0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Утрогестан - профилактично
« -: Юли 12, 2007, 17:53:07 pm »
Момичета, бих искала да чуя вашите мнения за Утрогестана ако имате опит с него. Вчера отново бях на УЗ преглед за собствено успокоение, че всичко е наред тъй като вече 7ми месец опитваме. Имам необходимите хормонални изследвания и СГ и всичко е в граници. За пореден път доктора ме увери, че всичко е наред и няма причина да не става - едиственото което ме посъветва е, че просто трябва да си починем от този стрес като отидем някъде сами за 1 месец и там да работим на спокойствие.  :) За съжаление точно това лечение в нашия случай е "малко" неизпълнимо.  :( И тъй като въпреки това изказах съмнение дали все пак няма някаква скрита причина след като не става толкова време при толкова старание и четене от моя страна (което разбира се вече е маниакално състояние  :) явно доктора реши да ми изпише Утрогестан - от 17ти ден за 10 дни...в продължение на 3 месеца + витамини. Сега се чудя какво да правя - за какво изобщо ми го изписа и въобще има ли смисъл да го взимам като уж всичко е наред?! 8O  Моля да споделите вашия опит...
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #1 -: Юли 12, 2007, 17:57:45 pm »
Профилактика с хормони?!?!?! 8O
Аман от специалисти.
Опитвайте си спокойно още месец-два и после се ориентирайте към по-сериозен специалист.
По възможност за проследяване на бременност. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #2 -: Юли 12, 2007, 18:05:44 pm »
Има и много други възможни прични за да не става бебето. Само хормони и спермограма, не са достатъчни изследвания.
Но още имате време, все пак опитвате от 7 месеца само. Как така ти казва че всичко е наред, като не е изледвал всичко??

Аз не бих пила нищо, докато не се установи истинската причина за неуспешните опити. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #3 -: Юли 12, 2007, 18:08:50 pm »
Сутрин и/или вечер по 1 утрогестанче в съответните дни не е лоша терапия. Успех! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #4 -: Юли 12, 2007, 18:09:05 pm »
Вече съм се ориентирала към "по-сериозен" специалист  :) и той така ми каза да изчакам още 1-2 месеца през отпуските, но аз вече нещо не мога да чакам повече..за съжаление много отдавна бях на 20.. :wink:
Предписа ми го уж за подпомагане и ускоряване на процеса и ако евентуално нещо е станало този месец..?! Доколкото успях да намеря информация по въпроса в нета се споменаваше и думата профилактика... 8O Просто не знам...затова исках да се посъветвам с вас. 10х
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #5 -: Юли 12, 2007, 18:17:31 pm »
Ами потърси специалист по стерилитет, тогава.

Аз не бих приела каквито и да са терапии профилактични, а пък иначе всичко е наред, писна ми на мен, ние жените да сме опитни зайчета. Пробваме от туй, а после от друго, ей така на посоки, може пък да улучим случайно къде е проблема.... Изледвания, пълни, намира се причината и тогава се  назначава адекватна терапия или процедура.
Дано да не стигаш до там, а скоро да се похвалиш с положителен резултат. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #6 -: Юли 12, 2007, 20:15:11 pm »
Утрогестан е се изписва за задържане и мисля,че е добро предложение от страна на лекаря ти, защото ако се получи оплождане утрогестана ще подпомогне задържането.

*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #7 -: Юли 12, 2007, 20:51:22 pm »
Дсд, ти не ходеше ли при Владимиров???Това лекаря от поликлиниката ли ти го изписа??
профилактика с хормони е малко странна.Това е за увеличаване на прогестерона/всъщност това е прогестерон/При положение, че нямаш нищо доказано не знам дали да ги взимаш.Изследвала ли си прогестерон на 7-ми ден след Ову.То няма лошо, но все пак са хормони , а те не са безобидни.Поздрави от мен..
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #8 -: Юли 13, 2007, 10:03:37 am »
А след като сте изследвали хормони колко ти е бил прогестерона?
Моят беше на долната граница и затова ми изписаха Утрогестан.
Успех  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #9 -: Юли 13, 2007, 10:11:15 am »
Прогестерона е хормон, който ако е в повече във втората фаза на цикъла не вреди.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #10 -: Юли 13, 2007, 10:17:55 am »
Прогестерона е хормон, който ако е в повече във втората фаза на цикъла не вреди.
Поткрепям. :balk_602:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #11 -: Юли 13, 2007, 10:20:11 am »
Мнението ми се различава от вашето. :)
Всички хормони /приемани просто така - профилактично/ разбутват хипофизата и оказват влияние на произвеждането на другите.
Добре е да се изследва прогестерон и ако има недостиг, тогава да се приема утрогестана.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #12 -: Юли 13, 2007, 10:31:51 am »
Прогестерона е хормон, който ако е в повече във втората фаза на цикъла не вреди.
Поткрепям. :balk_602:

Аз пък не подкрепям. Ами той така слевдащия път може и клостил да и изпише от 2 до 8 ден, 3 поредни месеца, ей така, щото тя се притеснява. Иначе витамините едва ли ще навредят.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #13 -: Юли 13, 2007, 10:42:43 am »
Прогестерона е хормон, който ако е в повече във втората фаза на цикъла не вреди.
Поткрепям. :balk_602:

Аз пък не подкрепям. Ами той така слевдащия път може и клостил да и изпише от 2 до 8 ден, 3 поредни месеца, ей така, щото тя се притеснява. Иначе витамините едва ли ще навредят.
Клостил и Утрогестан са две различни неща. Тук сравнение не можем да правим в никакъв случай. Утрогестана след овулация удебелява лигавицата. Това може единствено да помогне на бебето.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #14 -: Юли 13, 2007, 10:45:09 am »
Понеже dsd писа че всичко и е наред, а пък и изписват прогестерон, аз лично вече след всичко което съм преживяла за бебеправенето и всички лекарсва които съм изпила и съм си била, вече дори и витамини не взимам, без да съм сигурна за какво става въпрос и дали това е правилното лечение. Толкова много химия изгълтах, че не ми се мисли. Мое лично мнение и опит, не ангажирам никого с него.

А тук малко инфо за Утрогестана: Приложение на микронизиран прогестерон - Utrogestan
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #15 -: Юли 13, 2007, 10:45:56 am »
Ако е нормална маточчната лигавица и няма хормонални проблеми защо да го пие??? 8O
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #16 -: Юли 13, 2007, 10:49:07 am »
mariposa, сръвнението ти е неуместно.  Утрото и дуфастона са хубави препарати.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #17 -: Юли 13, 2007, 10:52:55 am »
Може и да може да помогне, но е хормонален препарат и аз лично не бих го приемала "профилактично" нито перорално, нито вагинално.

п.с. сравнието ми беше просто шега, какво друго да каже човек при заглавие утрогестан-профилактично?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #18 -: Юли 13, 2007, 11:07:43 am »
Момичета благодаря ви за коментарите. Не случайно отворих тази тема тъй като по въпроса има мнения "за" и мнения "против". Може би думата "профилактично" в случая е малко пресилена, но всъщност по-скоро идеята на доктора беше това което е споменала stankova. От друга стана това все пак е лакарство, а аз към тях винаги подхождам с едно наум - не ги употребявам ако наистина няма основателна причина за това. Още повече че тук става въпрос за по-деликатен проблем...но пък понякога е по-добре да се вслушваме и в лекаря...с една дума в случая съм объркана... 8O
Вчера не споменах повече подробности за да не се повтарям тъй като съм се включвала и в други теми.  Само за яснота в случая за да не се разводнява темата - пациентка съм на Владимиров, където съм правила изследванията (прогестерона ми е изследван на 18-ден по негово мнение = 32,85nmol/l, по принцип цикъла ми е от късите). Не са ми изледвани хламидия и тръбите поради мнение, че за момента това не се налага въобще. След последното ми посещение при него - окончателното му становище беше да изчакаме още няколко месеца до есента тъй като няма видима причина и тогава ще видим какво ще правим по-нататък.  Но тъй като в моя случай есента ми се струва далече потърсих още едно мнение по въпроса, което като цяло потвърди неговото.  Утрогестана явно беше следствие на моето притеснение и желание да ускорим нещата, тъй като по-принцип докторът ми каза, че го изписва на млади момичета с по-продължителни неуспешни опити. Това е за сега...продължавам да следя вашите коментари, които се надявам да ми помогнат да взема своето решение. Благодаря ви!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #19 -: Юли 13, 2007, 11:15:03 am »
С две думи:
ако аз и съпруга ми нямахме установен проблем и ако съм в началото на борбата и правим таймиран секс, след 17-я ден щях да си пия утрогестана и дори и без да ми го е изписал лекар.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #20 -: Юли 13, 2007, 11:48:52 am »
Моят гинеколог ми го изписа вагинално, когато правя опити, с идеята да го започна ако температурата ми продължава да бъде висока седмица или 10 дена след овулацията. Това не съм го тествала с температурата дали пада след някакъв пик. Но утрогестана е за по-добро оросяване, като по-този начин благоприятства имплантацията и задържането, така ми обясни.
Това между другото ми го предложи, защото му споделих, че смятам аспирин да взимам след овулация, той не беше съгласен и ми го даде като алтернатива.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #21 -: Юли 13, 2007, 12:13:46 pm »
Хм, че къде е врзката м/у аспирина и утрогестана!?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #22 -: Юли 13, 2007, 12:35:41 pm »
Много е дълго за обяснение. Накратко, с два аборта съм и с многофакторна тромбофилия, в Германия съм, терапия тук започват чак след като се види с ултразвук бремеността в матката, това по мое мнение е късно, смятам да пия аспирин по-отрано, както ми препоръчват български специалисти. Попитах тукашния си гинеколог  за мнението му, дърпа се от аспирина, затова ми препоръча утрогестана в този начален период от две-три седмици, в които ще съм бременна и няма да имам терапия с хепарин и аспирин. Моите притеснения са свързани с кръвоснабдяването на ембриона, а утрогестана го повлиява благоприятно.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #23 -: Юли 13, 2007, 12:46:43 pm »
Щом си знаеш за тромбофилията, аспирина е задължителен според мен, иначе аспирина и утрогестана подпомагат евентуална имплантация, но едва ли имат един и същ механизъм, това имах предвид.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #24 -: Юли 13, 2007, 12:47:28 pm »
Много е дълго за обяснение. Накратко, с два аборта съм и с многофакторна тромбофилия, в Германия съм, терапия тук започват чак след като се види с ултразвук бремеността в матката, това по мое мнение е късно, смятам да пия аспирин по-отрано, както ми препоръчват български специалисти. Попитах тукашния си гинеколог  за мнението му, дърпа се от аспирина, затова ми препоръча утрогестана в този начален период от две-три седмици, в които ще съм бременна и няма да имам терапия с хепарин и аспирин. Моите притеснения са свързани с кръвоснабдяването на ембриона, а утрогестана го повлиява благоприятно.

Да, в Германия не се препоръчва аспирин, даже се съм чувала да се избягва абсолютно от бременни. Но в Бг се препоръчва и това винаги ме е учудвало и все още се чудя и конкретен отговор не съм намерила до сега.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #25 -: Юли 13, 2007, 12:51:58 pm »
Естествено, че ще го пия, evro. :)

Osiana , на мен ще ми е част от терапията в комбинация с хепарин. Явно в някои случаи все пак го предписват при бременост. Също съм чувала при хашимото го предписват на бременни, доколкото разбрах пак във връзка кръвосъсирването, явно се влияе от завишени стойности на антителата.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #26 -: Юли 13, 2007, 12:57:36 pm »
Естествено, че ще го пия, evro. :)

Osiana , на мен ще ми е част от терапията в комбинация с хепарин. Явно в някои случаи все пак го предписват при бременост. Също съм чувала при хашимото го предписват на бременни, доколкото разбрах пак във връзка кръвосъсирването, явно се влияе от завишени стойности на антителата.

Вероятно, не знам. Моя приятелка, германка беше с два аборта също, единият спонтанен, а другият път беше кухо яйце. Аболютно и забраниха прием на аспирин, /защото тя го пиеше от време на време заради главоболие/, дори в листовката на аспирина го пише че не се препоръчва при бременност. Както и да е, важното е крайния резултат.


Успех на всички. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #27 -: Юли 13, 2007, 12:59:14 pm »
надявам се правите разлика м/у аспирин и аспирин протект?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #28 -: Юли 13, 2007, 13:02:49 pm »
Дали протект или не, касае само стомашната поносимост. Важна е дозата, 80-100мг дневно. Това е което аз знам. Или?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #29 -: Юли 13, 2007, 13:04:50 pm »
Важна е дозата, 80-100мг дневно
да това е протект, тук в България е 100 мг.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #30 -: Юли 13, 2007, 13:08:30 pm »
Да, ясно. Мерси.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #31 -: Юли 13, 2007, 13:37:37 pm »
надявам се правите разлика м/у аспирин и аспирин протект?

Говоря за аспирина по принцип. Не съм чула тук някой в процедура или бременна да пие аспирин протект или какъвто и да е друг.


dsd, всеки избира сам своя лекар.  Щом си сигурна, че това е твоя, следвай съветите му, ако не, смени го. Всички ние тук не сме лекари и можем само да изказваме мнения от опит. Аз лично нямам претенции за компетентно мнение относно твоя случай.

УСПЕХ!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #32 -: Юли 13, 2007, 13:40:28 pm »
Оси, обзалагам се че половина тук, бременни или кандидат-бременни пием аспирин протект. :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #33 -: Юли 13, 2007, 13:41:55 pm »
Оси, обзалагам се че половина тук, бременни или кандидат-бременни пием аспирин протект. :D

Говоря за Германия, мила. :D, за Бг, знам.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #34 -: Юли 13, 2007, 16:53:25 pm »
Osiana, чесно казано труднои бих нарекла никой лекар - "мой лекар", просто в момента съм направила този избор от информацията, която получих тук и така стеклите се обстоятелства. Надявам се да съм направила правилния избор...но за мен също е много ценно мнението на хора, които са се сблъсквали с подобни проблеми и имат свои впечатления от опит. А опитът е много важно и ценно нещо!
Виждам, че някои момичета (които не са бременни все още) употребяват Утрогестан - Има ли ли сте някакви нежелани странични ефекти? Тъй като ровейки се в стари теми намерих подобни оплаквания, което определено ми звучи притеснително?!
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #35 -: Юли 13, 2007, 16:57:27 pm »
Мисля, че избора ти е повече от правилен за лекаря. Справка - Пипи и Ле. След прием на утрогестан и двете забременяха бързо. И при двете всичко в норма по принцип но не ставаше. Успех.
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #36 -: Юли 13, 2007, 17:04:00 pm »
miusli, това наистина звучи обнадеждаващо! Благодаря ти! Успех и на теб! :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #37 -: Юли 13, 2007, 17:04:59 pm »
Цитат
Има ли ли сте някакви нежелани странични ефекти?

най-добрия страничен ефект е бременността  :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #38 -: Юли 13, 2007, 17:09:36 pm »
 :D  :goodluck:
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #39 -: Юли 13, 2007, 21:11:23 pm »
Дсд, аз преди 6 месеца също питах за утрогестана. Важното което трябва да се знае е че се пие два дни след доказана овулация. Пих го три месеца и през това време правихме  много често секс, но не забременях. На 4-я месец не го пих повече и не съм правиила и тестове за ову. Правимя точно няколко пъти секс за месеца(мъжът ми отсъстваше) и аз помислих че се изпуснали подходящите дни, но чудото стана. След 3 месеца утрогестан на 4-я успях да забременея. Предполагам че  в това чудо има "пръст" утрогестана. Желая ти успех и дано скоро чудото да стане.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #40 -: Юли 13, 2007, 21:42:26 pm »
dsd аз ти писах и на лични.При добър прогестерон и нормална лигавица все пак моето мнение е , че трябва още една консултация за прием на хормони, все пак те объркват цикъла по някакъв начин.Освен това момичета моля ви понеже и аз не съм наясно обяснете каква е разликата между утрогестан и дуфастон.Моят Док например е твърд привърженик на дуфастон.П двата са прогестеронови препарати, но явно с нещо се различават.Dsd защо не попиташ и в рубриката на Даскалов, тъй като Стаменов май е в отпуска и не отговаря.
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #41 -: Юли 16, 2007, 16:33:52 pm »
Момичета, благодаря ви за дискусията. Определено много ми помогнаха вашите коментари, някои от тях ме окуражиха, други ми обьрнаха внимание да си имам едно наум. В крайна сметка реших да опитам този месец с Утрогестан с надеждата, че може и да помогне щом лекаря е преценил, дано само не навреди. Ще видим какво ще излезе накрая - само ако не е  ylinfant...  :lol:  Успех! :goodluck:
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #42 -: Юли 16, 2007, 16:53:42 pm »
Мисля, че избора ти е повече от правилен за лекаря. Справка - Пипи и Ле. След прием на утрогестан и двете забременяха бързо. И при двете всичко в норма по принцип но не ставаше. Успех.
на мен ми беше сравнително нисък прогестерона - 15. и лигавицата не ми беше нещо наред, беше много високо, ама то явно е от прогестерона.
иначе е вярно, че забременях първия месец, през който започнах да взимам утрогестан. но също така през предните 4 години не попаднах на лекар, който да открие, че ми е нисък прогестерона...

*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #43 -: Юли 22, 2007, 10:45:11 am »
Момичета здравейте! Бих искала да попитам (особено тези които са употребявали Утрогестан) дали е възможно БТ да се повлиява/повишава от лекарството? Предполагам, че да - тъй като все пак е прогестеронов препарат а и лекаря ми каза, че е възможно увеличаване дължината на цикъла... но все пак искам да се допитам до ващия опит. Благодаря.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #44 -: Юли 22, 2007, 10:55:58 am »
При прием на прогестеронов препарат, БТ се повишава, моят цикъл си идва на време дори и по време на приема.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #45 -: Юли 22, 2007, 13:36:53 pm »
Вярвам от сърце и душа, че не е винивен прогестероновия препарат.По принцип/ако не греша нещо/ около седем дена след започване на приема трябва да ти дойде цикъл, ако естествено няма нещо много по хубажо.Много стискам палци.
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #46 -: Юли 23, 2007, 10:04:12 am »
По принцип/ако не греша нещо/ около седем дена след започване на приема трябва да ти дойде цикъл, ако естествено няма нещо много по хубажо.Много стискам палци.
грешиш, не 7 дена, а около 2 седмици.
иначе аз за температурата не знам, щото не съм си я мерила :)
но ти желая късмет :)

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #47 -: Юли 23, 2007, 10:56:21 am »
Да приемем че "идеалния" цикъл е 28 дни, ову на 14-я, на 21-я утрогестан, то ако няма бременност би трябвало на 28-я ден да си прокървиш, така че kolean не грешиш. :)
« Последна редакция: Юли 23, 2007, 10:58:34 am от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #48 -: Юли 23, 2007, 11:13:06 am »
Благодаря ви момичета! Изненадата предстои...дано да е приятна.. :D Моят цикъл не е от "идеалните"  :) максимум 26 дни. Днес ми е 26-ти ден от Ц. и  последен ден (10-ти)на Утрогестана, взимам го от 17-ти ден. Проблемът е, че нямам никакви по-специални симптоми освен съвсем леко чуствителни гърди (като чуствителността се засилва малко вечерта) и тази БТ, в която ми е надеждата... :D Скорошен успех и на всички вас в целта, която преследвате! Стискам палци!
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #49 -: Юли 23, 2007, 11:16:50 am »
Да приемем че "идеалния" цикъл е 28 дни, ову на 14-я, на 21-я утрогестан, то ако няма бременност би трябвало на 28-я ден да си прокървиш, така че kolean не грешиш. :)
на мен ми предписаха утрогестана да почвам да го приемам в деня след овулацията. мислех, че всички така го взимат...

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #50 -: Юли 23, 2007, 11:18:10 am »
и на мен,  :wink:
но при мен това се случва в деня на пункцията :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #51 -: Юли 26, 2007, 11:39:07 am »
Момичета, колко най-много е възможно да ми закъснее Ц. след употреба на Утрогестан?. Вече ми закъснява 3-ти ден, а нямам никакви симптоми за бременност. От вчера ми се появи съвсем леко бледо кафяво, почти незабележимо зацапване примесено с нещо като прозрачна белтъкообразна слуз.  Обикновено като ми трьгне Ц. ми идва до няколко часа, но за сега още го няма, да не говорим за вече втория отрицателен тест... :( Като гледам как и БТ ми почва да пада явно е на път  и всичко е от Утрогестана...Тази неизвестност почва да ме изнервя...то е ясно - в краен случай кръвен тест.. :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #52 -: Юли 26, 2007, 11:40:59 am »
Ако не си бременна /което НЕ ти пожелавам/, до ден-два ще ти дойде вероятно.

малииии ква съм  :oops: Извинявам се!
« Последна редакция: Юли 26, 2007, 15:10:49 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #53 -: Юли 26, 2007, 14:02:34 pm »
евро, защо й пожелаваш да не е бременна??? 8O
ако ти закъснява 3-ти ден, би трябвало да отчете теста, нооо... винаги има надежда :)
Късмет!!!

*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #54 -: Юли 26, 2007, 15:00:52 pm »
дсд,вече съм на линия и ще ти пиша на лични.По принцип когато се консултира с нас ти казах , че утрогестана, ще ти разбърка по някакъв начин хормоните и нещата няма да са като обичайните.Затова и ти писах, че трябва добре да си помислиш.Но сега стискам палци като луда и се моля за теб да ти е разбъркал хормоните в твоя полза, т.е. чакам най-хубавата вест от теб.Не бързай с кръвен тест.Изчакай нормалното закъснение, за да ти е по леко , ако нещата не са добри.Успех
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #55 -: Юли 26, 2007, 16:14:07 pm »
Благодаря ви момичета. evro, не се притеснявай, то беше ясно че е грешка на езика. :)..И аз така си мислех, че ако има нещо е време теста да го отчете, ама не... :( ..явно е от утрогестана.. :( Единствената ми надежда която остана е в липсващия Ц. и БТ, която все пак още е над 37. Но всичко ще се изясни тези дни..ще изчакам до понеделник пък после ще видим...Успех!:goodluck:
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #56 -: Юли 26, 2007, 17:48:17 pm »
дсд , бъди непоправим оптимист.Лекарството при всички положения увеличава ЛТ, БТ може да падне преди преполагаемата дата на цикъла и при бременност.При твоя къс цикъл вярвам , че закъснението ,което не е малко не е от лекарството :lol: :goodluck: :lol: :lol:
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #57 -: Юли 27, 2007, 10:44:46 am »
Момичета, аз бях до тук и този месец... :(..Явно бяхте прави - 14 дни след началото на приема на Утрогестан, ако няма бременност Ц. идва...и аз за съжаление го доказах.. :(... Стискам ви палци! Благодаря ви за съпричастността. :bighug:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #58 -: Юли 27, 2007, 11:02:48 am »
Няма отказване, другия месец ще стане и без утрогестан. Само спокойствие и силна храна, ок. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #59 -: Юли 27, 2007, 11:37:49 am »
не се разстройвай, ще стане!
дай си малко почивка от мисли един месец, а другия месец док ще си дойде и ще направите план за действие.
а може и да не правите, ако тази "почивка" ви донесе приятна изненада :wink:
Късмет!

Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #60 -: Юни 17, 2008, 14:26:19 pm »
А живеят ли сперматозоидите в среда с Утрогестан? На мен ми е изписан от 16 ден на МЦ , но ако овуто е по - късно...?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #61 -: Юли 02, 2008, 22:30:40 pm »
изчетох темата  и уж ми е ясно ,но ве пак да попитам  :balk_100: че  се притеснявам -ову при мен е имало и сега остава да чакаме :bfp1: -д-р Владимиров днес ми изписа утрогестан/2*2/ за 14 дни вагинално  -ако по рано ми дойде  да го спра.
Понеже като съм при него от  притеснение  губя ума  и дума и се сещам за в-си като си тръгна-не попитах най -важното-защо  ми го предписва/без да  сме изследвали прогестерона-а овуто е преди ден -два/
Този месец бях на клостил и прегнил и предполагам че лигавицата  е по тънка и за това ?И кога  се предписва перорално и кога вагинално -има ли разлика?
Благодаря  ви. :balk_81:


Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #62 -: Юли 03, 2008, 18:14:30 pm »
здравей. ние правим опити от близо три години.
хормонално при мен всичко е в граници.Съпругът ми също е както трябва.
Сменихме няколко гинеколози и по техни препоръки две и половина год пиех лекарства за стимулация на ову. В последствие открих лекар на който имаме пълно доверие и не се налага да пия каквото и да било тъи като ову.ми и без лакарства си е в ред.
Направих лапароскопия и се оказа че имам леко нагънати тръби. Та това се оказа проблема при мен. моят лекар ми е предписвал утрогестан само след инсиминацията.
Не пия никакви лекарства без за това да има причина. Желая на всички успех.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #63 -: Юли 05, 2008, 14:04:39 pm »
И аз вече няма да пия "профилактично" лекарства, а камо ли хормони. Изписаха ми Утрогестан след като ме видя на апарата, че "лигавицата не е достатъчно дебела" и ей така "профилактично и за всеки случай" да вземам 3 месеца по 2 таблетки (вагинално) Утрогестан.
Аз обясних, че преди като приемах Фемикур (пак за прогестерона) на средата на втория месец направо ми се гадеше след приема на напчето и го спрях, а трябваше 3 месеца да го взимам - отговори ми: "Добре, след като не ти е понесло."
Та започнах с Утрогестана и о, ужас - ПМС, който отдавна нямах се появи на 17-18 ия ден (при цикъл 28-30 дни). Следващите дни беше още по зле: чувство на тежест, висока чувствителност на стомаха и матката, нервност, придръпвания, хроничен глад и чувството, че всеки момент ще ми дойде, чувство на гадене вечерта - последните дни. Е издържах всичко това 8 дни и ги спрях (вчера не взимах, а трябваше по график). Бях станала толкова нервна, че моя мъж направо се шашна.
Сигурно хормоните ми са били наред и съм увеличила концентрацията на прогестерон и за това организма ми реагира толкова остро - страшен дискомфорт чувствам. Сега чакам да ми дойде, че да се пречистя. Нищичко не вземам вече "профилактично" - НЕ.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #64 -: Юли 05, 2008, 18:28:20 pm »
Magdalena78- да винаги имаш право да откажеш някакво лекарство ,ако ти се струва че  не са направени нужните изследвания или имаш неясноти.
Разбира се  три месеца  са много време за прием на утрогестана ,ако в това време не те наблюдават и преглеждат.
Но ако имаш доверие на лекаря  си ,трябва да  следваш указанията  му-аз посещавам д-р Владимиров и при условие че от 3 месеца ме наблюдава - почти всяка седмица съм била на преглед ,считам ,че щом е преценил че  трябва да  ми го предпише ,така е удачно.


Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #65 -: Юли 07, 2008, 08:41:24 am »
Да, абсолютно съм съгласна с теб, nimika. Позволих си да го спра, защото ми беше предписан не въз основа на доказан нисък прогестерон, а "за всеки слусай" с презумпцията, че не вреди. Но за съжаление на мен ми се отрази доста неприятно. Сега вече симптомите отшумяха и след като ми дойде си пускам пълни хормонални изследвания (и без това от 6 мес. не съм си правила) и така :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #66 -: Юли 08, 2008, 22:20:39 pm »
Ах този Утрогестан.4удя се вси4ки лекари ли го предписват така профилакти4но.На мен ми го исписаха защото иследванията ми показаха ниски стоиностина прогестерона,но иследването не ми беше направено след установена овулация,защото тогава 2месеца нямах менструация а само някакви прецапвания по 2/3дена през 1седмица и тогава си направих иследванието веднага.Този месец не съм пила по заръка на гинеколожката ми.Пих само клостилбегит за стимулиране на овулацията.Не знам защо лекарката не разраши да пия Утрогестан след като ако ми се е стимулирала овулацията и щом като ми е нисък прогестерона според мен аз трябва да го пия за да задържа зародиша при евентуално оплождане.Не ги разбирам тия лекари които посещавам и не знам изобщо има ли смисъл да ходя на прегледи след като не знаят как да ми помогнат.4удя се към кои да се обарна за помощ душата ми ве4е крещи от неизвестното и се мъ4а да намеря отговори на въпросите си.Блогодаря ви!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #67 -: Юли 08, 2008, 23:53:34 pm »
Ах този Утрогестан.4удя се вси4ки лекари ли го предписват така профилакти4но.На мен ми го исписаха защото иследванията ми показаха ниски стоиностина прогестерона,но иследването не ми беше направено след установена овулация,защото тогава 2месеца нямах менструация а само някакви прецапвания по 2/3дена през 1седмица и тогава си направих иследванието веднага.Този месец не съм пила по заръка на гинеколожката ми.Пих само клостилбегит за стимулиране на овулацията.Не знам защо лекарката не разраши да пия Утрогестан след като ако ми се е стимулирала овулацията и щом като ми е нисък прогестерона според мен аз трябва да го пия за да задържа зародиша при евентуално оплождане.Не ги разбирам тия лекари които посещавам и не знам изобщо има ли смисъл да ходя на прегледи след като не знаят как да ми помогнат.4удя се към кои да се обарна за помощ душата ми ве4е крещи от неизвестното и се мъ4а да намеря отговори на въпросите си.Блогодаря ви!


Моя съвет е: Ако повече от година опити няма резултат, посети клиника по стерилитет. Кварталните гинеколози не могат да помогнат в случая. Не си губи времето. Започва се със спермограма направена  в клиника, а не в някоя неизвестна лаборатория. След това се започва при теб. Клостил не се пие преди да имаш нужните изследвания, а едни от най-важните са спермограма на мъжа и проходимост на тръбите при теб.
На скоро обяснявах на едно момиче тези неща, тя взема че се разсърди...защо сме я пращали в клиники и т.н.  Но май е имало защо да и говоря, понеже си мисля че е разбрала, макар и късно.

Аз в началото на темата имам постове в които споменах, че аз никога не бих взимала хормонални лекарсва профилактично. Първо се поставя диагноза и след това се назначава и лечение. Момичето което пусна темата, после се беше оплакало от страничните действия на утрогестана и че той УВИ! не и е помогнал да забременее. :?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #68 -: Юли 09, 2008, 10:07:21 am »
А живеят ли сперматозоидите в среда с Утрогестан? На мен ми е изписан от 16 ден на МЦ , но ако овуто е по - късно...?

Fatalwoman утрогестана не се изписва вагинално, за да можете да си правите секс през останалата част от цикъла. Едва ако има закъснение и предполагаема бременност, тогава. На мен поне така ми каза една докторка.
Наистиан целта й беше да ме накара да сменя дуфастона с утрогестан. И успя... съшата вечер си сложих утрогестан, а на сутринта се обадих на друга докторка, която да си ми върне дуфастона.
Но съм сигурна, че ми каза точно това - преди закъснението го изписваме като хапчета, за да можете да си правите секс до края на цикъла. При бременност - като глобули, защото се усвоява по-добре.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #69 -: Юли 09, 2008, 10:27:36 am »
Не ги разбирам тия лекари които посещавам и не знам изобщо има ли смисъл да ходя на прегледи след като не знаят как да ми помогнат.4удя се към кои да се обарна за помощ душата ми ве4е крещи от неизвестното и се мъ4а да намеря отговори на въпросите си.
Дони, имаш ли алтернатива. Аз лично не бих ти препоръчала гледачки или хомеопати. Самата аз вече 10 години си общувам с тези доктори и вече 10 години се съмнявам в диагнозите и терапиите им, в компетентността им, в загрижеността им, в алчността им и в какво ли още не.
Хубавото е, че това са само съмнения. Лошото е, че без тях не може.
Ако имаше един универсален начин на лечение (например парацетамол и антибиотик) повечето от нас биха си изпили хапченцата без дори да се замислят и да си гушкат бебенцата вече.
Схемата клостилбегит - прегнил - прегнил дуфастон аз съм я пробвала във всичките й варианти:
- само клостилбегит
- клостилбегит - прегнил - дуфастон
- клостилбегит - прегнил
- само дуфастон
Да не говорим и в колко различни дози и с колко различни търговски имена са били тези хапчета.
Всяка от тези схеми и всички други, които аз не съм изпробвала, си имат смисъл и правят различни неща. Стимулират или подтискат различни неща. При мен от трите препарата най-маловажен за забременяването се оказа дуфастона.
При теб явно не се знае кога ще е овулацията и дали ще има. Затова е предпочела да не ти даде утрогестан този цикъл. Първо ще нагоди дозите от клостилбегит и прегнил и после ще го включи. Все пак си го взимала/слагала няколко месеца и се е видяло, че проблем има и другаде. Най-вероятно ще забременееш и без него и ще задържиш бременността до 5 седмица. Тогава ще ти го включи - профилактично или не. Дано никога да не разбереш дали е било само профилактично!

И не бързай да се паникьосваш. До сега панирането съм го срещала само в готварските рецепти, не и в медицинските терапии.

№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #70 -: Юли 09, 2008, 15:39:23 pm »
Тамара благодаря ти направо ме разплака като каза че ще забраменея така или иначе хиляди благодарности върна ми надеждата кам гинеколожката ми.Обичам ви защото ви има момичета,защо трябва да чакаме какъв е този свят в които едни копнеят толкова много за сланчица а има други които ги хварлят буклука
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #71 -: Юли 09, 2008, 16:32:29 pm »
Тамара благодаря ти направо ме разплака като каза че ще забраменея така или иначе хиляди благодарности върна ми надеждата кам гинеколожката ми.Обичам ви защото ви има момичета,защо трябва да чакаме какъв е този свят в които едни копнеят толкова много за сланчица а има други които ги хварлят буклука

Охх, Тамара, Тамара.

Дони, пишеш без препинателни знаци, но разбрах все пак смисъла.
Успех при гинеколожката ти. :lol: :lol: :lol:


Бях обещала пред Жекова че повече няма да се занимавам...и от сега на татък - край! Има толкова материали, статии, теми в този сайт, но кой да чете!
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 16:34:01 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #72 -: Юли 09, 2008, 18:09:03 pm »
Бях обещала пред Жекова че повече няма да се занимавам...и от сега на татък - край! Има толкова материали, статии, теми в този сайт, но кой да чете!
аз на cygnus
И аз преди да започна да пиша тук, четох повече от година.
Няма как да обясня, че след като 10 пъти за последните шест месеца в различни теми пиша едно и също няма как да съм изчерпателна. В момента по темата се въртят 4-5 теми. И до седмица ще се намери някой, който пак да пусне нова тема.
Не ми се иска да го кажа, ама  явно "тая днешната младеж" предпочита да си реши едно проблемче, вместо да си обясни ситуацията от всички страни и да се научи сама да си отговаря на въпросите. Опитах се в друга тема да го обясня и ми бяха приписани десет от седемте смъртни гряха.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #73 -: Юли 09, 2008, 21:02:10 pm »
тая днешната младеж" предпочита да си реши едно проблемче, вместо да си обясни ситуацията от всички страни и да се научи сама да си отговаря на въпросите. Опитах се в друга тема да го обясня и ми бяха приписани десет от седемте смъртни гряха.
Относно това не можах да разбера за какво става въпрос ако с нещо съм убидила някой или съм сгрешила някъде моля да бъда извинена.Не разбирам много и от компутри и ако нещо съм повторила някъде не е умишлено
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #74 -: Юли 09, 2008, 22:42:25 pm »
Не дони, не си обидила
съвсем за друго ставаше дума
Това, което те засяга лично, е че не трябва да задаваш въпроситеси "на парче".
Ето сега, след като ти казах, че лечението с клостилбегит може би е адекватно се оказа, че си с висок пролактин. А това вече променя нещата.
Високият пролактин пречи както на овулацията, така и на инплантацията.
Докато не се нормализира пролактина почти всички опити са обречени на неуспех.
А клостилбегитът не са бонбони. Това е лекарство, което наистина действа и е с много неприятни странични ефекти. Затова се налага да се премахнат всички други причини преди да се започне с него. Има премного изследвания които трябва да се направят преди това. Има много теми за клостилбегит. Има и за пролактин.
Вече ме е страх да ти давам и съвети. Ти все още не си се ориентирала в ситуацията.
Не искам да те плаша, ама аз например качих 30 килограма от тези лечения. Сама разбираш колко е важно за теб да се лекуваш адекватно. Аз бих ти споделила моя опит, но мойта диагноза няма как да ти дам.

Зная че не е лесно, но за теб е важно да видиш състоянието си като цяло, а не проблемите един по един. Ако нещата са такива каквито ги описваш няма нищо фатално, но си се иска време, за да се нагодят нещата. Иска се и добър лекар.

Не се притеснявай да питаш, но за да можеш да зададеш адекватно въпрос и ти трябва да си наясно какво да кажеш и какво не. Има хормони, които имат много голямо значение. а има и факти, които може да звучат беумно страшно, но не е така.

Спомням си как на мен една лекарка ми каза, че имам атрофия на лигавицата на матката и това било супер страшно. След като не спрях да рева няколко часа и докарах свекърва ми от Враца, се оказа, че това се получава в цикъл без овулация и след един мензис всичко се оправя. Но това се наложи да ми го каже шефа на Шейново, за да го повярвам... Само 'дето 1998 нямаше толкова лесно достъпни материали.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #75 -: Юли 10, 2008, 11:51:54 am »
Искам да ви попитам дали и след спирането на Утрогестана пак продължават тези "странични ефекти" от високия прогестерон? Спрях го на 04.07. т.е. трябваше да го вземам тогава, но не го взех (след 8 дни ваг. прием). Поотшумяха тези симптоми, но определено не са изчезнали. Той като се натрупа едва с М. ли се изчиства? Ама не е честно - 8 дни вземаш, а 14 дни се мъчиш със страничните му ефекти. Моля споделете вашия опит? Аз ли само съм толкова чувствителна към този прогестерон?
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #76 -: Юли 10, 2008, 14:18:10 pm »
е пробвай с дуфастон, кой те кара да се мъчиш
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #77 -: Юли 11, 2008, 12:16:14 pm »
За първи път чувам че може би е добре да се пие утрогестан "профилактично" така да се каже съвсем в началото на бременоста. Моля кажете ми какво бихте направили на мое място. Само да поясня че ако съм бременна ще го знам със сигурност не по-рано от понеделник.
Преди 7 месеца имах спонтанен аборт в 8 г.с. и причината най-вероятно беше проблем с имплантирането. Ембриончето си имаше сърдечна дейност до последно... Знам че имам завишени ТАТ и МАТ и съм взела необходимите мерки за понижаването им. В този случай не е ли добре да си взема утрогестан.? Сигурна съм че ако попитам гинеколога ще ми каже: "Ама ти къде си се забързала?" а и честно казано до сега не можах да попадна на добър гинеколог и нямам доверие на никого. А може би наистина много бързам... и три четири дни не са фатални - не знам.. Единственото в което съм сигурна, че когато нещата станат наистина спешни винаги излизат 1001 причини всичко да се обърка.
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #78 -: Октомври 14, 2016, 15:51:59 pm »
Здравейте момчета аз съм нова в столицата. На кратко за моя случай. Беше ми преписан utrogestan 100 ,след преглед при лекар ,заради поликистозни яйчници ,каза че най вероятно имам хормонален дизбалас . Цикъла последните 7 месеца е доста нередовен на 37/39/40 дни. Каза , че така ще го нормализира . So почнах го на 16 ден за 12 дни . На 8 ден от приема прокървих ,след като го спрях продължавам да кървя това с вече 3 дни от спирането му. Сега е като захапване само.
Доктора каза ,че е нормално да не се притеснявам. Но също така каза да не спираме с опитите и ,че след като спра да го пия ако ни ми дойде може на съм забременяла...но сега с това прокървяване не знам какво да очаквам бебе ли ,кога ще ли дойде... Някой имал ли е подобен случай? :-(
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #79 -: Октомври 14, 2016, 16:00:41 pm »
Според мен е хубаво да си намериш друг лекар.Доктор който ще ти направи изследване на половите хормони и на щитовидните.Не е нормално това кървене поне за мен.

Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #80 -: Октомври 14, 2016, 16:06:19 pm »
Ами той каза ако ми дойде на 3/4 ден ще пусне хормони тест. Днес леко ме придърпва от дясната страна :-/ и само зацапване ,докато го пиех беше по силно ,но и не като цикъл :-(
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #81 -: Октомври 14, 2016, 16:14:40 pm »
Подкрепям Маги за друг лекар. Без да се потвъри с изледвания и да приемаш хормонални препарати....аз лично не бих
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #82 -: Октомври 14, 2016, 16:21:58 pm »
Дано не съм направила беля с този utrogestna :-((((((
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #83 -: Октомври 14, 2016, 16:36:53 pm »
Не изпадай в паника,може и въобще да не си навредила.Въпросното течение може да е в следствие на много неща и просто да е съвпадение,а може и да е от лечението.Потърси си друг специалист,който ще ти пусне необходимите излесвания.Ако нямаш някой който да ти препоръча,най-лесно можеш да отидеш в репрудоктивна клиника(там има и нормални гинеколози) и се научи просто,че хормонални препарати (а дори и др.)не се приемат просто ей така.
П.П. Писа по-горе ,че имаш поликистозни яйчници това доказана диагноза ли е или догатка?
« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 16:38:49 pm от bebeshok0326 »
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #84 -: Октомври 14, 2016, 17:10:24 pm »
Аз живея в Лондон и тук много трудно ще ме пратят при специалист :-( ,за това отидох до една частна българска клиника тук на профилактичен преглед. Доктора ме прегледа със ултразвук или видеозон бъркам ги ...това на което слагат презерватив и те гледат и на базата на видяното и каквото аз му казах( че ми закъснява) ми каза какво ми е и ми преписа utrogestana за 12 дни .
Всяка година се проверявам и сега за пръв път ми казва някой ,че имам П.Я . И аз много се стреснах. От 3 месеца пробваме за бебе и исках просто да се проверя ...и бам 😖😖😖😖
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #85 -: Октомври 14, 2016, 17:26:56 pm »
Това,че си потърсила специалист ,защото имаш някакви оплаквание е много добре,но такава диагноза с един ултазвуков преглед за мен е несериозно да се постави,дори и  да има нещо вярно в предположението.Определено за мен трябва да се обърнеш към репрудоктивна клиника,най- малкото за да видиш тази диагноза/предположение дали е правилна.Там ще ти пуснат хормонални изледвания,ще те проследят в няколко цикъла и ще ти кажат.
Успех
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #86 -: Октомври 14, 2016, 17:51:53 pm »
Ами като се прибера до бг ще ходя задължително ! Така се надявах този месец да стане нещо :-/
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #87 -: Октомври 17, 2016, 16:04:51 pm »
Здравейте отново само да попитам възможно ли е да има бременност при БТ 36.66 при доказана О.на 23 ден ?