0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #220 -: Юли 09, 2010, 10:35:32 am »
Снежина, много съжалявам за този резултат. Дано се повлияеш добре от терапията с Еутирокс. Аз го пия вече повече от 5 години, и се чувствам много добре от него. Веднага ми изчезнаха оплакванията след като почнах да го пия преди години. Дано скоро ги смъкнеш, но ми е интересно от какво може да се покачи толкова ТСХ-то!?! :?
Ами аз и до сега си бях на Еутирокс ... просто не знам :(
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #221 -: Юли 14, 2010, 09:03:58 am »
Момичета вчера си направих изследвания на хормоните на щитовидната след 45 дневен прием на Еутирокс 100 мг.Резултатите леко ме шокираха и сега чакам да се видя с ендокриноложката искам да си кажете мнението.
TSH 0.077 (0.23 - 4.20)
FT4 23.11 (12 - 22)
FT3 6.42  (3.1 - 6.8)
TAT 849.3 (до 115)
МАТ 175.4 (до 34)

Предния път пускахме само TSH и F4 като TSH то ми беше 8.18, а FT4 си беше много добре в нормите.Гледаха ме и на ехограф и заключи Хашимото.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #222 -: Юли 14, 2010, 11:55:57 am »
Здравейте, присъединявам се към тази темичка, тъй като ТСХ-то ми го налага :oops:Тъкмо щях да започна стимулация за инсе и открих този проблем. Отложих я, ще попитам ендокринолога за колко време. Ако не бях видяла проблемът преди стимулацията сигурно нямаше да е особено успешна, пък и аз имам и други проблеми с незабременяването.
Миналата година ТСх ми беше 2,50 и д-р Начев само ми каза, че има някакъв възпалителен процес, но е много рано да се каже какъв, е за 10 месеца е скочило с 1,5 и сигурно вече ще се види какъв е проблемът:}

FT4 16.85   pmol/l  12.0-22.0     
TSH 3.94    uIU/ml  0.27 - 4.2    
TAT 38      IU/ml   0 - 115    
MAT <5.00   IU/ml   0 - 34
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #223 -: Юли 18, 2010, 16:08:44 pm »
Момичета вчера си направих изследвания на хормоните на щитовидната след 45 дневен прием на Еутирокс 100 мг.Резултатите леко ме шокираха и сега чакам да се видя с ендокриноложката искам да си кажете мнението.
TSH 0.077 (0.23 - 4.20)
FT4 23.11 (12 - 22)
FT3 6.42  (3.1 - 6.8)
TAT 849.3 (до 115)
МАТ 175.4 (до 34)

Предния път пускахме само TSH и F4 като TSH то ми беше 8.18, а FT4 си беше много добре в нормите.Гледаха ме и на ехограф и заключи Хашимото.

Маги, твоето си е класическо Хашимото, защото и антителата ти са повишени. Незнам при коя ендокриноложка ходиш, но дозата от 100 мкг очевидно ти е много висока. Теб направо на 100 мкг ли те сложиха? Защото дозата се увеличава постепенно и толкова висока доза се предписва за доста по-високо ТСХ. На мен д-р Начев ми изписа 50 мкг на ден, като първоначално няколко дни пих само по 25, при ТСХ 12 и след 50 дни вече беше 2 и ме остави на тази доза.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #224 -: Юли 19, 2010, 10:25:05 am »
Здравейте, имам едно питане. Има ли някой представа за стойностите на ТСХ при мъжете? Моят мъж има 4.11 (0.35 - 5.00). На мен ми се види височко. Хипер странна работа, аз съм на долната граница, той - на горната, луда история.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #225 -: Юли 19, 2010, 13:45:57 pm »
nikitali аз съм от Плевен и ходих тук на ендокринолог, но се замислям да ходя и за това до София.То се е видяло, че трудно ще намериш добър лекар.Да направо ме изстреляха на 100мг, и от това ТСХ-то ми направо се е сринало.Сега ще видим какво ще каже във вторник съм на преглед при нея.
Много благодаря за отговора :)

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #226 -: Юли 19, 2010, 13:50:42 pm »
Айде, днешното ТСХ на мъжа ми е 4.69 при норма на лабораторията до 4.2. :? :? :? Някой може ли да ми прати координати на д-р Начев, моля!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #227 -: Юли 20, 2010, 14:48:09 pm »
TSH 1.88 (0.34 - 5.60)   Преди две седмици 29.40 при прием на 50мг Еутирокс
FT4  14.10 (7.9 - 14.4)
Anti TPO /MAT/ 54.50 (<12)
Ехография - ЩЖ с размери в нормата, структура нарушена, без възли.

Това са резултатите ми след две седмици прием на 100мг Еутирокс.
До сега следихме само ТСХ.
По мое настояване, пуснахме другите, като според лекарката не е нужно да гледаме ТАТ и FT3 (?).
Учудващо за мен оставихме дозата 100мг.
Все повече се замислям за друг консулт.
Някой ходил ли е в Плевен в КИРМ?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #228 -: Юли 20, 2010, 15:55:41 pm »
Привет, минах през ендокринолога и да се отчета: ТСХ 3,9 и за него еутирокс 25 мг. Обясни ми, че това че антителата са ми в норма, но все пка ТСх се качва значи че някога е имало някакъв автоимунен процес, който за сега е заспал, но е поувредил жлезата. Ако не съм била искала да забременея, при тези стойности на хормоните е щял да изчака да не ми дава хапчета, но сега като се налага да ги почвам.
Идеята ми е имате ли някакви странични ефекти от хапчето и какво да очаквам?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #229 -: Юли 20, 2010, 16:25:43 pm »
Идеята ми е имате ли някакви странични ефекти от хапчето и какво да очаквам?

Няма да усетиш някакви странични действия.
Но и те като всяко лекарство си имат своите минуси, което ме притеснява.
Класическата медицина обаче не предлага алтернатива.
Успех и скорошно  preggo
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #230 -: Юли 22, 2010, 13:50:42 pm »
Ето какво е развитието при мен.След вчерашния преглед, лекарката заключи, че трябва да ми се намали дозировката на лекарството от 100 мг на 75 мг.Каза да го започна от понеделник и на 24.08 да отида при нея да пуснем ТСХ и да проверим как е.Тя иска да го вдигнем малко но да е около долната граница, защо не знам.То се е видяло че септември ще се ходи към Соия и за това.

Снежина, в КИРМ Плевен идва Катя Тодорова в определени дни.Ако искаш звънни да разбереш кога е там.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #231 -: Юли 22, 2010, 14:04:52 pm »
Да, благодаря, погледнах в профила им, че преглежда там.
Ти при нея ли ходиш?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #232 -: Юли 22, 2010, 16:15:34 pm »
Не не ходя при нея.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #233 -: Юли 28, 2010, 15:01:15 pm »
Момичета, искам да ви попитам за мненията ви за нещо, което ме изуми 8O
Става въпрос за сестра ми. Днес и излезе резултата и ТСХ е повече от 100 8O колко повече не се знае не я е хванал метода по който го изчисляват.
Какво е това нещо? Личната лекарка казала, че това сигурно е лабораторна грешка, защото ако е истина тя трябвало да е в кома, а не да се чуства добре и да седи срещу нея и да си говорят.
Вие чували ли сте за нещо такова до сега?

п.п Извинявам се, че поста ми го има в двете теми. Обърках ги.
Моля, някой модератор да го изтрие от "хормонални изследвания", ако прецени.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #234 -: Юли 28, 2010, 15:42:51 pm »
Nataly*, дано да е лабораторна грешка  :ask:
Тук съм  срещала  с-сти на ТСХ  около  20-30 , мисля че преди време имаше едно момичета с изумително голяма с-ст  ,но 100  8O .
Сестра ти как се чуства ?Антителата пускани ли са -те как са ?


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #235 -: Юли 28, 2010, 16:00:37 pm »
Не е изследвано нищо друго освен ТСХ.
Тя се чуства добре. Няма никакви симптоми, освен  че мястото на щитовидната е по-издуто. Тя за това и отиде на лекар да види какъв е проблема.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #236 -: Юли 28, 2010, 18:43:53 pm »
Nataly, направете ТСх в друга лаборатория. Но това,което ти е казала личната е глупост. Миналата седмица ендокриноложката ми разказа, че преди мен е минала една жена с ТСх 94 и била само подпухнала, но нямала други оплаквания. По изражението на докторката не личеше като да ми казва нещо,което да не е виждала скоро или пък да подлежи на някакво супер спешно лечение, а за кома да не говорим.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #237 -: Юли 28, 2010, 19:16:33 pm »
Натали, моя приятелка също си изследва ТСХ и стойността не е могла да се отчете, била е на 100. Видимо без причина, само издута жлеза и силни болки при преглъщане. Понеже аз съм с Хашимото и бях казала да си пусне този хормон. Сега ве4е са я оперирали, отстранили жлезата и така. Искам да кажа, че понякога се случва. Нека посети добър ендокринолог, да и направи ехография, ТАТ И МАТ да си пусне. Успех!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #238 -: Юли 28, 2010, 19:26:43 pm »
Горих с Начев, той ще я види. Каза че трябва да пусне още някои изследвания(ТАТ и МАТ предполагам) и ехография. Притеснявам се да не се наложи операция. Нямам представа какви ще са последствията ако се отсрани. Можеш ли да ми дадеш някакво инфо.
Иначе не е лабораторна грешка. Обадих се в Кандиларов и ми обясниха, че е направено два пъти точно защото са много високи резултатите. Над 100 и нея също не я е хванало изследването за да покаже точно колко над 100. 8O
Много съм притеснена....
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #239 -: Юли 28, 2010, 20:19:04 pm »
Натали, аз също се лекувам при д-р Начев, иначе моят проблем с жлезата е открит от проф. Коева от Варна в далечната 1996г. Страхотен специалист според мен, както и д-р Начев.