеми не съм имала, но предполагам при всеки е различно и всеки решава дали да предприеме пътуване в зависимост от мнението на док и личното си усещане.
Единствено сега ме морят жегите. А и госпожицата ни е заела една странна поза, та ме притиска постоянно оттук-оттам.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #241 -: Юли 31, 2014, 14:59:29 pm »
Здравейте и от мен. Нова съм във форума. От 5 г правим опити за бебче. В началото не намери причина и за да кандидатстваме към фонда трябваше да направим 4 неуспешни инсеминации. Накрая се оказа, че сме мъжки фактор с 3 процента подвижни. Правихме икси при Д-р Стаменов. Трансфер на 2 ден, един ембрион на 30.06.14. Сега съм бременна в 5 седмица след трансфер( 7 гестационна) и вчера видяхме сърдечна дейност. Надявам се всичко да е наред до края. Аз съм с бъбречна недостатъчност , астма и хиперъония и много се притеснявам зя бебо. Пожрлавам на всички лека бременност и здрави бебчета.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #242 -: Юли 31, 2014, 15:47:19 pm »
Моусит,аз почти през цялото време,защото кървях го вземах пер ос офф,през устата де :lol: утрогестана и понеже бе в начални седмици и изобщо не съм се замисляла,че от него ми е лошо.. :lol:
Мgstra,важното е,че и за теб със серклажа ще е по-добре ще спестиш всички притеснения,но ти това си го знаеш :)
Веси,добре дошла и спокойна бременост от мен :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #243 -: Юли 31, 2014, 16:19:25 pm »
Ами явно ще си го търпя това състояние, пък и аз обичайно се адаптирам към лекарства, та може и да ми мине ;) Аз го взимам 3х2 и наред с желязото, магнезия, но-шпато просто не виждам как да му разместя приема. А и докторката ми беше казала още в началото да гледам да е на равни интервали горе-долу без отклонения, та го взимам в 7-15-23ч. А желязото уж трябва да е след ядене, ама да се разминава с магнезия, а той също е 3х2 и така е едно смятане...

vese76lina, добре дошла и лека и безпроблемна :)

lili2011, как сме днес ;)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #244 -: Юли 31, 2014, 18:58:20 pm »
Привет  :hello:

Ние утре живот и здраве ще пътуваме за София.Корема доста ме стяга и ми е много притеснено .Така изпъква от едната страна направо стърчи 8O.И мъжа ми пак ме ядоса абе снощи голям рев ,та и днес сутринта не мога да се спра.То хиляди проблеми и притеснения и ми избива ,даже малко ми избива като се знам,но заради бебетата стискам,но колко да стискам я то ми се натрупа.
Радвам се,че сте добре коремчета :)Стискайте палци да мине добре пътя,постоянно ми е твърд корема :?
Веси,добре дошла :D
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #245 -: Юли 31, 2014, 19:00:05 pm »
Лилито май май :D може и да се е наканила малката принцеска :wink:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #246 -: Юли 31, 2014, 21:40:48 pm »
mih, всичко ще бъде наред! Пътуването ще мине добре. Ама и тези мъже са толкова неразбрани и така глупаво се държат, разбирам те. Мисля, че и да събираш в себе си не е по- добре, нито за теб, нито за бебетата. То и ние сега сме доста емоционални, а мъжете нищо не разбират! Той с теб ли ще стои в София?
Лили днес може и да има новина, няма я :)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #247 -: Юли 31, 2014, 22:50:37 pm »
Мих,не се ядосвай и не плачи,то с тези наши хормони от най-малкото се палим и натъжаваме,а е ясно,че мъжете това никога няма да го разберат не си струва заради него да се нервираш,достатъчно ти е,че се тревожиш за бебоците,всичко ще е наред спокойно,ето идваш вече в София,така,че няма страшно :)
Ама Лили нещо хич я няма днес...дано всичко мине леко и безпроблемно при нея :D
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #248 -: Юли 31, 2014, 23:10:47 pm »
Здравейте и от мен  :) Редовно ви следя, но все не се наканвам да пиша. Сега обаче имам проблем и искам да питам дали някой не е бил като мен. От една седмица ме мъчи суха кашлица, която вечер и през нощта много ме тормози. Даже вечер започва да ме боли главата от напъване да кашлям. Ходих при личната лекарка и тя каза, че съм здрава, не е вирус, просто гърлото е много сухо и затова дразни. Каза ми да смуча лукчета - ефект никакъв. Ако някой знае някакъв бабешки лек ще съм много признателна, че много се изтормозих.

