0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #620 -: Декември 10, 2015, 22:40:54 pm »
Еййй много се радвам за Нелка и такова вълнение ме е обзело... :cheerleader: Нелка като се опознаете с бебка, пиши как сте и всичко нормално ли мина.
м-и, не се притеснявай, че на моменти ти е заспало. Аз бях така като влязох в осми месец и енергията ми постепенно се изпаряваше с всеки изминал ден и така ме мързешееее  :D. Сега спя и през деня и през нощта, нещо което не ми се е случвало от месеци  :D :D .

milh, verechiria стискам ви палци всичко да е наред! 
Poli, добре дошла и дано изкараш много лека бременност със сладък пухкав финал  :lol:

На всички момичета пожелавам спокойни дни до края и много леко и безпроблемно раждане. Прегръщам ви всички  :grouphug: ...нещо хормона ме е треснал днеска, голяма еуфория ме тресе....
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #621 -: Декември 11, 2015, 06:44:10 am »
Едит, то си е време за еуфория при теб  :D Аз ще се оплаквам по-често, че май ми минава  :lol:
Сега съм на нов странен режим, ставане в 5 и заспиване с кокошките  :lol:
milh, какво е индукция? Иначе апаратите явно производствено им дават отклонения, гледам си листите от ФМ +-100гр пише, отделно лекарят не е машина, а и бебето се движи. Аз като няма фрапиращи отклонения не се шашкам, че даже на едното бебе обиколката на главата е 2 седмици назад, еми може ли пък всички да са с големи глави?! Стискам палци на теб и verechiria всичко да е наред и никой да не се ражда много рано!
Poli, добре дошла! Лека бременност!
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #622 -: Декември 11, 2015, 07:24:55 am »
galina_89m, ние с теб ще вървим една до друга :) моя  термин е изчислен за 14.06!
А нали, дай боже, ще дойдат и други мами! Така, че споко!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #623 -: Декември 11, 2015, 08:22:21 am »
Много се радвам за майчетата с хубавите новини ( честито Нелка   :cheerleader: )    и искрено съчувствам на тези с недотам хубавите!
Кураж, момичета, ще се справим с всичко в името на нашите малки слънчица, нали verechiria!
Нашият малък мъж вече е около 720 гр., много е жизнен и подвижен. Сутрин и вечер вече си имаме традиционно време през което аз лекичко си галя коремчето, а той ми отговаря с най-сладките ритничета. Голямо щастие е за мен!  :D

Момичета, от няколко дни ми заглъхва доста често лявото ухо /нямам високо кръвно/.  Бихте ли споделили някакво безопасно и ефикасно средство за лечение, което сте ползвали!  :ask:
« Последна редакция: Декември 11, 2015, 08:32:49 am от wild cat »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #624 -: Декември 11, 2015, 11:08:53 am »
wild cat, да имаш течност в ухото или болка е проблем, за заглъхване нямам идея. На мен ми пукаше носа по едно време, все едно се отпушва, а реално си дишах, но това сигурно е свързано със все пак отеклата лигавица в моят случай. Слагам един спрей като стане супер зле и не мога да дишам през носа вечер, изписа ми го специалист УНГ, ако мислиш, че ще ти обърнат внимание, отивай и ти.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #625 -: Декември 11, 2015, 13:35:01 pm »
Поли, честито и лека бременност и от мен! Аз съм в 7г.с.+5, на теб кога ти е терминът?

И при двата ми прегледа бях под напрежение заради зацапване и за това така и не попитах  :D. Следващия ми преглед ще е вече официалното ми записване и ще питам

Благодаря на всички за топлото посрещане  :bighug: :bighug: :bighug: Иначе аз от тази сутрин съм с гадене. Беше кратко, но определено е гааадно. Мисля, че кафето го провокира. Май ще го отказвам
« Последна редакция: Декември 11, 2015, 13:39:30 pm от poli_s »
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #626 -: Декември 11, 2015, 13:45:46 pm »
Поли добре дошла при нас.
Вилия радвай се че неразположенията отминават, това е добре. Не е хубаво когато се мъчиш като мен. Отключват се милион гадости.
Мен ме изписаха, стоя си тихо и кротко. Емоционално съм зле, няма да и лъжа. Стреса си беше голям.
Нелка е родила и какво стана с толкова нови момичета? Една по една освобождавате дансинга. Не мен ми е прекалено рано и изобщо няма да се разберем с малкия. Дано не се влошавам повече.
Успех на всички.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #627 -: Декември 11, 2015, 15:54:44 pm »
Момичета, от няколко дни ми заглъхва доста често лявото ухо /нямам високо кръвно/.  Бихте ли споделили някакво безопасно и ефикасно средство за лечение, което сте ползвали!  :ask:

Аз бях със заглъхнали уши около две седмици, първо се редуваха ляво-дясно, но няколко дни бях и с двете едновременно. Всичко си мина от само себе си точно както казах за около две седмици. Нямаше смисъл да ходя на лекар, защото тук не изписват нищо на бременни, но ако искаш консултирай се със специалист.
За бебчето ти - радвам се, че всичко е наред, наслаждавай се на тези нежни моменти, това е най-прекрасното нещо, да го усещаш как те поздравява с ритниче и как се радва на всеки твой допир :)
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #628 -: Декември 12, 2015, 14:39:52 pm »
wild cat, веднъж ми се е случвало да ми заглъхне ухото. Ходих на УНГ и ми го отпушиха с промиване само. напълно безболезнено е. Оказа, че се е запушило от претриване с клечката за уши. Оттогава много внимавам с тези клечки.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #629 -: Декември 12, 2015, 15:25:40 pm »
Нелка, честито. Да ти е живо и здраво бебчето.
Честито и на новите момичета. Пожелавам ви лека бременност и щастлив финал.
Момичета, днес съм с ужасно главоболие. Случвало ми се е вече няколко пъти, откакто забременях, но днес продължава дълго и е много силно. Какво мога да пия, което да не вреди на бебето?


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #630 -: Декември 12, 2015, 15:28:38 pm »
Forest rain, за главоболието може да пиеш Парацетамол.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #631 -: Декември 12, 2015, 16:13:23 pm »
Нелка, честито. Да ти е живо и здраво бебчето.
Честито и на новите момичета. Пожелавам ви лека бременност и щастлив финал.
Момичета, днес съм с ужасно главоболие. Случвало ми се е вече няколко пъти, откакто забременях, но днес продължава дълго и е много силно. Какво мога да пия, което да не вреди на бебето?
1 kaфе примерно? Помня при първата ми бременност имах един такъв дълъг ден с ужасно главоболие. По принцип със си с ниско кръвно и тогава нещо кафето не ми понасяше известно време, та го бях отказала. Е накрая в 10 вечерта не издържах вече от главоболие и последвах съвета на близките ми и изпих едно кафе. Веднага ми мина главоболието с едно толкова просто решение. та ако си сигурна, че не се касае за обратното, т.е.високо кръвно, изпий едно кафе.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #632 -: Декември 12, 2015, 16:24:04 pm »
Forest, премери и кръвното.
Индукция е така нареченото предизвикване на нормално вагинално раждане :) чрез медикаменти и пукане на мехура. За да стане  трябва да има известно скъсяване,  разширение, омекване, центриране на маточната шийка и т.н
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #633 -: Декември 12, 2015, 16:55:08 pm »
Verechiria как си?- пази се и си почивай много.
Поли честито,лека и безпроблемна бременност ти желая!
Аз започнах всяка сутрин да пия по едно мляко разредено с вода и около 15 зрънца нескафе-но нещо не ми понасят млечни.Сутрин понякога много ми е обложен езика-как е при вас.
Моето ухо пукаше по едно време сякаш имаше вода в него,тогава бях и болна,хремева,кашлях-правих си промивки на носа с вода и морска сол и така и пукането ми изчезна.
Преди 3 дни гледахме бебките на видеозон,но не беше много хубава картината като на предния.И другата бебка се е обърнала с главата на долу.Преди 4 седмици са биле по 850/860г. а сега са по 1350/1495. Хемоглобина ми се е вдигнал на 107.Откриха ми някаква завишена стойност в урината-питаха ме дали имам зацапване или кандида-казоха да пия повече вода-сигурно от там идва това лепнене в устата и обложен език.
Нека Господ и Богородичка бдят над всички нас и ни пазят!
   
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #634 -: Декември 12, 2015, 17:14:31 pm »
zyza, това което описваш може и да е кандидоза, много често се случва при бременни жени и не е "болка за умирачка" разбира се. :) Пусни си една МБ, за да се види има ли, няма ли такъв проблем, пък ако е това - лекарят ще ти назначи терапия, съобразена с бременността ти. То не, че друго, ами ако са гъби и не се овладее размножаването им - в един момент може да ти стане крайно дискомфортно - парене, постоянни сърбежи и пр.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #635 -: Декември 12, 2015, 17:45:47 pm »
Много благодаря за отговорите, момичета.Измерих си кръвното- 100 на 60, както обикновено.
Verechiria, дано това да е последното неприятно преживяване и оставащите месеци да минат леко.



*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #636 -: Декември 12, 2015, 17:46:30 pm »
Да и мен за парене ме попитаха но аз нямам-дано и не се появява,че е отвратително.Трябва да ям повече зеленчуци,сурова храна и по малко със сладкото.Исках да ви питам дали си хапвате по малко  шоколад и дали той може да предизвика контракции? -аз се подслаждам от време на време с по 3-4 парченца.
« Последна редакция: Декември 12, 2015, 17:48:12 pm от zyza »
   
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #637 -: Декември 12, 2015, 18:10:11 pm »
Няма вероятност шоколада да предизвиква контракции, а ако ти се пие кафе, защо просто не пиеш едно кафе както си го обичаш?
Forest, премери и кръвното.
Индукция е така нареченото предизвикване на нормално вагинално раждане :) чрез медикаменти и пукане на мехура. За да стане  трябва да има известно скъсяване,  разширение, омекване, центриране на маточната шийка и т.н
Слава Богу само пукането съм преживявала  :lol:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #638 -: Декември 12, 2015, 18:26:06 pm »
Zyza аз не ям по малко шоколад а по много винаги ям когато искам и каквото искам даже и кафе започнах сутрин по едно заради ниското кръвно личната лекарка ми каза че няма никаква опасност
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #639 -: Декември 13, 2015, 11:15:08 am »
Здравейте момиче приемате ли нови попълнения?
От давна ви чета,но все не ми достига смелост да се запиша в темата,защото още не мога да повярвам какво ми се случва :)Честито на Нелка да са много щастливи!
В 8г.с. съм и ме хвана лош вирус с ужасно течащ нос отпадналост главоболие.Имам и синузит,което усложнява нещата,сега не мога и да пия лекарства които го облекчават,не мога и да се свържа с лекарката ми...Само вит Ц и парацетамол и физиологичен разтвор.Притеснявам се за бебето.Вие как сте, прекарва ли сте вирус в толкова ранна бременност?