0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #240 -: Февруари 19, 2014, 15:58:48 pm »
Аз конкретно имах предвид размера на гумите.

Re: Количките - 3!
« Отговор #241 -: Февруари 19, 2014, 20:02:05 pm »
http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-kolichki/kombinirani-kolichki/bertoni-kombinirana-kolichka-modena-black-red-poppies

Това е нашата количка.Тежичка е,но пък е много стабилна по софийските улици.Гумите са големи и мога да катеря всякакви тротоари.
Re: Количките - 3!
« Отговор #242 -: Февруари 19, 2014, 20:25:38 pm »
Perlichka, тежичка е наистина, но пък има поставка за чаша за родителя.
Това си е голяма екстра. И аз бих искала такава  :P
Re: Количките - 3!
« Отговор #243 -: Февруари 19, 2014, 21:19:02 pm »
Имам на Чиполино същия модел - Перфекта. Даже ми се струва, че Бертони го направиха този същия като на Чиполино Перфекта. Вярно е тежичка малко, но това си има предимства - не може да се обърне от много багаж  :wink: Това е най-използваното нещо за детето - количката! Съжалявам, че мъжа ми не ми сложи километраж! Но не я спирах! Не съм имала проблеми - нито счупване, нито други бели по нея!
За поставката за чаша - сори, но по нашите улици не успях да я ползвам. Ами то като друсне в дупка - и кафето избЕгА  :lol: Улях си един-два пъти чантата на количката и се отказах да я ползвам! Но по гладка алея става!
Re: Количките - 3!
« Отговор #244 -: Февруари 19, 2014, 21:47:33 pm »
Perlichka, тежичка е наистина, но пък има поставка за чаша за родителя.
Това си е голяма екстра. И аз бих искала такава  :P
Смайлс, и аз много страдах за такава поставка  :lol: И си взех една от тези големи термо чаши, които са с дръжка и капак, метални са отвън, не знам дали обясних разбираемо. Сипвам кафето вътре, слагам на дръжката на количката и потеглям  :D Е, не е като с поставка, но пак е решение.

 
Re: Количките - 3!
« Отговор #245 -: Февруари 19, 2014, 21:54:16 pm »
Врабчо, знам ги тези чаши! Ще се пробва  :P
Re: Количките - 3!
« Отговор #246 -: Февруари 19, 2014, 23:11:17 pm »
Да,модела наистина е краден от Чиполино :D Една година вече я ползваме интензивно,няма никакви забележки по нея,като нова е.
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Количките - 3!
« Отговор #247 -: Март 26, 2014, 21:01:51 pm »
Момичета, някой да има впечатления от този модел и марка количка? Събирам мнения от тези, които са я използвали, защото аз имам само визуални впечатления.
http://detskisviat.com/kolichki-2-v-1/553-zippy-sport-411-21-.html

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
Re: Количките - 3!
« Отговор #248 -: Април 15, 2014, 10:11:22 am »
Здравейте момичета.Все още ми е рано, но започнах да се пооглеждам вече за колички и креватчета.Моля ако някой момичета имат някакви наблюдения за тези модели да изкажат мнение:
http://www.baby.labirint.bg/index.php/kolichki-i-aksesoari?view=productdetails&virtuemart_product_id=740&virtuemart_category_id=4
http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=61&products_id=463
Re: Количките - 3!
« Отговор #249 -: Април 15, 2014, 18:19:18 pm »
Привет на всички  :)
Знаете ли някой да е ползвал тази триколка? Има ли отзиви?
 Решила съм този път да не използвам кош за новородено и да е нещо с големи стабилни гуми за софийските улици  :lol:
Незнам дали марката има и кошче за кола  :?

http://commercedepot.net/bg/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/154-%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B0-ZOOPER-BOOGIE/

Другата ми дилема е Jane Slalom 2 в 1 (коша за новородено се трансформира в кош за кола ), ама ми е малко скъпичка.... http://www.slunce-bg.com/product/210/jane-slalom-pro-matrix-cup-active-j01-.html
Мисля за вариант 2-ра употреба, но пък ми се ще да е от някой "препоръчан", както и да звучи  :lol:

Дайте мнение, моля, че неостана време   :oops:
« Последна редакция: Април 15, 2014, 18:23:10 pm от Надеж »

Re: Количките - 3!
« Отговор #250 -: Април 15, 2014, 18:35:57 pm »
Надеж, любопитно ми е защо държиш на триколка?
Аз като проучвах мненията за количките по форумите, за триколките имаше повече отрицателни мнения отколкото положителни.
Напр. основен недостатък се води, че по-трудно се качват на бордюр.

Re: Количките - 3!
« Отговор #251 -: Април 15, 2014, 18:48:24 pm »
Харесват ми и съм говорила с мами с триколки и нямат оплаквания от качване на бордюри. Иначе имат същата стабилност като с 4 колела. Лятната ми за Софи е с 4 колела, предните две са двойни, ами немога да кажа че е най-удобната, Случва се едно да тръгва на ляво, другото на дясно  :lol: А е хубава марка на БебеКомфорт, с легнало положение, борд, сгъва се чадър - хубава, тия колелца ме дразнят  :x
И за това предпочитам триколка. Притеснява ме само дължината им, че сегашните асансьори са за китайци  :lol: или двама да се чувстват интимно  :wink:

Re: Количките - 3!
« Отговор #252 -: Април 15, 2014, 18:56:04 pm »
Отиди да побуташ триколка и в магазин за проба, за всеки случай.
Дано наистина е маневрена.
Това с размерите на количките и новите асансьори си е голям проблем.
Не знам как се оправят мамите с близнаци  8O
Re: Количките - 3!
« Отговор #253 -: Април 15, 2014, 19:09:05 pm »
Ами побутах една в Мадъркеър, вървеше лесно, макар да ми се видя доста голяма  :lol: . Но това в магазините не е критерий за това как ще върви по улиците  натоварена с бебе и чанта.

Предната количка ми беше Хаук Малибу 3 в 1 и не бях доволна. Трудно се монтираха различните части и беше много голяма с коша за новородено. Облегалката на летния кош много трудно се смъкваше в легнало положение. Изобщо неудобна количка.

Триколките ми се труват по маневрени, ама питай ме пак след като побутам такава 2-3месеца  :lol:

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Количките - 3!
« Отговор #254 -: Април 16, 2014, 10:39:24 am »
с усмивка:

страхотно решение !!!!


Аз съм за триколките ,  или поне за  количка с големи помпащи се гуми , много по- проходими  са , стига да имате подходящ багажник и асансьор .

За сравнение  -карала съм няколко колички  и мога да споделя доста :

- Още със забременяването ,приятелка ми даде нейната почти нова  .  Нямах си представа от колички  , оказа че  е MAG ENGLAND  .По- непроходима и трудна за управление едва ли може да има  -като танк е ,много тромава. Иначе е  широка  ,  удобна ,с много покривала, , с голям багажник ,с позиции , хубаво изправено е седналото  положение , текстилните части се свалят за пране почти всички  .  Дръжката се обръща   , което удобно   -защото като духне вятър или пекне, можеш веднага да завъртиш и смениш  посоката , докато на тези със сменящ се кош в двете посоки , на момента да обръщаш коша заедно  с  бебето в него е малко трудничко . Ако поработят върху конструкцията ,така че да се движи по-маневрено и леко  , смятам , че би била много добра количка .

-   имах една Кангаро Даная   пак  дадена  от приятелка -  ползвах я у  дома  - за цената си смятам , че  са доста удобни колички  , тази беше сгъване тип книга  . Ами широка ,с  голям багажник  , с позиции , бута се леко ,маневрена ,с относително големи гуми  . Недостатъци - избелява плата и сенника бързо , не се свалят части за пране , а трябва цялата да се пере .

- купихме  си   Maxi Cossi  Lola Up  , през e -bay , с все аксесоари , чанта , чувал  ми  излезе колкото една евтина количка от магазините тук . Аз не съм доволна особено от нея - има предимства , но и недостатъци за мен  . Изключително    компактно сгъване    , много улеснена система за сгъване, непромокаем сенник и удобен дъждобран  ,  някак си си личи , че всичко е пипнато и направено  с  инженерна мисъл . Но  забележките ми са :  малък багажник  ,   коланите са  изключително къси - не се удължават и за по-голямо дете  в чувалче през зимата не знам как ще го закопчае човек ;  малките гуми  и  се изтъркаха  доста бързо  ;   няма хубаво седнало положение  -най -изправеното е едно такова полегнало  и понеже крачетата висват надолу на седалката пак под  наклон е- като пързалка; уж има лятна и зимната страна на тапицерията- ами лятната запарва много  . Но чувала е уникален  - топъл , водоустоичив, става за всякаква количка и за по-голямо дете .

- след което се сдобих с  Jeep-Liberty-Limited-Urban-Terrain - триколка с големи надуваеми  гуми  , голям багажник , е родих се  с тази количка .Аз определено съм доволна от триколката   ,  сгъва се даже по -компактно от тези с 4 колела тип книга , защото предното колело при сгъване влиза отдолу  . Маневрена  , проходима  , минавала съм през всякакви терени  без никакво усилие , дори не се налага да повдигам -като блъсна по-силно със засилка и сама взема  бордюрите   :D  .
ето такава ползвах -  http://www.safetyed.org/browseproducts/Jeep-Liberty-Limited-Urban-Terrain-Stroller.HTML -  даже доскоро през  зимата и  в дъжда все още карам Калоян на градина с нея  . А волана отпред му е много интересен , сваля се и остава като масичка .  Недостатък - сенника не е  водоустойчив, пере се цялата   , без да се  свалят текстилни части.

-за лятото ни подариха миналата година лятна количка   Оbaby-http://www.novobebe.com/bebeshka-kolichka-obaby-atlas-v2-dots-brown-bg-2716.html  -    ами с тези малки колелца хич не ми е на сърце, ама понеже е лека  , ако се умореше докато сме на разходка , колкото да  поседне   и да сложим  багаж в нея  става , но аз я ползвах инцидентно и за почивката , има  пълно легнало положение , на което много държах. Макар да съм виждала майки да ползват подобни модели и за съвсем малки бебенца ,  а със зимния чувал си става и за студено .

Живот и здраве  , да дойде щурчо номер две , ще видим какво ще му взема  .
« Последна редакция: Април 16, 2014, 12:04:35 pm от nimika »


Re: Количките - 3!
« Отговор #255 -: Април 16, 2014, 12:01:13 pm »
Знам ги тези, ама хич ме няма да въртя педалите  :lol:
В Швейцария е пълно с подобни средства за придвижване, даже има едни кошове, които побират по 3-4 дечица  :D

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Количките - 3!
« Отговор #256 -: Април 16, 2014, 13:42:26 pm »
Perlichka, тежичка е наистина, но пък има поставка за чаша за родителя.
Това си е голяма екстра. И аз бих искала такава  :P
Смайлс, и аз много страдах за такава поставка  :lol: И си взех една от тези големи термо чаши, които са с дръжка и капак, метални са отвън, не знам дали обясних разбираемо. Сипвам кафето вътре, слагам на дръжката на количката и потеглям  :D Е, не е като с поставка, но пак е решение.


Как изглеждат тези чаши и аз искам такава :lol: но не мога и да разбера, как я закрепвате към дръжката, моята не е пластмасова, дали ще се получи :?


Re: Количките - 3!
« Отговор #257 -: Април 16, 2014, 13:55:18 pm »
Дес, слагам я на дръжката /и моята не е пластмасова, а от тези другите, нещо като дунапрен не се сещам в момента името  :lol:/, чашката от вътрешната страна и я подпирам с дръжката на чантата, че иначе леко се накланя. Но по принцип капачката предпазва кафето от изливане. А и аз имам малко неравен участък, след това в градинката ми е равно.
Моята е ето такава:
От Кауфланд я купих преди около година за 7 лв.

Иначе за количките - имам две АВС 3 ТЕС и САМ тип чадър. Първата е триколка с големи гуми, втората е с 4 малки колелца. Независимо, че АВС е доста по-тежка, на мен лично ми е много по-удобна. Много по-маневрена. Малката я ползваме само като пътуваме, че другата недостатък й е, че заема целия багажник. АВС-то я взехме от Меца втора употреба и мога да кажа, че наистина не е мръднала, нито нещо скърца. Докато другата си проскърца и се разклатушка почти веднага.
« Последна редакция: Април 16, 2014, 14:00:12 pm от Врабчо »
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #258 -: Април 16, 2014, 15:27:45 pm »
Надеж, аз като пристрастен бих заложила на Jane. Аз съм с Rider-модела, който сега вози втората напаст, не е мръднала; максимално лека е, прохожда всякакъв терен (вкл. поляни и горички); имам 2-в-1 версията именно. Slalom само съм бутала, на мен много ми допада; една приятелка има и е адски доволна; нищо им няма на триколките, важно е да е добре направена. Наистина са скъпички обаче, и са по-дълга "база" - аз затова не си взех Slalom него време, не ми се побираше в багажника на колата :-) Съдейки по състоянието на моята количка след ок.1 година много интензивна употреба (синът ми мина в "лятна" количка на 1,1 годинки), втора употреба би трябвало да е идеална опция; за съжаление на познавам някой да предлага. Като гледам сега как се движа с малката по несъществуващите тротоари и улици в Бъкстон-Борово, направо се тупам по рамото, че успях да си взема тази количка; сега вече я глася и за племенница, а дано :-)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Количките - 3!
« Отговор #259 -: Април 16, 2014, 16:02:32 pm »
Аааа Врабчо супер идея  :bighug: Имам подобна, като термосче по-скоро, ще видя, как да го закрепя  :lol: