0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IMA LI KORUPCIA
« -: Юни 24, 2006, 02:51:10 am »
KAJETE MI MOLIA VI IMA LI KORUPCIA ZA OSINOVIAVANETO.AZ I SAPRUGA MI 4AKAME VE4E 15 MESECA I NIKOI NENI SE OBAJDA?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
IMA LI KORUPCIA
« Отговор #1 -: Юни 24, 2006, 09:15:04 am »
Пиши на кирилица и с малки букви.
Виж ТУК.
*
IMA LI KORUPCIA
« Отговор #2 -: Юни 24, 2006, 23:51:06 pm »
Вчера видях случайно една позната и тя ми каза, че другия месец ще си вземат момиченце на 5 месеца. Първите постъпки са ги направили април месец тази год. Детето е от Софийски дом, а не от наш, ние и тук имаме за деца до 3 годишна възраст. Направо бях изумена  колко бързо са се оправили и че въобще не са имали бюрократични спънки. Доколкото разбрах, трябва да мине само делото за осиновяване. Дай Боже винаги да е така.
*
IMA LI KORUPCIA
« Отговор #3 -: Юни 24, 2006, 23:57:18 pm »
За корупция при осиновяването не съм чувала, но като нищо и да има, като гледам на други места какво става :evil:.
Съжалявам, че се налага да чакате толкова дълго. Чувала съм, че процедурите по осиновяването се влачат с години. Дано при вас стане възможно най-бързо. :)
*
Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #4 -: Юни 28, 2006, 10:44:03 am »
Според мен има корупция. Но много малко хора биха споделили.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #5 -: Юни 29, 2006, 16:39:06 pm »
Тук почти не пишат хора, които са осиновили. Сещам се за едно момиче, което познавам, осиновиха без корупционни проблеми преди около година и оттогава не пише при нас. Мога да я помоля да се включи.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #6 -: Юни 29, 2006, 17:22:37 pm »
И аз да кажа - не съм получила и бегъл намек за пари. Усетих само съпричастност и желание за помощ - както към семейството ми, така и към децата, за които се грижат. Говоря за моя град, още не са ни поканили на среща с детенце и имам пред вид проведените срещи и разговори със служители от агенцията.
*
Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #7 -: Юни 30, 2006, 10:26:17 am »
Чувала съм, незнам от личен опит, но при мои познати нещата много се бяха проточили. Около година и половина чакаха без да им предложат детенце, накрая платиха и до 2 месеца дечицата били при тях. Писала съм за случая в по-долната тема.Като гледам каква корупция е навсякъде много се съмнявам, че за подобно важно нещо  ще пропуснат да се налапат...
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #8 -: Юли 01, 2006, 12:46:26 pm »
на мен ми бяха поискали 1000 лв дарение към дома..... легална корупция му викам аз  на това.до осиновяване не се стигна защото забременях, но има доста формалности. оценка на дома от закрила на детето, фиктивен отказ от ромско бебе...явно във всеки град е различно.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #9 -: Юли 02, 2006, 14:09:09 pm »
незнам дали има корупция, но знам, че има твърде малко деца за осиновяване и страшно много дадени само за отглеждане.
т.е. от там идват част от големите трудности
« Последна редакция: Юли 02, 2006, 21:44:43 pm от little_rabbit »
*
Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #10 -: Юли 05, 2006, 13:39:49 pm »
За да не пускам нова тема пиша тук. Мойта позната, на която й предстои до няколко дни да вземе детенцето,иска да направи изследване на детето за увреждания. По канален ред от службите правели някакви изследвания при Кременски, но тя иска допълнително да направи. Предното детенце, което й предложили било с увреждания и за да е сигурна тя иска да направи независими иследвания.  Каде на друго място се правят освен при Кременски? В Плевен павят ли?
*

    Мнение

Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #11 -: Август 29, 2006, 19:57:14 pm »
Корупция има навсякъде,но ние си я създаваме,като даваме пари на хора на които им плащат да си вършат работата.А трудностите наистина идват от там,че уж домовете са пълни с деца,а като отидеш се оказва,че за осиновяване са само няколко.Защо родителите не си гледат децата,а домовете да са с деца с оправени документи.
Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #12 -: Август 29, 2006, 20:16:10 pm »
За да не пускам нова тема пиша тук. Мойта позната, на която й предстои до няколко дни да вземе детенцето,иска да направи изследване на детето за увреждания. По канален ред от службите правели някакви изследвания при Кременски, но тя иска допълнително да направи. Предното детенце, което й предложили било с увреждания и за да е сигурна тя иска да направи независими иследвания.  Каде на друго място се правят освен при Кременски? В Плевен павят ли?

Mary, може би постинга ми е малко по-закъснял (твоя е от 5 юли :) ), но в МУ-Плевен могат да се правят генетични изследвания. Там съм ходила при доц. д-р Мария Симеонова, незнам дали ще ти е полезен но виж този линк
http://www.mu-pleven.bg/index.php?l=5.26.116.134.
« Последна редакция: Август 29, 2006, 20:27:48 pm от elma_gb »
Обещах на Ganka:)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #13 -: Август 29, 2006, 22:41:01 pm »
Има, разбира се!
Но никой не иска да говори за това, това по традиция си е тема ТАБУ. Ако стигна до този етап и ако някой ми поиска "спонсорство" - естествено че ще стана спонсор!!! И по-интересното е че ще го направя с желание и мнооооооооого угризения. - ето на написах го!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: IMA LI KORUPCIA
« Отговор #14 -: Септември 05, 2006, 12:24:31 pm »
Така е Евро, за съжеление и аз съм на същото мнение...
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!