0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #40 -: Ноември 05, 2010, 13:27:42 pm »
Мише, бързо да оздравявате!
термометър- Омрон за уше- точен е, бърз и батерията му издържа 1 година. Само иска свикване със стойностите на температурата в ушето.
Жаси, всички пищят- носът е неприкосновен!Важното е да се почисти, пък съседите каквото искат да си мислят! Можеш и сребърна вода да му капеш- да се стече и по гърлото- за прочестване и профилактика.
Бързо оздравяване и на вас!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #41 -: Ноември 05, 2010, 14:56:04 pm »
Привет.
След Ники и аз съм болна, сега двамата заедно си подсмърчаме. Лекарката изписа морска вода, половин ампула вит.Ц на едн и ако морската вода не помага - по една капка Виброцил три пъти дневно. Но тя помогна, само един път капахме Виброцил и два пъти дадох 0.25 мл. Нурофен за деца, като вдигна лека температура и беше неспокоен.
Взех си помпичка на Маример - по-добра е от Томи Типовската, обаче и с нея Ники като я види и пищи на заклано. Съседите сигурно мислят, че го коля, такива писъци са.
Ние ползваме обикновен термометър с гъвкав връх на Куик и съм доволна.

Съседките ме навестяваха в един период от време, мисля че към годинката беше, когато и режех ноктите  :lol: Когато ме видеха с нокторезачката оставаха изумени, явно си мислеха, че ще ме видят с тупалка в ръка  :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #42 -: Ноември 05, 2010, 15:47:41 pm »
Хаха, момичета, разсмяхте ме! :) Тупалки, помпички, а!
Жаси, бързо да оздравявате мила. Всичко, което ми даде ми е от огромна полза! Мерсииии!

Мерси много за съветите. Значи не само моето си смуче лапичките :)
Определено не ги смуче от глад, защото се храним доста начесто. Явно като не и дам гърда, ги дъвче от нерви. Може би и е силно изразен сукателния рефлекс. Като я махна от гърдата много се дразни. Ама не може да виси там нон стоп. Ще упорствам с биберона да видим. Благодаря!



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #43 -: Ноември 05, 2010, 16:09:47 pm »
Благодаря на всички ви за споделеното!Безценни сте, както винаги!

От прочетените мнения из нета и вашите мнения тук се спрях на Браун за ухо,
ако мога да го поръчам а някой да ми го купи от чужбина ще е още по-добре!
Разликата в цената е почти три пъти...
Ако не стане Омрон, Microlife или Чико.

Цветенце бърз въпрос, Браун и той ли е с накрайници
и как точно се процедира с тях, всеки от семейството има свой и след определен период се подменят или как?

Обадих се и в Пигис Хаус откъдето е купен стария и съм приятно изненадана
от управителката, която каза да го занесем да го погледнат те!
Въпреки, че вече не продавт марката, а аз не намерих ни гаранция, ни касов бон!
Служителката с която говорих сутринта дори за подмяна говореше,
защото имали останали бройки на склад.Ще го занесм и ако нещо разумо добре,
поне да имаме някакъв докато дойде другия.
Защото меренето под мишницата не винаги е безпрепятствено,
независимо колко са отпуснати при висока темперетура.

Жаси бързо оздавяване, за помпите моя опит показа, че Чиковската дърпа,
накрайника е мек и ако усвоиш последователноста на движенията върши работа!

Раши, предлагай залъгалка, може и да свикне,
Калина е бебе кърмено 11 месеца, не възприе тази вещ.
Когато кърмата ми намаля към 10 месец се опитах отново да я внедря,
поне за приспиването, не ми се получи отново.
Сега я ползваме само за да и мажа венците с гел,
защото наличните 4 зъба са опасни за мен и показалеца ми.

За протокола Митака днес не е вдигал висока темпереура,
спокоен е и дори бели измисля, а дано се разминем!
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 16:11:37 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #44 -: Ноември 05, 2010, 16:28:49 pm »
Мише, колко пари искат за тоя Браун в България? Аз имам такъв, но не мога много да изкажа мнение, защото съм го ползвала веднъж-два пъти. Подарявала съм и веднъж същия. За мен е добре, че мери толкова бързо.

Имам една колежка, която след 2 седмици ще си пътува за Сф, така че мога по него да ти пратя термометъра, ако решиш да ти го купя.  :wink:

И при нас всеки опит да се почисти носа завършва с писъци, изразяващи възмущение.  :lol: :lol: :lol:

ултра, как е Мони? Минаха ли му кошмарите?


Да оздравяват всички болни дечица!

*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #45 -: Ноември 05, 2010, 17:12:06 pm »
Брауна в Премама е 120лв, по чужди сайтове съм го виждала осезаемо по-евтин, ама чак 3 пъти по-евтин категорично не беше, Мише да не гледаш друг? Накрайниците в Премама са 18лв за 20бр, но аз си ги поръчвам от чужбина - пак са по-евтини.
Мише, водят се еднократни, но на практика се зачистват - например в спиртено памуче, а се подменят вече когато се деформират (или ако ще се ползва от друг член в семейството)
В инструкцията на Омрон-а пише същото за неговите накрайници. Те са найлонови, закрепени за едно рингче, докато на Браун са от нещо като много тънка пластмаса и много удобно се почистват. Но предполагам и с найлоновите е лесно чистенето, щом в инструкцията пише, че се практикува.
Пък, ако ти оправят твоя - най-добре :wink:

Аз мисля от днес да прекратя кърменето. От две седмици не проявява интерес, дърпа се, хапе зверски, единственият начин да го накърмя вечер е да го изчакам да заспи и после да го сложа на гърда да засуче в полусънно състояние.
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 17:14:07 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #46 -: Ноември 05, 2010, 17:31:28 pm »
прословутия Браун на мен ми го донесоха от Канада преди 4 години и помня, че платих около 100 лв за него. не мисля, че някъде може да се купи много евтино.

накрайниците не знам на колко време трябва да се сменят, аз ги държа докато "имат вид", ползвам термометъра основно за детето, ако реша да го ползвам за себе си - ползвам друг накрайник.

лидия, как е гърлото? аз след 3 дни огнено гърло, вече съм на АБ без тенденция към оправяне...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #47 -: Ноември 05, 2010, 17:44:24 pm »
аз след 3 дни огнено гърло, вече съм на АБ без тенденция към оправяне...

опитвала ли си някога с изварения компрес?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #48 -: Ноември 05, 2010, 17:53:43 pm »
не го знам този "изварен компрес", разкажи ми?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #49 -: Ноември 05, 2010, 17:55:16 pm »
Аз съм само с лека хрема вече. Гърлото го оправих по стария начин. И Мони беше тръгнала, засега пресякох вируса и при нея.
Много лош и упорит вирус, покрай нас всички са болни, кой с температура, кой с разстройство, трети с кашлица  :(.
И аз като бабите да дам малко акъл, сякаш ми е в повече  :), ама пробвай с Хималая. Намажи си гърлото хубавко и си сложи една кърпа преди да заспиш. Ще се почувстваш по добре, сигурна съм. Тантум верде също много помага.

Чакам и аз да разбера за компреса  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #50 -: Ноември 05, 2010, 18:07:04 pm »
не го знам този "изварен компрес", разкажи ми?

Аз няоколко седмици след раждането на Антон се сдобих с такова червено гърло като никога дотогава. Два дена опитвах с разни неща за смучене, жабурене с лайки, мазане със сода, но накрая реших да не бавя нещата, отидох на лекар - имаше схема с таблети за смучене и ако до 3 дена няма резултат, изписа и АБ. След трите дена никакво подобрение опитах с въпросния компрес и имаше голям ефект, АБто така и не влезе в употреба. Съвсем наскоро, близо година след въпросния случай, ме повтори същото гърло и този път веднага почнах с компресите и се оправих много бързо.

Сварявате 1л мляко и както е топло, добавяте сока на 1 лимон да пресече и стане на извара. Ако нямате лимон, предполагам и оцет или лимонтозу би трябвало да вършат същото. Колкото по-хубаво мляко вземете, толкова повече извара ще стане. След като се пресече, прецеждате през тензух, хубаво отцеждате да няма вода и така, като е горещо-топла още изварата (гореща да се търпи), увивате я с тензуха и налагате на болезненото гърло. Отгоре се слага найлон - аз ползвам найлоново фолио, че по-лесно задържа тензуха. След това увивате с топъл, по-възможност вълнен шал. Така спите. Хубаво е поне 3 нощи да се повтори, но облекчението се усеща и по-рано.
Важно е изварата да е разположена върху тензуха на плътен пласт, а не рехаво.
Това е метод на Дънов, може да го намерете в нета. Дано помогне, за мен е вълшебен.
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #51 -: Ноември 05, 2010, 20:22:51 pm »
За компреси и аз мога да препоръ4ам един който аз лично си го правя като имам такъв проблем с гърлото-
 на една кърпа слагам вестник след това памук и на памука поливам малко ракия да не подгизва много памука , и после поръсвам черен пипер завързвам кърпата отзад на врата а памука е на гърлото и си обличам поло или слагам шал, и така стоя вечер даже и съм спала така наистина доста бърз ефект има, а другото което знам е- в една чаша се сипва червено вино една лъжичка заха и половин кафена лъжичка черен смлян пипер , та тази смес се затопля и се пие като чай  :wink:
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #52 -: Ноември 05, 2010, 20:52:36 pm »
За ракиения компрес - подкрепям има бърз ефект. За изварения - на мъжо не действа хич.
Джам, на мен много ми помага отвара от ленено семе - в 250 мл. вода две чаени лъжички ги вариш 2 мин, оставяш да се охлади и пиеш по две супени лъжици на час.
За мокра кашлица - мед със смляно синапено семе и оставяш някой друг да домакинства, че синапеното семе приспива за минутки :lol:
[/url][/url]
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #53 -: Ноември 05, 2010, 21:30:59 pm »
Изварата в компреса трябва да е плътно положена, както и после шията да е много плътно увита, за да може топлината да се задържи за всичките часове и да е ефикасен. Също с един компрес няма да стане, хубаво е няколко поредни да са.
Желателно е и асистент да има, за да може да се сложи по-лесно, сам е трудно.
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 21:33:53 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #54 -: Ноември 05, 2010, 22:12:17 pm »
Аз купувах от Ибей термометър на Браун за ledena_luna, по спомен около 27 паунда беше с комплект 10 накрайника
това, което си спомням е, че бяха много малко предложения за браун
Мише, ако решиш мога да се пробвам да ти намеря, само ми кажи точния модел
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #55 -: Ноември 05, 2010, 23:28:07 pm »
Ми то е така, дайте на Блондинка да рови из нета и после и гледай резила...

Разбира се, че не е три пъти по-евтин, но е на много разумна цена,
сравнена с 120 лв тук, поне този който Сия откри е 27 паунда ЦЪК.

Блу, Мини  :flower:Благодаря за предложенията,  :D ще ги обсъдим!

Джам, бързо оздравяване!
Уникално гадно за моите вкусови рецептори е дори една глътка клей със спирт/ракия,
но е много ефикасно!Топчица клей (колкото един орех) се натрошава в стъклено шишенце,
залива се със спирт или ракия, престоява няколко дни и в такива моменти се пие на малки глътки.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #56 -: Ноември 06, 2010, 09:53:54 am »
И аз да изкажа положително мнение за изварения компрес от личен опит - действа и при мен и при децата. Освен това може да се използва и при кашлица, като се слага на гърдите и плътно се увива тялото с шал, за да се запази топлината.
Бързо да се оправят всички болни, а здравите да си останат все такива!
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #57 -: Ноември 06, 2010, 10:28:48 am »
Преди няколко дни моя колежка ми разказа за този изварен компрес, и според нея бил много ефикасен. Само че тя го прави направо с готова извара - имам предвид, че няма нужда да се вари и пресича мляко, а само да се затопли изварата в микровълновата до поносима температура.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #58 -: Ноември 06, 2010, 13:03:54 pm »
Да, може и с готова затоплена извара, но аз досега все съм го правила по указанията на Дънов с пресичането на млякото.
Чела съм, че се ползва и при възпалени уши, но ми е трудно да си представя как точно ще стане закрепянето - всъщност не знам къде точно боли възпалено ухо, ако е по врата, явно се увива на същия принцип.
*
Re: Първа ноемврийска седмица (1.11-7.11)
« Отговор #59 -: Ноември 06, 2010, 20:27:12 pm »
Да, може и с готова затоплена извара, но аз досега все съм го правила по указанията на Дънов с пресичането на млякото.
Чела съм, че се ползва и при възпалени уши, но ми е трудно да си представя как точно ще стане закрепянето - всъщност не знам къде точно боли възпалено ухо, ако е по врата, явно се увива на същия принцип.

Тъй като аз съм лежала в болница за перфорация на тъпанче, са ми прилагали какви ли не илачи. Компреси ми правиха и в болницата, но със спирт. Увива се главата с бинт, почти цялата, за да обхване и двете уши. Има ефект, но за малко дете не става. Опитах се да поставя и тази година компрес при гнойната ангина, еми не ми разреши отново диването. Иначе за тоз изварен компрес, все добри отзиви получавам, но не съм го изпробвала. За сега за червено гърло при нас, работят хомеопатичните Angin Heel
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!