0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #100 -: Септември 20, 2012, 17:50:43 pm »
Момичета трябва ми телефона на Др Персенска спешно! Моля да ми го изпратите!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #101 -: Септември 20, 2012, 20:47:01 pm »
Аз вече също се обърквам, защото не съм плащала никога такса оплождане, за която пишете.
2100 лв. за цялостен опит ИКСИ - неуспешен опит.
ЗЕТ+ЕЦ - 250 лв. пункция без упойка, 600 лв. трансфер - успешна бременност.
Преди 2 месеца пункция 250 лв. без трансфер и без такса оплождане, въпреки че яйцеклетката беше оплодена.
На 22-ри съм пак на преглед, след което пункция и дано пак да има трансфер и ще пиша отново.


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #102 -: Септември 20, 2012, 20:56:56 pm »
Олеле :D Мен почна да ме напушва смях. mgstra, залутахме се из тия цифри. Аз сега разбрах,че съм била с ИКСИ. Мислех,че съм с обикновено инвитро. Честно казано, може да не съм права, но аз бях на принципа колкото ми поискат, толкова ще дам. Вярвам и се надявам, че едва ли на рецепция си измислят цени. Сигурна съм, че който поиска обяснение, ще му разбият тази сума. Още повече, че си бях изчислила лекарствата за около 1500 лв., но ми взеха 1014. На мен ми е абсолютно безразлично, стига резултатът да е на лице, за което стискам палци на всички.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #103 -: Септември 21, 2012, 07:19:29 am »
Момичета моя втори опит беше до тук.На 13ти ден с ЧХГ 0.1 докторката каза да спирам лекарствата и ще се видим като ми дойде цикъл.Да Ви кажа надявах се и вярвах ,че двете ми снежинки са моя късмет :balk_145:.Днес имам годишнина и силно вярвах че ще получа най-големия подарък.  Извинете ме за тези ранни новини , на всички успешен ден и хубав уикенд :balk_170:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #104 -: Септември 21, 2012, 07:32:42 am »
mravi,съжалявам  :bighug: :bighug: прегръщам те силно.Не исках да прочета точно това  :(.Наплачи се ,за да се почустваш по-добре и бъди много силна ,за да продължиш напред.Не знаем защо сме подложени на тези изпитания,но трябва да ги преодолеем ,за да достигнем мечтата си.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #105 -: Септември 21, 2012, 09:42:46 am »
Благодаря на всички момичета, които ми изпратиха тел. на Д-р Персенска.
За съжаление няма да започна този месец процедура, а най-вероятно и следващия, заради високо ТСХ.
Мрави, незнам какво да кажа. Думите са безсмислени в такива моменти! Бъди силна
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #106 -: Септември 21, 2012, 13:56:12 pm »
mravi много съжалявам, че не се е получило  :bighug: , но ние сме силни и ще продължим напред.
Успех на всички

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #107 -: Септември 21, 2012, 17:28:46 pm »
Момичета, чак сега виждам, че има нова тема :) Да споделя, че току що се връщам от моя 7-и трансфер. Въпреки че съм с еднорога матка и д-р Стаменов не иска да рискуваме, все пак поехме риска и върнахме 3 бластоцисти (2 от ИКСИ и 1 от ин витро). Докторът много се колебаеше, въпреки че каза, че и 2 да се хванат, пак ще се наложи редукция. Но пък като знам, че от толкова опити, винаги сме връщали по 1 или 2 и никога не съм имала положителен резултат, този път ми се искаше да са 3. Но сега изобщо няма да мисля за това, важното е да този път да стане. Бях последен трансфер на д-р Стаменов, закъсняваше за среща, която беше започнала, но ми каза, че не може да ме остави на друг лекар, не защото ще се справят по-лошо, а защото е обвързан емоционално с моя случай. Уникален човек и лекар е, моля се този път да успеем. Стискайте палци :) Изписаха ми и преднизолон, който никак не обичам, но ... Последните два пъти не ми ги изписваха, ама явно след толкова неуспешни опити ми го дават за всеки случай. Сега започва голямото чакане :)

