0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #160 -: Януари 14, 2011, 23:21:00 pm »
Зори за матрака виж ТУК!
Преграда взехме от Джъмбо 40-50 лв, много прилича на ТАЗИ,
но ние ще им правил легла есента, сега е сложена на спалнята!
Тогава ще се пробваме да ги отделим в самостоятелна стая,
сега за да се наспиваме сме на мъжка и женска обител!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #161 -: Януари 14, 2011, 23:26:48 pm »
имат големи матраци магнифлекс, но са доста скъпи, обаче има и други пенолатексови на по-приемливи цени. иначе и деси и ели спят на магнифлекс, а нашия също е пенолатекс, но друга марка, размер 160/200 см. но струваше към 700 лв., защото магнифлекс този размер бяха над 1300 лв.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #162 -: Януари 15, 2011, 09:36:01 am »
Добро утро! :)
Вече приспах малкия, тъй като се беше наспал малко след 6 часа.

Днес ще водя Мишка на куклен театър. :) Надявам се, да и хареса, макар че се опасявам, че все още и е рано. Но ще видим.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #163 -: Януари 15, 2011, 11:14:08 am »

Днес ще водя Мишка на куклен театър. :) Надявам се, да и хареса, макар че се опасявам, че все още и е рано. Но ще видим.

Аз заведох Вероника още лятото, като беше на 2г.6м. и много и хареса. Седмица след представлението още повтаряше случките на Жабока цар :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #164 -: Януари 15, 2011, 12:37:51 pm »
Някой написа, че ползва Стеримар само при бебета и след това не действа, не ми се връща назад да го търся. Моята педиатърка щеше да ме набие, като и го споменах. Каза, че с това силно налягане мога да и спукам капиляр или да я задавя.

много обичат да се изхвърлят педиатърките. тя пробвала ли е да си пръсне Стеримар в носа, та знае колко е силно налягането? производителят изрично го е обозначил като подходящо за бебета - мислиш ли, че ще си сложат главата в торбата? нали ще ги спукат от съдилища, ако е вредно... Стеримар създава такава фина разпрашеност на водните частици, че никакво налягане и никаква струя не се получава - именно затова пък други педиатри казват - "мани го тоя стеримар, давай със спринцовката"

Знаеш ли, от тази страна не бях поглеждала  :lol:. Аз лично около 5 минути се настройвам да си пръсна Стеримар в носа. Мони само като го видеше бягаше, не искаше и да чуе  :). Молех я със спринцовка, само и само да ми даде, но Ц. Даваше да и капя, та си ползвхме ампулите и до сега. Не съм си и помисляла, че на някой би му била тази струя слаба и неефективна  :lol:. Влиза си, чак до очните дъна се покачва ако питаш мен  :lol: Направо си е садистично. Пръскала съм и разбира се, но борбата дето я водех, не ми беше на сърцето.

За бабешките методи... В това което Мини е написала не виждам нищо лошо. Чайче, мед, сода, инхалации с Лайка. Това са съвсем нормални неща. Аз се лекувам с чаша Кока Кола с 4 ледчета вътре, но това си е мой модел от 15 годишна. Като малка все бях с гнойна ангина и АБ. Вълнено елече и шалче. Още бъркоча от сапун, яйце , аспирин и какво ли още не, който лепеха на тялото ми и ме оставяха да "спя" с него е в кошмарите ми. Спя едва ли, по скоро съм седяла гипсирана и ревяща цяла нощ...
Това вече не са бабини методи, а садизъм. Затова категорично забранявам на свекърва ми и баба ми да се пробват дори да ми дават акъл как да си гледам детето. Едната седи два дни с обрив и се маже с крем здраве докато не се задуши, другата гаргари ГАС и така си лекува сливиците. Горещо го препоръчва... Така де, в 21 век сме. Техния начин на гледане ни е докарвал до нон стоп боледуване с гнойна ангина и АБ. Значи това не е начина. Затова аз ползвам всички техни анти закони. Разбирайте го както искате, искам и съвета, обръщам го на възможно най-опаки и действам. За сега номера минава  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #165 -: Януари 15, 2011, 13:56:07 pm »
Хе-хе,Лиде,и аз се лекувам с ледена кола-действа безотказно  :D.

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #166 -: Януари 15, 2011, 14:07:43 pm »
И аз обичам бабините методи, но в граници. Иначе за сливиците - най-добре ми действа, ако ги намажа със сода (по принцип съм с хроничен фарингит и друго не ми помага така). Е, ако се налага антибиотик, това е друго, но много рядко ми се случва.  :)

кокиче, направо ви завидях за кукления театър. Сигурно ще й хареса на Михаела.

Ние имаме напредък с яслата.  8)  Както казват повечето ми познати - още две седмици и няма да иска да си тръгва.  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #167 -: Януари 15, 2011, 15:33:18 pm »
Даваше да и капя, та си ползвхме ампулите и до сега. Не съм си и помисляла, че на някой би му била тази струя слаба и неефективна  :lol:. Влиза си, чак до очните дъна се покачва ако питаш мен  :lol: Направо си е садистично. Пръскала съм и разбира се, но борбата дето я водех, не ми беше на сърцето.

За бабешките методи... В това което Мини е написала не виждам нищо лошо. Чайче, мед, сода, инхалации с Лайка.

Лидия, целта на промивката с физиологичен разтвор е именно да стане промивка - струята да достигне възможно най-навътре, да облее и да отмие. с "капане" от пипетка тая работа не става. това не е мое мнение, а на лекарите. затова и Стеримар не е с пипетка накрая, а с дюза. продължавам и до днес да пръскам Стеримар понякога в носа на детето, драми никога не сме имали, нито кървища. моят пък пищи като заклан, когато му мием косата - трябва ли да правя изводи от това, че миенето на коса при децата е проява на садизъм ? :)

колкото до "нищото лошо" на инхалацийките с лайка - моля да се четем внимателно. аз изрично писах, че става дума за неуместност на прилагането на такива инхалации при малки деца. вие, възрастните, си се инхалирайте колкото си щете. и това ми е казано от педиатър, комуто имам доверие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #168 -: Януари 15, 2011, 16:10:07 pm »
Даваше да и капя, та си ползвхме ампулите и до сега. Не съм си и помисляла, че на някой би му била тази струя слаба и неефективна  :lol:. Влиза си, чак до очните дъна се покачва ако питаш мен  :lol: Направо си е садистично. Пръскала съм и разбира се, но борбата дето я водех, не ми беше на сърцето.

За бабешките методи... В това което Мини е написала не виждам нищо лошо. Чайче, мед, сода, инхалации с Лайка.

Лидия, целта на промивката с физиологичен разтвор е именно да стане промивка - струята да достигне възможно най-навътре, да облее и да отмие. с "капане" от пипетка тая работа не става. това не е мое мнение, а на лекарите. затова и Стеримар не е с пипетка накрая, а с дюза. продължавам и до днес да пръскам Стеримар понякога в носа на детето, драми никога не сме имали, нито кървища. моят пък пищи като заклан, когато му мием косата - трябва ли да правя изводи от това, че миенето на коса при децата е проява на садизъм ? :)

колкото до "нищото лошо" на инхалацийките с лайка - моля да се четем внимателно. аз изрично писах, че става дума за неуместност на прилагането на такива инхалации при малки деца. вие, възрастните, си се инхалирайте колкото си щете. и това ми е казано от педиатър, комуто имам доверие.

Jam знам каква е идеята на струята, но си е адски неприятно. Ползвам го, защото има ефект, но само при дълбока нужда, защото пак казвам, ужасно неприятно е. Ясно, че няма кръв и проблеми, но е от особено неприятните неща. Аз лично се успокоявам психически 5 минути преди всяко впръскване  :lol: Явно съм с чувствителен нос  :lol:

На Моника засега от бабешките илачи съм и слагала само чорапи с оцет. Лайка пие и билкови чайчета. Мисля след годинка малко по малко ги пробвахме. Започнах постепенно понягога да и слагам и мед. Сега наскоро си позволих да и дам и билков комбиниран. Разбира се, като казах няма нищо страшно, не слагах бебетата в кюпа. Опасността от алергии е известна на всички ни и всеки сам преценява кога ще предостави на детето си да пробва нещичко, било то и билка. Моника е на 4 годинки все пак.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #169 -: Януари 15, 2011, 16:17:05 pm »
И аз съм си пръскала Стеримар, нямах предварителна нагласа нито първият, нито вторият, нито нататък. :wink: Аз съм от онези садистични майки за които здравето на детето е на първо място и разни хленчения и сърдити муцунки, не могат да ме разколебаят да приложа различни манипулации, необходими за оздравителният процес. Пак ще го напиша, ако знаех за спирнцовките по от рано, щях да спестя на мен и най вече на сина си, куп неприятни и мъчителни моменти, плюс купищата лекарства.

Аз все още не съм прилагала бабините инхалации върху детето, не защото не смея, а защото просто не е практика в нашият дом/фамилия и не знам дали това което си мисля, че правя е инхалация и върши работа.
« Последна редакция: Януари 15, 2011, 16:20:19 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #170 -: Януари 15, 2011, 17:01:33 pm »
Айде сега ми обяснете, какво толкова лечебно съм изпуснала като не съм наливала често носа на дъщеря си с морска сол под налягане  :lol:. Така де, има си и предимства и помага, ама не е живото спасяващо. Та Перде, какво като не си знаела за спринцофката ми кажи. Стеримара си го ползвала, е със спринцофка, да предположим, че ще влезе милиметър нагоре. Не се втелясвайте толкова. Аз не обичам да пълнят носа ми с каквото и да е, избягвам и носа на малката да пълня. Правя го дори и да пищи не когато се налага, когато е особено належащо. Перде, здравето на детето и за мен е на първо място, но имам друга гледна точка и друг подход.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #171 -: Януари 15, 2011, 19:06:59 pm »
Аз нямам против пръскането със Стеримар, ама за мен.
Добре де, Стеримар и спринцоВката не са ли едно и също?

Наш'то пищи като го мажа с крем след баня и го обличам. Ейй, все едно го колим, все очаквам полицията да звънне ма вратата и да пита защо малтретираме детето.

днес взех от Карфур някакво френско мляко вместо Аптамил и засега му харесва. Сядам да превеждам какво пише на него, а не съм превеждала от френски от 5-6 години :lol:
Има и много добри бодита - 4 за 9лв. и 6 за 13 лв. и да от много качествен памук :)
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #172 -: Януари 15, 2011, 19:37:41 pm »
Лиде, използвахме Стеримара от бебе не помня точно от кога, но не от новородено. За новородено ползвах ампулите Тонимер. Докато давах безумни пари за Стеримар, не виждах абсолютно никакъв ефект от него. Сама стигнат от извода, без да бъда консултирана от лекар, че може би по голям ефект ще има, ако по обилно навлиза морската вода. От 2 до 3 годишна възраст капех с капкомер, защото не ми позволяваше детето и за това не го насилвах със спринцовката. Да обаче боледувахме все от едно и също, всеки месец. Задна хрема, която по никакъв начин не можеш да излекуваш или промиеш с капкомера. Едва когато направи отит и стигнем до АБ, проблема отшумява, но след 2 седмици се започва отново същото и така стигнахме миналата година до 7 антибиотика за едно и също от октомври до май. Тогава реших за по драстични от моя страна мерки и взех да обливам със спринцовката, голяма разлика открих. Д-р Бърди не одобрява със спринцовка, но пък одобрява промивките с препарати, които за съжаление не се търгуват в Бг. То пак си е морска вода, но с  добавки, като йод и ... За моето дете, промивките вършат чудна работа и да чукна на дърво, ни спасяват за момента от миналогодишните неволи. Вече 4-ти месец не сме пили АБ, което за нас е постижение.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #173 -: Януари 15, 2011, 21:42:52 pm »
Може тази година Тони да е поизраснал боледуването и да се справя с болестите по добре. Може и това което казваш да е помогнало. Важното е, че не боледува! Щом казваш, че това му помага и той няма нищо против, значи всичко е ОК  :)
jasmin_veni, Jam го е написала  :)
Стеримар създава такава фина разпрашеност на водните частици, че никакво налягане и никаква струя не се получава - именно затова пък други педиатри казват - "мани го тоя стеримар, давай със спринцовката"

Лидия, целта на промивката с физиологичен разтвор е именно да стане промивка - струята да достигне възможно най-навътре, да облее и да отмие. с "капане" от пипетка тая работа не става. това не е мое мнение, а на лекарите. затова и Стеримар не е с пипетка накрая, а с дюза. продължавам и до днес да пръскам Стеримар понякога в носа на детето, драми никога не сме имали, нито кървища. моят пък пищи като заклан, когато му мием косата - трябва ли да правя изводи от това, че миенето на коса при децата е проява на садизъм ? :)


Спринцовка ползвахме за лекарствата. Пръскахме ги в устата. Само така си пиеше АБ доброволно..

« Последна редакция: Януари 15, 2011, 21:47:28 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #174 -: Януари 16, 2011, 00:05:59 am »
Вени, у нас е така като режа нокти :lol: И на двамата :lol: Добре, че до нас има съседка румънка, а отдолу е офис. Иначе трябва да слагам табела - режа нокти, не коля деца :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #175 -: Януари 16, 2011, 00:53:26 am »
Гледам, всички ползвате Стеримар.
Аз ползвам Phisiomer или, ако го няма - Rhinomer. Това и беше предписала педиатърката и с това си останахме. И двата препарата са морска вода и са спрей, който се впръсква в носа. Пробвала съм го и на себе си. На Мишка не и харесва особено. Тя предпочита капки при нужда. На малкия още не се е налагало. Всъщност, аз не пръскам ей така - превантивно, а само, ако е болно детето.

Джам,
не сте сами! :wink: И Михаела се дере здраво, като и мия косата. затова гледам по-рядко да и мия косата. Голям екшън става в банята. По някой път баща и влиза да и измие косата, но за да няма крясъци и връчва душа сама да си я измие. В резултат на това, ми се струва, че не е добре изплакната после и са заплита повечко сякаш.

Гане,
моята Михаела пък все ме кара да и режа ноктите. Ако може и всеки ден, ще е доволна! Даже все иска ножичката, сама да си ги режела.

А за кукления театър днес - ами май нищо не разбра милото. :lol:  Питам я: "хареса ли ти?" - "Да!" Но на въпроса, за какво се разказваше, дава много неясен отговор.
Много повече и хареса после возенето на любимата и въртележка - кончета, пазаруването в Пикадили (обожава да пазарува в "големия гамин" :D (магазин)) и возенето на ескалатора. Явно културният живот ще трябва да почака още някой и друг месец. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #176 -: Януари 16, 2011, 02:25:18 am »
сега, да не си помислите, че всеки ден се пръскаме от големата туба Стеримар :)
обикновено промиваме културно и кротко, ако има хрема. това със спринцовките и обилното промиване ни посъветва да го правим педиатърът, когато Марти имаше два периода на мъчително нощно хъркане от явно възпалена трета сливица.

а за косата не ми се говори. миехме си се много хубаво допреди 1 година и какво му стана после - не знам. готов е на всякакви пазарлъци, само и само "ама без косата" (в оригинално изпълнение - "беш кошата"). то са писъци, мятане, врещене, драми... успяваме да я измием не по-често от 1 път седмично - и ние имаме нерви, все пак.

абе, на някой друг детето му "шъшка" ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #177 -: Януари 16, 2011, 08:50:06 am »
абе, на някой друг детето му "шъшка" ли?


Спомням си, че Симеон на Ултра преди година и половина така говореше на Ш. Така че, питай нея.

А при нас е обратното. Михаела не може да изговаря шипящите звуци и обикновено ги замества с Т или ги пропуска.    Ш, Ж, Ч, ДЖ, С, З  все още не и се получават.
Харесва и да я наричаме Мишка, но от нея звучи като "Микка" и не обича да я имитират и да и казват "Мика".

например:
един ТИККО означава чичко, но по същия начин изговаря и шишко на М тел  :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #178 -: Януари 16, 2011, 09:01:56 am »
Аз преди време писах, че от както мия косата с козирка, за да не й влиза вода в очите и ушите, банята е къпането е удоволствие и за къпания и за къпещия.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #179 -: Януари 16, 2011, 09:06:37 am »
8O първоначално не схванах този въпрос с Што, Стефи няма такъв период, тя говори много и изговаря всички букви, но има друга мода- все още на различни думи разменя словореда- тикара вместо китара, товага вместо тогава, на възглавницата казва главзлавница /нали е за глава, тя си слага основната дума отпред/ и подобни
предполагам, ще ги оправи натам, защото речника с такива беше доста по-богат като проговори  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит