0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #80 -: Март 06, 2008, 20:01:58 pm »
Тъжно, е когато човек трябва да си мери по джоба сигурността на детето - тъжната българска действителност  :(

Навсякъде е така Бора  :? и ние ве4е трябва да си купуваме стол4е за кола  ,за6тото в макси козито ни е много ску4но и не виждаме вси4ко ,а сме доста лубопитни  8).За за6титен крем съм взела на а дерма ,мазах я един път не се обрина (тя с А. Д. )
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #81 -: Март 07, 2008, 00:10:54 am »
Е, как на 5 месеца ще я сложиш в столче за кола  8O , и то само защото й е скучно.
До годинката бебето се вози в посока обратна на посоката на движение.
Ман, благодаря за поздрава, браво за уменията на твоя хубавец  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #82 -: Март 07, 2008, 01:46:00 am »
има столове от 0 до 18  кг като този например  :)
това е модел на BEBE CONFORT
« Последна редакция: Март 07, 2008, 02:06:09 am от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #83 -: Март 07, 2008, 08:54:10 am »
Има, но е по-добре за детето да се вози до годинката обратно. Причината е, че при рязко спиране тялото продължава движението си напред, при което върху вратлето на бебето се упражняват големи инерционни сили/ дано не бъркам силите/, а бебешкото вратле още не е заякнало да ги издържи и може да се счупи.
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #84 -: Март 07, 2008, 09:01:54 am »
доколкото съм чела, дори и при комбинираните столчета за 0 - 18 кг, до навършване на едната годинка, столът се монтира обратно на движението, защото е задължително бебето да се вози с гръб към движението - поради причините, описани от Вени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #85 -: Март 07, 2008, 11:08:06 am »
Ахъм, и ние като купувахме столче, на всички в тази категория 0-18 кг се препоръчваше да се монтират обратно на движението до 1г възраст или до 9кг на детето, което дойде по-рано. Дани се вози в столче от 11-месечен, но вече имаше 9кг и кошницата беше отесняла.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #86 -: Март 07, 2008, 13:17:49 pm »
Здравейте и от нас. Незнам в какъв период сме, но всичко е с краката нагоре. Нямам време да погледна форума, надявам се скоро да мога да поздравя поне новозабременелите и родили мами. Онзи ден беше най-кошмарния за нас. За капак и завършек Мони направи алергия от 3 влакънца агнешко. Бяхме на рожден ден и не успях да реагирам да не и се даде, добре че прекратих и не и дадоха повече. След 20 минутки така бързо се изду на места с голями червенини и пъпки на балончета. Добре че имах противоалергичен сироп и устискахме до поликлиниката. Преди да го дам за секунди никнеха като гъби, а тя ревеше и се биеше по главата 8O. Там решиха че трябвало да чакам дежурната да дойде, щото докторката си тръгваше и я хванах на вратата. Направо си застанах пред нея и не я пуснах да излезе. Тяхната дежурна и в 10 може да пристигне. Казах слагате Урбазон и си тръгвате спокойно и хич не ме интересува. В празната поликлиника ако получи пристъп аз какво да правя? Първоначално тръгна да ми обяснява как 40 деца са и минали през ръцете днеска и колко била изморена пър видиш ли колежката трябвало да я смени а закъснявала 20 минути. Аз обаче на буквата Ф пред нея и не отстъпих докато не я прегледа и би инжекцията. Детето ми не е виновно че те не се сменяват навреме 8O Най-накрая ни се извини жената де, сигурна съм че и на нея не и е лесно.
Целувки от нас на всички малчовци малки, голями и по-голями  :lol: И най-вече да са ни здрави децата и ние разбира се, за да имаме сили да си ги гледкаме  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #87 -: Март 07, 2008, 13:31:41 pm »
боже, Лидия, за пръв път чета описание на толкова силна и бърза алергична реакция... чела съм, че агнешкото е алерген, ама чак пък толкоз... добре, че си реагирала бързо (противоалергични капки или сироп трябва винаги да имаме в аптеката си у дома!) и БРАВО за реакцията пред лекарката! аз пък изобщо не я разбирам - става дума за малко дете със силна реакция и опасност от шок - как може да и хрумне изобщо да си тръгне и да го остави на произвола, след като се касае за 5 минути преглед и инжекция! айде да не почваме пак темата, но те са напълно оскотели и ние, родителите, трябва да сме изключително твърди и неотстъпчиви в такива случаи. пожелавам бързо възстановяване и повече никакви грижи от този род!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #88 -: Март 07, 2008, 13:40:30 pm »
Вчера и аз тичах при лекарката по същия повод като Лидия. Малката изглежда като петниста хиена в момента. Баща и днес купил Урбазон да си имаме за всеки случай в къщи, а предишните проблеми си имам Фенистил. Направила е много силна реакция, но не е ясно от какво. Не е яла нова храна. Сутринта и нямаше нищо, закусила с яйце и филия с хляб и сирене и към 10 ч майка ми се обади с гробовен глас, че детето е цялото обринато. Понеже не е за първи път питах лекарката дали може да се прави изследване за да разберем към какво е алергична. Тя заяви, че при алергиите се действало по метода на пробите и грешките. Някой знае ли нещо повече по темата? Има ли възраст, която детето трябва да навърши за да се прави изследване?

После пък аз тичах на лекар, че ме извикаха спешно и накрая се прибрах чак 8 вечерта, съсипана от нерви и умора. Между другото искам да питам ако започна терапия с фраксипарин, мога ли да я спра или трябва да продължи до края на бременността?

Ултра, ние бяхме на същата кухня за кратко, докато не ни работеше държавната детска кухня и определено храната беше по-добра. За съжаление нямат доставка в квартала на родителите ми, а малката през деня е при тях.
« Последна редакция: Март 07, 2008, 13:48:52 pm от gabi32 »


*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #89 -: Март 07, 2008, 14:35:51 pm »
Между другото искам да питам ако започна терапия с фраксипарин, мога ли да я спра или трябва да продължи до края на бременността?

можеш да я спреш. аз бях на фраксипарин 2 месеца.

много гадно звучи това с алергиите. какви капки/сироп е добре да имаме за всеки случай?

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #90 -: Март 07, 2008, 14:51:38 pm »
Леле, момичета, много неприятно с тези алергични реакции. Дано се оправят бързо дечицата. Лидия, а твоето момиченце никога ли не е яло досега агнешко? Или е било от домашно приготвеното месо? Мия пък вчера много силно се подсякла. Аз имам супер много работа тези дни и на фона на цялата лудница, ми звъни вчера майка ми и ми казва: Ами ние тука имаме проблем, аз изтръпнах, а то се оказа, че дупето й се зачервило много. Не знам защо, ама майка ми много се стресира на такива реакции. То вярно, че Мия като малка не е имала такива проблеми, но не е болка за умиране все пак. Станало е след като пила сок от портокал -нито й е за пръв път, нито друг път е имало такъв проблем от портокал, ама кой знае какъв е бил портокалът. От друга страна аз мисля, че тя изкара някакъв лек вирус на крак тези дни и може от него да е реакцията. Вчера вечерта си поплака 1 час милото, успокои се чак като й подейства панадола и после сякаш нищо не е било. Иначе вече дава ясни инструкций на баба си кога да я води на разходка. Вчера седнала в количката, посочила обувките на баба й и след това външната врата и чакала настоятелно.  :lol:
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #91 -: Март 07, 2008, 14:59:57 pm »
Лидия, добре, че сте овладяли ситуацията. Дано не се повтаря, представям си ужаса, който си преживяла.
На Кристина понякога и излизат на лицето само едни червенини с пъпки или като мехури, сякаш опарено от коприва. Вчера и днес също. Излизат и се скриват в рамките на 20 мин. и аз незнам какво е това :( Много се притеснявам от алергия, макар, че тя нови храни в тези периоди не е приемала, по тялото няма нищо, не е кисела, не повръща, не е предразположена фамилно към алергии. Питах и Бърди /дано скоро той оздравее/, най-вероятно е прав, че може да е от контакт с изкуствени материи от мои дрехи или нещо такова. Няма как и до педиатъра да идем, че докато стигнем - те се скриват и съм постоянно под напрежение...

За столчетата - наистина обратно на посока на движение. И на Криси и е почти късо вече столчето, но не смятам още да я слагам седнала в по-големите столчета. Някак ще се справим.

Някой може ли да обясни Урбазона под каква форма е и ако е инжекция само - може ли да се постави и как от родител при голяма опасност /шок.../ и ситуация, в която да се чака лекар може да се окаже прекалено дълго, да не дава Господ.
Ако въпроса е задаван, се извинявам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #92 -: Март 07, 2008, 15:18:36 pm »
Урбазон - мускулна инжекция. дозата определя лекар. трябва да се обучи родителят да слага такава инжекция.

иначе, вече и тук има писалки с епинефрин за алергичен шок, поставя се много лесно. но една писалка струва 120 лв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #93 -: Март 07, 2008, 15:34:04 pm »
Благодаря много, jam!
За такава писалка може би не бих спестила пари да я имам /дано не се налага/, но знам, колко опасен е алергичният шок. Особено към ужилвания от насекоми /и не само/, които за едни хора могат да са безвредни, но за други - фатални.
Сигурно е излишно човек да се презапасява, а и не е възможно да се предпази от всичко...ама знам ли и аз.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #94 -: Март 07, 2008, 16:35:14 pm »
Нашето столче, което е 10-18 гр (нещо такова) може да се монтира и обратно на движението. А кошницата беше до 9 кг., но първо килограмите ги стигнахме на 6ия месец, а и отделно доста й опираха краката в облегалката и сложих столчето. Само че в най-полегналото положение.
Така че за тези, които по-рано им се налага да сложат столче, по каквато и да е причина, да гледат дали може да се монтира обратно на движението. Така трябва да е до навършване на 1 година на детето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #95 -: Март 07, 2008, 17:30:38 pm »
Нашето столче, което е 10-18 гр (нещо такова) може да се монтира и обратно на движението. А кошницата беше до 9 кг., но първо килограмите ги стигнахме на 6ия месец, а и отделно доста й опираха краката в облегалката и сложих столчето. Само че в най-полегналото положение.
Така че за тези, които по-рано им се налага да сложат столче, по каквато и да е причина, да гледат дали може да се монтира обратно на движението. Така трябва да е до навършване на 1 година на детето.
То, както е тръгнало и ние скоро може да стигнем 9 килограма, така че е хубаво да знам за този вариант.Благодаря ,Васи!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #96 -: Март 07, 2008, 19:58:10 pm »
Изтръпнах, Лидия, направо си железна - браво!

Мислех си първоначално - добре, че нямаме алергии, но после някой спомена ужилване от насекоми, та се усетих - няма гаранция в тоя случай! Незнаеш, докато не ти се случи!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #97 -: Март 07, 2008, 20:43:50 pm »
Jam и аз не мислех че става толкова бързо и то от трохичка. А педиатърката найстина ми е казвала за агнешкото специално доста късно да го дам. Тя и страшно се ядоса като разбра какво е пробвала. Урбазон едва ли ще мога да и бия, но сиропчето спря ужасното подуване и забави доста нещата. С две думи става да спасим полужението до близкия лекарски кабинет. Габи искренно ти съчувствам. Направо е кошмар. Още не мога да се оттърся. Мешко не е вкусвала агнешко досега, по простата причина че аз не го ям. Страшно тежко и миризливо ми е и я лишавах от тази "вкуснотия". Домашно приготвено печено агнешко беше. Бяхме на рожден ден. Тя го хапна докато си обличах якето и тъкмо двайсетина минутки да се приберем и се почна.
Нина аз бих предпочела сиропа, не бих се справила да я бода. Ще разпитам педиатърката по подробно другият път. Сиропи има много, добре е да се консултирате с педиатъра и да ви каже кой и в каква доза е подходящ и в какви ситуации. Аз дадох AERIUS 2мл. Монито го пи с Вентолин и Проспан преди месец и полвина за кашлицата.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #98 -: Март 07, 2008, 22:35:58 pm »
писалките имат ли някакви специални изисквания за съхранение - напр. в хладилник?
и какъв им (приблизително) срокът на годност?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #99 -: Март 07, 2008, 23:16:18 pm »
цветенце, предполагам, че не трябва да се държат в хладилник - те са предназначени да си ги носи човек постоянно със себе си, ако е застрашен от анафилактичен шок - например, хора, които са алергични към ужилване от оси и пчели.
а трайността не знам каква е, трябва да се пита в аптека.
аз четох за тях миналото лято в 24 часа, после питах в една аптека и много настоявах да звънят и да търсят, накрая през 2 фирми в трета издириха вносителя и ми казаха цената. предполагам, че вече има повече информация и сред фармацевтите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!