0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #220 -: Януари 23, 2010, 13:52:02 pm »
момичета,искам да ви попитам дали имате представа вредно л ие да се пътува със самолет в етапа на бременността ми?


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #221 -: Януари 23, 2010, 14:59:52 pm »
момичета,искам да ви попитам дали имате представа вредно л ие да се пътува със самолет в етапа на бременността ми?
Нямам представа, но тъй като и мен силно ме интересува ще бъда благодарна за всички отговори!
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #222 -: Януари 23, 2010, 15:27:26 pm »
Чувала съм много момичета да летят-мисля че не е проблем.Естествено ако бременността е безпроблемна..


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #223 -: Януари 23, 2010, 17:49:20 pm »
Хармони, няма да ти падне обезщетението. За база на изчисление се взима сумата, на която те осигурява работодателя, а не болничния. Преди две години не беше така, може би затова хората се бъркат.

Мисля, че докъм 7ия месец може да се лети със самолет, но все пак е хубаво да се консултираш с лекар.
  09.11.2007
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #224 -: Януари 23, 2010, 17:58:22 pm »
момичета,искам да ви попитам дали имате представа вредно л ие да се пътува със самолет в етапа на бременността ми?
Нямам представа, но тъй като и мен силно ме интересува ще бъда благодарна за всички отговори!
Както Жабче е писала, до 7 месец може, после не е препоръчително. Аз пътувах за София в началото на 7 месец с кола. Чудех се дали да не е със самолет, но доктора ми ми каза, че няма нужда да раждам в самолета а и едва ли ще ме приемат на борда му. Първото разбира се не е задължително но съм чувала, че компаниите наистина имат някакви такива правила.
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #225 -: Януари 23, 2010, 18:48:02 pm »
и аз имам тази информация....ще я считам за достоверна и йехааа на 31/ви си отивам за една седмица в софия.една година не съм била там и ми се ходи :D
аз нямам проблеми засега с бременността,но с първата имах малко. ще пия сега всеки ден магнезий за всеки случай да се подсиля :)


Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #226 -: Януари 23, 2010, 21:04:34 pm »
Стерче, добре дошла! Много се радвам да те видя тук. Не се притеснявай, вярвам че този оът всичко щебъде наред. Стискам палци на прегледа ;)


*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #227 -: Януари 24, 2010, 00:11:42 am »
момичета,искам да ви попитам дали имате представа вредно л ие да се пътува със самолет в етапа на бременността ми?

Не е вредно. Аз съм летяла 4 пъти, като два от тях полетът беше по 4 часа. Докторът ми каза, че няма проблем.

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #228 -: Януари 24, 2010, 08:24:33 am »
Ей, златни сте момичета! Благодаря ви за бързите отговори, е... и аз все пак ще се консултирам с доки, но ми се искаше някой с опит да чуя, така че още веднъж Благодаря!!!
Стерче, не знам дали казах (бременния ми мозък ми изневерява  :lol: :lol: :lol:) ама пак да кажа Добре дошла сред нас!!! Много ти се радвам-нали знаеш?!  :bighug:
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #229 -: Януари 24, 2010, 12:59:56 pm »
Стерче, добре дошла мила  :bighug: Много се радвам да те видя тук
:)
Успех на прегледа :)
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #230 -: Януари 24, 2010, 19:20:24 pm »
Здравейте мамчета  :D
Добре дошли на новите попълнения,лека и успешна  preggo

Аз за сега няма да влизам в болница,така ми каза доки,но ще се следя стриктно една седмица и ако до тогава няма подобрение тогава ще влизам.От 2 дена обаче бебка е много активна,постоянно шаварика :D и ми е много приятно.
Случайно да знаете дали канелата понижава кръвното,за захарта знам,но за това не  :ask:
Приятна и спокойна вечер и погалете коремчетата  :D
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #231 -: Януари 24, 2010, 19:28:08 pm »
Случайно да знаете дали канелата понижава кръвното,за захарта знам,но за това не  :ask:
Приятна и спокойна вечер и погалете коремчетата  :D

Мила, аз понеже съм с ниско кръвно, та знам, че канелата много понижава кръвното.
Същото казаха и за бялото вино. Зелен чай също, но не е препоръчителен в нашето състояние.
Но за канелата със сигурност го понижава.
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #232 -: Януари 24, 2010, 19:42:56 pm »
Жаси благодаря ти много  :D От утре ще си хапвам канелка с кисело мляко за всеки случай,че незнам допегита как ще ми подейства.
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #233 -: Януари 25, 2010, 10:02:57 am »
Чесънът сваля много ефективно кръвното.  :D
  09.11.2007
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #234 -: Януари 25, 2010, 10:51:27 am »
Стерче, добре дошла!
Стискам много палци за прегледа, вярвам, че всичко ще е наред, мила звездичке!

Момичета, за самолета няма проблеми. Моята работа е такава, че ми се налага често да летя. Само в последния триместър някои компании не допускат бременни пътнички или искат специално писмо от гинеколога, че е безопасно да летят. Ако ви се налага да летите поради командировка, както е в моя случай, е важно да знаете, че по Кодекса на труда нямат право да ви командироват без ваше писмено съгласие.

Ние на обяд сме на ЖК. Нямам търпение вече, че почти 1 месец мина от предната. Стискайте палци, после ще докладвам. :)
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #235 -: Януари 25, 2010, 11:00:35 am »
Стискайте палци, после ще докладвам. :)

С теб сме,мила :) И да не забравиш да докладваш ;)


Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #236 -: Януари 25, 2010, 11:45:54 am »
Стели, внимавай с канелата, защото е маточен стимулант и причинява контракции, слагай си в млякото но по мъничко, на връхчето на лъжичката. На мен лично не ми сваляше кръвното и си пиех допегита. Ето и за другите билки, които да се избягват по време на бременност http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #237 -: Януари 25, 2010, 14:03:31 pm »
Ето ни на отчет след прегледа. Добре сме и с две седмици сме по-големи, явно заради моя и на таткото по-висок ръст.
И ще сме със сини гащи.  :bori_004:
На ранната фетална морфология ни казаха, но не беше сигурно, но сега вече се потвърди. Моето предчувствие излезе правилно.  :lol:
Обаче с килограмите вече съм +5 кг, ама какво да се прави, после ще ги мислим.
Но-шпа-то ще го спирам, но аспирин протекта почти до края на бременността каза лекарката, че ще го пия, заради завишените ми ТАТ.
Хубав ден на всички мами, погалете коремчетата от мен!  :lol:
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #238 -: Януари 25, 2010, 14:33:40 pm »
Скарлет гледам сме на една възраст по бременност,та да попитам как така успяха да видят пола толкова рано? аз бях мин. седмица и лекарката категорично каза,че е много рано да го види,а наистина бебето си беше бая оформено.аз дори нослето в профил му различих.....а много искам да узная пола,че немисля да робувам на страхове и предразсъдъци и искам да копувам вече всичко-от количка до стая и дрехи,а не ми се иска все неутрални цветове.ще го жлътна милото отвсякъде :D
« Последна редакция: Януари 25, 2010, 14:36:41 pm от marittaa »


Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #239 -: Януари 25, 2010, 14:46:01 pm »
Момичета,благодаря ви за съветите как да обърна бебо! :bighug:Аз стоя на четири крака по 10 минути на ден,но ми се струва че няма да има ефект,а е вече се настроих за секцио.
Скарлет честити сини гащички! :bori_002:
Стерче  :welcome:,този път всичко ще е наред :goodluck: