0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ХОРМОНИ
« -: Ноември 05, 2008, 16:31:45 pm »
МОЛЯ КАЖЕТЕ НИЩО ЗА СЛЕДНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ:
LH                   9.46   2,4-12,6
FSH                   6.08   3,5-12,5
Естрадиол   19.48   12,5-166
Пролактин   502.6   127 - 637
Прогестерон   0.435   0,2 -1,5
Тестостерон   1.32   0.22-2.9
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2008, 16:49:29 pm »
според мен са добре. на кой ден от цикъла ги прави, особено прогестерона
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2008, 16:51:08 pm »
по принцип ЛХ и ФСХ са ти високи, но са все пак в норма.

на кой ден от цикьла са ти иЗследвани?


виждам, че си нова вьв форума, пусни тьрсачка и попрочети малко.има доста писано по вьпроса, виж тук

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27942.0

и ако нещо не е ясно пак питай :wink:
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2008, 16:53:20 pm »
пуснала сьм ти грешен линк по-горе, sorry :oops:


виж тук
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27205.0
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2008, 17:05:16 pm »
тук сьщо хубаво е обяснено, дано vera* да не ми се сьрди, че го копирах директно от нейния пост, ама като хубаво го е каЗало момичето дайте да го уважим :)

"Съотношението FSH/LH трябва да е приблизително 1. Добре е да е в полза на FSH. Както казва моят доктор, трябва да се "гонят" като стойности. Ниското LH предполага проблеми при зреенето на фоликула /получаването на фоликулярни кисти, отделяне на незряла яйцеклетка/.
Пролактинът има връзка с LH. Високият пролактин може да е причина за това хипофизата да намили отделянето на LH. За това те попитах.
Няма значение в кой ден ще изследваш пролактина. Важно е да е сутрин, да си се наспала добре, да не си вечеряла тежка храна. Преди вземането на кръв за изследване е важно да полежиш около половин час. Всички тези неща е хубаво да се спазват, защото пролактинът е стресов хормон."

виж и тук

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8632.msg160330#msg160330
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2008, 11:48:41 am »
на 5-я ден
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2008, 13:05:25 pm »
мисля, че За 5ти ден са малко високи, особено ЛХто, то по принцип трябва да е мааалко по ниско от ФСХто. прилича ми малко на поликистоЗа. дай малко повече инфо За теб, много си Значи пестелива на думи :wink:
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2008, 14:01:57 pm »
Моля за вашия коментар:
LH 3.6 (3.5-12.5)
FSH 3.92 (3.5-12.6)
Естрадиол 376.4 (92-533)
Пролактин 302.5 (127-637)
Тестостерон 3.26(0.22-2.9)
Андростендион 3.43(0.46-3.39
*
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2008, 14:29:17 pm »
Моля за вашия коментар:
LH 3.6 (3.5-12.5)
FSH 3.92 (3.5-12.6)
Естрадиол 376.4 (92-533)
Пролактин 302.5 (127-637)
Тестостерон 3.26(0.22-2.9)
Андростендион 3.43(0.46-3.39

Хормоните са ти добре, с изключение на Тестостерона и Андростендиона - те са високи. Трябва да обърнеш внимание на тези хормони.
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2008, 18:01:51 pm »
здравей IRJIY
тук сьщо хубаво е обяснено, дано vera* да не ми се сьрди, че го копирах директно от нейния пост, ама като хубаво го е каЗало момичето дайте да го уважим :)

"Съотношението FSH/LH трябва да е приблизително 1. Добре е да е в полза на FSH. Както казва моят доктор, трябва да се "гонят" като стойности. Ниското LH предполага проблеми при зреенето на фоликула /получаването на фоликулярни кисти, отделяне на незряла яйцеклетка/.
Пролактинът има връзка с LH. Високият пролактин може да е причина за това хипофизата да намили отделянето на LH. За това те попитах.
Няма значение в кой ден ще изследваш пролактина. Важно е да е сутрин, да си се наспала добре, да не си вечеряла тежка храна. Преди вземането на кръв за изследване е важно да полежиш около половин час. Всички тези неща е хубаво да се спазват, защото пролактинът е стресов хормон."

виж и тук

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8632.msg160330#msg160330
това е вярно,само да добавя,че е добре да не е правен секс предният ден на този в който даваш кръв за пролактин и да не са пипани много-много гърдите ,в повечето клиники няма къде да се лежи ,пред лабораторията,но и да седиш половин час пак ще свърши работа :)
 
а относно това :
мисля, че За 5ти ден са малко високи, особено ЛХто, то по принцип трябва да е мааалко по ниско от ФСХто. прилича ми малко на поликистоЗа. дай малко повече инфо За теб, много си Значи пестелива на думи :wink:
не е точно така ;) смята се ,че ЛХ и ФСХ се гонят,като на 3 ден от МЦ са приблизително равни,след което ЛХ запова да расте по-бързо .
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 18:04:58 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2008, 18:14:31 pm »
[quote author]
Ето ти една табличка:
Нива на хормоните през МЦ
Добре е в началото на МЦ ЛХ и ФСХ да са около 6 mIU/ml /това е средно/
В началото на МЦ 1-2-3 ден малко повече е ФСХ, на 3 ден се изравняват.После ЛХ се покачва доста повече от ФСХ.
Когато е пика на ЛХ , пик има и ФСХ.
Ако на 3 ден ЛХ е повече от ФСХ - не е добре - може да се образуват повече фоликули или да има киста /но и това е условно, защото може ЛХ да е високо защото има по-ранна О., на 13 ден вместо на 18 , например и зависи с колко е повече/
Това че ЛХ и ФСХ трябва да е 1 е идеалният вариант, понякога може ФСХ>ЛХ и пак е добре.

Ето ти една графика:
Много често графиките не показват точно колко трябва да са ЛХ и ФСХ в начало- нарисувани са много общо.


[/quote]
т.е. не е хубаво ЛХ да е по-високо от ФСХ на 3 ден от МЦ и то пак зависи...,но на 5 ден е нормално ЛХ да е дръпнало нагоре,защото расте по-бързо от ФСХ.
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 18:17:23 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #11 -: Ноември 11, 2008, 09:00:51 am »
Момичета,а къде може да бъде проблема в тези резултати на 4-ти ден от МЦ:
LH 8.27 /до 12.6
FSH 20.48 /до 12.5
PROLACTIN 216 /до 511
ESTRADIOL 56.58 /24.05-195/
PROGESTERON 0.47 /0.2-1.5/
Благодаря Ви предварително!
[/URL]
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #12 -: Ноември 11, 2008, 09:27:54 am »
 Кате , по тази логика означава ли , че ниското ЛХ е причина за по - късната овулация, т.е.фоликулите зреят по - бавно( незнам дали правилно се изразявам).
И друго да попитам - блокирането на хипофизата води до намаляване / спиране на производството на ЛХ. Тогава за зреенето на фоликулите се разчита на приложената стимулация , така ли е?
dezi , проблем може да има в съотношението ФСХ:ЛХ.Това , обаче може да са инцидентни стойности и другия МЦ на 3 ден стойностите да са в по - добро съотношение.
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 09:31:25 am от fatalwoman »
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #13 -: Ноември 11, 2008, 10:36:26 am »
Кате , по тази логика означава ли , че ниското ЛХ е причина за по - късната овулация, т.е.фоликулите зреят по - бавно( незнам дали правилно се изразявам).
И друго да попитам - блокирането на хипофизата води до намаляване / спиране на производството на ЛХ. Тогава за зреенето на фоликулите се разчита на приложената стимулация , така ли е?
dezi , проблем може да има в съотношението ФСХ:ЛХ.Това , обаче може да са инцидентни стойности и другия МЦ на 3 ден стойностите да са в по - добро съотношение.

да, би могло да е причина,но не е задължително...както сама си казала,може да  има инцидентни стойности в дадения месец :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #14 -: Ноември 11, 2008, 10:38:49 am »
Момичета,а къде може да бъде проблема в тези резултати на 4-ти ден от МЦ:
LH 8.27 /до 12.6
FSH 20.48 /до 12.5
PROLACTIN 216 /до 511
ESTRADIOL 56.58 /24.05-195/
PROGESTERON 0.47 /0.2-1.5/
Благодаря Ви предварително!
аз лично мисля,че е виссоко ФСХ-говори с лекаря си...
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #15 -: Ноември 11, 2008, 10:46:04 am »
Кате , по тази логика означава ли , че ниското ЛХ е причина за по - късната овулация, т.е.фоликулите зреят по - бавно( незнам дали правилно се изразявам).
И друго да попитам - блокирането на хипофизата води до намаляване / спиране на производството на ЛХ. Тогава за зреенето на фоликулите се разчита на приложената стимулация , така ли е?
dezi , проблем може да има в съотношението ФСХ:ЛХ.Това , обаче може да са инцидентни стойности и другия МЦ на 3 ден стойностите да са в по - добро съотношение.

да, би могло да е причина,но не е задължително...както сама си казала,може да  има инцидентни стойности в дадения месец :)
Да , може да са инцидентни стойности, но при мен си мисля , че е тенденция , защото имам късна овулация между 18 и 22 ден , когато съм без стимулация.Затова си помислих, че може би редовно ми е ниско ЛХ.
*
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #16 -: Ноември 11, 2008, 12:09:00 pm »
Момичета,а къде може да бъде проблема в тези резултати на 4-ти ден от МЦ:
LH 8.27 /до 12.6
FSH 20.48 /до 12.5
PROLACTIN 216 /до 511
ESTRADIOL 56.58 /24.05-195/
PROGESTERON 0.47 /0.2-1.5/
Благодаря Ви предварително!
аз лично мисля,че е виссоко ФСХ-говори с лекаря си...
Ами да ,очевидно е високо FSH-то ,но док. реши,че прогестеронът е нисък.А какво може да означава високо FSH и до какви проблеми може да доведе при опитите за забременяване? Благодаря ти пак.
[/URL]
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #17 -: Ноември 11, 2008, 12:36:14 pm »
Момичета,а къде може да бъде проблема в тези резултати на 4-ти ден от МЦ:
LH 8.27 /до 12.6
FSH 20.48 /до 12.5
PROLACTIN 216 /до 511
ESTRADIOL 56.58 /24.05-195/
PROGESTERON 0.47 /0.2-1.5/
Благодаря Ви предварително!
аз лично мисля,че е виссоко ФСХ-говори с лекаря си...
Ами да ,очевидно е високо FSH-то ,но док. реши,че прогестеронът е нисък.А какво може да означава високо FSH и до какви проблеми може да доведе при опитите за забременяване? Благодаря ти пак.
-неисках да коментирам нещо в което не съм сигурна!!затова не ти отговорих напълно за ФСХ,а казах да говориш пак с лекаря си,но...щом искаш ще кажа каквото съм чела-
смята се,че високо ФСХ е показател за тенденция към ИЯР /предполагам ,че има изключения/ ,могат да се изследват в случая инхибин-Б и АМХ /ако има още нещо нека някой ме поправи,моля ви!/!при опити може,не всеки месец да са качествени яйцеклетките...това разбира се може да се случи и при нормално ФСХ/некачествени яйцеклетки/..,другото за което се сещам е,че при стимулация високо ФСХ може да доведе да кажем за лош отговор на яйчниците...
-прогестерона не съм сигурна до колко може да се смята за нисък в твоят случай,след като е изследван в началото на МЦ на 4 ден /е има си референтни граници/,за него е най-добре да се изследва на 7 ден след доказана с УЗ Ову.Може би лекарят ти е имал нещо конкретно предвид ,когато е поискал прог да се изследва на 4 ден /попитай го/ ..
Дай повече инфо-от колко време бебеправите?на колко си години?
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 12:45:16 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #18 -: Ноември 11, 2008, 12:41:34 pm »
..Да , може да са инцидентни стойности, но при мен си мисля , че е тенденция , защото имам късна овулация между 18 и 22 ден , когато съм без стимулация.Затова си помислих, че може би редовно ми е ниско ЛХ.
ще ти дам един пример - в месеците,когато имах ЛХ близо до долна граница ОВУ БЕШЕ КЪМ 18 ДЕН :),аз лично го отдавам на това,защото иначе ми е 13-14 ден /най-късно 15/ ,но това е за мен,дали при теб е същото...,не е ясно..коментирай тази идея с лекаря ти ако искаш и виж какво мисли!
другия вариант е,да го поториш един-два месеца,когато си без стимулация и виж какво ще излезе..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #19 -: Ноември 11, 2008, 13:16:09 pm »
На 35 г. съм,имам вече едно дете,което родих на 30г.след 5-6 мес. опити без да следя Ову.,забременях нормално,лека бременност,естествено раждане без усложнения.От миналата година ,юни,решехме да започнем опити за второ дете,но то нещо се забави...И просто не знам къде да търся проблема,правих тези изследвания края на август т. г.Цикълът ми не е много редовен по принцип-между 26 и 33 дни та чак до 40 дни миналия месец.
[/URL]
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #20 -: Ноември 11, 2008, 13:47:39 pm »
На 35 г. съм,имам вече едно дете,което родих на 30г.след 5-6 мес. опити без да следя Ову.,забременях нормално,лека бременност,естествено раждане без усложнения.От миналата година ,юни,решехме да започнем опити за второ дете,но то нещо се забави...И просто не знам къде да търся проблема,правих тези изследвания края на август т. г.Цикълът ми не е много редовен по принцип-между 26 и 33 дни та чак до 40 дни миналия месец.
аз бих повторила пак следващият месец изследванията и говори с докторът си за тези неща..обсъдете вариантите...нека ти даде насоки..
при кой лекар ходиш/ако не е тайна/
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #21 -: Ноември 11, 2008, 22:17:37 pm »
..Да , може да са инцидентни стойности, но при мен си мисля , че е тенденция , защото имам късна овулация между 18 и 22 ден , когато съм без стимулация.Затова си помислих, че може би редовно ми е ниско ЛХ.
ще ти дам един пример - в месеците,когато имах ЛХ близо до долна граница ОВУ БЕШЕ КЪМ 18 ДЕН :),аз лично го отдавам на това,защото иначе ми е 13-14 ден /най-късно 15/ ,но това е за мен,дали при теб е същото...,не е ясно..коментирай тази идея с лекаря ти ако искаш и виж какво мисли!
другия вариант е,да го поториш един-два месеца,когато си без стимулация и виж какво ще излезе..
Ами същата е при мен ситуацията.
 А относно FSH и стимулациите , не се ли прави заради това блокаж, за да няма лош отговор на яйчниците?
*
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #22 -: Ноември 12, 2008, 09:03:52 am »
 А относно FSH и стимулациите , не се ли прави заради това блокаж, за да няма лош отговор на яйчниците?
[/quote]
Извинете ме за невежеството,но какво точно означава "лош отговор на яйчниците".Звучи ми лошо!
[/URL]
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #23 -: Ноември 12, 2008, 20:09:16 pm »
fatalwoman  много е сложно всичко и аз честно казано колкото и да чета не мога да си изясня много неща...затова са и лекарите ;)!незнам защо се прави блокаж,но четох кога се прави стимулация по къс протокол /а това е без блокаж/ -една от причините е вероятен лош отговор на яйчниците/  в смъсъл...след блокажа да са необходими безумно високи дози...или пък при нормално функциониращи яйчници-риск от образуване на твърде много фоликули..май имаше и нещо за ниското тегло...,както и за възрастта...!това,което аз разбрах беше ,че при много слаби жени,при млади и такива с добре функциониращи яйчници,както и при такива с риск от лош отговор на яйчниците се предпочита късия протокол без блокаж...
трябва да потърся къде го бях чела и утре ще пусна линка :)
 Дези,лош отговор означава в повечето случаи високи дози по време на стимулацията с хормони,а малък брой произведени яйцеклетки / или недостатъчно качествени/,някой път може изобщо да няма яйцеклетка..затова се следят хормоните при
 всяка стимулация и се сменят ако е необходимо лекарствата с други...,защото всеки организъм реагира различно на различните лекарсва..
не съм го описала разбираемо май..дано някой друг поясни ..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #24 -: Ноември 15, 2008, 18:16:50 pm »
Момичета,искам да попитам още нещо,за което не можах да намеря информация-знае ли някой как се движат нивата на LH при евентуална бременност?След Ову те падат,но ако настъпи бременност,той нисък ли остава или отново се покачва?
[/URL]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: ХОРМОНИ
« Отговор #25 -: Ноември 15, 2008, 20:51:07 pm »
 Доколкото съм чела, LH при бременност е нисък. Движи се в граници 0,1 - 1,4 mUl/l
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.