0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #20 -: Ноември 16, 2007, 10:48:15 am »
Здравейте да се пресъйдиня и аз към вас. Аз съм от мамите 4акащи близнаци дано ни огрее слънцето и нас догодина. Аз също 4ух 4е от догодина еднократната помощ за майки с близнаци ще полу4ат 1200лв. това е много добре. А това за май4инство от 190лв. на дете сега го нау4авам. Също ще е много добре да стане. Дано.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #21 -: Ноември 16, 2007, 10:50:40 am »
А дали има промяна в еднократната помощ за едно дете?Все пак не всичките сме такива късметлийки като Каси! :wink:

А защо си решила, че няма да си?  :wink: Нали знаеш, внимавай какво си мечтаеш!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #22 -: Ноември 16, 2007, 10:52:25 am »
И аз искам да попитам същото като Мимка-има ли промяна в еднократната помощ за едно дете и каква е тя при раждане на първо и второ дете?
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #23 -: Ноември 16, 2007, 11:03:26 am »
     Каси,всичко това е много хубаво,но дали нас няма да ни сложат в графата"заварено положение"?!Живот и здраве мен само 2 седмици ще ме делят от тази класификация.
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #24 -: Ноември 16, 2007, 11:14:03 am »
нещо по темата:
http://www.bgpetition.com/maichinstvo/

аз съм съгласна, че е срамота майчинството да е по-малко от минималната заплата...
но това за 1200 лв. за близнаци е хубаво и звучи малко по-сериозно.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #25 -: Ноември 16, 2007, 11:47:57 am »
     Каси,всичко това е много хубаво,но дали нас няма да ни сложат в графата"заварено положение"?!Живот и здраве мен само 2 седмици ще ме делят от тази класификация.


По кой въпрос се интересуваш, не те разбрах?! За майчинството или еднократната помощ?

Ето това намерих по въпроса:
http://www.mlsp.government.bg/bg/public/deca.htm
Мисля, че за едно детенце е 200лв.
А за въпросните 1200лв. май се оказа също проект.  :(
« Последна редакция: Ноември 16, 2007, 12:00:27 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #26 -: Ноември 16, 2007, 12:34:04 pm »
А като се сетя колко са детските - 18 лв. и кой ги получава само ... Просто нямам думи.  :bonk:
В западните държави същите се полагат, докато детето следва, но максимум до 25-годишна възраст.
Дали ще станем някога нормална държава?

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #27 -: Ноември 16, 2007, 12:42:43 pm »
А като се сетя колко са детските - 18 лв. и кой ги получава само ... Просто нямам думи.  :bonk:
В западните държави същите се полагат, докато детето следва, но максимум до 25-годишна възраст.
Дали ще станем някога нормална държава?

Не знам дали знаеш, но детски взимат хората, които /ако не се лъжа естествено/ имат по-малък доход от 200лв. на месец на човек. Ето какво пише в Закона:

Границата за достъп до подпомагане се определя ежегодно със Закона за бюджета на Република България. За 2005 г. тази граница е в размер на 200 лв.

Право на подпомагане имат семействата, чиито средномесечен доход на член от семейството за предходните 6 месеца, преди месеца на подаване на молба-декларация, е по-нисък или равен на 200 лв.


Нека това кажат майките с по-големи дечица тук. Говори се, че детските може да ги направят 60лв., при което само си представете какво ще стане с приръста на ромите!? 
:x
« Последна редакция: Ноември 16, 2007, 12:47:56 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #28 -: Ноември 16, 2007, 12:47:27 pm »
Детски вземат само тези при които дохода на член от семейството е под 200лв.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #29 -: Ноември 16, 2007, 14:48:37 pm »
mpia го е написала добре-детски вземат само тези с доход на член от семейството до 200лв. Ромите просто живеят от дези детски-10 деца в семейството по 18лв. и ето ти 180 лв. И това си е една минимална работна заплата без един час труд. Не виждам защо трябва да се прави тази разлика с дохода-така звемат на едни за да има за други. Аз не вземам за детето си, но ромите могат да вземат за 10 деца детски и децата й голи, боси, гладни и неграмотни. После ромите ще кажат че в България има дискриминация към тях, но не е така. Дори си мисля, че в държавата се правят повече неща в техен плюс. Никой не искам да обидя-това е нещо което много ме дразни и просто го споделих с вас.

kassi аз доколкото знам след Нова година детските ще станат 34 лв.(рай за ромите с 10 деца). Направо се чудя защо да ходя на работа, а някои ще вземат наготово по цял куп пари от детските. Просто ще започнат да се увеличават като геометрична прогресия.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #30 -: Ноември 16, 2007, 15:41:44 pm »
...Нека това кажат майките с по-големи дечица тук. Говори се, че детските може да ги направят 60лв., при което само си представете какво ще стане с приръста на ромите!?  [/b] :x

Защо с по-големи деца? Всички деца имат право на тези добавки, стига естествено доходът на глава от семейството да не е повече от 200 лв.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #31 -: Ноември 16, 2007, 16:01:42 pm »
Васи, имах предвид вече взималите тези детски...не съм се изразила правилно.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #32 -: Ноември 16, 2007, 17:17:01 pm »
Малко off...
А какво се случва с тризнаците? :D
Че ние имаме такива амбиции...  :lol: :lol: :lol:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #33 -: Ноември 16, 2007, 18:36:14 pm »

Баща ми има право на 1200лв пенсия и държавата"милата ни,скъпа държава"му краде парите и му дава 400лв.
Така,че аз от тази държава и 1лв не ща.


Как му краде парите. Аз до сега чета, че пенсионерите крали парите на работещите, сега държавата краде парите на пенсионерите. И това в устата на журналисти добре... те търсят сензации. Ама и за майчинство като говорим, пак пенсионерите.
Олианата, би ли казала КОИ ПАРИ КРАДЕ ДЪРЖАВАТА
А иначе съм сигурна, че си получаваш майчинството, така както не го щеш.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #34 -: Ноември 16, 2007, 18:39:54 pm »
Тамич, аз ще ти кажа как: просто пенсиите имат максимален таван... Така че дори и да ти се полага повече, ти взимаш тавана и точка...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #35 -: Ноември 16, 2007, 18:48:33 pm »
Ами Рали чакай и аз да ти кажа тогава. Пенсионерите получават парите, които работещите през този месец са внесли като осигуровки. Това е НОИ. Няма натрупан фонд, от който да се плащат повече пари. Само осигуровките за пенсия и останалото е от бюджета.
Когато дядо ми е започнал да внася осигуровки ги е внасял, за да може неговият дядо да получава пансия. Тези пари не са се трупали по фондове. И такива фондове, които да са изядени от този или онзи НИКОГА не е имало. Когато е възприет моделът на Бисмарк веднага са започнали да плащат пенсии на възрастните от осигуровките само срещу обещание, че някога и на тях ще им се плаща.
Тези осигуровки - 23%/18%, които плащаме сега са само за да не гледаме умиращи от глад и немощ старци по улиците. А в замяна имаме само обещание, че когато остареем и за нас ще се погрижат.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #36 -: Ноември 16, 2007, 18:57:05 pm »
На мен това напълно ми е ясно... Ама ако седнем да чоплим и да бистрим държавната политика по отношение на осигуровки, разходи, разпределение на средства и т.н... Ще стане то една дълга и широка...
А в случая говорим принципно за това, че даден човек си е изработил теоретично определена пенсия, а реално не взима сумата, на която има право....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #37 -: Ноември 16, 2007, 19:24:25 pm »
Без политика  :balk_198: и без пенсии в темата за майчинството!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #38 -: Ноември 16, 2007, 19:25:12 pm »
Офф:

Политика? Къде политика? Няма политика... сааамооо цветя и рози  :lol: :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #39 -: Ноември 16, 2007, 20:44:49 pm »
Тамара,понеже си много хаплива... Значи всъщност за 1ва категория е определена пенсия от 1200лв.Защо тогава има таван за пенсиите?Айде сега ми обясни,като много ги разбираш нещата.

Хайде не сега да ти го обясня. Иначе да, много ги разбирам. И ако наистина те интересува ще ти го обясня лично веднага след като провериш дали наистина сумата е 1200 лева. и си готова да ме изслушаш.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.