0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #640 -: Февруари 25, 2012, 16:38:18 pm »
Педиатъра ни настоява да давам попара сутринта е кога да е това сутринта като режима им е:
9-9.30 АМ
12-12.30 пюре
15-15.30 АМ
18-18.30 каша
21-21.30 АМ
имат две заместени хранения вече,а тя ме кара и трето да имат,а от тук прочетеното за бебето до годинката е добре млякото да присъства сутрин и вечер или пак нещо не съм разбрала :oops:. До сега не съм я дала защото имах и друга причина,която вече писах в другата тема.И като съм почнала с питането кога трябваше да се два жълтъка?
И по едро пасирана храна пак не си спомням нека някой ми припомни :oops:
(хванала съм се да чета от началото темите на доктора,от днес започнах да чета и за деца от 1-7,че да съм подготвена,ама то се омотах вече)
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 16:41:57 pm от бина »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #641 -: Февруари 25, 2012, 18:58:26 pm »
Педиатъра ни настоява да давам попара сутринта е кога да е това сутринта като режима им е:
9-9.30 АМ
12-12.30 пюре
15-15.30 АМ
18-18.30 каша
21-21.30 АМ
имат две заместени хранения вече,а тя ме кара и трето да имат,а от тук прочетеното за бебето до годинката е добре млякото да присъства сутрин и вечер или пак нещо не съм разбрала :oops:. До сега не съм я дала защото имах и друга причина,която вече писах в другата тема.И като съм почнала с питането кога трябваше да се два жълтъка?
И по едро пасирана храна пак не си спомням нека някой ми припомни :oops:
(хванала съм се да чета от началото темите на доктора,от днес започнах да чета и за деца от 1-7,че да съм подготвена,ама то се омотах вече)
при нас всяко хранене има АМ. имам 4 хранения: 3 смесени - храна+ АМ и едно само АМ


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #642 -: Февруари 25, 2012, 19:14:54 pm »
Сега се сетих,но не мога вече да го вмъкна в горния си пост какво количество трябва да е АМ  и какво твърдата храна на тази възраст и мога ли да давам нещо м/у храненията,плод примерно

Благодаря Боби,как ги докара 4-ри :lol:,нашите хубавци едвам изтрайват до следващото хранене
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 19:17:15 pm от бина »
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #643 -: Февруари 25, 2012, 20:03:01 pm »
бина ние от началото на 7-я месец ядем попара и страшно много ни харесва,а и ако сте по дребнички като нас е хубаво да им даваш ,че все пак си е калорична и засищаща храна. Аз като има дам попара и ги дьржи повече от 4-ри часа до следващото хранене. Давам я като второ хранене за деня около 11 часа:)))
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #644 -: Февруари 25, 2012, 22:11:03 pm »
Бина ви последно ядете в 21.30 и после чак в 09.30 сутринта....браво  8O :D
Голям сън му удряте  :lol:
Ни почти на същия режим сме като вас, но пием млякото около 5-6 сутринта и после в 9.00 попара.

аз мисля да почвам да давам кисело мляко с нещо за следобеден десерт, моля споделете към коя марка кисело мляко да се ориентирам,кое уж по хубаво  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #645 -: Февруари 26, 2012, 01:52:39 am »
Сега се сетих,но не мога вече да го вмъкна в горния си пост какво количество трябва да е АМ  и какво твърдата храна на тази възраст и мога ли да давам нещо м/у храненията,плод примерно

Благодаря Боби,как ги докара 4-ри :lol:,нашите хубавци едвам изтрайват до следващото хранене
Нямаме проблем. Яде в 8:00, 12:00, 16:0 и 20:00, като последното всъщност съм го разбила на две части.Яде в 20:00 пюре и в 20:45 си пие 120мл мляко. Както го изпие заспива и спи до сутринта.  Храненето в 16:00 го смятам за следобедна закуска :-) и е само АМ , другите са смесени.

Казват, че до една годинка на ден трябва да изпива между 600мл и 1л мляко ( АМ). Така го дават - като количество на ден, не за всяко хранене по отделно. Ние изпиваме по около 550мл, но толкова може, не мога да е тъпча, защото повръща.

Боби
« Последна редакция: Февруари 26, 2012, 01:58:47 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #646 -: Февруари 26, 2012, 10:30:35 am »
Боби, а колко и какво пюре й даваш вечер?
Аз всъщност се чудя нещо: навсякъде пише, че вечер последното ядене трябва да е АМ/ кърма. Защо? Пюретата са по-засищащи, и би трябвало децата да спят повече така, защо те не се дават за "вечеря".


Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #647 -: Февруари 26, 2012, 10:56:57 am »
  Марина ,ние ядем кисело мляко от 9 месец и купуваме само на Алфатар ,за съжаление не го продават навсякъде , а на малко места , ние купуваме от пазара от фирмен магазин , много съм доволна от него , защото е истинско мляко и сирене взимам  от там .                                 
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #648 -: Февруари 26, 2012, 11:04:47 am »
  Марина ,ние ядем кисело мляко от 9 месец и купуваме само на Алфатар ,за съжаление не го продават навсякъде , а на малко места , ние купуваме от пазара от фирмен магазин , много съм доволна от него , защото е истинско мляко и сирене взимам  от там .                                 

Марго...това да не един павильон до гаражите, а от другата страна продават дюнерите  8O, бях купила от там сирене и кашкавал един път и видях, че имат и кисели млека тяхно производство, но каква марка хич не съм и погледнала  :oops: :oops:

все едно от Бебе Депо карам само направо и излизам точно пред магазина,дали за същия става въпрос  :oops:

много ти Благодаря :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #649 -: Февруари 26, 2012, 11:37:12 am »
ivanita, зависи от пюрето. Ако е някой гол морков, примерно, надали ще е по-засищащо от мляко. Иначе май като причина казват, че по-трудно се обработват и да не им е тежко на стомахчетата нощем. Ама аз какво тръгнах обяснения да давам, като моето на 7 месеца още си яде по два пъти през нощта  :oops:. Чудя се и аз кога се почва с истинска вечеря?
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #650 -: Февруари 26, 2012, 13:56:10 pm »
Маринка,точно за сьщото място става вьпрос за млякото на Алфатар,спомням си ,че всичките ми колежки през обедната почивка все ходеха да купуват сирене,мляко от там и казваха,че това е единственото място вьв Варна с истинско мляко,на мен ми е далечко,но ще порьчвам на мьжо като се прибира да купува,и аз мисля да го почвам вече,от доста време отлагам момента. То аз с тази кухня прясно мляко им давам,а кисело още не сьм:)))
  А за това колко АМ трябва да изпива детето на ден е много относително,моите от както ги захраних едвам сутрин и вечер мога да ги изльжа да пият мляко,сьбира им се около 400 мл за 24 часа.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #651 -: Февруари 26, 2012, 16:53:43 pm »
 Я кажете за патладжана. Има ли специална забрана за него или просто, защото е тежка храна, не се дава?
 
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #652 -: Февруари 26, 2012, 16:55:46 pm »
и аз за патладжана  :lol: и гъби, но не култивирана печурка, която съм давала, а манатарки примерно или други горски гъби от кога се дават?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #653 -: Февруари 26, 2012, 17:11:26 pm »
Боби, а колко и какво пюре й даваш вечер?
Аз всъщност се чудя нещо: навсякъде пише, че вечер последното ядене трябва да е АМ/ кърма. Защо? Пюретата са по-засищащи, и би трябвало децата да спят повече така, защо те не се дават за "вечеря".
Давам смесено пюре с месо, зашото тогава е единственото ядене, което давам с месо. В него слагам една мерителна лъжичка от АМ-то каша. С Ивана различно процедирах и и давах каша с АМ или с кисело мляко следобяд, но тя мисля, че имаше едно хранене повече на тази възраст, не помня вече.
Не знам защо е това за последното хранене. Аз лично винаги съм давала АМ като последно, но не мисля, че съм го чела някъде. Дори и на Ивана сега последното което слага в стомаха си е мляко.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #654 -: Февруари 26, 2012, 17:14:39 pm »
Мидж, Ники се самозахрани с гъбена салата от задушени на тефлонов тиган гъби преди 4 седмици.
Никакви реакции нямахме, освен, че сега ни гони да яде от нашите чинии всичко гъбено :lol:
[/url][/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #655 -: Февруари 26, 2012, 17:23:21 pm »
jasmin_veni, значи да не бързам, че много обичам гъби и ще ми ги изяжда :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #656 -: Февруари 26, 2012, 17:30:48 pm »
Аз пък на Митко чак вчера му дадох от гъбената супа дето правих.Не че съм чакала,просто не съм готвила.Много му хареса :)

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #657 -: Февруари 26, 2012, 18:23:04 pm »
jasmin_veni, значи да не бързам, че много обичам гъби и ще ми ги изяжда :)

Без майтап. От както научи, че яденето на големите е по-вкусно, само ме гони да ми яде от чинията, даже си топва носа 8O Спрях да ползвал сол и черене пипер и минах на почти бебешка кухня. Да не говорим, че ми изяжда всички домати в салатата, ама не ще зелената салата :lol:
[/url][/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #658 -: Февруари 26, 2012, 18:43:50 pm »
И аз не му готвя отделно вече. По-малко сол, по-малко подправки и така.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #659 -: Февруари 26, 2012, 19:20:18 pm »
А кога  децата започнаха да ядат по-едро пасирана,намачкана храна или да се усещат да "дъвчат" подадено парченце ?
Калоян яде с апетит пюретата,но само гълта.
Дам ли по -едро ,директно гълта и почва да се дави .
Опитах да давам парченце картоф,тиква,ябълка-ми той не се усеща да го смачка с венци,а иска да глътне и се задавя,чак се уплаших.
Да опитвам ли ,по- нататък ли ,как да разбера кога е готов?

Гледам didon пише ,че адашчето иска да дъвче и гризка,а ние само гълтаме ...