0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« -: Август 12, 2008, 19:56:42 pm »
До сега не намерих подобна тема и за това реших да пусна такава.Лекар ми каза,4е е хубаво да се правят влагалищни промивки със SEBA MED.Било на киселинна основа и се създавала благоприятна среда за сперматозоидите.Някои знае ли нещо по въпроса?Правили ли сте си промивки с това?Разрежда се 1 лъжи4ка(4аена) в 0,5л. вода. 8)
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #1 -: Август 12, 2008, 20:49:32 pm »
Мила, за пръв път чувам, но и на мен ми стана интересно
Дано се включат момичета, които потвърдят това и ще е прекрасно. :D
Защото все съм се чудела дали средата не е благоприятна и дали не може нещо да се направи да им е по-удобво на човечетата...
Наскоро четох ( в един подобен сайт), че яйчния белтък бил много добър лубрикант и бил много благоприятна среда да тях, ама нещо не ми се връзва мисълта да си слагам такова нещо...
:?


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #2 -: Август 12, 2008, 22:07:25 pm »
Деси и на мен един гинеколог ми беше казал за влагалищни промивки със SEBA MED от хигиенна гледна точка, подобряване микрофлората на влагалището и т.н. Аз обаче не се престраших да ги правя, щото малко съм против промивките, а и този препарат не е лекарствен, а козметичен.
Мими почнах да си представям как чупите яйца в леглото  :lol:
*
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #3 -: Август 13, 2008, 08:08:32 am »
Мими почнах да си представям как чупите яйца в леглото  :lol:

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
*
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #4 -: Август 13, 2008, 08:32:39 am »
Интересен съвет на лекар - дали той е специалист по проблемно забременяване?!
На мен някакси не ми изглежда достоверно - ако беше така, всички щяха да си правят промивки когато и да има бебета, бебета, бебета - но уви :? Това са измишльотини, а да не говорим за белтъка - пълни глупости - влагалището да не е софра!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #5 -: Август 13, 2008, 08:58:35 am »
Аз не смятам , че са измишльотини и може би този препарат наистина благоприятства средата - никой не е казал , че айде хоп и бебета готови , но може би няма лошо да се даде възможност на сперматозоидчетата да се чувстват по - комфортно , пък знае ли човек , може и на някого да помогне , естествено стига да не навреди !!!

Надявам се да се включи някой ползвал препарата или друг подобен !
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #6 -: Август 13, 2008, 10:05:52 am »
И на мен гинеколог ми каза да си правя влагалищни промивки със Sebamed и аз не се престраших. До сега съм правила промивки само със смрадлика ми е казвала да правя със хлебна сода промивки и преди съм ги правила, признавам, обаче сега не. Считам последното за неправилно. Точно този месец правя промивки с невен, заедно с това пия невен и турта, заради миома.
Относно белтъка, имам съмнение, че е правилно.
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #7 -: Август 13, 2008, 10:36:05 am »
Момичета, не си правете експерименти!!! Вътревлагалищните промивки разрушават микро флората, а не я подобряват!

За възпаление се прави микробиология и на нейна основа се прави курс лечение, по предписание на лекар!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #8 -: Август 13, 2008, 10:37:26 am »
Момичета, не си правете експерименти!!! Вътревлагалищните промивки разрушават микро флората, а не я подобряват!

За възпаление се прави микробиология и на нейна основа се прави курс лечение, по предписание на лекар!

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #9 -: Август 13, 2008, 10:56:09 am »
Подкрепям Рали! :D
Само че нали всички ние се чудих какво още бихме направили за да подобрим шансовете на зачеване... :(
А относно белтъка прочетох го и ми стана смешно, казах си, че за нищо на света не бих го сложила, после взех да се замислям - все пак не е химия, а естествено нещо, ама пак не бих... :?
А иноче ето за какво става дума за белтъка: "....За щастие има няколко неща, които можете да използвате като заместител. Един от тях е ..., който специално е създаден да не уврежда спермата.
Друга алтернатива е белтък от яйце. Мда, от истинско яйце! Просто поставете едно на вън за малко (за да не е много студено от хладилника), след това го счупете и използвайте белтъка (не жълтъка) на местото на лубриканта. Вярвате или не, белтъкът е изключително гостоприемен за спермата!!!
Надявам се тази информация да ви е полезна....
."
А ето и темата и цялата информация - има интересни неща, ама и малко вманиачени и фантаснични :D  - да не ядеш това и онова и т.н..... http:// . .com/forum/viewtopic.php?f=10&t=90
« Последна редакция: Август 13, 2008, 12:15:35 pm от naskomimi »


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #10 -: Август 13, 2008, 11:04:16 am »
green apple,това за содата знам,че много помага при възпаление и бяло течение.Но не промивки,а правиш отвара с турта или тетра и слагаш вътре 1 лъжичка сода.Сипваш отварата в един леген и клякаш отгоре,като се завиваш с нещо да не излиза парата.Много е ефикасно,пробвала съм го.
Момичета, не си правете експерименти!!! Вътревлагалищните промивки разрушават микро флората, а не я подобряват!
Тук съм съгласна!!!
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #11 -: Август 13, 2008, 17:22:27 pm »
Абсолютно подкрепям Рали_Пат! Ама наистина не си правете никакви експерименти. Първо, много малко специалисти препоръчват влагалищни промивки, защото те променят микрофлората. Да не говорим пък, че нищо не се прави на своя глава! Хората за това са учили! При съмнения за проблем -  микробиология и тогава назначено от специалист адекватно лечение! Момичета, не си играйте на руска ролетка със здравето си, моля ви!

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #12 -: Август 14, 2008, 15:14:44 pm »
Момичета, не си правете експерименти!!! Вътревлагалищните промивки разрушават микро флората, а не я подобряват!

За възпаление се прави микробиология и на нейна основа се прави курс лечение, по предписание на лекар!
Много правилно казано. Много по опасно е да разрушиш микрофлората, защтото може и да не  се възтанови после, а това означава рай за бактериите.
*
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #13 -: Август 14, 2008, 17:12:49 pm »
Момичета, не си правете експерименти!!! Вътревлагалищните промивки разрушават микро флората, а не я подобряват! :good_post:

И аз съм чувала,че промивките са нож с две остриета!Смятам,че не трябва да си правим експерименти,достатъчно е че с тия лекарства организмите ни са изтощени,ами да си добавяме и нови злини!

Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #14 -: Август 16, 2008, 13:50:09 pm »
моята лекарка ми каза да си правя влагалищни промивки:в един литър вода се разтварят две лъжици сода бикарбонат.
*
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #15 -: Август 16, 2008, 19:43:35 pm »
моята лекарка ми каза да си правя влагалищни промивки:в един литър вода се разтварят две лъжици сода бикарбонат.
Това съм го чувала,че е за бяло течение и съм го пробвала,ама не ми помагна!

Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #16 -: Август 17, 2008, 20:32:30 pm »
моята лекарка ми каза да си правя влагалищни промивки:в един литър вода се разтварят две лъжици сода бикарбонат.
Ако някаш никакви проблеми, не си прави никакви експерименти.
помогне терлбмнз(
« Отговор #17 -: Септември 05, 2008, 16:25:57 pm »
може ли да ми помогнете ще ми правят снимка на каналите боли ли какво щте ми правят много ме е страх
помогне
« Отговор #18 -: Септември 05, 2008, 16:26:43 pm »
може ли да ми помогнете ще ми правят снимка на каналите боли ли какво щте ми правят много ме е страх :oops: :(
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: ВЛАГАЛИЩНИ ПРОМИВКИ
« Отговор #19 -: Септември 05, 2008, 17:03:50 pm »
май много си се ошашкала
Някои ги боли, други не, ама май всички сме го преживяли. Или поне тези, които не са го преживели не пишат тук.
Има доста теми тук за цветна снимка, разрови се и ще намериш съвети за някакво обезболяване.
С цветната снимка се проверява проходимостта на тръбите. Вкарва се контрастно вещество и се прави рентгенова снимка за да се види дали са проходими тръбите. Лечението е различно ако са и ако не са проходими. Не е страшно, а е необходимо.

П.п. надявам се да питаш за това, а не за снимка на канали. там... нещата може и да са различни
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.