0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #640 -: Декември 13, 2015, 12:06:44 pm »
Sandra добре дошла при нас аз бях с кашлица и гърлобол и си взех пастили за смучене и билкови лукчета не съм сигурна но мисля че не е хубаво в ранна бременност парацетамол  бързо оздравяване ти желая
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #641 -: Декември 13, 2015, 12:15:16 pm »
Ох и мен много ме е страх,но моя позната акушерка ме увери че мога да взимам парацетамол.
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #642 -: Декември 13, 2015, 13:20:22 pm »
sandra_dp, добре дошла :). Аз бих те посъветвала да се опиташ да не пиеш лекарства. Опитай с инхалации с морска сол за синузита, прави си промивки на носа с физиологичен разтвор, билкови лукчета (както те е посъветвала и Елиза) и чай от шипка, за да си набавиш витамин Ц.
« Последна редакция: Декември 13, 2015, 13:22:12 pm от Sweet Angel »
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #643 -: Декември 13, 2015, 13:40:43 pm »
Благодаря ти sweet angel.
Правя всичко-да,но ме е страх да не повиша температурата и на няколко пъти взех парацетамол.Само чай от шипка нямам ще взема и от него.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #644 -: Декември 13, 2015, 14:04:45 pm »
Ейййй, Сандра, здравей. Много се радвам за теб 😊😊😊 Аз даже антибиотик съм пила в ранните седмици, естествено предписан от лекарката ми. И аз знам, че може да се пие Парацетамол, аз съм пила 2 пъти по половин таблетка, но пак лекарката ми е казвала колко и кога.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #645 -: Декември 13, 2015, 14:46:39 pm »
Добре дошла Сандра, ти вървиш горе долу с мен, аз съм 7г.с и 4дни :)

Почивай си, повече плодове и сокове и по-малко лекарства, че сега до 13-та седмица е най-важно да внимаваме с химиите :)

Аз нещо не мога да си почивам много, но като се прибера лежа предимно. Аз съм на утрегестан 3х2 вагинално, че ми беше нисък прогестерона в началото на бремеността, а и с дъщеря ми прокървих към 7г.с поради същата причина и съм на лекар в края на седмицата. Дано всичко да е наред и скоро да го спирам, че ми е дискомфортно и все забравям да го сложа през деня  :?


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #646 -: Декември 13, 2015, 15:15:19 pm »
Е,момичета,да се запиша и аз в хубавата темичка.Бременна съм в 8г.с и няколко дена.За сега всичко е наред,надявам се и докрая да е така.Леко бременеене момичета :D
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #647 -: Декември 13, 2015, 17:11:09 pm »
Ейййй, Сандра, здравей. Много се радвам за теб 😊😊😊 Аз даже антибиотик съм пила в ранните седмици, естествено предписан от лекарката ми. И аз знам, че може да се пие Парацетамол, аз съм пила 2 пъти по половин таблетка, но пак лекарката ми е казвала колко и кога.
Благодаря ти бонболини,най-на края и аз стигнах до тук,но съм доста притеснена с моя вирус ...Дано ми мине бързо.Вие колко сте пораснали  8 :lol:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #648 -: Декември 13, 2015, 17:52:59 pm »
ДОбре дошли на всички! Сандра аз съм в 14 г.с. почти и досега два пъти се разболявах с кашлица, но без температура. Пих разтворим тайлол, за гърло трахизан за смучене, а за кашлицата сироп проспан. Всичко е по лекарско предписание. Нормално е сега да се разболяваме, сезона е такъв, а имунната система е отслабена. Всичко ще е наред, не се притеснявай, ще се оправиш.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #649 -: Декември 13, 2015, 19:43:06 pm »
Благодаря Галя,
доста се поизмъчих вече мисля че се подобрявам.Само да мина и преглед за да съм спокойна за бебето.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #650 -: Декември 13, 2015, 19:44:04 pm »
Здравейте, момичета! :) Чета ви от известно време и все се чудех кога да ви се представя. Е, реших се. :) На 30г. съм и съм бременна за втори път. Сега съм в 12г.с.+6 дни. Имам близначета - момченца на 3г. Сега съм по-страхлива от предишния път. Прокървих в 10-та г.с. Не ми казаха точната причина - или нисък прогестерон или, че се случи на датата на обичайния ми цикъл. Ужасена съм, че тази дата ми предстои в близките 1-2 дни. Сега съм на увеличена доза Утрогестан (3х2) вагинално и Но-шпа. Тази седмица съм на лекар, да видим какво ще ми каже.  osi_10
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #651 -: Декември 13, 2015, 20:47:19 pm »
Добре дошли на  Sandra_dp и Alice 85! Желая ви лека и безпроблемна бременост.
Sandra аз бях с ужасна хрема,запушен нос,червено гърло,кашлица и ме болеше леко отгоре на скулата сякаш като за синузит-пиех прополки за гърло,мазах си сливиците с морска сол(само и само да спра зачервяването за да не вдигна Т' или за да не си докарам ангина),също и с пипетка си слагах по 6 капки разтвор от вода с мн.малко морска сол-задържах така в 2-те ноздри и после издухвах всичко(по няколко пъти на ден).Дано се оправиш бързо.
Alice 85 стискам ти палци да не се повтаря повече това прокървяване и да ни донесеш хубави новини от прегледа .
« Последна редакция: Декември 13, 2015, 20:51:25 pm от zyza »
   
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #652 -: Декември 13, 2015, 21:07:03 pm »
Благодаря ви за милото посрещане! :) Дано всичко е наред, въпреки, че преди малко намерих кръв по превръзката си след ходене по малка нужда. Това, което забелязах е ужасно тъмната урина, която отделих, почти кафява. Кръвта не е от влагалището(така мисля), тъй като няма никакви следи от нея. В готовност съм да тръгна за болницата, ако се наложи. Лошото е, че съм в малък град и трябва все да пътувам до съседния голям. Само проблеми :(




Поправка: Открих си голяма пъпка, точно на мястото, от което избърсах кръвта. Болезнена е, дано се размине.
« Последна редакция: Декември 13, 2015, 22:08:44 pm от alice85 »
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #653 -: Декември 13, 2015, 21:57:58 pm »
Алис много неприятно....
Трябва да отидеш до болницата стискаме палци и се молим за теб
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #654 -: Декември 13, 2015, 22:21:24 pm »
Сандра, при втората ми бременност боледувах много пъти. Важно е да не се поддържа висока температура. Лекар ми е изписвал дори двойната доза парацетамол (по принцип е 3х500 мг, аз пиех 3х1 г). Три пъти ми се наложи и да взимам антибиотик (не съм го взимала лекомислено, предписван от лекар, понеже иначе не можех да се излекувам дълго време). Първото ми боледуване беше директно след трансфера (зарази ме голямото дете). Тогава взимах парацетамол, защото вдугах температура.
Не се притеснявай! Всичко ще е наред.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #655 -: Декември 14, 2015, 07:46:21 am »
Явно и аз няма да мина без антибиотик,защото започвам и кашлица :(
Но вярвам,че всичко ще е наред.
Док ми каза вит Ц,парацетамол,олинт за носа,дори и биопарокс.Но имам болки в гърдите и днес четвърти ден съм още отпаднала,ще взимам антибиотик.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #656 -: Декември 14, 2015, 07:49:00 am »
За кашлицата може да пиеш сироп проспан, на мен много ми помага и бързо облекчава. Бързо оздравяване и бъди спокойна.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #657 -: Декември 14, 2015, 07:53:50 am »
Явно и аз няма да мина без антибиотик,защото започвам и кашлица :(
Но вярвам,че всичко ще е наред.
Док ми каза вит Ц,парацетамол,олинт за носа,дори и биопарокс.Но имам болки в гърдите и днес четвърти ден съм още отпаднала,ще взимам антибиотик.
Не е важно какво ще вземаш, а да не е самолечение.

Виждам, че се увеличаваме, което е страхотно! Добре дошли на престрашилите момичета и успех  :D
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #658 -: Декември 14, 2015, 08:53:37 am »
Спомням си, че при първата си бременност се разболях още в самото начало. Тогава ми изписаха сироп Стодал за кашлицата и Тантум Верде за гърлото. Парацетамол също съм пила, понеже пък страдах и от главоболие. Наскоро вземах хапчета за смучене Фитолор. Желая ти бързо оздравяване! :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #659 -: Декември 14, 2015, 12:25:05 pm »
Момичета, и аз настинах :(
Моят док ми изписа Фитоназал за хремата и прополки за гърлото, парацетамол при нужда. За сега нямам температура, но много кихам и при всяко кихане се напряга корема ми...дано не е опасно!