0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хубава новина за майките на близнаци
« -: Ноември 15, 2007, 19:25:16 pm »

Момичета токущо съобщиха,че майчинството става от 2008г. 190лв и най-важното близнаците,ще получават 380лв. по 190 за всяко.Мисля,че тази новина би зарадвала най-вече майките на близнаци.
 
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2007, 19:43:27 pm »
 :wink: Знаех си аз,че трябва да почакам до 2008-ма! :wink: Иначе на майките честито! :wink: :D :D :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2007, 20:02:43 pm »
Ако е истина, би било добре. Все пак това са си две дечица и разходите са двойни. Но пък да вдигнат като цяло майчинството след 9-ия месец само с 10 лв. е позорно! То кое ли е в ред в нашата държава! Като се замисля за проблема със стерилитета, и как няма никаква помощ от държавата....какво друго да очакваме?! Лично мнение!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2007, 21:21:45 pm »
И аз като Баракудка съм знаела кога да чакам! :wink:
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2007, 21:26:56 pm »
То кое ли е в ред в нашата държава!
Каси и си права и не си  :lol:
В Англия май4инството за близнаци НЕ Е двойно, зна4и България ве4е е с едни гърди напред  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2007, 21:38:11 pm »
ами права е, защото в Англия с майчинство за едно дете може да се гледат близнаци, а тук с двойно майчинство не може да се гледа и едно дете.
Така че това с гърдите напред  :? ...  :) и срещу тях да тичаме ... няма скоро да ги стигнем
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2007, 21:39:22 pm »
То кое ли е в ред в нашата държава!
Каси и си права и не си  :lol:
В Англия май4инството за близнаци НЕ Е двойно, зна4и България ве4е е с едни гърди напред  :wink:

Да, но едва ли майчинството там е смешните 180-190лв., нали :wink:?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2007, 21:43:37 pm »
ами права е, защото в Англия с майчинство за едно дете може да се гледат близнаци, а тук с двойно майчинство не може да се гледа и едно дете.
Така че това с гърдите напред  :? ...  :) и срещу тях да тичаме ... няма скоро да ги стигнем
:cool:
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2007, 21:58:55 pm »
И аз като Баракудка съм знаела кога да чакам! :wink:
И аз така. Чакам си ги моите.
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2007, 22:38:22 pm »
[зна4и България ве4е е с едни гърди напред  :wink:
Хора, това трябваше да е добра новина, аз ли не се изразих правилно, или вий сте неразположени  8O
Колкото да " и си права и не си" ставаше въпрос за това 4е държавата ни не е 4ак толкоз скапана, ако наистина беше толкоз лоша, едва ли все пак щяха да го дигнат май4инството изобщо!! Дали бавно или не, все пак нещата се променят и то в многоотношения БГ е по-добре от Англия.
За вси4ки, които искат с едно май4инство в Англия да гледат близнаци, моля, вратите са отворени и от януари 2007 има безвизов режим, само да кажа 4е в Англия май4инството е 3 месеца а не 2 години, също и за близнаци....
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2007, 22:44:21 pm »
Само да кажа, че това изобщо не е сигурно, а е проект! Така че, неразположени-разположени все едно!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #11 -: Ноември 16, 2007, 07:42:31 am »
Дано не остане само проект.


*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #12 -: Ноември 16, 2007, 08:49:03 am »
И аз като Баракудка съм знаела кога да чакам! :wink:
И аз така. Чакам си ги моите.

Айде и аз да се присъединя! :P
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #13 -: Ноември 16, 2007, 09:14:28 am »
Има страни в които няма майчинство изобщо като USA, но там ако докажеш че си социално слаб и държавата ти плаща детското заведение и пари за детето ти дава. Едма моя колежка сега се готви да отиде там да си роди второто дете заради това и по други причини, но съответно ако имаш гражданство.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #14 -: Ноември 16, 2007, 09:35:04 am »
Само да кажа, че това изобщо не е сигурно, а е проект! Така че, неразположени-разположени все едно!
Да каси е права това е само проет за бюджета на НОИ, който не е минал и на първо четене още.
А loana ти къде го чу това? Дай някакво линкче. Аз цяла сутрин се ровя по пресата и не намирам такова нещо. Снощи слушах новините и другите неща ги чух ама това за близнаците съм го изпуснала.
Аз гледах BTV
« Последна редакция: Ноември 16, 2007, 09:43:32 am от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #15 -: Ноември 16, 2007, 09:36:39 am »
Аз пък го чух по новините на Нова.Помня, че беше Нова, защото пича каза-А сега нещо, което пряко засяха нашия колега Крум Савов.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #16 -: Ноември 16, 2007, 09:41:14 am »
Само да кажа, че това изобщо не е сигурно, а е проект! Така че, неразположени-разположени все едно!
Да каси е права това е само проет за бюджета на НОИ, който не е минал и на първо четене още.
А loana ти къде го чу това? Дай някакво линкче. Аз цяла сутрин се ровя по пресата и не намирам такова нещо. Снощи слушах новините и другите неща ги чух ама това за близнаците съм го изпуснала.

аз мисля, че щом го тръбят толкова по медиите (чух го поняколко телевизии), ще влезе в сила, но с тези десет лева, мили мами, направете си план къде ще ги изхарчите, че са мнооого, май ще останат и за вас  :wink:
а иначе се чудя, дали да не изчакам 2009, че току виж, майчинството се вдигнало с още 10 лв.  :wink:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #17 -: Ноември 16, 2007, 10:25:35 am »
Дай боже, догодина всички мацки тук-близнашки майчета!  :D
Другото което е прието обаче е еднократната помощ за раждане на близнаци от 400лв. да стане 1200лв. Това от 01.01.2008г.
Дано приемат промените, макар че наистина с 10лв. може да се купи една кутия АМ например.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #18 -: Ноември 16, 2007, 10:35:45 am »
Другото което е прието обаче е еднократната помощ за раждане на близнаци от 400лв. да стане 1200лв. Това от 01.01.2008г.
 


е, това вече е добра новина! пу, дано! :)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #19 -: Ноември 16, 2007, 10:41:41 am »
А дали има промяна в еднократната помощ за едно дете?Все пак не всичките сме такива късметлийки като Каси! :wink: