0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

как да се "захване" плода след инвитро
« -: Август 10, 2006, 16:01:01 pm »
 Здравейте момичета и лекари от цялата общност.
 Много ме вълнува въпроса за така дългоочакваното "захващане" на ембриома след трансфера. След два неуспешни опита инвитро със съпруга ми продължаваме напред докато се получи.Много ще съм благодарна на тези, които решат да споделят своя опит,знания по темата.
 А на учените пожелавам по-скоро да открият възможности и по-големи шансове за задържане на плода. Успех!
 Успех и много вяра с поглед напред!
*
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #1 -: Август 10, 2006, 16:09:43 pm »
Здарвей, не съм спец по инвитро, но мисля, че няма техника с която да се гарантира захващане на ембриона. Това според мен е работа на природата, освен, ако няма някакви проблеми при бъдещата майка, които да възпрепятстват захващането на ембриона.
*
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #2 -: Август 10, 2006, 16:14:33 pm »
gagi4, правили ли сте имунологични изследвания? Възможно е, макар и рядко, да става въпрос за имунологичен проблем, но честно казано съм чувала, че и при ин витро вероятността да се забременее е почти колкото и при естествено зачеване - около 25% на цикъл, така че тя трудно може да се надскочи. А 2 опита ин витро неуспешни не са причина да се отчайвате! Успех!
« Последна редакция: Август 10, 2006, 16:20:22 pm от cygnus »
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #3 -: Август 10, 2006, 19:51:51 pm »
Здравей, искрено ти желая успех този път. И аз съм си задавала същите въпроси след първото си неуспешно ИКСИ. Чудих се - малко ли съм лежала, направила ли съм нещо, с което съм попречила на ембриончетата да се захванат. След второто ИКСИ си полежавах повече, бях по-спокойна и някак по-положително настроена. И стана - сега съм бременна в 18г.с. И вярвам, че е чудо.
 И двата опита ги правих в клиниката на Щерев - страхотни специалисти, на които много вярвах. Върнаха ми 4 ембриона, толкова много, защото аз така пожелах, и се хвана едно. Но притесненията след това са много повече - повярвайте ми!
Желая късмет на всички момичета! :lol:
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #4 -: Август 10, 2006, 21:27:23 pm »
Maia_kar, благодаря ти за укуражителните думи.
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #5 -: Август 10, 2006, 23:10:20 pm »
Sygnus,благодаря ти за съвета.Преди следващия опит непременно ще поискаме да направим такива имунологични изследвания.Но дали не трябва док да ги назначи?Времето ще покаже.
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #6 -: Август 11, 2006, 00:37:04 am »
ех, преполагам, че на всички момичета тук, които опитват инвитро им се иска да има някакъв начин на сигурно "захващане", но уви, това е в ръцете на природата... 8O успех!!! :)
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #7 -: Август 11, 2006, 08:49:42 am »
Много ме вълнува въпроса за така дългоочакваното "захващане" на ембриома след трансфера.
На този етап единсвеният контрол над имплантацията се дължи на природата. Докторите нямат трик, с който да ти гарантират захващане на ембриона, доколкото знам. Това е гадното в цялата работа, защото всичко останало може да се контролира от тях.
При първото ми икси лежах след трансферът поне 1 седмица, спрях цигарите, хранех се здравословно......всичко правен като бременна и накрая нищо. При второто ми икси бях по-спокойна, лежах само в деня на трансферът, после си тръгнах на работа и си продължих живота както до сега. Пушех си, ядях си каквото искам.....и всичко нормално за досегашното ми ежедневие. Даже се наложи един ден да се возя на маршрутка от Младост до Надежда!!! И на 8-ия ден от трансферът кръвният тест беше до небето. Всичко е късмет. Това е! Стискай зиби и планувай следващият опит.

Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #8 -: Август 11, 2006, 10:09:07 am »
Здравей, два опита не са много и е било просто лош шанс, навярно.
Иначе съм чела, че при няколко (ама примерно над 4) неуспешни ин-витро/икси с върнати добри ембриони, се пробва с вливане на имуновенин - той би трябвало да разреши евентуални имунологични проблеми, ако има такива. Може направо да се влее, може първо с изследвания да се потърсят еветуални имунологични причини.

Отделно тук момичетата коментираха за някакъв вид "лепило", но още нямало еднозначни резултати от използването му.

Успех!! :D
Благодаря ти, Бени!







Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #9 -: Август 11, 2006, 10:39:28 am »
Gagi4, ееех да имаше начин... Природата си знае работата.

Наистина 2 опита не са показателни. Но не мисля, че трябва да направиш 4 опита например и чак след това да се правят имунологични изследвания. Аз направих имунологични след 1-ия си неуспешен опит. Оказа се, че имам завишени НК клетки и е хубаво да се направят вливания на имуновенин (а уж имах само тубарен проблем). Не че това ми помогна при 2-рия опит. Очевидно нещата са комплексни - може да има имунологична причина, може да няма, може ембрионите да не са качествени или пък друго нещо... Но според мен е хубаво да се елимират всички възможни фактори на по ранен етап.

Пожелавам ти 3-ти последен опит, последван от  :cloud9:!
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #10 -: Август 12, 2006, 09:31:34 am »
Благодаря ви момичета за съветите относно имунологичните изследвания.С това ще започна следващия път,пък каквото сабя покаже.Успех на всички вас и весела ваканция.
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #11 -: Август 16, 2006, 13:21:10 pm »
Мила не се стресирай, наистина 2-опита не са малко ,но и не са много ,явно понякога е и много индивидуално .Аз съм на прага на 4 -ти опит можеш да си представиш ,че съм изпълнявала всички указания ,но и 3-те ми опита бяха неуспешни . Аз съм със тубарен проблем и сега чак ми назначиха имунологични които се оказаха в норма с изключение на  NK-клетки които са на границата -12 -и сега ще ми влеят малко ампули имуноглобулин. Да се надявам че 4-ми опит ще е положителен .
С две думи по някога си е и до самите ембриони на мен все по 3-4 бр. ми връщаха и се надявах че по не едино ще се захване ,но......Трябва да гледаме напред и да вярваме в успеха .!
 Така ,че 2- та опита не трябва да те травмират а да вярваш че следващия ще е успешен....
  С искренни пожелания за успех ......
 P.S Апропо ти къде правиш ин-витрото ?
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #12 -: Август 16, 2006, 14:03:04 pm »
здравей,Jimn!
  Благодаря ти за споделените преживявания.Правих веднъж опит във Варна преди време,А сега през юли месец в София при д-р Стаменов.Възхитена съм от вниманието и обслужването.Следващия път продължавам пак там.Въпреки,че София е малко далечко от Варна.А ти къде прави инвитро?
*
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #13 -: Август 18, 2006, 14:44:19 pm »
gagi4, къде във Варна?
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #14 -: Август 18, 2006, 14:54:06 pm »
Jimn, сега дано стане с имуновенина - освен за граничните ти НК клетки, може да окаже влияние и на друга имунологична причина, която не е открита с тестове. По сайтовете пише за доста успехи с имуновенин при неуспех с няколко опита преди това и върнати качествени ембриони.
Къде прави имунологичните и къде ин-витрото?

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #15 -: Август 18, 2006, 21:44:52 pm »
Подновявам темата щото в gin. кабинет намерих едно списание Conceive, в което обясняват, 4е у4ени от Университета в Сорока (Израел) открили 4е  хипноза преди трансфера на ембриона, помагала за успешното забременяване при ин витрото. възможното обяснение е 4е хипнозата допринася за релаксацията на матката , която става по-рецептивна за "зака4ането" на ембриона. статията е съвсем кратка.
 Адреса на списанието (на английки е) е www.conceiveonline.com.
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #16 -: Август 28, 2006, 16:05:00 pm »
zdraveite momi4eta,na men mi predstoi 4ti opit iksi i nikoi ni6to ne mi obiasniava,imam vpredvid lekaria.ne mi e nazna4aval nikakvi izsledvania
*
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #17 -: Август 28, 2006, 16:57:32 pm »
Мариетка, пиши на кирилица и разкажи къде ще го правиш? За четвърти опит трябва бая знания да си събрала...
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #18 -: Август 29, 2006, 11:31:12 am »
здравей,Jimn!
  Благодаря ти за споделените преживявания.Правих веднъж опит във Варна преди време,А сега през юли месец в София при д-р Стаменов.Възхитена съм от вниманието и обслужването.Следващия път продължавам пак там.Въпреки,че София е малко далечко от Варна.А ти къде прави инвитро?
:(Скъпа ,извини ме ,че се забавих с отговора ! Аз правих предишните 3- опита във Света София -но ,за съжаление нямам резултат .Не мога да кажа нищо лошо по отношение на лекара и маниполацията бяха внимателни . Но сега съм се насочила към Стаменов -само поради една причина . Искам ако имам късмет да достигна ,до бластосцисти да направя трансфер на 3-ден и 5-ден ,естествено ако имам този шанс ,имам усещане че там се крие разковничето ,може и да си внушавам .....но .....искам да опитам ..
 Така поне ще знам че са пред излюпване и имплантиране ,докато при трансфера на 3-4-ден ,не знам какво става от там нататък ...всичко върви О.К до трансфера и .като че ли всичко замира ...и после пак рев и нерви и знате какво е....?.
 Искам да благодария и на  Frech Brize- за помоща за имуновенина . Имам въпрос каква е разликата от имуноглобулина  и имуновенин ако може да ми кажете ?
 С пожелания на всички момичета в  АРТ -процедуррите дано имаме късмет и господ ни помогне в начинанията !
« Последна редакция: Август 29, 2006, 11:47:21 am от jimn »
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #19 -: Август 29, 2006, 12:47:22 pm »
всичките ми опити до тук,а те са 5инсета и 3 опита икси съм направила при Др,Димитров,и сега септември ще правя 4ти опит и дано имам малко повече късмет,3тия ми опит беше успешен,но за кратко,защото в 10-11гс се установи че плода е спрял развитието и се наложи да ми направят абразио и това ме смачка,но трябва да се борим