0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #700 -: Март 07, 2013, 12:25:03 pm »
И аз съм чувала думите: "тези ги сея за нас, а тези са за продан".
Иначе пред къщите по селцата винаги има изнесени масички, на които хората продават стоката си.

Ами без да са пръскани, доста неща не стават. Я ще се маносат, я ще окапят. Въпроса е да се използват хубави препарати(био и натурални има) и да се изчака карантината.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #701 -: Март 07, 2013, 12:51:45 pm »
Карантината и при зарзавата от свеки я чакаме, то ясно. Ама не препаратите срещу мана са проблемни според мен. Известно време бях продавачка в селския магазин. Не мога да ви опиша колко амониева селитра продадох на бостанджиите и на гледащите домати и пипер ... Понеже от къра трябва да се изкара максимално количество. В двора също торят - веднъж и често е с оборска тор. За това е и лафа - „тия за нас, пък тия за продан“
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #702 -: Март 07, 2013, 14:15:53 pm »
Я, то се заформила голяма кореспонденция по въпроса. :D Именно това имах предвид и аз - някой препоръчан човек (семейство). Аз също ги знам тия работи, да не говориме, че на свекър ми в селото (русенско) селяните си торят и за тях - кефят се като "изкарат" големи плодове и зеленчуци. Аз предполагам, че дори и така (торени) селските продукти са доста по-добри от тези по големите вериги или пазара (дето се внасят от всевъзможни страни - картофи от Египет, круши от Китай!!!). Но все пак ми се иска, като си направя труда да пътувам за да си купя нещо по-свястно, то да е възможно най-доброто. Друг е въпросът дали е възможно. Ще се радвам ако някой сподели нещо конкретно.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #703 -: Март 07, 2013, 17:03:06 pm »
Карантината и при зарзавата от свеки я чакаме, то ясно. Ама не препаратите срещу мана са проблемни според мен. Известно време бях продавачка в селския магазин. Не мога да ви опиша колко амониева селитра продадох на бостанджиите и на гледащите домати и пипер ... Понеже от къра трябва да се изкара максимално количество. В двора също торят - веднъж и често е с оборска тор. За това е и лафа - „тия за нас, пък тия за продан“

 :good_post:
няма да забравя моите ангелчета...
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #704 -: Март 15, 2013, 08:39:40 am »
Момичета от общината пръскат ли за кърлежи и трябва ли да ги уведомя, че има проблем или те си пръскат определени площи?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #705 -: Март 15, 2013, 09:20:08 am »
Момичета от общината пръскат ли за кърлежи и трябва ли да ги уведомя, че има проблем или те си пръскат определени площи?
по принцип пръскат, но първо косят, така ,че май още е рано. Ако си забелязала нещо нередно, защо да   НЕ може да ги уведомиш?:)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #706 -: Март 15, 2013, 10:15:06 am »
Момичета от общината пръскат ли за кърлежи и трябва ли да ги уведомя, че има проблем или те си пръскат определени площи?
по принцип пръскат, но първо косят, така ,че май още е рано. Ако си забелязала нещо нередно, защо да   НЕ може да ги уведомиш?:)
От известно време живея тук, никога в живота си не съм се сблъсквала с такъв проблем и нямам идея как и защо  :oops: А и понеже често има разминаване с по принцип и дефакто  :) Реших да питам, пък после да ходя да им се обаждам.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #707 -: Март 15, 2013, 10:17:51 am »
Момичета от общината пръскат ли за кърлежи и трябва ли да ги уведомя, че има проблем или те си пръскат определени площи?
Мисля, че непосредствено преди лятото се пръска (като направят и Общ поръчки ;))Но не  е лошо и да ги уведомиш, ако смяташ, че някъде има такъв проблем. Незнам обаче, дали реагират и на сигнали  :lol:


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #708 -: Март 15, 2013, 17:04:12 pm »
Момичета от общината пръскат ли за кърлежи и трябва ли да ги уведомя, че има проблем или те си пръскат определени площи?
Зависи от Общината.
Нашите са лИбезни и като им съобщя нещо нередно, веднага пращат хора.
Скоро им изревах за едни строителни отпадъци и ми изпратиха камион немедленно  :D
Звънете, не ги жалете!
*
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #709 -: Март 15, 2013, 22:59:49 pm »
Момичета от общината пръскат ли за кърлежи и трябва ли да ги уведомя, че има проблем или те си пръскат определени площи?
Зависи от Общината.
Нашите са лИбезни и като им съобщя нещо нередно, веднага пращат хора.
Скоро им изревах за едни строителни отпадъци и ми изпратиха камион немедленно  :D
Звънете, не ги жалете!
Елфи местя се у вашта община  :lol: тука с едни кучета 2г ги уведомявам и жалби им пиша, файда никаква.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #710 -: Март 16, 2013, 08:43:50 am »
Върпосът на Теди за главоболието на дъщеря ѝ, както и отговорите на зададения въпрос са обособени в отделна тема и са преместени във форум "Нашите дългоочаквани деца":
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49465.0
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #711 -: Март 16, 2013, 16:33:04 pm »
Здравейте!
Историята ми е дълга и объркана, сигурно защото в момента съм притеснена, но всеки съвет би ми бил от полза.
Става въпрос за брат ми, който в момента е местната болница, където го лекуват без поставена конкретна диагноза.
От понеделник е с разстройство, което не е кой знае колко притеснително- няма кризи и често изхождане. На втория ден усеща, че има лека температура и взема аналгин и парацетамол. Температурата спада. В четвъртък получава обриви по цялото тяло придружени със сърбеж. Отива на кожен и там заключват- алергия /неизвестно от какво, защото брат ми до момента поне не е проявявал никога алергия към нещо/
В петък вече положението става опасно, защото буквално за 2 часа тази тъкан в гърлото, която виси между сливиците /не и знам името/ се е подула толкова силно, че брат ми едва е дишал. Веднага отишъл на лекар УНГ и той като го видял му казал да тича в спешното, че работата е сериозна. Няма да обяснявам какви разправии е имал в спешното, че ще стане още по-дълго, но с 300 зора ги е накарал да му бият някаква инжекция, та това нещо постепенно взело да спада...много бавно.
Вечерта обаче се събужда от адски болки в областта на корема. В началото си е помислил, че е бъбречна криза. Отива пак в спешното. Там му бият болкоуспокояващо и си го пращат у дома. След час обаче болката отново е непоносима и се връща обратно в бърза помощ и тъй като не можело толкова скоро да му слагат същата инжекция, решили да го приемат в болницата и да събудят лекаря. Въпросният е хирург- оглежда бъбреците на ехограф, но не намира нищо обезпокоително там и го зипраща за кардиограма, да не би да е проблем със сърцето. И при сърцето се оказва всичко наред. Хирургът заключва- панкреатит. Оставят го в покой- гладен и жаден и му вливат системи и отново болкоуспокояващи.
Днес преди обяд долната устна му се поду като на негър. Малко след това се поду и горната. Биха му урбазон, защото решиха, че е алергична реакция от лекарствата или просто от нещо си. В момента устната му продължава да е надута. Едното му око междувремено се зачерви все едно има кръвоизлив вътре в окото. А обривите, които бяха по тялото, сега са само по гърба но не сърбят, а са станали като гнойни- приличат по-скоро на херпеси.
Кръвната картина е ок. В урината има завишен белтък обаче. Доктора е казал, че от изследванията се отхвърля диагнозата-панкреатит.
По телефона направих консултация с позната лекарка, тя заключи, че е сепсис  8O и че трябва да го лекува специалист вътрешни болести- инфекционист, за да изпише подходящ АБ. Тук в града обаче нямаме такъв /От Димитровград сме/
Ходих и при един лекар, при когото водя малкия и на когото що годе имам някаква доверие. Обясних му всичко това и той е категоричен, че е остра алергична реакция и че трябва да се лекува с високи дози урбазон, системи с Калций и още нещо /не помня какво беше/ и подкожно 2 пъти дневно адреналин по 1/2 ампула.
В болницата не щат и да чуят за адреналин. Едва ли не е много опасно.
В крайна сметка обаче са накарали снаха ми да купи Кларитин /ако не греша/ таблетки за алергията, спрели са всички болкоуспокояващи, защото ги е дострашало да не прави реакция и от тях и чакат да видят какво ще стане.
Умирам от страх, защото не знам кой път да хващаме. Както не спира да проявява нови и нови симптоми, знам ли кое ще е следващото.
Не знам защо го поствам тук. Просто се надявам, че от многото четящи хора тук, все на някой, или на негов близък може да се е случвало нещо подобно и да ми даде насоки към някой лекар или болница....



Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #712 -: Март 16, 2013, 16:39:12 pm »
Дано  се справят лекарите.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #713 -: Март 16, 2013, 16:41:59 pm »
Дано. То в нашата болница не останаха много специалисти... като в повечето провинциални болници за съжаление. Правят каквото могат. Личи си, че и те вече са притеснени, защото постоянно ходят да проверят как е. Лошото е, че и те не знаят точно какво му има :(


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #714 -: Март 16, 2013, 17:03:25 pm »
Дано. То в нашата болница не останаха много специалисти... като в повечето провинциални болници за съжаление. Правят каквото могат. Личи си, че и те вече са притеснени, защото постоянно ходят да проверят как е. Лошото е, че и те не знаят точно какво му има :(

Джиджи няма ли начин да го транспортират в друга болница, било то и в София? На местно ниво щом няма специалисти, няма смисъл да стои и то без диагноза те в един момент само ще го наблюдават (това от личен опит, като влизах с малкия в болницата, направиха каквото можаха като изследване и минахме на наблюдение, пък мен сън не ме хваща, че беше на дни и не може и да каже). Стискам палци!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #715 -: Март 16, 2013, 17:33:48 pm »
Дано. То в нашата болница не останаха много специалисти... като в повечето провинциални болници за съжаление. Правят каквото могат. Личи си, че и те вече са притеснени, защото постоянно ходят да проверят как е. Лошото е, че и те не знаят точно какво му има :(

Джиджи няма ли начин да го транспортират в друга болница, било то и в София? На местно ниво щом няма специалисти, няма смисъл да стои и то без диагноза те в един момент само ще го наблюдават (това от личен опит, като влизах с малкия в болницата, направиха каквото можаха като изследване и минахме на наблюдение, пък мен сън не ме хваща, че беше на дни и не може и да каже). Стискам палци!

Изобщо няма да се замисля да го закарам в друга болница, но ме притеснява да не ни откажат да го приемат. Тогава как ще изкараме нощта не знам. Сега се чух със снаха ми, тя е при него. Започнало да се надува и лицето. Били му пак урбазон. Сега се опитвам чрез познати в Пловдив да намеря лекар, който да се съгласи да го вкара в болница. Страх ме е да остане тук, но също ме е страх да не го оставим изобщо без лекарско наблюдение вечерта...


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #716 -: Март 16, 2013, 18:07:14 pm »
джиджи, звънни в Токуда, Пирогов или друга голяма болница в София или Пловдив,
питай дали няма да приемат брат ти, а лекарите при вас дали може да бъде транспортиран в това състояние!
Аз не съм лекар, но ми се подувал ларинкса, в следствие алергичен шок, знам какво е!

Кураж, стискам ви палци!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #717 -: Март 16, 2013, 18:24:01 pm »
Преди малко говорих с лекар от Пловдив. Според него също става въпрос за остра алергична реакция и не трябва да се спира лечението. Той обаче е категорично против да се транспортира без специализиран автомобил и лекар, защото ако по пътя се случи нещо може да е фатално. Ще опитаме да убедим тукашните лекари да го транспортират в по-голяма болница, но се съмнявам дали ще приемат. Не знам дали може да си платим на частно такава услуга ако евентуално уговорим да го приемат някъде.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #718 -: Март 16, 2013, 18:47:43 pm »
Преди малко говорих с лекар от Пловдив. Според него също става въпрос за остра алергична реакция и не трябва да се спира лечението. Той обаче е категорично против да се транспортира без специализиран автомобил и лекар, защото ако по пътя се случи нещо може да е фатално. Ще опитаме да убедим тукашните лекари да го транспортират в по-голяма болница, но се съмнявам дали ще приемат. Не знам дали може да си платим на частно такава услуга ако евентуално уговорим да го приемат някъде.
Много ми е познато, ако го сърбят ушите отвътре, сигурно е остра алергична реакция /но все пак не съм специалист/. Болките в корема, могат да се проявят, ако алергена е храна /също и уртикарията/. Преживявала съм го, състоянието ми беше както описаното, наистина може да е опасно транспортирането му в момента, тъй като може да влоши състоянието му. Между другото, тогава бях на 25г. без такива прояви.  Нужно е вливане на кортизонови и урбазонови препарати. Веднага, щом състоянието му позволява, го заведете в Александровска болница http://alexandrovska.com/bg/node/34 за да му направят нужните тестове и долекуват.
Успех!
П.П. мисля, че сепсиса щеше да се "хване" от кръвната картина...
« Последна редакция: Март 16, 2013, 19:09:14 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #719 -: Март 16, 2013, 20:11:27 pm »
Джиджи и през ум не ми е минало, транспорт с частна кола!
Само и единствено с линейка и лекар! Стискам ви палци!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)