0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #400 -: Януари 21, 2012, 00:07:03 am »
И аз загрях за каква единица говорите  :lol:.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #401 -: Януари 21, 2012, 10:09:06 am »
Сега аз като една малоумна да попитам дали съм разбрала за глутна :lol:Повечето ще си кажат Оффф,пак ли с този глутен съжалявам за което.
Започвам да го давам като начало по малко като всяка нововъведена храна,след това може да се дава като цяло хранене което съдържа глутен.
Хубаво е да се дава в продължение на месец поне за да може да се наслой в организма за да се види дали има някаква реакция.
А каква трябва да бъде тя?
За предпочитане е да се въведе през 6,7,8 месец според както реши родителя.
За предпочитане е да се започне с овес-ръж-ечемик-пшеница,защото първите са с по ниско съдържание на глутен.
Предполагам няма значение дали ще се въведе като каша,пюре или др.
Ако нещо изпускам някой да допълни :oops: или да ме поправи.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 10:33:54 am от бина »
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #402 -: Януари 21, 2012, 10:25:50 am »
Бина,аз го вьведох малко след навьршването на 6-я месец,с каша. Взех тази на ХИП,лека нощ с ябьлката,не сьм го вьвеждала поетапно,ами направо си им направих по една порцийка каша колкото за едно ядене,но и както писаха другите момичета тук,непоносимост кьм глутен имат много малко хора. Вие вече сте големи,така че можеш да им даваш,а с каква храна ще го вьведеш,поне за мен това нямаше особено значение,просто така се получи по случайност че го вьведох с каша,но и с друго да си решила,пак става:)))
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #403 -: Януари 21, 2012, 10:42:01 am »
Момичета,по-назад коментирахме ,но ще върна отново темата за  заместване на хранене .Че в по-редно да не се замества изцяло млечно хранене.


Знам ,че някой писаха ,че кърмят около час  преди пюрето или след него.

Проблема е ,че Калоян не спира да зяпа на лъжицата и не знам колко да му давам .
Това дето детето щяло да покаже като не иска повече-не важи .
Зяпа и няма мярка за ситост,докато не спра и не се оригне.
Откакто се захранихме и цицата не пуска,и от шишето ще смуче колкото има ,и на лъжичката зяпа.

А тези ,които са на Ам как процедират ?

« Последна редакция: Януари 21, 2012, 10:57:19 am от nimika »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #404 -: Януари 21, 2012, 11:06:35 am »
Нинче, досега не сме заместили хранене. Първо давам пюре/каша, след това кърмя. Жорко обикновено изяжда 90-100 мл ( контейнерче на Авент), което се равнява на 125 гр, т.е. едно малко бурканче. Много рядко се случва да изяде 120-140 мл и да не иска да го кърмя.
За разлика от твоя Коко, Жорко като се насити на пюрето/кашата започва да се дърпа, да плюе и аз естествено спирам да го храня.

Вариантите са ти:
-заместваш изцяло храненето( обедно и/или следобедно);
-даваш около 100-110 мл пюре и после кърмиш

АМ + 1 мезурка оризово брашно давам на последното хранене в 21.30-22.00ч.

През нощта кърмите ли се?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #405 -: Януари 21, 2012, 11:34:21 am »
Ами аз бях заместила хранене(малко му давах,колкото да се успокои , да суче след пюрето ).

Но първо се опасявам за кърменето ,че и през деня ще станат големи паузи ,а и нали до годинка основната нужда била от мляко.

Опитвах варианта първо кърмя ,после пюре -е,не спира да зяпа на лъжицата.Кеф ли му ,интересно ли -не знам,но не мисля, че е глад.Пробвах да видим кога ще спре -ами изяде 250 гр  и повече и все зяпа ,та ако разчитам на него да спре- не става.После и гърдата пак е готов да поеме.

А да кърмя час преди/след пюрето ми се струва неудачно,да не върнем рефлукса с толкова чести хранения.

Може би наистина варианта да дам стотина грама пюре и после да кърмя е най-удачен ,но така не знам какво изсуква .Че след паузите ,които направихме ,не знам по колко кърма  ще има наобяд и следобяд .

Вечер той не се буди .Спи си -та аз насила да го будя -ела ,цокай -няма да го тормозя .Ако поиска -съм на разположение разбира се :wink:
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 11:45:34 am от nimika »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #406 -: Януари 21, 2012, 11:52:08 am »
Не би трябвало да ти е намаляла много кърмата за обедното и следобедното хранене. Според мен би трябвало да се регулира.
Ако искаш давай по 120 мл, след това кърми. Виж детето как ще реагира, ако мрънка и е гладно, ще му увеличиш дозата на пюрето с 10-20 мл.
250 гр. не е ли много за тази възраст?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #407 -: Януари 21, 2012, 12:06:55 pm »
nimika, отглеждам същата ламя, но от женски пол :D Храни се от шише, гърда и лъжица с еднакво настървение.
Колкото и да дам, тя иска още. Сутрин пие по 160 мл. АМ, като свърши чак на рев отиват нещата, че е свършила манджата. Ама вечер пие по 200 мл. и ситуацията е същата. Та разбрах, че състоянието ситост го няма при моето дете.
Когато си види шишето с млякото или гърдата, настава неистова радост. Затова и не бързам да замествам хранене.
Процедирам така:
Давам бурканче от 125 гр. и след това АМ или кърмене. София след пюрето никога не е отказвала мляко.
Така хем хапва твърда храна, хем не сме махнали наплъно млякото на обяд и следобяд.
Кашите, които купувам са безмлечни и ги приготвям с АМ.
Мисля така да карам до годинка.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 12:14:24 pm от Ники »

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #408 -: Януари 21, 2012, 12:36:50 pm »

250 гр. не е ли много за тази възраст?
Именно -много е .Това беше за опит да видя кога ще спре , ама не приключих опита  ,  а  го прекратих   :lol:

Аз се опасявам , че твърдата храна му  е дошла множко и не я усвоява,и за това не  е  качил нищо последния месец. Отделно ,че  ака  обилно  сутрин , обед и вечер .

Ще продължа  тези дни с  125 -150 гр пюре  и после кърмене  и ще видим ламята как ще се държи .

Ники , ти кога даваш Ам и кога кърма  след пюрето ? В смисъл кога преценяш , че е нужно да е Ам  и защо / недостиг  на кърма ли / ?
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 12:38:23 pm от nimika »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #409 -: Януари 21, 2012, 12:51:04 pm »
 Това, което се сещаме, че децата имат нужда от повече течности с въвеждането на твърда храна. Ако не пият вода, със сигурност ще искат мляко, дори и да не са гладни... Нинка, пробвай с чайче или вода, след голямо количество пюре
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #410 -: Януари 21, 2012, 12:59:25 pm »
дидонче , давах водичка , пийваше  по малко  .
Тези дни , когато  предлагам гърда след пюрето , не пие толкова вода , но пак се кефи на шишето и   пак близва малко вода.

Оф , тези които са на АМ , поне знаят колко пюре , колко  мляко е изпило детето и не се чудят и маят  стига ли му , не му ли стига.

Абе аз щастливо и мирно си живеех с мисълта , че всичко е наред и  малчо изглеждаше ок , докато не ни претеглиха .  Въпреки , че педиатъра ме увери , че не е  голям проблем ,  аз кво толкова се притесних.

Вечер нали няма смисъл аз да развалям съня и на двами ни , за да го храня , след като той сам не се буди ?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #411 -: Януари 21, 2012, 13:06:56 pm »
Нинче, Жорко през 5-ти и 6-ти месец качва по 250 гр, а в началото качваше по кило и отгоре. И аз се притеснявах дали му стига храната, но детето е тонично, играе и се храни толкова, колкото му е необходимо. Предполагам Коко е порастнал на сантиметри?
Не го буди и не му връщай нощното хранене, детето си хапва много добре през деня.
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #412 -: Януари 21, 2012, 13:26:36 pm »
Относно качването на килограми,и ние сме така,почти не сме мрьднали последния месец,но педиатърът ми каза че след 6-я месец,до годинката ще се качва по 200-300 гр. на месец,тя ми вика-прдстави си до 1 год. да качват все по 1-1,5 те на годинката ще да 15 кила че и повече,така че това е сьвсем нормално,просто с порасването имали и повече движение и така. Аз сьщо логически така си го обяснявам,ами те вече почти не спьт през деня,тези крака и рьце не ги спират,все нещо правят с тях. А за храненето,ние еднакво вкусно ядем и от шише и от льжичка,особено тези каши с плодове,направо мен ще изядат,такива големи усти отварят. На Димана пьк много и допадна и попарата от 2-3 дена им правя сутрин докато не спра да и давам все зяпнала стои,а тези 5,5кг. няма  мьрдане от тях,видяло се е то че манекенка ще става:)))
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #413 -: Януари 21, 2012, 14:07:53 pm »
nimika, София от доста време е на смесено хранене, поради недостиг.
Кърмя в 6-6:30 ч, след кашата и още един път. През другото време е АМ.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #414 -: Януари 21, 2012, 16:25:56 pm »
 Разбира се, че в един момент спират да наддават с темповете, с които са наддавали в началото, и това е съвсем нормално. Дори си има и положителна страна. Как ще вдигне Кокето дупето, като стане време за ходене, ако всеки месец качва по кило :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #415 -: Януари 21, 2012, 18:12:11 pm »
Започвам да го давам като начало по малко като всяка нововъведена храна,след това може да се дава като цяло хранене което съдържа глутен.
Хубаво е да се дава в продължение на месец поне за да може да се наслой в организма за да се види дали има някаква реакция.
А каква трябва да бъде тя?
Много добър въпрос. Симптомите са разстройтво, подуто коремче, слаб апетит, загуба на тегло - нищо специфично, но все са разни свързани с червата. Ако имате такъв проблем тогава споделяш с педиатъра. Ако бебето развие целиякия, симптомите може да ги забележиш между 9 и 18 месеца.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 18:18:08 pm от Bobbie »


