0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #220 -: Октомври 19, 2015, 18:39:40 pm »
Аз ползвам само физиологичен разтвор и ми действа супер за отпушване на носа. Имах и шишенце от капки куикс, което може да се отваря, и си го пълня.   :D Една банка от аптеката е около 2 лв,ще има да ги ползвам...и поне са безвредни.


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #221 -: Октомври 19, 2015, 20:15:04 pm »
Благодаря ви за отговорите момичета утре ще посетя личната лекарка да видим какво ще каже
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #222 -: Октомври 19, 2015, 21:01:20 pm »
М-и аз вече домакинските задължения отдавна съм ги оставила,сега мм е на ред, той чисти той прави,последното което правих беше да изпера дрешките на малките,да ги изгладя и подредя и това е,та аз немога да клекна :-):-):-) вече съм в 35г.с и 3 дена някъде и си оказва влияние,само се местя от дивана на стола и обратно  :D ще видиш и ти какво ще ти е последния месец,живот и здраве,аз се чувствам като бидон:-):-):-)
Май доста по-скоро ще разбера какво е, но нямам много по-различна възможност за сега. Моят мъж сутрин прави кафе и излиза вечер се прибира в 8, който иска да му е чисто или да яде си го прави пък и дупето ще ме заболи от седяне и лежане, тя не е една  :lol:  малкият шеф и той ме строява, аха съм седнала и иска нещо  :lol: С прането и гладенето за бебетата обаче може и той да се справя  :lol: аз два часа с ютия няма да седя.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #223 -: Октомври 20, 2015, 03:38:34 am »
Аз всеки ден си правя промивки на носа с преварена вода и малко морска сол.И аз бях се разболяла,почти и до ангина да стигна,червено гърло и болки в сливиците-слагах си морска сол на сливиците,ухото ме заболя(все едно имаше вода в него),после се започа със запушен нос,и сега суполи които нямат свършване.Ходих до аптеката за запушения нос и като им казох,че съм бременна и те веднага-за бременни нищо.Две вечери си сложил по мн.малко ксилометазолин,защото щях да изпадна сякаш в шок от запушването на носа вечер-дано не се повтаря.Остана ми и една кашлица като говоря(на 3-4 думи и кашля по един път-незнам на какво се дължи).
Да се отчета и аз-Бебките мн.ритат вече-да са живи и здрави и се моля на Господ да ги износя до термин.Корема ми вече е доста голям.Спрях но шпа и магнерич още като се прибрах в Англия(тук се почувствах по-добре на хладно)-а пък като му казох на джи пито,че пия такива и те ми казоха да ги спирам.Сега мн.рядко взимам по едно но шпа-наскоро обаче ме заболя мн.кръста от дясно по време на една кратка разходка и тогава пих 2 х но шпа-едвам ме отпуснаха след 2-3 часа.Качих и 8кг.за няма месец откакто се прибрах.Мъжлето ми пере,простира,прахосмукачка,чисти,къпе малката-аз само готвя и мия чинии(но и с чиниите ми е тежко вече).Иначе разхождам малката,а понякога и по 3-4ч.по магазините обикалям,но вече ще ми е трудно си мисля.Хемоглобина ми паднал на 98 и пия по едно хапче за вдигане,също и мултивитамини за бременни.
« Последна редакция: Октомври 20, 2015, 03:50:43 am от zyza »
   
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #224 -: Октомври 20, 2015, 08:26:26 am »
zyza, прекрасни новини! Сега гледам, че терминът ти е 4 дни преди моят  :D Аз за спиране на магнезий не смея да мисля, започват и костите да ме болят, направо не мога да ставам, отделно имам тежест още от сутринта. Кашлицата е от задната хрема, аз изкарах такъв вирус с болки в гърлото първите два дни и кашлица, сополът повече ми запушваше кашлях и не можех да дишам(това със шока ми е познато, антихистамините си бях извадила дори, но не посмях). Кашлицата отмина сама може би седмица след другото, нищо не я облекчаваше де.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #225 -: Октомври 20, 2015, 10:04:49 am »
Абе страшна работа с тези кашлици и запушени носове направо е кошмар важното е бебенцата да са добре
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #226 -: Октомври 20, 2015, 12:15:41 pm »
Момичета, имаме още едно бебе в темата. След преносване от 9 дни на 7.10 sss_girl е станала мама на бебе Валери - 3270 и 52 см. Да е жив и здрав малкия бебок и много да радва мама и тате :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #227 -: Октомври 20, 2015, 12:52:03 pm »
 zyza, радвам се, че всичко е наред при теб  :D
На всички болни пожелавам да оздравяват бързо!
Да е много здрав и щастлив малкия Валери!  :bori_004:  :ballons:
При мен болката в опашната кост и изобщо всичко седалищно се засили още повече, дори и сгъвките на краката горе взеха да ме болят, но с помощта на възглавница под краката и между краката успявам да спя вечер. А вече имам и 10 кг отгоре  :oops:, но всъщност от бременността 5-6 кг, а от преди да забременея бях качила зимата 4-5 кг.  Също пуснахме и изследване за да се види дали нямам бактерия в червата, че стомашните ми проблеми не отшумяват още. Дано да е само от нарушение на чревната флора, че иначе трябва да се пие антибиотик.  :(
Спокоен и слънчев ден на всички!  :D
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #228 -: Октомври 20, 2015, 17:23:00 pm »
Ще пусна темичка , за бебе Валери след мъничко  :P

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51317.0
« Последна редакция: Октомври 20, 2015, 17:36:30 pm от f_30 »
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #229 -: Октомври 20, 2015, 17:41:15 pm »
Moмичета, днес бях на УЗ, заради РБХС. Лекарката ми каза, че вс е ок по показатели.
Искам само да ви попитам, според вас нормално ли е в 13 г.с. позицията на бебето да е "по очи" ? Главичката му бече с лице надолу...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #230 -: Октомври 20, 2015, 22:36:25 pm »
Веси, то не останало и при вас :) Още малко и ще се видите с принцесите.
Бриджит, в 13 г.с. бебето му е толкова широко още, че мисля може да е във всякаква по3а.


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #231 -: Октомври 20, 2015, 23:51:45 pm »
Веси, то не останало и при вас :) Още малко и ще се видите с принцесите.
Бриджит, в 13 г.с. бебето му е толкова широко още, че мисля може да е във всякаква по3а.



Да права си неостана:-):-) в четвъртък съм на тонове и ще разбера датата на секциото:-) мисля че живот и здраве,до края на месеца ще ги видя моите съкровища:-)
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #232 -: Октомври 21, 2015, 08:12:32 am »
Ооо Веси наистина не е останало, късмет дано всичко се развие добре.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #233 -: Октомври 21, 2015, 08:27:30 am »
Веси, стискам палци всичко да е ок!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #234 -: Октомври 21, 2015, 08:32:33 am »
Eх, как изведнъж се развали времето навън, но тук при вас е топличко, уютно и пълно с хубави новини. Да си призная, малко завиждам на мамите, които са вече почти на термин.  :D
При нас новината е, че чакаме момченце. Дано да е живо и здраво. За сега всичко е наред и беше много активно на прегледа. Май вече усещам и някакви движения в коремчето ми, но не съм съвсем сигурна още.  :D Малко се плаша от количествата таблетки, които трябва да пия, но ще претръпна с времето, няма как.  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #235 -: Октомври 21, 2015, 09:53:57 am »
Веситаа голямо вълнение е вече при теб-стискам палци!
Ще викате ли някой за помощ момичета,или смятате да се справяте сами с близнаците?-аз все още се чудя какво да правя и дали този път да се пробваме сами да се справим с мъжлето.
Wild cat честито за прекрасната новина!
м-и аз се чудя дали да не пия магнезия си от време на време,че започнаха мн.да ми се схващат крата вечер.Също имам и болки ниско долу като ставам от стола(и леко режещи и тъпи),и тежест на корема като върша някаква лека работа(корема ми натежава много все едно ще се пръсне от преяждане)-незнам дали е втвърдяване/контракции,з-то все твърд ми изглежда,на пипане.Кръст ме заболява като стоя по-дълго време на крака-незнам,тук ако ги питам нищо не трябва да пия,нито ще ми изпишат някакви лекарства.
Sol дано всичко е наред при теб и да не се налага да пиеш антибиотик-моите черва в началото бяха ужасно разстроени-образувах и много газове.
   
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #236 -: Октомври 21, 2015, 10:16:17 am »
zyza, аз се чувствам по-добре с магнезия. Тия мускулни крампи, тежестта ниско долу доста се намалят, усещам тежест само ако прекалено дълго съм на крак, мускул ми се схваща само ако намаля дозата. Ако не пия магнезия още сутрин със ставането съм така с тежест. На мен в един момент всичко ми пречи и тежи, даже гърдите сякаш ми дотежават и притискат корема. В комбинираните витамини ( аз пак започнах на Джеймисън) има 100мг  магнезий, не знам на каква база е изчислен за да е толкова, но аз пия по 500 от Биолектра(пише тежък на кутията, но не мога в момента да го намеря в аптеките и временно съм на Магнерич, та от него още не знам 3х2 ли да е, ще питам Док днес). Ако пия по-малко не е достатъчно, не се чувствам функционална. Взела съм и Омега, смятам и витамин С пак, много по-свежа съм с него. Та не знам, май на принципа проба-грешка с тия, които не биха навредили или излишъкът се изхвърля.
Не мисля, че ще ми е нужен някой друг в началото, предния път идва майка ми, съответно мъжът ми отиде на работа. Не мога да кажа, че не е помагала, но се хвана с някакви неща като миене на прозорци и копаене на градината. Първите дни аз спях колкото бебето. Та може би ще се справим и сами, просто не мога да счупя мерака на единствената баба, която се натиска с нещо да ми помогне  :D
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #237 -: Октомври 21, 2015, 10:40:34 am »
Здравейте, живот и здраве, ние ще си имаме помощничка. Майка ми цяло лято не ползва отпуска, за да може да дойде и помага, когато Малечка се роди. ММ също има страшно много отпуска (включително неизчистени 10 дни от 2014) и... малко се плаша. Не искам да ми е пренаселено, изнервям се когато имам много хора на главата си. Само да не реши свеки да дойде, че от трите си деца нито едно не е гледала тя - не знам каква помощ би ми била.
Иначе с беба сме добре. Тежи ми, не мога и 5 мин да стоя в едно положение, избутала е всичко в гърлото ми.. и дишането, и храненето са истинско предизвикателство. Кръста и гърба ме побъркват и мечтая за масаж. Сега разбирам защо ми казваха, че последните два месеца са трудни... Но въпреки всичко, мисля че бременността е едно много сладко изживяване :)
Приятен и усмихнат ден, момичета.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #238 -: Октомври 21, 2015, 15:28:46 pm »
Отностно помощниците,майка ми ще идва в началото и ММ и той е на смени и ще си е или през деня или вечер вкъщи,но да се надявам бързо да свикна и да стана мултифункционална,понеже майка ми също работи и след като си вземе отпуската,че дори и болничен рано или късно все ще се върне на работа,така че ще дойде момент в който ще трябва сама да се оправям:-):-) както съм чувала да казват хората" който има деца да си ги гледа",нали така?:-):-):-)
А магнезий пия и аз от доста време и няма да го спра докато не дойде деня на секциото,много ме облекчава,освен на прахчета магнезий,взимам и магнерич,и в витамините които взимам също има малко магнезий,така че дозата ми за сега е Ок. А и вече доста ми тежи,корема ми е много паднал надолу,и на моменти ми опъва ниско долу,и като си взема магнезия като че ли ми облекчава неразположенията:-):-)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #239 -: Октомври 21, 2015, 15:36:10 pm »
Весе, добре е 10 дни преди секциото да спеш магнезия, защото пречи на "прибирането" на матката. На мен моя доки ми каза така да направя. Накрая си беше тежко, особено вечерите. Но остисках фронта. Имаш силно стиснати палчета от мен. Не се съмнявам, че с всичко ще се справиш отлично.


Всеки миг е още един шанс...