0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #840 -: Март 20, 2012, 23:18:34 pm »
Като сме тръгнали да си признаваме кой с какво се захранва  - моят син се опита да изяде един голям мъх  8O от къде го извади така и не разбрах, а чистя като луда чак мъж ми ще ме изгони от къщи ако настоявам повече  :D Чувала съм, че децата, които ядат пръст имали някакъв недостиг и така си го набавят, ама и мен не ме устройва.

Имате ли наблюдения мангото дали разхлабва? Започнах да давам и вече 2 дни имаме добри резултати.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #841 -: Март 21, 2012, 03:35:10 am »
Като сме тръгнали да си признаваме кой с какво се захранва  - моят син се опита да изяде един голям мъх  8O от къде го извади така и не разбрах, а чистя като луда чак мъж ми ще ме изгони от къщи ако настоявам повече  :D Чувала съм, че децата, които ядат пръст имали някакъв недостиг и така си го набавят, ама и мен не ме устройва.

Имате ли наблюдения мангото дали разхлабва? Започнах да давам и вече 2 дни имаме добри резултати.
.. да не е било от мъха :-)? Но сериозно -и аз мисля, че има разхлабващо действие, но ако спешно ти трябва разхлабване по-добре синя слива или круша, при нас действат безотказно.


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #842 -: Март 21, 2012, 09:08:25 am »
от мои те наблюдения разхлабва :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #843 -: Март 21, 2012, 09:30:08 am »
според мен този метод има редица предимства за майката и детето, недостатъка за който аз мога да се сетя е, че не винаги можеш да го караш на каквото има в хладилника или на дюнери, но се предполага това да не е такъв проблем за нас.

Да бе!Не се сетих.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #844 -: Март 21, 2012, 10:22:52 am »
Ами ябълките и бананите ги спрях. Морков давам рядко смесен с нещо и той да не е преобладаващ. Не давам и ориз. Моето момче пак със запек, не давам вода, защото я повръща, но пък така повръща от напъване. Редувам слива и круша след обяд, реших да вкарам манго мисля, че има ефект. Кисело мляко не смея да давам, че запичало. Остана ми да спра да чистя  :D и дано мъховете помагат.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #845 -: Март 21, 2012, 12:18:20 pm »
при дъщеря ми пък киселото мляко има безотказно разхлабващ ефект. даже в дните когато ходим на плуване не давам, да не стане беля. знае ли човек
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #846 -: Март 21, 2012, 15:19:33 pm »
Ами ябълките и бананите ги спрях. Морков давам рядко смесен с нещо и той да не е преобладаващ. Не давам и ориз. Моето момче пак със запек, не давам вода, защото я повръща, но пък така повръща от напъване. Редувам слива и круша след обяд, реших да вкарам манго мисля, че има ефект. Кисело мляко не смея да давам, че запичало. Остана ми да спра да чистя  :D и дано мъховете помагат.
Ми, за бананите - ясно, ама ябълките или моркова защо спираш? Те нищо общо нямат със запека, напротив, отличен регулатор са, че и можеш да намериш "бабини/дядови" такива. А и киселото мляко няма как да запича, реално, за мен то също е естествен регулатор на стомахчето. Не знам какво имаш предвид под "запек", де, но наистина чистото пюре от сини сливи или смесено с круши има фантастичен резултат; опция е и да му дадеш водата от сварени сухи сини сливи, ако не намираш пюре... А ако още сте на АМ, може запека да има нещо общо и с него.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #847 -: Март 21, 2012, 16:02:40 pm »
Надин още го кърмя, АМ не давам. Под запек имам предвид малко топче се търкаля в памперса  :D и от моркови със сигурност така става. Ще дам днес кис.мляко да видим дали сте прави за регулирането.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #848 -: Март 21, 2012, 16:37:13 pm »
Надин още го кърмя, АМ не давам. Под запек имам предвид малко топче се търкаля в памперса  :D и от моркови със сигурност така става. Ще дам днес кис.мляко да видим дали сте прави за регулирането.
Според нашта педиатърка, това беше критерият да започнем даването на вода. Тъй като Тереза изобщо не обичаше, в такива дни давах чаша с накрайник и тя къде си чешеше венците и поливаше, къде пиеше по някоя глътка.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #849 -: Март 21, 2012, 17:53:26 pm »
м-и, аз се съмнявма, че от първият ден ще има ефект киселото мляко, но по принцип то е одбър регулатор.

Момичета, днес дадох на Андреа парче гофрета да си държи да видим какво ще направи и тя изяде част от нея без никакъв проблем, та дори като исках да и взема другото се размрънка и и го оставих. Много се зарадвах, че вече ще можех малко по малко да вкарваме храни,които не са каши. Сега се сетих обаче, че в гофретата има яйце, има и олио и мляко - май с всичкоя  захраних наведнъж :-). Вярно е това дето казват, че с второто дете не се шашкаш толкова, колкото с първото, защото вече знаеш за какво става дума.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #850 -: Март 21, 2012, 19:11:05 pm »
и както виждаш няма проблем нито с едно от трите, нали? даже им се услажда на гадинките, моята девойка си умира за палачинки и пържени филии. пък и по този начин даваш мъничко от тези неща, но най-важното е, че са ужасно горди и забавни, нали?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #851 -: Март 21, 2012, 19:12:38 pm »
Елле той я пие водата ама връща много като давам и затова с една лъжичка му давам 5-6 след ядене. Мислех си да започна и закуска да давам и така ще правя по-течна попара примерно.
 Аз не се надявам от веднъж да се оправи пък уж всичко давам регулиращо или разхлабващо. На обяд тиква, млякото с манго.
Боби   дано не направи реакция, аз без малко да нахраня моя син с баница, ама се сетих, че не съм давала жълтък, та си останах гладна на закуска де. Много хубаво, че иска да си яде сама.
Имаме постижение да ви се похваля :)
« Последна редакция: Март 21, 2012, 19:27:33 pm от м-и »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #852 -: Март 21, 2012, 19:19:41 pm »
Боби, не вярвам, ако гофретата не е домашна, да има яйца, по-скоро е яйчен прах, както в кухните тук.

Аз на моите също така "без да искам" им давах разни неща и въвеждах по няколко продукта наведнъж. Ние нямае реакции, засега всичко е наред.

Да кажа, че ние много добре акаме  :D от фреш - ябълки, морков и круша, като изпият по 250мл минимум по 2 пъти. Също и таратор разхлабва.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #853 -: Март 21, 2012, 19:31:18 pm »
и както виждаш няма проблем нито с едно от трите, нали? даже им се услажда на гадинките, моята девойка си умира за палачинки и пържени филии. пък и по този начин даваш мъничко от тези неща, но най-важното е, че са ужасно горди и забавни, нали?
Да, супер е. Много се изкефих. Тя не беше горда, по-скоро си гледаше все едно е яла гофрети цял живот.  По принцип мен ми е ясно, че няма проблем със захранването с повече неща. Казват да се захранва с по едно, че ако направи алергия по-лесно за знаеш от какво е, а не за друго. Аз и без това не смятам вече едно по едно да захранвам и без това е захранена с основните храни. Ако има алергия, тогава ще разбивам на части да търся от какво е.

nikolina-pikolina , домашна е, аз я правих тази сутрин. Затова знам точно какво има - яйце, брашно, мляко, бакпулвер, олио и  мъничко захар ( аз съм я намалила до минимума и на 4 гофрети има към половин лъжъца, но може съвсем да я махна следващият път). Гофрети правя поне 2 пъти в седмицата, понеже много обичам, а и Ивана си ги хапва с голям кеф. По повод праха - яйчният прах е изсушено яйце. Махната му е водата, за да има трайност ( като храната  за космонавтите), но протеините, които евентуално може да причинят алергия, са си там, така че за алергиите няма значение дали е прах или яйце. По принцип така е с всички такива изсушени храни - сухото мляко е така също. 

м-и, аз го дадох, защото е едно яйце в 4 гофрети, а тя е изяла към 1/8 гофрета,т.е. все едно съм я захранила с ... 1/32 яйце :-) т.е. по-малко от лъжичка. Колко толквао яйця е имало в парчето баничка, коеот си шяла да дадеш, Сигурно не много. Ивана направи реакция от жълтък, но храни с жълтък си яде без проблем, само като е чист, тогава и идва в много.
« Последна редакция: Март 21, 2012, 19:35:59 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #854 -: Март 21, 2012, 21:24:39 pm »
 :D
моята девойка пък днес докопа една от бисквитите ми с овесени ядки и плодове и си я ядеше с такова настървение, че не можах дори да си помисля да й я взема от устата. мен също захарта ме притеснява, не зная дали съм права. мъжа ми казва, дай й малко, колко захар ще има в него, но аз се страхувам. освен, че "не е хубаво" знаете ли някакви здравни последици - в смисъл панкреасът им да не може да преработва и тн? не че съм се засилила да давам шоколад, но да знам. другото, което много обича са нектари smoothy (без добавена захар) но все пак са плодови и сладки и сокове, а не цели плодове, понякога й давам, но виновно.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #855 -: Март 21, 2012, 21:39:32 pm »
:D
моята девойка пък днес докопа една от бисквитите ми с овесени ядки и плодове и си я ядеше с такова настървение, че не можах дори да си помисля да й я взема от устата. мен също захарта ме притеснява, не зная дали съм права. мъжа ми казва, дай й малко, колко захар ще има в него, но аз се страхувам. освен, че "не е хубаво" знаете ли някакви здравни последици - в смисъл панкреасът им да не може да преработва и тн? не че съм се засилила да давам шоколад, но да знам. другото, което много обича са нектари smoothy (без добавена захар) но все пак са плодови и сладки и сокове, а не цели плодове, понякога й давам, но виновно.
Не го мисли панкреасът, ти какво мислиш че става с захарта(лактозата) от млякото? По-скоро не е хубаво да се добавя захар по принцип, защото и така си яде достатъчно и ако стане много не е добре. Моята рецепта беше с доста повече и аз я намалих и мислех, че няма да стане хубаво, но то си стана и мисля, че и да я махна, няма да афектира вкуса.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #856 -: Март 21, 2012, 21:51:06 pm »
Като говорите кой с какво захранил, ние вчера окъсняхме по разходките и минах през един магазин да му взема на мъника някаква каша в бурканче. Аз хубаво му взех и дадох - уж с ябълка круша и бисквитка. Да ама после се оказа, че в бисквитките имало яйце( ама дали и жълтък и белтък кой го знае) та се захранихме с яйце набързо. А днес бяхме на гости на други 2 сладурчета и те имаха храна от детската кухня и опитахме спаначената супа. Т.е. пак жълтък, ама и малко кисело мляко от застройката. За сега никаква реакция :-)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #857 -: Март 21, 2012, 21:59:23 pm »
Като говорите кой с какво захранил, ние вчера окъсняхме по разходките и минах през един магазин да му взема на мъника някаква каша в бурканче. Аз хубаво му взех и дадох - уж с ябълка круша и бисквитка. Да ама после се оказа, че в бисквитките имало яйце( ама дали и жълтък и белтък кой го знае) та се захранихме с яйце набързо. А днес бяхме на гости на други 2 сладурчета и те имаха храна от детската кухня и опитахме спаначената супа. Т.е. пак жълтък, ама и малко кисело мляко от застройката. За сега никаква реакция :-)
Аз не бих си лежала на това ребърце, че сте захранени с яйце, защото и Ивана беше така захранена уж, ама като и дадох чист жълтък, само 1/4 и се обрина и така разбрахме, че е алергична като яде повече. Пак си яде жълтък в бисквитки, но чист не може.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #858 -: Март 21, 2012, 22:06:56 pm »
Ооо, далече съм от мисълта, че със сигурност няма да има проблем с жълтъка. То колко да е имало в 3 лъжици супа. Като го увелича постепенно ще си покаже.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #859 -: Март 22, 2012, 02:34:57 am »
боби, гофрети не съм правила, но палачинките си ги правя без сол, без захар и си ги хапваме като стой та гледай.

аз пак да подхвана темата - при това положение, дето казваш - може в готвеното, но не само яйце - не е ли по-логично да им се дават храни с яйца известно време и после само яйце? ади яде варено и от едни яйца по панагюрски и нямаше проблем, но за принципа се замислих