0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Анемия при осиновени!
« -: Февруари 02, 2010, 15:37:09 pm »
Най-после ни се обадиха и на нас за детенце, толкова сме щастливи, но и притеснени.
Детето е на 14 месеца. На 6 м. му е открита анемия. Приложено е лечение, но няма подобрение и точно това ме притеснява. Захранена е,пие от чаша, почти ходи, изговаря срички, контактна, в добро психологично състояние, търси внимание.Тежи 8,600кг и е 78см. Решили сме да я видим.
Прочетах доста противоречиви писания за проклетата анемия и съм много объркана. Нормално ли е толкова дълго да я лекуват и да няма подобрение. Моля ако можете да ми помогнете пишете!
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2010, 15:48:27 pm »
Здравей, позволявам си да се намеся, нямам детенце, но пък имам анемия. Каква е анемията посочено ли е-желязодефицитна или друг вид.
Моята желязодефицитна анемия я имам от тинейджърка, лекувам я. Появява се, после изчезва. Следя се постоянно. Искам да ти кажа, че като цяло е нормално да се лекува дълго. Но от друга страна зависи какви са и стойностите, каква е анемията.
Като цяло ако от малка я има ще й е за цял живот , но си мисля, че не е нещо което трябва да те притеснява. Ако не са успели да и направят изследвания и лечение, когато си я вземеш ще я заведеш на добър хематолог и ще нареди нещата.
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2010, 16:30:41 pm »
Желязодефицитна доколкото разбрах, но имам чувството, че премълчават нещо.
И аз мисля,че не е голям проблем,но ме притесни това:
Какви са последствията от желязо-дефицитната анемия в ранната детска възраст?
Неблагоприятни влияние има върху физическото и психомоторно развитие. Когато анемията при кърмачета не се открие и не се лекува своевременно, се наблюдава намаляване на коефициента на интелигентност, те прохождат и проговарят по-късно в сравнение с нормални деца. Анемичните деца страдат по-често от инфекциозни заболявания, поради намалената им имунна функция, което също се отразява върху развитието им. По този начин желязо-дефицитната анемия в ранната детска възраст създава затворен кръг от неблагоприятни здравни последствия, които понякога остават необратими при липса на адекватна терапия.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2010, 16:51:46 pm »
за такова нещо е най-добре да направиш консултация с добър педиатър!
ние тук едва ли можем да бъдем адекватно полезни...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2010, 16:56:24 pm »
Да това задължително ще го направим, просто питах...
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2010, 17:08:54 pm »
Като човек с желязодефицитна ти казвам, че няма да е лесно да я лекувате,ама съм сигурна, че с постояннство, хубава храна и добър хематолог ще се оправите. Обаче ако премълчават вида на анемията и се окаже, че тя е някоя която се унаследява и не е дефицит на желязо, тогава няма и много начини за лекуване. Аз подозирам, че не са направени на детето подробни изследвания за вида на анемията. може да се окаже, че нещатата са наред и анемията е лека. Както те посъветваха попитай педиатър.
Племенницата ми е с желязодефицитна,с някакви ужасни показатели, стигнаха до кръвопреливане даже. Но за това е виновна майка й, гледа я като в Социално заведение, пък си й е родната майка:}
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2010, 17:40:07 pm »
То е ясно, че с педиатър ще се консултираме, но за мен беше важно да почерпя от опита на други минали през това. Доре, благодаря!
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2010, 21:18:34 pm »
Ех,мила скоро си мислех за теб къде се изгуби....               Наистина проблема ти може да се окаже доста сериозен,доколкото съм запозната като мед. работник, защото май по принцип анемията си остава за цял живот, при някои се налагат периодични кръвопреливания. Както са ти казали момичетата първо уточнете вида на анемията, направете консултация с добър хематолог и в зависимост от съвета му, ще си прецените вече какво да правите.
Желая ти успех!
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2010, 09:17:51 am »
Здравей Faith. Аз от много малка съм с наследствена желязодефицитна анемия. Вече в гимназията успяхме да се свържем с добра хематоложка от Пловдив, която в началото се съмняваше да не е Таласамия. Добре, че не беше това. Хемоглобина ми стигаше до 60, вместо да е над 130. Искаха да ме вкарват в болницата, но майка ми като чу това веднага ме грабна, влезе в месарски магазин и купи черен дроб. Ядохме го почти суров с червено вино. (от тогава не ям дроб). Пих някакво ампули желязо.  Но хемоглобина ми сега е 122 - рекордьорка. Така че скъпа  Faith не се притеснявай. Щом си се решила на тази крачка за осиновяване (за което ти се покланям), предполагам ще се справите и с тази анемия.
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2010, 14:50:30 pm »
Здравей мила еverton! Много се радвам за теб,че си сбъднала своята мечта! :D Бъдете щастливи! Аз се уморих от толкова много ин витро и решихме да тръгнем по другият труден път, какъвто е осиновяването! Това дето казваш за анемията не звучи много оптимистични, :( те ни казаха: ами здрава е само дето има анемия- желязодефицитна, но ми се стори, че прикри нещо. На място дали ще ни позволят да я заведем на хематолог незнам...дано...
Галка малка, ти ми дойде като инжекция кураж! Все си мисля, че като заживее в семейна среда всичко ще се оправи! :)
В понеделник отиваме да я видим.
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2010, 14:56:47 pm »
 osi_9

Успех и знай, че Господ не забравя!!!!!
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2010, 15:01:21 pm »
osi_9

Успех и знай, че Господ не забравя!!!!!


Имах в предвид, че възнаграждава добрите хора.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2010, 15:15:25 pm »
:bighug: Faith, имаш и моята подкрепа!
Любовта и грижата правят чудеса!
Но каквото и решение да вземете, никой няма право да те съди!

 yahoo_17КЪСМЕТ!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2010, 15:31:20 pm »
Фейт, и моята подкрепа е с вас.
Надявам се да не е сериозно положението на детенцето и да сте трима в скоро време.

Късмет.
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2010, 17:49:37 pm »
Само да кажа, че сестра ми е с Таласамия минор, майка ми също.
Сестра ми има 2 деца, а както се вижда и майка ми :wink:
Не се притеснявай излишно.Поискай да ти дадат изследванията на детето ако може или да и се направят нови.
Успех!
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #15 -: Февруари 04, 2010, 13:38:27 pm »
 Faith , както каза kartiche си изискай изследванията и след време ще чакаме да ни разказваш и да се смеем на малките белички.  :lol:
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #16 -: Февруари 04, 2010, 13:52:25 pm »
Ще разказвам...дано приказката има добър край! :bighug:
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #17 -: Февруари 04, 2010, 14:18:46 pm »
След като ти изпратих последния отговор, ме препрати към темите за осиновяване. Просто се възхитих на тези жени и едно изречение ми превлече вниманието (относно твоето притеснение), но не успях да ти го копирам. Ако все пак го намеря ще ти го изпратя. 
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #18 -: Февруари 04, 2010, 14:36:05 pm »
Аз да излезна от общия романтичен тон  :)
Фейт, мислете ... преценете си силите и възможностите. Осиновяването не е благороден акт, нито жертвоприношение. Целта на вашето решение е не да се почувствате по-добри, а да се почувствате по обичащи... Внимателно проучете вида и сериозността на заболяването. Поискайте от социалните и директора на дома пълни изследвания - имате право. От сърце се моля, да се окаже някоя от формите на анемия, за която са писали момичетата

От сърце ти желая успех и кураж.
В очакване ....
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2010, 09:10:09 am »
Здравейте момичета! Няма по-щастлив миг в живота ми, от мигът в който я видях, от мигът в който я гушнах, от мигът в който ми се усмихна...веднага разбрах, че е тя...нашето слънчице...толкова сме щастливи!
Анемията е лека форма. Тя е толкова жизнена и енергична, че лекарката казва, че може да е станала грешка с изследванията. Всичко ще се оправи като си дойде в къщи!
Нямам търпение вече да си я вземем, а времето още по-бавно тече...
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2010, 10:02:10 am »
 :bighug:
 :youwoman:
Обърна ли ти се сърчицето, миличка. А твоя как реагира. Поздравявам ви и ви желая всичкото щастие да ви се стовари!!!
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2010, 10:15:49 am »
Страхотно! Нормално е да е жизнена и енергична с анемия, ако не е много жизнена нещатата са отишли много надълбоко.
Сигурна съм, че ще се справите у дома с тази анемия каквато й да е , все пак най-малкото не се знае какво е яло в дома, ако въобще е яло, нито майка му дали си е следила хемоглобина като бременна и т.н. така че с хубава храна и грижи ще се оправи.
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2010, 11:08:23 am »
уффффф слава богу!!!!!
В очакване ....
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2010, 12:17:15 pm »
 :balk_46:Браво миличка, много се радвам за вас, чудесна новина!
Желая ви цялото щастие на света!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2010, 13:10:40 pm »
:smiley_abxb:Файт, Файт, Файт прегръщам те!
Поплаках си, а сърцето ми бие така лудо!
Любовта прави чудеса!
Бъдете безумно щастливи задно!
 :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2010, 16:00:07 pm »
Желая ви най-щастливата Приказка за трима.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2010, 16:03:37 pm »
Фейт, дано по-скоро си вземете слънчицето вкъщи. Бъдете щастливи!
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #27 -: Февруари 10, 2010, 17:29:59 pm »
Faith, пожелавам ти малката душичка да радва дома и сърцата ви и да бъде здравичка! :D
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #28 -: Февруари 10, 2010, 18:52:22 pm »
Фейт, много се радвам, че сте намерили вашето слънчице. Съвсем скоро домът ви ще бъде огрян от него. Бъдете много щастливи!

*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #29 -: Февруари 10, 2010, 19:50:50 pm »
Благодаря за подкрепата милички! :bighug:
Ще си позволя един съвет за всички чакащи осиновители. Тормозете ги, обаждайте се, пишете им, не ги оставяйте намира това се тълкува като заинтересованост, а не като досаждане както си мислих аз. Това е истината иначе ще чакате дълго!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #30 -: Февруари 11, 2010, 11:25:32 am »
Страхотна новина!
Следя темата от началото и съм много радостна от положителното развитие :)
Чакам с нетърпение следващите новини osi_9


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #31 -: Март 07, 2010, 18:37:44 pm »
Ето и новините от мен! На 3 март (велика дата) малката Кристина гушна мама и тати!  :D Вече 5-ти ден си се гледкаме с нея имам чувството, че винаги си е била наша. Бързо се адаптира, изучава и открива света всеки ден и ние го преоткриваме заедно с нея. Толкова бързо напредва, че направо се шашкам. Впечатлява се от всичко наоколо. Любознателна и любопитна успя да спечели всички. Може да се чувствам уморена, недоспала и измъчена, но толкова щастлива! :)
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #32 -: Март 07, 2010, 19:37:25 pm »
Желая ви много, много щастие заедно!
Нека дъщеричката ви бъде едно много здраво и усмихнато дете!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #33 -: Март 07, 2010, 19:57:37 pm »
Прегръщам ви, така се радвам!
Бъдете щастливи заедно!



Мога само да се опитам да си педставя колко се вълнуваш и как тупти  :heartbeat: ти!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #34 -: Март 08, 2010, 00:19:04 am »
И аз следя темата отдавна и така се зарадвах на новините...!

Честито, Faith! Пожелавам ви много радости и здраве!  :)


"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #35 -: Март 08, 2010, 11:12:22 am »
Плача от щастие заедно с вас! Много, ама изключително много ви се възхищавам и радвам за вас.  Желая ви всичкото, ама всичкото щастие на света да ви се стовари, защото вие го заслужавате!!! Надявам се следващия път като пишеш как се развиват нещата да добавиш, че хемоглобина е 13* . Прегръщам ви и ви целувам!!!
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #36 -: Март 08, 2010, 11:36:58 am »
Честита радост мила! Много, много щастливи моменти заедно, нека малката кукла продължи все така задълбочено да опознава света, и честит празник на двете! :balk_7:
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #37 -: Март 08, 2010, 13:58:28 pm »
Бравоооооооо
И голяяямо честито  :lol:
В очакване ....
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #38 -: Март 09, 2010, 15:43:34 pm »
Фейт, малко позакъснели поздравления и от мен! Много здраве и щастие и обич в семейството ви!

Децата нямат хемоглобин като възрастните, въпреки че в лабораторията, където правихме ПКК на нашия бонбон нямаха отделна референтна стойност. За по-добро усвояване на желязото е добре около ястието с месо да няма млечни продукти, че калцият пречи на усвояването на желязото. За усвояването е добре в храненето с месо да има и нещо, богато на вит.С. А иначе освен хемоглобин за установяване на желязодефицитна анемия се изследва серумно желязо и ЖСК.
Но доколкото разбирам, първоначалната информация ви е стресирала излишно и въобще не може да се говори за някакъв сериозен проблем.
Благодаря ти, Бени!







Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #39 -: Март 09, 2010, 15:48:55 pm »
Благодаря ти  FreshBreeze  за уточнението.
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #40 -: Март 09, 2010, 22:08:47 pm »
Благодаря ви милички!
С всеки изминат ден я обичам все повече и повече! Който си мисли , че има разлика между биологично и осиновено дете е в голяма грешка. Даже сме на път да се откажем завинаги от инвитрото, въпраки , че док казва, че не сме безнадежден случай!
Фреши, това не го знаех, но като се замисля мляко с месцето не съм давала, а и тя много сокчета обича така, че всичко е ок.:)
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #41 -: Март 09, 2010, 22:24:50 pm »
Фейт, много се радвам за вас!  :bighug:
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #42 -: Март 09, 2010, 22:37:02 pm »
И аз сега видях новината...
Честито, Фейт!
Много щастие на цялото семейство! :)))
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #43 -: Март 10, 2010, 12:58:16 pm »
Честито Faith, много хубава новина, бъдете все така щастливи от тук нататък  :)

PS: Вие какви изисквания бяхте посочили...?
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #44 -: Март 10, 2010, 14:29:58 pm »
Честито Фейт, нека радоста в дома ви става все повече и повече :D
целувки на малката принцеса :D
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #45 -: Март 10, 2010, 15:07:04 pm »

Честита дъщеричка, Фейт !
Да е здрава, игрива, весела и палава малката Кристина !
Толкова много любов блика от постовете ти !
Безкрайно щастие ви желая
« Последна редакция: Март 10, 2010, 15:13:47 pm от Black_rose »
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #46 -: Март 11, 2010, 07:34:34 am »
Целувам ви всичките! :bighug:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #47 -: Март 11, 2010, 09:28:04 am »
Още един дом пълен със щастие:)
Честита ви дъщеричка Фейт:) Бъдете здрави.
*
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #48 -: Март 11, 2010, 09:45:16 am »
Честито щастие, Фейт!  :D
Re: Анемия при осиновени!
« Отговор #49 -: Март 11, 2010, 13:54:45 pm »
Честито и от мен!
Нека да ви радва много!
 :bighug: