0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #420 -: Октомври 24, 2012, 12:06:52 pm »
Midge, страхотна новина  :bighug:
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #421 -: Октомври 24, 2012, 14:40:56 pm »
Здравейте момичета, днес се върнах от преглед, оказа се че имам здържан фоликул. Пуснах ФСХ и Е2. Казаха ми да не чакам, а те ще ми се обадят какво следва, като излязат резултатите. Честно казано доста се бях отчаяла и не вървах че ще продължим, но като ми се обадиха ми казаха да си пия клостила и в неделя отново на преглед, тъй като Е2 ми бил нисичък. Сега се чудя да се притеснявам лиии? Това ми е 4-ти пореден месец , последните два все проблеми, единия път лоши Я, а предния път се пукнах пеждевременно (цели два без нито едно хапче - още ме е яд), та сега от где се пръкна това чудо 36 мм ... Искам да попитам за подобна ситуация има ли някой и как са се развили нещата. Нещо ми се чу и за още един 10мм но не съм сигурна. Това Е2  със стойност 42 достатъчно ли е малко за да сме спокойни че не е активен тоя Ф. Чудя се дали докато ми дойде деня за преглед - в неделя дали да не отида да ми го премерят това чудо, белким е намаляло. Ох аман вече.

Авалон, тези големите фоликули се пукат обикновено до следващият цикъл, преди да станат кисти, явно са преценили докторите, че ще се пукне, по принцип преди да пиеш клостил те викат на 2ри ден точно за да видят дали имаш задържан фоликул!Не знам при теб как е протекло, кога те извикаха преди да почнеш да пиеш клостила ли?Е2 е ниско, но то зависи на кой ден е изследвано, аз поне не видях да си написала на кой ден от цикъла са направени тези изследвания и прегледа съответно!???
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #422 -: Октомври 24, 2012, 15:05:16 pm »
На 4-ти ден. Д-р Стаменов ми каза на 4-ти ден да отида.ФСХ не разбрах колко е, опитах се по късно да разбера по телефона, но им е забранено да казват. Е2 е 42, за него попитах когато ми се обадиха по телефона да ми кажат да започвам клостила.  Аз друго се чудех  :ask:, предния месец нямах пункция, защото на прегледа преди нея се установи че съм се "пукнала" и д-р Шевкетова каза "няма какво да пунктираме". От къде се пръкна тоя задържан фоликул? Някой от антралните ли, които да не е бил поддтиснат от двата доминантни, а в същото време към овитрела да е бил прекалено малък? Не знам, объркаха ме тези фоликули, в двата поредни месеца - единия на клостил, другия  аримидекс, толкова много ми се искаше да уловим остатъчния ефект, ама нейсе. От дуга страна до сега никога не ми се е случвало да задържа, а по един или друг повод всеки месец съм била следена повече от година назад. Предния път с клостил имах лигавица, сега мога ли да очаквам пак да имам, цялата тая гимнастика е за едно (поне) пресничко, за да направим комбиниран трансфер - по мое настояване.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #423 -: Октомври 24, 2012, 15:12:47 pm »
записвам се с бледа чертичка на 12ти ден от ЗЕТ  :)
Тихичко честито :)

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #424 -: Октомври 24, 2012, 15:52:20 pm »
midge тихичко честито и от мен и леки 9 мес. до финала
avallon не се притеснявай всичко ще се нареди както трябва, винаги има неочаквани неща, но ти си силна и ще се пребориш.

Момичета благодаря Ви за инструкциите за клиниката. Днес на 15-ти ден от трансфера ЧХГ 161. Д-р Стаменов каза, че е добре и след 1 седмица на преглед. Охх много се радвам, но ми е притеснено.

Стискам палци на всички мили момичета, слънце ще изгрее и на нашата улица, ние го заслужаваме.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #425 -: Октомври 24, 2012, 16:17:09 pm »
На 4-ти ден. Д-р Стаменов ми каза на 4-ти ден да отида.ФСХ не разбрах колко е, опитах се по късно да разбера по телефона, но им е забранено да казват. Е2 е 42, за него попитах когато ми се обадиха по телефона да ми кажат да започвам клостила.  Аз друго се чудех  :ask:, предния месец нямах пункция, защото на прегледа преди нея се установи че съм се "пукнала" и д-р Шевкетова каза "няма какво да пунктираме". От къде се пръкна тоя задържан фоликул? Някой от антралните ли, които да не е бил поддтиснат от двата доминантни, а в същото време към овитрела да е бил прекалено малък? Не знам, объркаха ме тези фоликули, в двата поредни месеца - единия на клостил, другия  аримидекс, толкова много ми се искаше да уловим остатъчния ефект, ама нейсе. От дуга страна до сега никога не ми се е случвало да задържа, а по един или друг повод всеки месец съм била следена повече от година назад. Предния път с клостил имах лигавица, сега мога ли да очаквам пак да имам, цялата тая гимнастика е за едно (поне) пресничко, за да направим комбиниран трансфер - по мое настояване.
На мен ми се случи същото нещо, в предният цикъл ми се беше пукнал фоликула и нямаше пункция, а на следващият имах задържан фоликул, в последствие той изчезна, а тръгнаха други два!Знам ли, организъм, явно се образуват на по късен етап в цикъла!Само, че мен д-р Персенска ме беше извикала на втори дени и не ми назначи клостил като видя задържаният, не помня обаче колко мм беше, но мисля, че беше по малко от 36 мм!А Е2 мисля, че е добре за 4 ден! :ask:
А бе не се притеснявай, доктора си знае работата,дано да тръгнат други фоликулчета и да си направиш трансфера, има време все пак си в чалото на цикъла!Успех Авалон, не го мисли толкова, всичко ще е наред! :)
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #426 -: Октомври 24, 2012, 16:45:04 pm »
тихичко благодаря :)

xuliq, спокойна бременност и здраво бебче около термин!

Иве, снаха ми е с редукция, амниоцентеза, на 40г. и си износи близнаците до 2 седмици преди термин. Всичко ще е наред! Спокойствие и почивка!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #427 -: Октомври 24, 2012, 16:54:01 pm »
Благодаря. Дано.
midge, стискам палци.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #428 -: Октомври 24, 2012, 16:59:33 pm »
xuliq, честито и от мен, само такива новини да има!

Midge, благодаря ти за успокоителните думи, наистина имам нужда. Редукцията ме беше в понеделник, още леко кървя, днес е намаляло и се надявам съвсем да спре, че да съм по-спокойна. В понеделник съм па преглед, дано е добре ембриончето ми и всичко да се развива нормално до финала.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #429 -: Октомври 24, 2012, 17:18:53 pm »
xuliq, честито и от мен! Само такива новини да се чуват. Спокойно и безпроблемно бременеене!

Иве, знам че е трудно,но опитай да сиспокойна.Явно този опит е твоят и макар и трудно нещата ще си станат както трябва-ще видиш!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #430 -: Октомври 24, 2012, 20:51:52 pm »
avallon, и при мен тия фоликули си правят каквото си искат. Както няма и изведнъж се появява като от нищото някакъв огромен, който е абсурдно да пунктираме през втората половина на цикъла. А и някакъв междинен се появи, за да ми обърква плановете. Съответно и E2 на втори ден е много висок. И така вече 2 месеца, дано на следващия цикъл да нямаме вече изненади,  :crossfingers:
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 20:53:33 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #431 -: Октомври 25, 2012, 08:53:43 am »
Благодаря момичета :bighug:
Моля се и вярвам, че при всички много скоро ще се случи чудото. Успех!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #432 -: Октомври 25, 2012, 09:14:51 am »
Момичета моето TSH от вчера е 2,15, :ask: Очаквах по - малко защото до сега е било около 1,8, но сега изненада, четох, че до 2,5 е добре преди процедура, ще видим какво ще кажат докторите в събота на прегледа!???Ех надявах, се да нямам проблем! :?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #433 -: Октомври 25, 2012, 10:13:23 am »
Момичета моето TSH от вчера е 2,15, :ask: Очаквах по - малко защото до сега е било около 1,8, но сега изненада, четох, че до 2,5 е добре преди процедура, ще видим какво ще кажат докторите в събота на прегледа!???Ех надявах, се да нямам проблем! :?
Екстра си е.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #434 -: Октомври 25, 2012, 11:07:47 am »
xuliq  и от мен честито !!!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #435 -: Октомври 25, 2012, 13:44:05 pm »
midge тихичко и от мен честито.

xuliq много хубави новини. Лека и безпроблемна бременност с красив финал.

Иве вярвам, че всичко ще е наред с бебчето. 

Момичета ето такива новини ни правят още по-силни в борбата за най-съкровената мечта. Дай боже всеки ден поне по една от нас да ни съобщава такива новинки.
 :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #436 -: Октомври 25, 2012, 13:51:08 pm »
Момичета някой знае ли дали скенер при мъжа направен дни преди пункцията и оплождането може да повлияе по някакъв начин?Другата седмица евентуално ще започнем лека стимулация а на мъжа ми му са налага да мине скенер.Питам да знам да отлагам процедурата или да изчакаме със скенера да го направим след пункцията.Предполагам,че направлението важи 1 месец.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #437 -: Октомври 25, 2012, 15:37:07 pm »
Изчакайте сьс скенера,ако не е спешно,или замразете материам преди пункцията,за да не губите яйцеклетки,Пими.На нас са ни отговаряли противоречиво на този вьпрос ембриолозите-не е кой знае колко опасно,но може би ще даде отражение на плувците,ако и без това си имат проблем!Нас поне ни посьветваха да замразим материал преди скенера!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #438 -: Октомври 25, 2012, 16:39:00 pm »
При трансфер ми върнаха 3 от общо 4 добри ембриона.Тъй като бях доста развълнувана и струва ми се ,че нещо не се разбрахме за 4-*тия ембрион.Д-р Персенска каза ,ще го замразяваме нали?аз потвърдих ,но останах с убеждението,че ще ми се обадят за да уточним подборностите .Но кога да чакам товоа обаждане по телефона.Трансфера ми беше вчера,днес никой не ме е търсил.Някой може ли да ми бъде полезен какво да правя в случая.Не съм от София.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #439 -: Октомври 25, 2012, 19:02:08 pm »
Момичета някой знае ли дали скенер при мъжа направен дни преди пункцията и оплождането може да повлияе по някакъв начин?Другата седмица евентуално ще започнем лека стимулация а на мъжа ми му са налага да мине скенер.Питам да знам да отлагам процедурата или да изчакаме със скенера да го направим след пункцията.Предполагам,че направлението важи 1 месец.

Пими, както са ти казали - замразете или по време на скенера да защитят тестисите (на второто не разчитайте особено, но все пак го направете). Скенерът със сигурност влияе недобре на сперматозоидите!!!