0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #100 -: Ноември 18, 2011, 12:42:13 pm »
 :lol:
Дааааа, чакаме си второто осиновяване. Обаче сега е много различно - едно такова спокоооойно чакане, без бързане и тревоги
В очакване ....
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #101 -: Ноември 18, 2011, 13:48:46 pm »
Чандра, благодаря за пожеланието! На Аниша да нацелуваш усмихнатите бузки!!!!
Фуси, и аз си помислих същото като Чандра....пожелавам ви  щастливата среща да е скоро!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #102 -: Ноември 19, 2011, 13:20:49 pm »
Ееех, че хубавооо... :D Фуси, много се радвам за вас! Ти си вече с опит, сигурно затова подхождаш по различен начин от първия път...  :) Честно казано, аз съм научила голяма част от основната информация за осиновяването от тебе...  :flower: Стискам много палци! (Между другото, и на мене много, много ми се иска да осиновим още едно дете, но за съжаление на този етап е немислимо...)

Мари-ал, страхотен "подпис" имаш (отдавна ми се искаше да ти кажа)... Хубава мисъл! :)
Приятен уикенд и много усмивки!  :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #103 -: Декември 04, 2011, 21:10:06 pm »
Добра вечер мамита :)и на теб мила Chandra,бързам да ви се похваля че вече Иви си има първото тържество на което бях личен организатор :D(така де от 3 мес. сме на ясла а за тържествата не сме поканени).Та да ви разкажа на кратко мина идеално беба беше в вихъра си както винаги(нали си малка хуна)показа на всички къде работи мама и гледа с голям интерес кукления театър.Иначе сме си много добре,пеем всяка вечер,танцува ме си и след това мием дупето и по леглата :Dмисля че добре ви повеселих с това мое писъмце :witch:сега е ваш ред да ме зарадвате.
Една огромна :bighug:от мен и Иви
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #104 -: Декември 05, 2011, 09:11:52 am »
Здравей Тенеза, искам да изкажа възхищението си от теб и от мъжа ти, аз също съм тръгнала по този път, т.е. ние, подали сме документите и сега тече процедурата по опознаването и писането на доклада от социалните!Ние сме написала в заявлението, че искаме малко дете до 1 година, исрено се надявам да имаме вашият късмет (изчетох това което си написала за осиновяваването на Иви) и да ни се обадят бързо и да харесаме още първото дете което ни предложат!
Прекрасно е това което си написала, дава ми кураж за това което предстои, аз също нямам търепение да гушна една малка душичка, и да я направя щастлива!!! :bighug:
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #105 -: Декември 06, 2011, 15:26:25 pm »
Здравей Тенеза, искам да изкажа възхищението си от теб и от мъжа ти, аз също съм тръгнала по този път, т.е. ние, подали сме документите и сега тече процедурата по опознаването и писането на доклада от социалните!Ние сме написала в заявлението, че искаме малко дете до 1 година, исрено се надявам да имаме вашият късмет (изчетох това което си написала за осиновяваването на Иви) и да ни се обадят бързо и да харесаме още първото дете което ни предложат!
Прекрасно е това което си написала, дава ми кураж за това което предстои, аз също нямам търепение да гушна една малка душичка, и да я направя щастлива!!! :bighug:
Бързам веднага да те поправя не до 1 година а до 3 год така ще имате по голям шанс да имате скоро дете ,това че сте писали до 1 год малко ви свива кръга и търсенето.От все сърце ви желая това да е по скоро и дано дядо Коледа даде на нас всички( подали сме док. за 2 ро дете)шанса да дарим любов и топлина на едни малки ангели :bighug:
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #106 -: Декември 06, 2011, 16:30:33 pm »
Тенеза, благодаря за "писъмцето"  :D Радвам се, че сте добре. Не знаех, че вече ходите на ясла. Иви как прие промяната - лесно ли се адаптира? А ти? 8):) Защо така не са ви поканили за коледните тържества - може би просто са пропуснали нещо?... Елха имате ли вече у дома? Аз се колебая, дали да слагаме - от една страна е първата ни Коледа заедно, от друга се чудя, как ще оцелее такова дръвче в наше присъствие... ;) :lol: Но направих собственоръчно коледен венец, календар,... пекохме дребни сладки... Иви сигурно много е пораснала. Ще се радвам, да покажеш снимки. След време и аз мога да кача нещо...

Аnajens, аз лично не бих увеличавала възрастта ако чувствам, че не бих се справила емоционално и практически с по-голямо дете... Пожелавам ти лека процедура и нека се сбъднат мечтите ти! :)

Хубави празници на всички, много усмивки и коледно настроение! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #107 -: Декември 13, 2011, 17:09:46 pm »
Влизам както винаги запъхтяна :lol:да ви пиша,почвам да ви разказвам как я дадох на ясла
Много мислихме преди да решим да я пуснем като си знаем(дивото дете)Ив как се бие и х..... явно се взели правилното решение за нея и мен(поне така казва тати)та, дойде заветния ден заведох детето силно вдигнала кръвно :Dи адски притеснена а то нашето диваче си влезе като у тях си.Аз цял преди обед обикалях около яслата и чувах как от време на време реве, и не знам все още как съм издържала да не влетя (добре апе  :lol:но....че вратата беше заключена)но като дойде ред да си я взимам забелязах как и светят очите,явно за нея това беше велик ден,на другия ден пак така тя в яслата аз около нея,на 3 я ден вече беше цял ден та до днес.Ходим с голямо желание, но трудно се вземаме от ясла имаме, 3 броя гаджета с който играем(бием,хапем) и т.н та това е набързо преразказано от мен но нали знаете че работя(ха ха ха много даже)ще влизам винаги когато мога че не мога без вас милички от мен лека вечер.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #108 -: Декември 14, 2011, 09:15:51 am »
Чандра, Тенеза благодаря ви за съветите, за сега сме на етап в който се срещаме с нашата служителка от социалната служба и тя ни разпитва по въпросите за доклада който ще изготви за нас!Не сме ходили още на курс!Според нея трябва да преключим до края на януари и февруари да ни включат регистъра за осиновители!Относно възраста, не смятам да я променям, ще рискувам така, дано пък да имаме късмет!
,Имам такова усещане, че ще стане бързо незнам защо просто интуиция!Четох някъде за снимки които можем да приложим към доклада, и си мисля, че няма да е лошо ще питам служителката дали можем да и дадем наши снимки!?


Влизам както винаги запъхтяна да ви пиша,почвам да ви разказвам как я дадох на ясла
Много мислихме преди да решим да я пуснем като си знаем(дивото дете)Ив как се бие и х..... явно се взели правилното решение за нея и мен(поне така казва тати)та, дойде заветния ден заведох детето силно вдигнала кръвно и адски притеснена а то нашето диваче си влезе като у тях си.Аз цял преди обед обикалях около яслата и чувах как от време на време реве, и не знам все още как съм издържала да не влетя (добре апе  но....че вратата беше заключена)но като дойде ред да си я взимам забелязах как и светят очите,явно за нея това беше велик ден,на другия ден пак така тя в яслата аз около нея,на 3 я ден вече беше цял ден та до днес.Ходим с голямо желание, но трудно се вземаме от ясла имаме, 3 броя гаджета с който играем(бием,хапем) и т.н та това е набързо преразказано от мен но нали знаете че работя(ха ха ха много даже)ще влизам винаги когато мога че не мога без вас милички от мен лека вечер.

Тенеза чудесно се справяте, както изглежда!
Весели празници момичета! tree2a
« Последна редакция: Декември 14, 2011, 09:17:39 am от anajens »
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #109 -: Януари 07, 2012, 13:34:05 pm »
За много години  милички,влизам пак на бързо да ви прочета :Dи да ви  кажа че днес Иви има имен ден.Нямам думи да ви опиша как се чувствам сега,почвам да се приготвям за следобедното парти за да може после като се наспи кокона да приготвям и нея.От мен това засега ще ви драсна като мине всичко :band:
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #110 -: Януари 07, 2012, 14:11:52 pm »
Много е хубава Ивка на снимката! Пу-пу-пу... :D
Много е порастнала сладураната и има страхотна бадемова косичка...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #111 -: Януари 07, 2012, 16:54:44 pm »
Честит имен ден на прекрасната Ивка! Весел празник!!!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #112 -: Март 08, 2012, 08:46:27 am »
Момичета имам питане и май тук му е мястото...
Казуса е следния: Делото е на 13.03, ще можем да вземем Марти на 21.03; Аз искам да взема отпуск от 19.03 /понеделник/, но работодателя ме пита: От коя дата ще съм по майчинство? От 21? Кога ще мога да занеса Удостоверение за раждане, за да ми подготвят документите за пред НОИ? Майчинството може ли да започне от датата, на която вземем Марти, а да занеса документите, когато са готови?
Изобщо каква е процедурата за излизане по майчинство при осиновяване? Вчера счетоводителката звъня в НОИ, в Инспекция по труда, аз звънях в РДСП, получаваме само някакви уклончиви отговори с тълкуване, но нищо конкретно. Може ли да ми кажете в кой нормативен документ е описано конкретно майчинство, и разните му варианти?
Благодаря!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #113 -: Март 08, 2012, 12:24:10 pm »
Момичета имам питане и май тук му е мястото...
Казуса е следния: Делото е на 13.03, ще можем да вземем Марти на 21.03; Аз искам да взема отпуск от 19.03 /понеделник/, но работодателя ме пита: От коя дата ще съм по майчинство? От 21? Кога ще мога да занеса Удостоверение за раждане, за да ми подготвят документите за пред НОИ? Майчинството може ли да започне от датата, на която вземем Марти, а да занеса документите, когато са готови?
Изобщо каква е процедурата за излизане по майчинство при осиновяване? Вчера счетоводителката звъня в НОИ, в Инспекция по труда, аз звънях в РДСП, получаваме само някакви уклончиви отговори с тълкуване, но нищо конкретно. Може ли да ми кажете в кой нормативен документ е описано конкретно майчинство, и разните му варианти?
Благодаря!





1. МОЛБА - ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 от КСО - (Приложения 3 изтегли от тук http://www.bgstuff.net/content/view/1296/523/

2. Копие от акта за раждане на детето

3. Заявление, че желаете да получавате обезщетение за отглеждане на малко дете

4.Молба за отпуск до работодателят-свободен текст

5. Декларация по чл. 46 ал. 1 от НРВПО –не е задължителна,само ако ти я поискат

6.Решението на съда(копие)

7.Банкова сметка,по която ще се иизплаща обещетението(ако не е подавана до сега в НОИ)

8.Опис на документите(формуляр)-счетоводството знаят
« Последна редакция: Март 08, 2012, 12:29:33 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #114 -: Март 08, 2012, 14:37:00 pm »
Все си мисля, че от 19 не може да си майчинство, след като ще вземете детето на 21. Но от дома ще ти дадат приемо-предавател протокол и с него като начало и решението на съда, което също ще получиш на 21 ще може да излезеш в отпуск. Работодателят е длъжен да те пусне и ще го направи.
За удостоверение за раждане аз чаках около 4 дни. Но счетоводителката е длъжна да знае какви документи трябва да представи, а те на са по-различни от на другите майки. И няма проблем, че ще ги представи по-късно. Аз излязох в отпуск от 27.05.2001г, а документи счетоводителката е представила в НОИ края на юни, тя беше всичко подготвила, викна ме да се разпиша, НОИ пък преведе парите до 5-6 дни за 2 месеца.
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #115 -: Март 09, 2012, 04:26:11 am »
Кисела, благодаря!
Типин, недоразумението идва от там, че искам от 19.03 платен годишен отпуск, до излизането ми по майчинство - 2 дни. Обаче шефката не е убедена, че още от 21няма проблем да съм по майчинство, като още нямам акт за раждане, но сега от списъка на Кисела си мисля, че Решението на съда и приемо-предавателния протокол от Дома са достатъчни аргументи. Просто и те не знаят на какъв документ и на кой нормативен документ да се позоват.
Благодаря за отговорите, златни сте момичета!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #116 -: Март 09, 2012, 11:56:00 am »
С нетърпене чакам снимки от Марти :bighug:


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #117 -: Март 09, 2012, 13:41:54 pm »
Не се притеснявай, ще даде отпуска. Няма как да имаш на 21 акт за раждане. Аз с двата документа отидох, казах, че имам бебче, те не знаеха, също бях взела 2 дни платен отпуск и си тръгнах. Когато имах акта, тогава го занесох.
Ти се подготвяй за детенце, а другото не е проблем
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #118 -: Март 09, 2012, 19:31:40 pm »
С нетърпене чакам снимки от Марти :bighug:
И аз... :wink:
Кафенце късмет и успех! :babyflips: :bighug:
Re: Въпроси към вече осиновилите
« Отговор #119 -: Март 10, 2012, 07:26:32 am »
Ех, момичета, няма проблем, ще ми дадат отпуск и даже се радват с мен на Марти, но въпроса е чисто технически и организационен и понеже не ни отговориха адекватно нито от НОИ, нито от Инспекция по труда, затова попитах тук - да получа компетентен отговор! З акоето пак благодаря - не зная какво щях да правя без вас момичета!  :youwoman: :youwoman: :youwoman:

За снимките май от суеве,ие ще изчакам да се п,ибе,е вкъщи и тогава ще публикувам снимка!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!