0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #220 -: Февруари 10, 2015, 09:42:08 am »
Здравейте, да попитам мамите със секцио, имахте ли кърма и кога ви потече?
Имам две операции и КОЛАСТРАТА ми беше налична още преди раждането. А тя е най-важната за първите дни на бебето. Необходимото количество храна в тези дни е около ЕДНА ЧАЕНА ЛЪЖИЧКА! Слагайте бебето на гърда възможно най-скоро след раждането! Така ще стимулирате слизането на същинската кърма и достатъчното количество.
 Третото ми дете е родено по вагинален път и разлика в идването на кърмата при трите НЯМА.
Съветвам бременните да почетат малко за кърменето преди да се роди бебето. После ще е малко късно. :D
В тази връзка препоръчвам тази книга:
http://www.helikon.bg/books/85/-%D0%90%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE_149894.html
Благодаря много, White. При първа възможност ще си купя книгата.  :)
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #221 -: Февруари 10, 2015, 11:20:02 am »
Съветът да се чете и подготвя преди раждането за кърмене е много хубав. Аз не го направих и после наистина беше късно. Може би с едно бебе и да се получават естествено нещата, но с близнаците аз не се справих много добре. Бяха на кърма около 3, месеца, но с дохранване и после кърмата ми спря. После разбрах какво съм можела да направя за по-добър резултат, но... късно.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #222 -: Февруари 10, 2015, 11:34:59 am »
С едно бебе не е лесно, та камо ли с близнаци  :wink:. Никога не съм се обвинявала, че съм ги кърмила малко време, колкото-толкова. А и с близнаци е много, много по-трудно кърменето, особено като хапват нощем.  :? Така че, шапка свалям на тези майки, които успяват!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #223 -: Февруари 10, 2015, 11:41:59 am »
При мен коластра имаше към 2рия ден сле секциото. За мое огромно съжаление малкият не засука, цедих се и така го храних около 2 месеца. Бях изчела всичко, акушерките в МД ми помагаха,  но той :( не. Според мен грешката ми беше, че не бях упорита, не го "мъчих " на гърда,  много пищеше, заспиваше гладен и уморен от рев... :( беше ми много  жал ... Дай Боже, ако имам друго дете, ще съм много по -упорита!  :P
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #224 -: Февруари 10, 2015, 11:49:14 am »
И при двете ми деца кърмата ми дойде веднага след секциото. С първото количеството беше повече и можех и да си замразявам. Сега нямам тая възможност. Започнах да опитвам да му давам по малко АМ, за да свиква с вкуса и шишето, но за сега имам 2 неуспешни опита  :? Въобще не иска да засуче от шишето. Надявам се скоро да започне да суче от шише, защото ми се налага да отсъствам по работа и ще трябва друг да го храни.

Лили, и аз съм изпуснала снимката на Калина. Защо не я оставиш, та всички да и се порадваме?


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #225 -: Февруари 10, 2015, 12:20:02 pm »
Здравейте и от нас! Включвам се малко в средата на месеца, но поради траурно събитие в нашето семейство се наложи да поизостанем.
Надявам се всички бебенца и родители да са здрави.
Обещавам да се включа вече в следващите обсъждани теми.
Лек ден на всички!


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #226 -: Февруари 10, 2015, 13:28:08 pm »


Лили, и аз съм изпуснала снимката на Калина. Защо не я оставиш, та всички да и се порадваме?
Присъединявам се и аз :)

Да се похваля,снощи като се приспахме в 1:00 чак сутринта в 6:00 се ококори. Здрав сън ни е хванал и през деня-дано да е за добро!
За цитомегаловируса, педиатърката каза,че ако имаше активна инфекция, досега щеше да разберем, но за мое успокоение ми препоръча да пуснем кръв за изследване за носителство и евентуално микробиология на кърма! Иначе и аз да се похваля,че след секциото,на следващия ден изцедих 25 мл. коластра и я дадох в неонатология да си и я дадат.На следващия ден малката си засука и не сме имали проблем! Кърменето за мен е удоволствие-изцеждам се и замразявам,но  и аз като mgstra,все още не съм постигнала успех ,при даването с шише-задавя се,плюе биберона и така!По тази причина и залъгалка не ще-не че ми е зор де, дори по-добре:)
Приятен ден мами,татковци  и рожби!!
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 13:33:41 pm от bistrikus »
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #227 -: Февруари 10, 2015, 16:13:05 pm »
Секцио или не, кърмата потича след като излезе плацентата. Е, не е речено, че ще тръгне веднага, но си идва. Оттам нататък може и да се наложи да се упорства, а може и да си стане леко. При мен нещата се получиха някак по средата :) - с известно усилие от моя страна. Първия ден след секциото ми беше лошо заради антибиотика, който ми дадоха. Нормално е да дават за избягване на инфекция, но на мен не ми понесе и го отказах. Чак на втория ден ми светна пред очите и си взех девойката. Дотогава й бяха давали АМ. Тя пък засука така лакомо, че повече не се наложи да й давам от шише. Младежът беше в неонатологията поради ниско тегло. Но лека-полека и той доби сили да суче, та нещата станаха.
В родилното имаше и бебета, два пъти по-тежки от нас, родени по естествен път, но така и не можеха да засучат. Предполагам, че мамите доста са се потрудили, докато се получат нещата. При всички положения си струва да се опита.

Ако усетите, че ви намалява кърмата, кърмете по-начесто. Тук важи принципът на Мечо Пух - колкото повече, толкова повече.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #228 -: Февруари 10, 2015, 17:24:15 pm »
Увековечени сме,  :D
http://paradise-center.com/bg/galleries/kuklen-teatar-rojdeniya-den-na-iori-_l.g_id.3306
Иво е на втория ред най-вляво и не си бърка в носа, само си го посочва.  :D
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #229 -: Февруари 10, 2015, 17:28:17 pm »
Мамин сладък! За малко да изпадне от снимката  :lol:. Пусни му цяла снимка на това сладурче, де :).
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #230 -: Февруари 10, 2015, 18:20:40 pm »
Някой разпознава ли си гарджето?  :lol:

http://www.adme.ru/zhizn-semya/vot-tak-vyglyadyat-2-minuty-tishiny-852210/
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #231 -: Февруари 10, 2015, 18:38:58 pm »
Здравейте, завърнахме се от ортопед... Малкият е ОК със ставите и другите кости, Слава Богу, но ортопедът каза да спираме витамин Д, защото фонтанелата му е затворена /това и педиатърката го каза, но защо не му го спря 8O/. Другото, което ме притесни е, че изписа Калицеив Глюкониум ампули да пие през ден, 10 дни по половин ампула, защото коремчето му било отпуснато, трябвало да бъде по-прибрано и изпъкнало   :? Много се притесних, дали се е сплесква, заради спането по корем?  :?
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #232 -: Февруари 10, 2015, 19:24:49 pm »
Много се притесних, дали се е сплесква, заради спането по корем?  :?
Абсурдно. Нищо му няма на детето ти. Не му давай тези отживелици (калциев глюконат).
Моите и тримата спят от бебета по корем и никъде не са сплескани. :wink:
Вит. Д преди години много сме го дъвкали (д-р Бърди има публикувани линкове към научни статии). Не се препоръчва доза по-висока от 1 капка дневно! В големи дози този витамин е токсичен.
Кой е този ортопед (само за сведение)?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #233 -: Февруари 10, 2015, 19:47:00 pm »
White, защо не е добре да се дава калциев глюконат? Питам, защото знам, че нашата педиатърка също го изписва често при боледуване (настинки, грипове) като укрепващо имунната система.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #234 -: Февруари 10, 2015, 20:02:58 pm »
Доц. Кацаров от Ортомедика Клиник. Това за сплескването от спане е моя интерпретация, той каза, че е "по смъкнато" и "неприбрано" коремче
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #235 -: Февруари 10, 2015, 20:26:25 pm »
Дава се широко Калциев глюконат в Бг с презумпцията, че
овладява алергични реакции. Нещата в действителност са
много по-сложни и да давате калции пер ос за тези цели
отдавна е изоставено. Днес има много по-бързи, сигурни
и съвременни средства-Аериус например, много по-бързи
и резултатни (за овладяване на кожни алергични реакции
или алергичен ринит, например).
Калциев глюконат е калций съдържащ препарат. Ако
оставим настрана факта, че да се дава ампулно
съдържание за пиене е абсолютно комично и
неприемливо, калция приеман така от децата се абсорб
ира, повишавайки системните калциеви нива. А това е
крайно нежелателно и никъде не се прави така.

Копнах мнение на д-р Бърди .
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #236 -: Февруари 10, 2015, 22:56:47 pm »
За кърмата и секциото да кажа, че при мен не слезе доста дълго време.Аз се бях подготвила, че ще е трудно и още щом ми я дадоха, започнах да слагам на гърда за по 40 мин и после цедях с помпата.Дали изцеждах и 5-6 капки, но стимулирах.Така на 5-тия ден при изписването вече имах достатъчно за малката.Н всичко е строго индивидуално, при мен се е получило, а при други може да не стане.

Аз не мога да се докопам до тук.Нямам никакво време, малката се научи да изключва компютъра и е направо весело.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #237 -: Февруари 11, 2015, 09:36:53 am »
ra4ko75 съжалявам за случилото се  :(
bistrikus браво на малката  :wink:
bonbolini и аз не мисля,че е проблема е от спането по корем.А за тези ампули не мога да кажа те момичетата са те посъветвали.
За кърмата-на мен на 2-рия ден след секцио беше коластра,а на 4-тия се кърмехме успешно,малката на 3-тия ден засука хубаво.
Ходихм вчера да вземат кръв за ПКК на Виктория и се оказа,че има завишени левкоцити реф.10,а тя има 13 и по тази причина отложихме пак ваксината,дали е още от настинката която свърши преди 7 дни или има нещо друго,а може ли и да е от зъб,че тя повече от 2 седмици не дава да я мажа и пипам на горния венец ,как мислите ?
Уж ЛЛ каза,че няма нищо за което да се притеснявам и в неделя пак ще ходим за кръв да видим дали спадат.А другите показатели са всики ОК. :?

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #238 -: Февруари 11, 2015, 09:48:53 am »
Аманда, може да пуснете и СRP с ПКК, за да изключите инфекция.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #239 -: Февруари 11, 2015, 09:50:25 am »
Да,защото ,по принцип завишени левкоцити са следа от инфекция/ам вие това го знаете по-добре от мен  :?/. възможно е да се "чисти" още  :).
/www.mamaibebe.com][/url]