0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #320 -: Ноември 01, 2015, 20:29:45 pm »
Steisi i ioly честито!
Лека и успешна бременност и от мен!
Snapi честито момченце!  :bori_002: :bori_003: :bori_006:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #321 -: Ноември 02, 2015, 16:04:19 pm »
Момичета, днес Веси стана мама на две прекрасни госпожици. Може да ѝ честитите в нейната темичка в раздвл Честито. Мама и малките дами Мирая и Селина са добре.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #322 -: Ноември 03, 2015, 13:29:32 pm »
Ей Веситаа, честити малки сладуранки :) Кога пишехме заедно Януари и Февруари в очакване на процедурите и положителния тест , кога се родиха мъниците. Да са ви здравички и много щастливи, прекрасни семейни мигове ви желая от сърце :D
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #323 -: Ноември 03, 2015, 15:10:50 pm »
verechiria, и на теб честито момченце  :bori_002: Напоследък момченцата се увеличават  :lol:, защото преди преобладаваха момиченцата тук  :D
ioly, добре дошла сред нас и честито, успех и пухкав финал!  :welcome_1:
Ние сме вече 1 кг.  :)
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #324 -: Ноември 05, 2015, 18:31:10 pm »
Момичета здравейте! Къде се изгубихте,добре ли сте всички?
Аз днес бях на преглед. Слава бого всичко си ни е наред. 38-ма седмица тежим 3444гр. и всичко е ок.
Док каза,че за сега няма изгледи да излиза,добре му било :)
Е това е от мен.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #325 -: Ноември 05, 2015, 18:58:38 pm »
Никита, добре му е на бебчето вътре - топло и уютно ;)
На нашата принцеса май й е все по-тясно. Постоянно се мъчи да се завърти нанякъде и така ми опъва корема, че сякаш ще се разкъсам  :D
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #326 -: Ноември 06, 2015, 11:04:00 am »
Никита, радвам се, че всичко е наред, голямо бебче ще си имаш, не ти остана, стискам палци всичко да мине благополучно и за едно здраво и пухкаво бебче!  :D
Нелка, и на теб не ти остава много  :wink: ти нормално ли ще раждаш или секцио?
Топъл и слънчев есеннен ден на всички!  :D
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #327 -: Ноември 06, 2015, 12:27:31 pm »
Здравей те момичета, леле Никита при теб не останало. Съвсем скоро ще ни изненадаш. Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане.
Сол благодаря, другата седмица сме на преглед. На мен днес пак ми е гадно, скоро не ми себеше случвало. Тъкмо няколко дни даже и излизах. Дано не почна пак да повръщам, направо ми се изправя косата. Дали е от движенията на бебето, бая рита и от това да ми става гадно на корема?
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #328 -: Ноември 06, 2015, 20:23:51 pm »
Нелка, и на теб не ти остава много  :wink: ти нормално ли ще раждаш или секцио?
Засега мисля да е нормално, но ако се наложи ще е секцио.
Не ме е страх от самото раждане, а от това че ще съм сама щом дойде момента. Да, глупаво е... викам си такси, взимам си багажа и отивам в болницата. Но предполагам всяка бъдеща мама има някакви страхове, когато наближи раждането.
Днес имах гости за малко - сестра ми, зет ми и почти 3-годишната ми племенница (живеят в Русе). Малката страшно се вълнува, че ще има "буточедка", говори на корема ми, целува го... Днес почука с юмруче и вика: "Малечке, хайде вече да се раждаш и да си играем."   :D
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #329 -: Ноември 08, 2015, 09:28:13 am »
Здравейте, момичета. Моята бременност се потвърди преди няколко дни. Видяхме ембрион и пулсации. Искам да попитам нещо. Нормално ли е напрежението и болките в гърдите да намалеят толкова рано? По принцип са на приливи и отливи- няколко дни болят, после отминават, после пак болят, но днес почти не ме болят. В 6 г.с. и 1 ден съм.


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #330 -: Ноември 08, 2015, 09:39:47 am »
 forest rain, честито. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност, с пухкаво бебче на финал. Относно симптомите и болките в гърдите - мисля че е нормално, но нека и другите момичета кажат. При мен гърдите бяха доста време изключително чувствителни и болезнени.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #331 -: Ноември 08, 2015, 10:05:46 am »
Forest rain, честито  :D, безпроблемна и успешна бременност до края! Да, и аз мисля че, е нормално, при мен гърдите също бяха много болезнени, но и аз по някое време имах такива периоди на приливи и отливи, така че, спокойно, мисли си за хубави неща  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #332 -: Ноември 08, 2015, 10:10:19 am »
Forest rain, честито и от мен! Мисля, че всяка бременност е различна, аз с първата имах такива симптоми дълго време, но пък с тази изобщо, дори в началото.
Аз започнах Сорбифер, за сега и той ми прави киселини, ще видим за другото как е.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #333 -: Ноември 08, 2015, 11:35:46 am »
Благодаря ви, момичета.  :) Ще ви чета и когато има нещо, ако не ви досаждам, ще питам. По- другата седмица ще отида при моя лекар, за да чуем тоновете.


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #334 -: Ноември 08, 2015, 12:55:41 pm »
Forest rain нормално е мен рядко ме болят за ден два и отшумява. Повечето симптоми са на приливи и отливи. Два дни еднакви няма. Аз преполових моята бременност и какво ли не ми се разбута. Дано те пропусне гаденето и повръщането. Ще имаш болки,разтягания, горещи вълни, главоболие, световъртеж и мога цял ден да изброявам. Не се шашкай и се радваи нещо като те пропусне.
Момичета аз пак повръщам почнах 21 седмица, срамота и позор. Толкова ме е яд, моето край няма. Лекарите се изчерпаха и мойте нерви също.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #335 -: Ноември 08, 2015, 15:39:35 pm »
А може и да нямаш симптоми. И това да е напълно нормално.  :pipy_longstocking:

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #336 -: Ноември 08, 2015, 17:33:38 pm »
Nikita, леко раждане и от мен!
Forest rein, честито и успешна бременност!
Момичета нещо се губите напоследък  :D :D :D
Аз съм станала доста нервна, чак сама не се понасям не знам как ме търпят още моите момчета :) Не знам от ремонта ли е или от тежестта и хормоните, но трябва да се опитвам да се успокоявам. АГто предупреди ММ да ми осигури пълно спокойствие заради проблемите с кръвното и кръвотока на бебо. Той се опитва ама аз кипвам от нищо. Ако може съвет за някоя подходяща билка или нещо друго което помага, ще съм благодарна.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #337 -: Ноември 08, 2015, 17:41:49 pm »
Милх, билките в твоето положение не са най-добрият вариант.
 Аз бих ти препоръчала следното - лягаш по гръб на пода, разперваш ръце и крака и "рисуваш" снежни ангели, така докато почувстваш облекчение. Друго , което може да направиш е да си пуснеш Ambient музика ( това са звуци от природата), лягаш на леглото поставяш едната ръка на слънчевия сплит, другата на главата и затваряш очи. Дишаш по следния начин на 1 дишаш, на 2 издишаш.
 Когато твоите хора те ядосат до степен 10 по рихтер, вместо да крещиш започни да викаш Ооооооммммм, оооммммм, докато изпуснеш парата.
« Последна редакция: Ноември 08, 2015, 17:43:36 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #338 -: Ноември 08, 2015, 22:44:55 pm »
Милх, билките в твоето положение не са най-добрият вариант.
 Аз бих ти препоръчала следното - лягаш по гръб на пода, разперваш ръце и крака и "рисуваш" снежни ангели, така докато почувстваш облекчение. Друго , което може да направиш е да си пуснеш Ambient музика ( това са звуци от природата), лягаш на леглото поставяш едната ръка на слънчевия сплит, другата на главата и затваряш очи. Дишаш по следния начин на 1 дишаш, на 2 издишаш.
 Когато твоите хора те ядосат до степен 10 по рихтер, вместо да крещиш започни да викаш Ооооооммммм, оооммммм, докато изпуснеш парата.

Благодаря за предложението!
Аз правих подобни опит с дишане и броене, но без резултат. Ще опитам и дано помогнат :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #339 -: Ноември 09, 2015, 14:04:32 pm »
Steisii, iyoli, forest rain добре дошли и честита бременност! Желая ви успешна и лека да е до края! :)
verechiria, snapi честити да са ви момченцата  :bori_002:

Не съм писала скоро, но да се отчета и аз след консултацията: бебката е добре, тежи 2,300 кг и вече се е обърнала с главата надолу, явно и поради тази причина от няколко дни едни крачета не спират да ми бият шутове под лявата гърда и усещам голямо напрежение в долната част. Тоновете са изключително добри според доктора. Дори на прегледа малката отваряше устичка и имаше лека усмивка на личицето й, но щом я побутнаха да се размърда малко повече, свъси веждите и лицето й се сбръчка, нещо не беше доволна че й развалиха комфорта. От два дни обаче получавам едно сърцебиене и затруднено дишане пак, както бях предишния месец, скоро не беше се случвало. Но важното е че всичко е наред и бебчето е здраво и активно.
Пожелавам ви леки и безпроблемни дни до края, момичета!