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #416 -: Януари 23, 2012, 12:38:38 pm »
В кой момент трябва да започна да предлагам по-едро пасирана храна ?
В смисъл има ли значение ,че сме захранени по-късно и не съм въвела всичко ,и като предлагам нови неща ,пасирани се очаква да ги приема по-добре или няма значение?

Май  да опитам  пък той сам ще покаже.Но както гълта като ламя ,се притеснявам  ,дали няма да му приседне  :?



И за чашите-май е време да опитам вода с такава  например:

http://www.ibebe.bg/hranene/bebeshki-shisheta/mam-prehodna-chasha-za-bebeta-mek-nakrainik.html
То не че пие мн вода,но все пак  време ли е да свиква?


Ще съм благодарна за модели ,които са харесали на сладурите,дано не се наложи да купувам н-брой вида.
Иначе за биберона-пие мляко и от  единичката,и от двойката ,и от позиционния на чико и не забелязвам да има претенции.
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 12:42:18 pm от nimika »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #417 -: Януари 23, 2012, 12:55:40 pm »
Момичета, млякото НАН АР ,дали запича? и ако е така, как мога да го "оправя"? Вчера на обяд направо си изака твърдо, дадох му 2-3 лъжички круша - следобяд акото беше зеленикаво, но полутечно.
Благодаря за съветите относно началното захранване - последните 3-4 дни му дадох тиква с морков и тиква с картоф - ами яде ги.Е, не умираше от кеф, но нямаше муцуни на отвращение :-) и  почти не връщаще храна. Според мен предишните просто не ги е харесвало. Но ще карам по-бавно със захранването.
Другото което ме интересува е: Започнах с зеленчуците( дала съм морков, тиква, картоф и пащърнак) ДАвам ги на обяд и после дохранвам с АМ. Сега като искам да му дам някакъв плод кога да го давам? (Да спомена че съм дала само по 1-2 лъжички да пробва ябълка и круща пак на обяд, но не знам дали е правилно така)
Какъв друг зеленчук мога да му дам?


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #418 -: Януари 23, 2012, 13:16:49 pm »
Може алабаш, сладък картоф, тиквичка зелената.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #419 -: Януари 23, 2012, 14:50:54 pm »
В кой момент трябва да започна да предлагам по-едро пасирана храна ?
И за чашите-май е време да опитам вода с такава  например:
За храната по наедро - аз почнах от началото на 8 месец (захранене е само с всички зеленчуци и глутен, без всички меса); ама нямам теория защо, просто има такива бурканчета, и по теля, по теля... Не всичко яде обаче, но няма страшно, не е останал ненаучил се да дъвче възрастен  :wink: Аз просто си го подготвям за неясното бъдеще, което го очаква като се върна на работа (което вече ми се струва утре :( )

А чашата си много обича от 4 месец: http://kasida.bg/avent-chasha-magic-s-kartinki-i-s-dryjki-s-mek-nakrajinik-200-ml-206-8871.html. Ама и нея съм я купувала на цвят и за зайчето :-) Повърхностна съм, признавам си....