*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #249 -: Август 01, 2014, 10:40:13 am »
Здравейте и от мен  :) Редовно ви следя, но все не се наканвам да пиша. Сега обаче имам проблем и искам да питам дали някой не е бил като мен. От една седмица ме мъчи суха кашлица, която вечер и през нощта много ме тормози. Даже вечер започва да ме боли главата от напъване да кашлям. Ходих при личната лекарка и тя каза, че съм здрава, не е вирус, просто гърлото е много сухо и затова дразни. Каза ми да смуча лукчета - ефект никакъв. Ако някой знае някакъв бабешки лек ще съм много признателна, че много се изтормозих.
Здравей,и аз имах същия проблем в началото на бремеността ,суха кашлица без да ме боли гърлото,помогна ми един сироп Бронхетамин,смучещи хапчета-неоангин и постоянно пиех чай от лайка и мащерка.Също помага и лъжица мед със щипка канела за дразнещата кашлица.дано да ти помогне.Приятен и лек ден :wink:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #250 -: Август 01, 2014, 16:13:01 pm »
mih,

моят мъж колкото повече му повтарям и обяснявам да не ме ядосва, сякаш повече се старае да го прави :x И колкото повече повтаря, че той много се старае, толкова повече прави неща дето биха ме изкарали от равновесие и в нормално състояние, какво става да е сега... Та знам, че и да ти кажа да не се ядосваш няма да ти помогна :( Аз се опитвам поне да се владея да не изпадам в истерии, защото усещам как се стягам цялата и задъхвам и в този момент много ме е страх да не получа контракции или да не усеща бебчо че не дишам умерено... Пиши как сте - в София ли сте, какво следва :)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #251 -: Август 01, 2014, 20:22:19 pm »
Добър вечер коремчета
Лили ми се губи,дано момата  е решила вече да е в прегръдките на мама.
На мен в сряда ми направиха картон и понеделник ще разбера резултата от изследванията.Малко ме притеснява факта че левият ми крак отича повече от десния,но ще видим дали няма да изскочи нещо от изследванията.Вече броя дните до БХС и нямам търпение да видя по добре бебчо.
Момичета по полека с нервите и си ги пазете ще ви трябват за по късно с малките бебчовци в коремчетата.
Пожелавам ви лека нощ ,защото аз след малко си лягам че заспивам права.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #252 -: Август 01, 2014, 20:42:55 pm »
Ох, мами помагайте. На мен както ми беше отшумяло гаденето пак се появи и сега даже като хапна малко не минава....:((( Кажете нещо дето да ме облекчи. И не се ядосвайте вие, а ги ядосвайте мъжете си. Да чукам на дърво моят е златен, поне за сега дано и така си остане.....ама и аз не съм много досадна, само мрънкам че всичко ми мирише иначе за сега се понасям....целувам ви  :D


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #253 -: Август 01, 2014, 21:29:25 pm »
Лилито ми се губи, дано бебка се е родила.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #254 -: Август 02, 2014, 09:52:27 am »
Добро утро, хубавици! Лили още не е писала, почвам сериоооозно да си мисля, че си имат вече бебка за гушкане :)
Ох, това с гаденето и на мен ми е голям проблем. Сутрин не е толкова зле, макар че, честно казано, гади ми се денонощно. Обаче вечер е кошмар, няколко пъти повръщах, а ако не повръщам, гаденето не се търпи. Няма значение какво хапвам, не хапвам, пия и тн. Пробвах с капки Вомитусхил - твърде временен и моментен ефект. Газирана вода, солени бисквити, студени плодове - всичко, което чух или прочетох. Донякъде ме облекчават няколко зрънца студено грозде, но пак е за кратко време. Дано не ме мъчи още много, но пък...за хубаво е, бебчето да е живо и здраво, ще се търпи явно.
Аз, в крайна сметка, си записах час за ФМ в центъра на д-р Маркови, часът ми е при д-р Павлова. След него отивам на БХС-то в МД. Моя приятелка е ходила при големия Марков и с двете си деца, доволна е и ми препоръча центъра като цяло, само ме предупреди, че и двамата братя имат навика да казват нещо притеснително, без да го има наистина, с цел да си подсигурят идването ти и на следващата ФМ. Павлова не го прави, до някъде се радвам, че само тя имаше часове.
Мих, това с ядосването и в къщи се случва, обаче с ръка на сърцето мога да кажа, че не го прави нарочно. Просто е доста натоварен в работата, "фабрично" разсеян си е по рождение, и на мен хормоните ми са в избухливо състояние, та комбинацията от тези трите води до ядосване от моя страна. Понякога се радвам, че ми е търпелив мъжа, не съм винаги права да се сърдя.
Добре дошли на новите момичета! :)
Хайде, слънчев ден на всички! :*

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #255 -: Август 02, 2014, 10:32:49 am »
Аз, в крайна сметка, си записах час за ФМ в центъра на д-р Маркови, часът ми е при д-р Павлова. След него отивам на БХС-то в МД. Моя приятелка е ходила при големия Марков и с двете си деца, доволна е и ми препоръча центъра като цяло, само ме предупреди, че и двамата братя имат навика да казват нещо притеснително, без да го има наистина, с цел да си подсигурят идването ти и на следващата ФМ. Павлова не го прави, до някъде се радвам, че само тя имаше часове.
beb4o_me4o, аз, както мои приятелки и познати сме ходили на ФМ при д-р Марков. Твърдението, че ти казват нещо притеснително, за да си подсигурят следващо посещение, не е вярно.
 Предвид това, че си в 9 г.с, предстои ти първа ФМ, след нея ще трябва да направиш и втора 20-22 г.с. Втората ФМ е не по-малко важна от първата. Та и нищо притеснително да няма на първата, ще ти предложат да си запишеш час за втора. А, дали ще го направиш при тях е въпрос на твой личен избор.
Недей да правиш генерални изводи на принципа "еди кой си ми каза"...
Пожелавам ти много добри резултати на ФМ и БХС.

Пожелавам и на всички момичета в темата, лека и безпроблемна бременност!

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #256 -: Август 02, 2014, 11:33:48 am »
Аз, в крайна сметка, си записах час за ФМ в центъра на д-р Маркови, часът ми е при д-р Павлова. След него отивам на БХС-то в МД. Моя приятелка е ходила при големия Марков и с двете си деца, доволна е и ми препоръча центъра като цяло, само ме предупреди, че и двамата братя имат навика да казват нещо притеснително, без да го има наистина, с цел да си подсигурят идването ти и на следващата ФМ. Павлова не го прави, до някъде се радвам, че само тя имаше часове.
beb4o_me4o, аз, както мои приятелки и познати сме ходили на ФМ при д-р Марков. Твърдението, че ти казват нещо притеснително, за да си подсигурят следващо посещение, не е вярно.
 Предвид това, че си в 9 г.с, предстои ти първа ФМ, след нея ще трябва да направиш и втора 20-22 г.с. Втората ФМ е не по-малко важна от първата. Та и нищо притеснително да няма на първата, ще ти предложат да си запишеш час за втора. А, дали ще го направиш при тях е въпрос на твой личен избор.
Недей да правиш генерални изводи на принципа "еди кой си ми каза"...
Пожелавам ти много добри резултати на ФМ и БХС.

Пожелавам и на всички момичета в темата, лека и безпроблемна бременност!

Не виждам къде правя генерални изводи. Това, че ти и твои приятелки сте останали доволни от даден лекар, не значи, че аз и мои приятелки също ще останем доволни от него, принципно за който и лекар да потърсиш мнения в интернет, винаги има и доволни, и недоволни. Това не го прави добър или лош лекар, просто всеки има различни очаквания, прегледите не протичат винаги по един и същи начин, дори зависи в какъв момент ще отидеш - може да е мноого натоварено и да не успеят да ти обърнат достатъчно внимание и обратното ( нямам предвид само Марков, говоря попринцип). Както виждаш, и приятелката ми е останала доволна, просто е споделила мнение и ми го каза, аз съм сметнала, че мога да й повярвам, защото го прочетох на още няколко места.Ако ти е интересно, потърси мненията в нета за Марков и ще видиш, че и ти ще откриеш още доста мнения в полза на казаното от приятелката ми. В интерес на истината ти ми звучиш крайна и леко заядливо, но всеки има различен стил на изразяване, вярвам, че и твоето мнение е за добро :)
Колкото до втората ФМ - да, знам, както виждаш имам още едно детенце, с него съм ходила на втората, но при друг лекар, тъй тогава моята АГ ме прати  при конкретен специалист. Живи и здрави, пак ще направя втората, това е нормално според мен.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #257 -: Август 02, 2014, 12:16:25 pm »
beb4o, мисля, че Ники просто те съветва да се доверяваш на собствения си опит, защото хората са различни и имат различни впечатления. Не ми звучи заядливо и няма нужда да се създава напрежение в хубавата ни тема  :) Щом вече имаш едно детенце, знаеш какво прекрасно изживяване е ФМ. Аз лично ще си направя и късната, защото ми беше безкрайно приятно да си го гледам бебето  :cheerleader: :bighug:, въпреки, че няма нищо притеснително.
Лилито се губи трети ден и сигурно се гушкат вече с бебка  ylinfant
Хубав съботен ден ви пожелавам, коремчета! Аз излизам да се разхождам, че с моя бременен мързел, това рядко ми се приисква  :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #258 -: Август 02, 2014, 12:33:14 pm »
Д-р Марков е сред малцината специалисти, които знаят какво виждат и как да го интерпретират, разполага с отлична техника и много висока квалификация. За съжаление, когато работиш в среда, в която останалите не виждат, това често се обръща против тебе. И не става въпрос кой от кого е доволен или не, това е доста субективно. Хората често не желаят да чуят истината, защото това носи отговорност. Да се подозира този човек с огромен опит, който години наред полага усилия да обучава колегите си, да поддържа нивото на медицината в България и с график, пълен до козирката, че няма морал и е нечестен с пациентите си за собствена изгода, е недопустимо. Поне не и в Зачатие.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #259 -: Август 02, 2014, 13:25:41 pm »
Къде изчезна Лили?
Или по-скоро: Лили роди ли?