0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #660 -: Февруари 26, 2012, 19:26:58 pm »
Маринка , не е там ,срущу Била на пазара има една бариера и веднага в дясно е магазина  той е фирмен и там продават само тяхно кисело мляко , сирене и прясно мляко , кашкавал нямат .
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #661 -: Февруари 26, 2012, 20:24:14 pm »
Маринка , не е там ,срущу Била на пазара има една бариера и веднага в дясно е магазина  той е фирмен и там продават само тяхно кисело мляко , сирене и прясно мляко , кашкавал нямат .

мерси, ще го намеря...поне се ориентирах къде се намира  :wink:
мерси много Марги :wink:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #662 -: Февруари 28, 2012, 10:48:14 am »
marigri,да за единия поне за сега и дано си продължава да си спинка,другия Криси с него си се събуждаме по няколко пъти на нощ не знам до кога,но дано и той си преодолее и си израсте нощните неразположения.За сега поне се отказа да хапва :D

А за храненето не ми се ще да ги будя в 6.00 да ги храня заради попарата :lol: ще го мисля някак си,утре ще я предложа в някой си час на деня :P,може би като Боби ще разделя някое хранене

Кисело мляко вече дадох няколко лъжички,но Криси нея вечер се буди още по на често и аз го отдадох на това и повече не съм давала,но скоро започват 9-тия си месец,а киселото мляко е полезно и мисля да подновя даването като следобеден десерт,като теб,че вече не знам какво да давам тогава.
 
Благодаря ви на всички за предложенията
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #663 -: Февруари 28, 2012, 13:48:16 pm »
zdr mili mami neznaex kade da pisha i reshix v tazi temichka az i moito momiche imame proble sled nqkolko sdni shte napravi sedem meseca okaza se che detenceto mi ima alergiq kam mlqkoto i qicata ima li i drugi bebcheta i ako ima mami molq vi pishe te mi iskam da znam kakvo davaxte na vashite bebeta da papkat zashtoto pochti vsichko sadarja mlqko i qica daje i ot xumanata davame reakciq  :x mn mi se izmachi mishkata a az osven plodove i zelencuci nishto drugo ne i davam e i ot nqkolko dni zapochnaxme s pileshko mn shte se radvam ako ima mami s takav problem :) tceluvkki i uspex na vsichki i mn zdravi bebeta
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #664 -: Февруари 28, 2012, 16:21:53 pm »
mn shte se radvam ako ima mami s takav problem :) tceluvkki i uspex na vsichki i mn zdravi bebeta


Аз пък ще се радвам да няма такива с проблема ти!Можеш ли да пишеш на български?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #665 -: Февруари 28, 2012, 16:42:48 pm »
Нимика, няма проблем вече да даваш по-едро смляна храна.
Попарата която давам сутрин е на по-едрички парченца (ако мога така да се изразя за набъбналия сухар  :wink:) и Софи ту дъвче ту гълта направо  :lol: Вечер докато вечеряме ѝ даваме трохички хляб, които тя много старателно дъвче. Пробвай с нещо такова да видиш дали юначето ще започне да дъвче  :)

Искам да ви питам за чушката - кога и как я дадохте за първи път и червена или зелена трябва да е? Че нещо много ни е еднообразно менюто... От бобовите не смея да давам още че ѝ е много чувствителен стомаха и понякога сутрин е такова напъване за пръцкане та чак реве милата  :( :(

За вечеря давам каша от елда, дано я засити за да спи, но нещо не ми се получава  :? (нямам достатъчно кърма, а АМ не пие  :() Преди това давах зеленчуково пюре но педиатърката ми каза че било грешно. Докато бях в Бг давах пюре "Good night"  на Хип и Софи много ги харесваше, но тук няма такива и се чудя с какво да ги заменя  :(

vesibobi , давай безмлечни каши, има достатъчно избор от тях, и се консултирай с педиатър за проблема. Успех!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #666 -: Февруари 28, 2012, 16:44:41 pm »
zdr mili mami neznaex kade da pisha i reshix v tazi temichka az i moito momiche imame proble sled nqkolko sdni shte napravi sedem meseca okaza se che detenceto mi ima alergiq kam mlqkoto i qicata ima li i drugi bebcheta i ako ima mami molq vi pishe te mi iskam da znam kakvo davaxte na vashite bebeta da papkat zashtoto pochti vsichko sadarja mlqko i qica daje i ot xumanata davame reakciq  :x mn mi se izmachi mishkata a az osven plodove i zelencuci nishto drugo ne i davam e i ot nqkolko dni zapochnaxme s pileshko mn shte se radvam ako ima mami s takav problem :) tceluvkki i uspex na vsichki i mn zdravi bebeta

ако имате алергия към млякото, тая алергия би трябвало да е установена от лекар и този лекар би трябвало да ви консултира какво да папкате. това, което пишеш, е абсурдно.
има си специални адаптирани млека без млечен белтък за бебета с алергия към млякото. има си специални схеми за хранене на такива бебета и постепенно привикване към храните с мляко. вземи се в ръце и посети добър педиатър или алерголог да ти напише схема за захранване - не подлагай детето на гладуване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #667 -: Февруари 28, 2012, 16:46:47 pm »
Момичета, имате ли представа, когато ми останат сварени продукти, мога ли да ги пазя за следващия ден или да ги замразя веднага иии... когато са замразени колко трайност имат?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #668 -: Февруари 28, 2012, 16:49:43 pm »
можеш, аз така готвех за два дни. :)
а сварени зеленчуци според мен не е проблем да стоят 48 часа в хладилника.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #669 -: Февруари 28, 2012, 16:59:04 pm »
За замразените зеленчуци знам че могат стоят във фризера около 2 месеца, а плодовете около 1 месец  :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #670 -: Февруари 28, 2012, 17:00:27 pm »
За замразените зеленчуци знам че могат стоят във фризера около 2 месеца, а плодовете около 1 месец  :)

и повече могат, вервай ми :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #671 -: Февруари 28, 2012, 17:02:21 pm »
За замразените зеленчуци знам че могат стоят във фризера около 2 месеца, а плодовете около 1 месец  :)

и повече могат, вервай ми :)

о, да вярвам ти  :lol:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #672 -: Февруари 28, 2012, 17:04:29 pm »
ами 2, аз съм ги държала и по 4-5 м., нищо им няма :lol:
важното е да се докопат хубави градински, чисти с доказан произход зеленчуци и с чиста съвест можете да ги държите цяла зима във фризера и да се готви от тях :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #673 -: Февруари 28, 2012, 18:24:34 pm »
zdr mili mami neznaex kade da pisha i reshix v tazi temichka az i moito momiche imame proble sled nqkolko sdni shte napravi sedem meseca okaza se che detenceto mi ima alergiq kam mlqkoto i qicata ima li i drugi bebcheta i ako ima mami molq vi pishe te mi iskam da znam kakvo davaxte na vashite bebeta da papkat zashtoto pochti vsichko sadarja mlqko i qica daje i ot xumanata davame reakciq  :x mn mi se izmachi mishkata a az osven plodove i zelencuci nishto drugo ne i davam e i ot nqkolko dni zapochnaxme s pileshko mn shte se radvam ako ima mami s takav problem :) tceluvkki i uspex na vsichki i mn zdravi bebeta

Ама как няма да и дваш друго освен плодове и зеленчуци. Купи си АМ без мляко в него. Не може такова малко бебе да кара на зеленчуци и плодове само,  вредно и опасно е!


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #674 -: Февруари 28, 2012, 21:33:38 pm »
За замразените зеленчуци знам че могат стоят във фризера около 2 месеца, а плодовете около 1 месец  :)

и повече могат, вервай ми :)

о, да вярвам ти  :lol:
:-) ама сурови или варени??  :oops:

Да ви попитам за киселото мляко- от кой месец може да се дава и какво - ниско маслено или пълномаслено(купено), или няма проблем да се почне направо с домашно(от домашно си мляко-подквасено)
А предполагам, че се почва с по 1 лъжичка и постепенно се увеличава количеството.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #675 -: Февруари 28, 2012, 22:51:00 pm »
Нимика пробвай го детето ще ти покаже. Моят син е на 8.5м и чак сега не се дави и не плюе по-едри неща, но преди 3 седмици се давеше с бисквити и още не съм повторила.
Надеж аз дадох направо червена печена чушка. Чувала съм, че се почва от зелените, но аз не ги обичам и нямам, а червените са ми домашни. Защо толкова много различна храна от мляко въвеждате? Аз съм въвела 2 хранения и понякога те не са напълно заместени, защото човека не иска.
Иванита киселото мляко мисля, че е по-добре да е пълномаслено, а като можеш да си подквасиш още по-добре. Аз още чакам да ми донесат хубаво мляко за да квася и давам по няколко лъжички купено.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #676 -: Февруари 28, 2012, 23:30:49 pm »
Да ви попитам за киселото мляко- от кой месец може да се дава и какво - ниско маслено или пълномаслено(купено), или няма проблем да се почне направо с домашно(от домашно си мляко-подквасено)
А предполагам, че се почва с по 1 лъжичка и постепенно се увеличава количеството.
До втората годинка всичко е пълномаслено.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #677 -: Февруари 28, 2012, 23:53:20 pm »
иванита, аз започнах към годинката да давам кисело мляко. И все още давам пълномаслено и прясно, и кисело.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #678 -: Февруари 29, 2012, 08:58:41 am »
и аз така знам, че на децата се дава пълномаслено. иначе и аз като скайчето дадох към годинката кисело, прясно може би към година и 2-3м.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #679 -: Февруари 29, 2012, 10:59:33 am »
Надеж, м-и , благодаря ви.Ще го пробвам пак нататък ,все ще стане готов. За попара ,масло и сирене ще почака, сутрешно хранене не замествам още.А и менюто ни хич не е богато и разнообразно,но има време .

Да попитам за Пащърнака-видях на пазара-то едни криви тънки корени-като ги обеля нищо няма да остане?Вземали ли сте и как ги правите?