Успех на всички и ви благодаря за подкрепата  :bighug:
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 17:34:48 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #108 -: Септември 21, 2012, 19:12:41 pm »
Стискам палци за успешен финал, iva17! Хайде, че много ти се събра! :bfp:
Напълно разбирам чувствата ти mravi и ти изпращам своята подкрепа. Преди десетина дни и аз за пореден път претъпях провал и все още не мога да се възстановя! Хиляди въпроси занимават ума ми, но не намирам отговор. Уж всичко е наред преди поредния опит, а накрая пълно фиаско. Този път видях бледа втора черта на 12 ден от ЕТ на петдневни ембриони и тъкмо се обнадеждих, след два дни - вече я нямаше.  :(
Сега не зная как да събера сили за нов опит... :(
Зная, че трябва да се взема в ръце и да продължа, но след третия неуспешен ЕТ тази година вече не ми достига увереност. :(
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #109 -: Септември 21, 2012, 19:46:27 pm »
Да споделя, че току що се връщам от моя 7-и трансфер. Въпреки че съм с еднорога матка и д-р Стаменов не иска да рискуваме, все пак поехме риска и върнахме 3 бластоцисти (2 от ИКСИ и 1 от ин витро).... Сега започва голямото чакане :)

Ива, ето това се казва приказка  :lol:, браво и честити ти 3 бластоцисти! Обратното броене започва и от все сърце ти желая накрая да видиш положителен резултат, а относно бройката ще кажа "колкото толкова"  :lol: няма да ги върнем  :wink:

Мила mravi, съжалявам да прочета за неуспеха. Думите са излишни, никой не може да те утеши. Само искам да ти дам кураж за да може скоро да се изправиш и продължиш напред. Единствената истина, която знам е, че не трябва да се отказваме!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #110 -: Септември 21, 2012, 21:51:09 pm »
Ива вече се питах, какво ли става с теб, защо се изгуби, а пък то при теб хубави новини  :D Стискам палци всичко да е наред и най-после да видиш положителния тест и успешен финал естествено. Както казват след всеки дъжд изгрява слънце. Дай боже това да е твоето слънце  :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #111 -: Септември 21, 2012, 23:09:36 pm »
Ива,много стиснати палци и от мен!
Силно се надявам,че този 7-ми опит ще е последен за теб и ще завърши с поне един ревящ резултат! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :babyflips:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #112 -: Септември 21, 2012, 23:23:57 pm »
Благодаря Ви момичета за милите думи  :bighug: ,много ми е тежко и тъжно но ще продължиме да се бориме до заветния финал.Всички трябва да сме много силни и да не се отказваме до сбъдване на най-съкровената мечта :babbycarrage: Успех на чакащите и дано четеме повече положителни резултати  :bighug: :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #113 -: Септември 22, 2012, 13:19:11 pm »
iva17 - много, много късмет. Пожелавам ти така дългоочакваната бременност - едноплодна по възможност (защо пък да не уточняваме желанията си  :wink: - и аз за това ще се моля). Силно стискам палци!!!
Съжалявам за всички неуспехи. Не се предавайте момичета! Ще се намери начин на всяка улица да изгрее слънце - само трябва да го искаме силно и безотказно!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #114 -: Септември 22, 2012, 15:16:53 pm »
Стискам палци за успешен финал, iva17! Хайде, че много ти се събра! :bfp:
Напълно разбирам чувствата ти mravi и ти изпращам своята подкрепа. Преди десетина дни и аз за пореден път претъпях провал и все още не мога да се възстановя! Хиляди въпроси занимават ума ми, но не намирам отговор. Уж всичко е наред преди поредния опит, а накрая пълно фиаско. Този път видях бледа втора черта на 12 ден от ЕТ на петдневни ембриони и тъкмо се обнадеждих, след два дни - вече я нямаше.  :(
Сега не зная как да събера сили за нов опит... :(
Зная, че трябва да се взема в ръце и да продължа, но след третия неуспешен ЕТ тази година вече не ми достига увереност. :(
Disi22,следя темата редовно,но теб май съм те пропуснала- кога го направи този опит,че вече и резултат имаш ?!Виж мила,знам че сега ти е трудно и тежко,но не си и помисляй да се отказваш - незнам на колко години си,но докато имаш време имаш и възможност,така че горе главата,ако много го искаш и не се предаваш ще се случи,сигурна съм!!! :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #115 -: Септември 22, 2012, 20:54:27 pm »
При мен ситуацията не е добра. 11-ти ден от цикъла, фоликул в ляво 11 мм, който не е пораснал изобщо от 7-мия ден, появил се е един фоликул вдясно 12 мм, но д-р Персенска не беше много обнадеждена. Естрадиола също е нисък - 75. Преглед във вторник и може да прескочим и този месец.
Но въпреки всичко, излязох от клиниката с усмивка, защото пуснах две момичета преди мен да влязат, за да разберат резултата от кръвни тестове - и двете бяха бременни :D


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #116 -: Септември 22, 2012, 22:34:04 pm »
И аз да се запиша в новата темичка,за да ви следя и да ви стискам палци.Ива 17 пожелвам ти успех и дано наистина това е последният ти опит.Съжалявам мравида прочета и за твоя неуспех.В този момент думите са напълно излишни.Успех на всички:)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #117 -: Септември 22, 2012, 22:48:54 pm »
Sara68, нарочно този път ни съм писала във форума, защото вече започнах да се притеснявам от постоянните неуспехи. :( Направихме го през м. август - стимулация по къс протокол. Д-ра ми постави от новата инжекция Елонва. Имахме 6 по - големи фоликула и 2 по -  малки, като д-ра каза, че се страхува да чака малките, тъй като може да изтърве големите. При пункцията извадиха 6 яйцеклетки, от които 5 се оплодиха. Този път ЕТ беше на петия ден, като ми върнаха 4 ембриона. Д-р Шефктова и ембриолозите ми обясниха, че имат забележки към всички, но два от тях бяха окачествени като хубави. Този път бях абсолютно сигурна, че съм успяла и чаках с нетърпение мига да съобщя хубавата новина. Но...
На 11.10 съм на преглед за коментар.
И съвсем не съм млада, на 39 години съм. Не мисля, че ми остава много време за нови опити. А и най - вече ме безпокои факта, че така и не намериха причина. Всеки път повтаряме една и съща процедура. Преди опита поисках доктора да ми изпише някакви лекарства, на мъжа ми също, защото и двамата не сме първа младост. Но той каза, че не е необходимо. След като с лигавицата всичко е наред, би трябвало проблема да е в качеството на ембрионите?!? :ask:
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #118 -: Септември 22, 2012, 23:56:14 pm »
disi22, много съжалявам :( Знам какво е да имаш много неуспехи и все да няма точно изяснена причина. Имунологични и генетични изследвания, 4 биопсии, лечение след тях, няколко РВМС и някакви други лекарства и все един и същ резултат. Исках този път да направим SDI тест на мъжа ми, док каза, че според него едва ли там е причината за неуспеха, защото ембрионите са добри винаги. Сега преди този опит пак го питах, той каза, че не трябва да се прави и че е убеден, че в имплантацията е проблемът. Прави ми някакви "масажи" на матката този път, бяха леко болезнени. Само това не ми бяха правили. Д-р Стаменов каза, че не иска този път да ми слага никакви лепила, РВМС или др. Вярвам на преценката му, знам че прави всичко по силите си, все трябва някой път да успеем. Сега чакам с нова надежда, но и със свито сърце за теста. Все още оптимистът в мен надделява и вярвам, че този опит най-накрая ще е моят. Стискам ти палци да разрешите проблема при вас и следващият път да има силно положителен резултат.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #119 -: Септември 23, 2012, 15:53:22 pm »
Стискам палци за всички момичета,които са в процедура- дано има повече положителни резултати!!!Ива 17- много се моля за теб този път мечтата ти да се сбъдне и вярвам,че ще се похвалиш с хубав резултат! :)
Disi22,знам колко ти е трудно сега,но повярвай ми все още имаш време и варианти за успех,само няма да се отказваш!!!!!И аз така се чувствах след третия опит,но ето сега съм отново с вяра и надежда към надявам се последния ми опит. За разлика от теб аз наистина нямам време,за средства да не говорим и все пак ще се борим за мечтата си!
Много положителни емоции за всички борбени момичета! :bighug: :bighug: :bighug: